215
מורן אזולאי 850

הקו האדום של עבאס והאזהרה של סמוטריץ'

יו"ר רע"מ הלך לקראת הליכוד, אבל לא עד הסוף. יו"ר הציונות הדתית בטוח שהכשרתו תהיה בכייה לדורות. וכשהכיסא של נתניהו מתנדנד, הדילמות של לפיד ובנט מתחדדות | פרשנות

תמונה כללית
מורן אזולאי | פורסם: 02/04/2021
מימין, משמאל וממרכז ישבו אתמול הפוליטיקאים, המסתובבים סביב עצמם בימים אלה בניסיון להרכיב ממשלה, להקשיב רב קשב לנאומו של יו"ר מפלגת רע"מ, מנסור עבאס.
בבלפור המתח דווקא לא היה בשיא. הם הכירו כמה שעות לפני את עיקרי הנאום לאזרחי ישראל. חלומו של נתניהו היה לשמוע את עבאס מכיר באיזשהו אופן בקיומה של מדינת ישראל. זה אמור היה לרכך את הימין האידיאולוגי, בעיקר את יו"ר הציונות הדתית, בצלאל סמוטריץ'. זה לא קרה. עבאס הלך צעד קדימה לעבר נתניהו כשלא הזכיר את הסוגיה הפלסטינית ואת חוק הלאום, אבל הציב קו אדום מול הציפיות של הליכוד ממנו.
נאום עבאס, אמש (צילום: עידו ארז)
נאום עבאס והיציאה של נתניהו מגדרו כדי להכשיר שותפות עם מפלגה מוסלמית, שרק לפני שבועיים כינה אותה "אנטי ציונית", מחוללים סערה גדולה בימין. זה מוציא את סמוטריץ' מדעתו.
בשונה מנתניהו, שרוצה את השלטון גם במחיר של כיפוף האידיאולוגיה הימנית, אצל סמוטריץ' הסיפור מתנהל אחרת לגמרי. אפשר לאהוב את העמדות שלו ואפשר שלא, אבל יו"ר הציונות הדתית הוא אידאולוג בעל תפישת עולם מגובשת וקווים אדומים ברורים, והם זועקים לשמיים גם כאן.
אתמול נחשף ב-ynet שסמוטריץ' סירב לקבל שיחת טלפון מנתניהו אחרי הנאום. בפועל הזעם היה גדול בהרבה ממה שאפשר לדמיין, והוא מנומק. סמוטריץ' סבור שהלגיטימיות שנתניהו מעניק לעבאס עלולה לעלות ביוקר בטווח הארוך: להעלות דרמטית את אחוזי ההצבעה במגזר הערבי - ומשם הדרך לממשלת שמאל לשנים קדימה, סלולה ובטוחה. הוא סבור שזה מהלך עם משמעויות ארוכות טווח שיתפוצצו לימין בפרצוף, ולכן לא רוצה להיות חלק ממנו.
נתניהו לא מתרגש. הוא סבור שאם ישכנע חלק מהרבנים, אלה שיש להם השפעה דרמטית על סמוטריץ', לבסוף הוא יתרצה ויוותר על עקרונותיו.
הרב דרוקמן נגד ממשלה שנשענת על עבאס (צילום: רועי עידן, משי בן עמי)
לכן, נתניהו ממשיך בתוכנית כרגיל. מטפל במקביל גם בחזית נפתלי בנט, ומוכן להוריד לכבודו את השמיים ולתת לו בעלות על הארץ. כולל למכור לו שליש ממפלגת הליכוד באמצעות הכנסת מתפקדים חדשים שמזוהים איתו ושריונים לו ולאיילת שקד, שנואי נפשו. והיד עוד נטויה. ההצעה ששחרר נתניהו לבנט עוד בטרם החל המו"מ מעידה על הלחץ. בזמן שיו"ר ימינה עוד נופש במצדה, יו"ר הליכוד משגר לו הצעות מפליגות.
נתניהו משוכנע שהקמת ממשלה בצד השני היא סיפור מורכב יותר אפילו מהסיפור שלו. שיאיר לפיד לא יוותר בקלות על ההובלה ויתנה זאת בתנאים מסובכים שבנט יתקשה לעמוד בהם. השבוע נזכרו בליכוד במשל השימפנזים ממערכות הבחירות הקודמות. למרות התאמה גנטית של 98 אחוז, הם לא יוכלו להפוך לבני אדם. בגלל שוני של 2 אחוזים. כך רואה נתניהו את הממשלה שאמורה להתגבש בצד השני.
למרות זאת, הוא לא לוקח סיכונים וממשיך לעבוד כאילו הסיכויים גבוהים והכול אפשרי. כי בכל זאת המציאות אחרת. על אף החיסונים שהביא לישראל ולמרות החזרה לשגרה אחרי הקורונה, נתניהו נמצא במצב הפוליטי הכי רע שהיה בו עד כה. יותר מתמיד, הכיסא באמת רועד, משום שגם מערכת בחירות חמישית לא אמורה לשפר דרמטית את מצבו.
אתמול: לפיד נפגש עם עודה וטיבי (צילום: ניצן דרור)
ומה אצל לפיד? בפעם השנייה בקריירה הפוליטית שלו ניצב יו"ר יש עתיד בפני החלטה גורלית. האם לוותר שוב למען המטרה שהגדיר בבירור במערכות הבחירות האחרונות - החלפת נתניהו? השיקולים נוגעים בין היתר לשאלה מה רוצים מצביעיו יותר: שהוא יהיה ראש ממשלה, או להחליף את נתניהו. בהנחה שהתשובה איננה חדה, לפיד עדיין מסתבך בתוך הלופ הזה. הקמפיין שניהל, להקמת ממשלה שפויה, חוזר אליו עכשיו כבומרנג. לצד הדילמה המוכרת של בנט, הרבה בידיים של לפיד עכשיו.
לכתבה זו 215 תגובות
הוספת תגובה
215

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
117.

116.

115.

וכל השאר מפחדים לכן ביבי יעשה הכל שלפיד לא יקח את ראשות הממשלה כי הוא מבין שהוא יעשה עבודה מצויינת!!

114.

אבו יאיר יקים ממשלה בכל מחיר כי מה שעומד בפניו הוא החוק הצרפתי והמלטות מבית המשפט. לצורך הענין מוכן למכור את ערכי הימין בפרוטה. לחרדים ועבאס לא איכפת כי הם לא ציוניים.

113.

אחרת ההסטוריה והמצביעים לא יסלחו לך יותר ואתה תימחק או תצטמק לגודל לא משמעותי. אני לעולם לא אצביע לך יותר יחד עם הרבה אחרים, אם לא תתעלה מעל גודל השעה.

comment-2-comment

צודק

112.

111.

מדבר עם זריף כל יום אך להרכיב ממשלה

110.

comment-2-comment

מורן זו אחת הפרשניות הגרועות שקראתי. גם רמת הכתיבה אבל גם הפופוליזם הכלכך ״חלול הדעת״. היא לא אמורה להיות שם.

comment-2-comment

109.

108.

כל יום אתם עושים אותי יותר מאושר, קורא תגובות ופשוט נהנה לראות איך השמאלנים מתחרפנים שכלום לא עוזר להם, לא הפגנות ולא בחירות, העם רוצה ימין והעם יקבל ממשלת ימין ברשות בנימין נתניהו... גם כתבת החצר של שמאל לא תצליח לפרק אידאולוגיה ימנית מהעם שלנו... שמאלנים, שבו בצד ותמשיכו ליילל ולראות את ביבי מציל את המדינה...

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

תתעורר!!!!

comment-2-comment

ושר מהאחים המוסלמים בקבינט הבטחוני תן לעבאס את המפתח לדימונה והכל בעזרת השם ואינשלאה

comment-2-comment

107.

שָׂרַ֣יִךְ סוֹרְרִ֗ים וְחַבְרֵי֙ גַּנָּבִ֔ים כֻּלּוֹ֙ אֹהֵ֣ב שֹׁ֔חַד וְרֹדֵ֖ף שַׁלְמֹנִ֑ים יָתוֹם֙ לֹ֣א יִשְׁפֹּ֔טוּ וְרִ֥יב אַלְמָנָ֖ה לֹֽא־יָב֥וֹא אֲלֵיהֶֽם׃

106.

נלך לבחירות

105.

104.

שמתם לב שמנסור עבאס נאם את נאומו אתמול כשדגל חמאס מתנופף לימינו? אז אם נתניהו רוצה שיחתום עם מנהיג חמאס בעזה יחיא סינואר ישירות ולא עם שלוחים שלו

comment-2-comment

comment-2-comment

103.

אתם תלכו ותצביעו שוב ושוב. עד שתצביעו נכון. כמאמר הפולניה.

102.

101.

comment-2-comment

100.

comment-2-comment

99.

98.

שהולכים להצביע בשביל פוליטיקאים לא ראויים שדואגים לכיסאות תתפשרו ותקימו ממשלת אחדות מספיק!!!!

97.

comment-2-comment

96.

הוא אוהב לשחק את המשחק. הוא אוהב לתת לביבי קצת להזיע, אבל בסוף יחזור לביבי כמו אישה מוכה. הוא צפוי כמו שמש ביום בהיר

comment-2-comment

לתפיסת החיים של בנט.

95.

94.

93.

comment-2-comment

comment-2-comment

ששמו מטאטא במקום נשיא מוצלח וטוב לאמריקה תראו איך שביידן מתבזה מול אירן והפלסטינים

comment-2-comment

92.

comment-2-comment

comment-2-comment

91.

90.

הבחירות היו בעד נתניהו או לא

comment-2-comment

אז אל תדבר בשמי

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

בנט לא הבטיח לא ללכת לממשלה בראשות נתניהו אבל כן הבטיח לא ללכת לממשלה בראשות יאיר לפיד. מי שהצביע בנט לא הצביע בעד החלפת נתניהו בכל מחיר.

89.

נניח שבנט מסכים לעיסקה של ביבי. הכניסה לממשלה תהיה מהירה, תקום מהר ממשלה. אחכ יגיע השלב שביבי צריך לאשר במוסדות הליכוד את השיריונים ואת המתפקדים ואז הדברים יתחילו לצלוע. לא בדיוק יאשרו מה שביב הבטיח ומנט כבר יהיה כלוא בממשלה. אם הוא ייפרק אותה כי מוסדות הליכוד סוחבים את מימוש ההבטחה הוא יימחק בבחירות הבאות. בנט יודע את זה. ביבי לא מבטיח לקיים את ההבטחות.

comment-2-comment

ביבי יקים ממשלה עם עבאס יטל את הממשלה הפריטטית אם גנץ יחכה זמן מה הוא צריך רק שני עריקים והוא יודע באופוזיציה קר מאד ואם לא ייצליח ידאג שעבאס יפיל את הממשלה ואז ילך לבחירות שהוא ראש ממשלה וכל ההבטחות שהבטיח לעבאס ולבנט ילכו לפח והוא יבוא כגיבור מתוך ידיעה שלביביסטים יש זכרון קצר דרך אגב מובן לי עמדתה של הציונות הדתית מעניין אם לבנט לא מפריע להקים ממשלה אפ תומכי טרור

88.

מצביעי יש עתיד רוצים לראות את נתניהו עף יותר משהם רוצים לראות את לפיד מחליף אותו. מה שמסובך בסיפור הזה זה בנט שלא ברור אם יש לו את האומץ והראיה ארוכת הטווח לא להכנע ללחצים ולשוחד בהם נתניהו מלעיט אותו.

87.

comment-2-comment

מן הראוי למחוק את הטוקבק המקורי.

86.

85.

אם בנט יהיה ראש ממשלה הוא יזכה מההפקר: מתוך האחריות של לפיד לתת לו את הבכורה שלא מגיעה לו, רק כדי לא לאפשר לתת לממשלה שבראשה עומד נאשם בפלילים שמזמן הפקיר את המדינה.

comment-2-comment

84.

comment-2-comment

יכול להיות במקרה הטוב ביותר ראש הממשלה של צפון תל אביב

83.

לא נותר אלה להפריד בין דת למדינה,ואז הכל מסתדר,תנסו ותראו,זה ניתן...

82.

זה מדגם קטן אני חייבת לציין.כולם הביעו סלידה עמוקה מביבי ,ונתנו קולם ליאיר לפיד רק כדי שיהיה גוש שינוי. חלקם התלבטו בין גנץ ללפיד וכו' ובסוף החליטו כל אחד לפי שיקוליו.מה שהשפיע עליהם זה גם ההפגנות בבלפור שאירגן אותם וגם ההבטחות.בפסח אומרים צא ולמד.מה שאני למדה מכך זה שכאשר ביבי לא יהיה בתמונה השיקולים יהיו אחרים ויבחרו באנשים שיחשבו שהם הכי מוכשרים.לכן לדעתי יאיר לפיד צריך לקחת את כל הדברים בחשבון ולוותר על ראשות הממשלה גם ברוטציה לטובת המדינה. אחרת לא תהיה ממשלה כלל. דבר שיעציב את אזרחי ישראל לא פחות מבזבוז כספים בבחירות החמישיות. שלאחר מכן לא יהיה תקציב גם עבור בנק המטרות של עבאס.

81.

לך על זה ציפור ביד עדיף ממאה על העץ העיקר טובת המדינה ואני מאמין לך.

comment-2-comment

80.

קיבל אפשרות לנאות בפריים טיים ועשה זאת כדגל חמאס לצידו וללא דגל ישראל. מי שרוצה להכשיר "את השרץ" טובת ישראל אינה לנגד עיניו.

79.

שהית אשת חשבת אחרת היום את ממש כלום

78.

תחכף ביבי ישכנע את הרבנים שלא רוצים להפסיד אתהזרמת הכסף והם יורידו נבוט על הראש של סמוטריץ' והנה, הלכו לפח כל העקרונות והאידאולוגיה.

77.

חכמה את לא, ולכתוב שטויות את אלופה, לפני שמדברים חושבים, זאת הצעה חינמית,

76.

75.

הצבעתם ליכוד. ביבי מוכר חצי מפלגה לבנט.השתגעתם.

comment-2-comment

comment-2-comment

ושאר הבכירים שהובטח להם בדיוק אותו התפקיד?

74.

comment-2-comment

comment-2-comment

אין כבוד לגנבים ולנוכלים שדואגים רק לעצמם,שילך ויעזוב אותנו בשקט

comment-2-comment

סכסכן, שודד רשע ושקרן

comment-2-comment

comment-2-comment

גורם נזק אדיר למדינה.

comment-2-comment

comment-2-comment

אנשים כפויי טובה ששטפו להם את המוח בשנאה. אהוד ברק עומד מאחורי מסע השטנה הזה

comment-2-comment

שנאמר- הפוסל במומו פוסל

73.

זו הדרך היחידה למנוע קדנציה נוספת של ביבי כראש ממשלה.

72.

מאיפה הנתון המתנשא הזה?

71.

70.

משל השימפנזים מעיד על חוסר הבנה בתאוריית האבולוציה. מוצאו של האדם אינו מהקוף אלא שלאדם וקוף אב קדמון משותף. למשל האב הקדמון של אדם ושמפנזה התהלך על כדור הארץ לפני כ -5 מליוני שנה. אי לכך אי אפשר להפוך שמפנזה לאדם אדם לשמפנזה או לצורך העניין כלב לחתול.

69.

בצד השני נתניהו (ומלכחי הפנכה מסביבו) בברור יסיים את תפקידו. הליכוד שלאחר מכן יהיה מפלגה הרבה יותר ליברלית ומרכזית ויוכל בעתיד להקים קואלציה עם כל מפלגה ציונית למעט הציונות הדתית הקיצונית ...

comment-2-comment

68.

נתניהו שותק ולא מביע שום עמדה, התקשורת -כמו כתבה זו - ממיחסת לו מה שלא עושה כלל לעומת זאת הצד השמאלי בונה לא רקר רע"מ כי אם גם על המשותפת שח"כים שלה תומכי טרור

67.

לא הצבעתי לסמוטריץ ולא מסכים בכלל עם הדיעות שלו ולא של בן גביר. אבל יש משהו אחד שלמנהיגי השמאל מרכז יש מה ללמוד מסמוטריץ,בן גביר וראשי המפלגות החרדיות. האנשים האלה לא מוותרים בכלל על ההבטחות שהבטיחו לפני הבחירות למצביעים שלהם. גם אם זה הבטחות לא טובות מבחינת הציבור שלהם כמו לא ללמוד לימודי ליבה.למנהיגי השמאל מרכז קל לזנוח את ההבטחות שהבטיחו ובזכותם נבחרו. ראה גנץ,אשכנזי,מופז ועוד.

66.

65.

מספיק טראומה אחת - גנץ..

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

ואין לי בעיה שימליך את בנט, כל עוד לפיד בקואליציה זה תמיד עדיף על ביבי והחרדים

comment-2-comment

אבל שיתנה את זה בשני דברים: הגבלת קדנציה של ראש ממשלה כחוק עם רוב מיוחד. וקביעה שראש ממשלה עם כתבי אישום לא יוכל לכהן עד שיוכיח את חפותו.

64.

גם מערכת בחירות חמישית לא תשפר את מצב השמאל בדגש על - מרץ, יאיר/נוני לפיד, מפלגת העבודה וגדעון/שאשא ביטון. בוא נודה מפלגת ידיעות אחרונות /נוני מוזס לא מצליחה לשלוט טוטאלית במדינה . והשנה האחרונה הוכיחה שאתם נזק למדינה בדיוק כמו החרדים. קיצוניים, אוהבים רק את עצמם, בכיינים ולא תורמים מהומה למדינה.

comment-2-comment

comment-2-comment

63.

כי אין לזה משמעות. הוא הצליח לדפוק את גנץ אחרי חקיקה של חוק יסוד. אין סיכוי שיעמוד בהסכם כלשהו כי הוא הוכיח במהלך השנים שהדבר היחיד שנכון לגבי ביבי שהוא לא עומד בהסכמים.

62.

אנו כנראה נזכה לממשלה הכי גרועה שיכולנו לצפות שר הבטחון= עבאס, שר החינוך = ליצמן , שר המשפטים = בן גביר , שר המשטרה = דרעי הגנב , שר האוצר = גפני , שר הפנים סמוטריץ הממשלה הכי מושחתת עם המשיחים והחומניים דאעש קטנה עליהם

comment-2-comment

אני עוזב את הארץ

comment-2-comment

מי צריך אותך בארץ, קיים את הבטחתך ותעוף לנו מהעניים שמאלן נתעב.

comment-2-comment

מי שואל אותך איפה לגור יה ביביסט נאלח לך לאיפה שבאו אבותיך לאחת החמולות הערביות

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

61.

60.

comment-2-comment

ככה לא תרשמו פלונתר אלא פלונטר

comment-2-comment

59.

כל שבב של תקווה/שנאה אצלה הופך לכתבה מהונדסת בעד השמאל

58.

57.

57.

הבן אדם איבד את האחיזה במציאות וכאדם שטובע (בחקירות) הוא מנסה בכל הכוח להאחז ולהטביע את כל מה שהוא יכול לגעת בו וזה כולל את ציבור בוחריו שגם אם יכריז שהמדינה תהיה מוסלמית הם יצעקו "רק ביבי", מזכיר זעקת ההערצה למנהיג בתקופה אפלה.

56.

55.

פעם הם היו בברית אחים כדי ששניהם גם יחד יהיו בממשלה של נתניהו. כעת המצב יותר טוב: יעשו ברית אחים להכנס לממשלה במקום נתניהו. יש מקום לאגו של שניהם אם יכנסו לממשלת רוטציה. צריך רק למצוא את הדרך להבטיח את קיומה.

comment-2-comment

כן זה היה בעבר ביוזמתו של לפיד וכשזה השתלם לתינוק המגודל בנט.

54.

לאחר שנתניהו פתח את הדלת לאחים המוסלמים, מה שהיה כבר לא יהיה, ונתניהו יהרוס את המדינה הציונית מבפנים. גם אם יסוג לאחור, את הנעשה אין להשיב!

53.

52.

אח יקר ותר תן לו ללכת אנחנו רק נזכור את ההקרבה שלך

51.

הצבעתי יש עתיד בכל מערכות הבחירות מאז שהוקמה.בנט ראש ממשלה זה לא החלום שלי אבל אם זה המחיר שצריך לשלם בכדי לסלק את המושחת שהוא סכנה למדינת ישראל אז זה אני בעד בנט לראשות הממשלה.

50.

49.

48.

הימין מוכן למכור את האידאולוגיה שלהם רק שנתניהו ישאר ראש הממשלה.

comment-2-comment

comment-2-comment

אז מה בדיוק ההבדל כאן?

comment-2-comment

מזמן אין שום אידאולוגיה, ואין מושגים "ימין" ו"שמאל". הכל אינטרסים, ובמיוחד אצל נתניהו ואצל הפמליה שלו. האידאולוגיה של ביבי זה לאחז בכסא ולהימלט מהמשפט. האם באמת אנשים כאלה תמימים שלא רואים דברים כאלה מובהקים?

comment-2-comment

comment-2-comment

הביב תציל את הדמוקרטיה

47.

בנט לא פרייר הוא מודע לכך שיום אחרי ביבי הוא מודח ומסולק***את החתימות הוא יכול להראות ל שר המשפטים הבאההההה

46.

הוא מוכן למכור האימא שלו כדי לברוח מהכלא. חלאה!

comment-2-comment

45.

ביבי זה רק לפיד בעצמו, אולי גם אשתו

44.

הכיסא של כל פוליטיקאי מתנדנד באופן תמידי וכך צריך להיות, כדי שתמיד יזכרו אצל מי הם עובדים.

comment-2-comment

43.

comment-2-comment

comment-2-comment

42.

נתניהו 0 במנהיגות.

comment-2-comment

קצת שכל

41.

נתניהו יודע שהוא צריך לשרוד עוד קצת כדי לסדר את עצמו כמו שצריך לפני שהוא יפרוש. בשביל זה הוא מוכן לעשות הכל ולשלם כל מה שצריך. מה אכפת לו מה יקרה אחרי שהוא יפרוש?

40.

יכנסו גורמים מסוכנים לעמדות כח בישראל? העיקר לא לתת מנדט לשינוי. הכל כשר? שחיתות, חוסר תפקוד, סכנה לממשלה בתמיכת קיצונים מכל הכיוונים והעיקר נאמנות ל"מלך". האסון ירשם על שמכם. שוב ושוב רואים שפקידי הדת צמאי הכח והכסף מובילים אותנו לשאול. תתפכחו, תתמכו בשינוי המתבקש ותרוויחו ביושר עוד כמה שנים של התעלקות על הציבור השפוי.

39.

אידיוטים שהצביעו בעדו, מהשמאל ומהמרכז, גרמו לסיבוך.

comment-2-comment

38.

37.

36.

לפיד יקבל החלטות בנושא איראן גרעין ביטחון----כולו זורנליסט-----הזוי לחלוטין

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

35.

comment-2-comment

וברור לצורך מדינה שפויה, רק כאלה שאכפת להם מעקרונותיהם יכולים לשמור עלינו שפויים.

comment-2-comment

34.

33.

כסא ראש הממשלה

32.

31.

הדילמה אינה של לפיד, היא שלנו, של כולנו. האם להמשיך ולהתדרדר לדיקטטורה, או לשלוח את נתניהו למקומו מחוץ לחיינו. הליכוד ללא נתניהו מקים ממשלה כרצונו בתוך שעה. עם נתניהו, בחירות חמישיות ואף שישיות בקרוב.

30.

comment-2-comment

לא בנט או סמוטריץ או בן גביר, שלושה שהם אחד.

29.

28.

הנאשם מצליח לשלוט כל כך הרבה שנים רק בגלל אנשים ששיכורים לכח. כל מפלגה שתלך עם נאשם בפלילים אין לה אידיאולוגיה מה שמעניין אותה זה כסף מעמד וכח. מפלגה כזו תתפוגג אז שימו לב.

27.

ממשלת אחדות בחמש דקות בלי נתניהו הגיע הזמן שבכירי הליכוד השפנים יצאו מהמערות

comment-2-comment

26.

על מנת שתקום כאן ממשלה שפויה יציבה ומתפקדת צריכים כל מתנגדי ביבי לבחור במועמד אחר מהליכוד לדוגמא ניר ברקת ולהמליץ עליו פה אחד. הגיע הזמן שחברי הליכוד הבובות יתחילו להבין שביבי הוא נזק למפלגת הליכוד ויותר גרוע נזק אדיר למדינת ישראל איש אחד שגרר מדינה שלמה ל 4 מערכות בחירות ללא הכרעה ועכשיו רוצה לקחת אותנו לחמישית. הגיע הזמן שחברי הליכוד יראו את טובת המדינה ולא את טובת איש אחד (אתם נבחרי ציבור ולא עובדי הקיסר) בהמלצה כזו יהיה שלטון של ליכוד יאיר לפיד גנץ ליברמן בנט גדעון וכל השאר שיתחברו לפי קווי היסוד של החבורה הזו

comment-2-comment

כולל כל הנזקים שעשה ועוד עתיד לעשות

comment-2-comment

ובנוסף יצהירו על הפרדת דת ממדינה

comment-2-comment

25.

דרדר את מעמד ראש הממשלה לשפל.

24.

היא סיסמה ריקה. לולא כן בנט, סער ולפיד היו מצטרפים לממשלה עם נתניהו והחרדים. המכנה המשותף של המרכז ימין הוא ענק ולכך מצפה רוב רוב הציבור שמאס בשנאה המלובה עי התשקורת.

comment-2-comment

23.

22.

סער חבל שאתה לא יודע לקבל החלטה אמיצה. הליכוד בעצמו מנסה בכל הכח להכניס את רע"ם לממשלת הליכוד. גם אם תלך עם בנט מה שממש לא מגיע למישהו רק עם 7 מנדטים להיות ראש ממשלה אתה אמור להישען על מפלגה ערבית. לכן תפסיק להסס ולהיות פחדן כמו שני הדחלילים שאספת האוזר והנדל שהכשילו שלטון שפוי. תן תמיכה ללפיד להקים ממשלה עם תמיכה מבחוץ של המפלגות הערביות תקימו סוף סןף ממשלה שפויה ויציבה. טפלו במשבר הקורונה ובמשבר הכלכלי הנוראי ואחר כך יעמדו אצלכם בתור הליכוד המפלגות החרדיות וגם בנט הילד הקטן ישאל אותך איך מצטרפים. יאללה תתחיל להראות מנהיגות חוץ מלומר בסיסמאות אני לא אלך עם ביבי כשאתה אומר סיסמאות כאלו אז יש לזה גם משמעות כולל להיתמך במפלגות ערביות מבחוץ. דרך אגב הדרישה של המפלגות הערביות למיגור הפשיעה וטיפול בעוני מאוד לגיטימית לכל ממשלה שתקום. גדעון בחרתי בך תתחיל לפעול במקום לדבר.

comment-2-comment

רע״מ מפלגה עצמאית וזכותם ללכת עם איזה גוש שיבטיח להם (עם ערבויות מתאימות) הכי הרבה כסף לקהילה שלהם: מיגור הפשיעה הפנימית, השקעה בתשתיות הנחשלות, חינוך ועוד. אם זה נהיה לגיטימי עבור המפלגות החרדיות אז זה לגיטימי גם עבורם. אני לגמרי מבין אותם. כל מפלגה נבחרה ע״י הסקטור שלה ודואגת לו. אני לא מצפה מרע״מ לדאוג לכלל אזרחי ישראל אלא לבוחריה.

21.

הליכוד של ביבי חבורת פחדנים וחנפנים, הגיע הזמן להקיא אותו ושכמותו מהליכוד ומהפוליטיקה הישראלית, זה יהיה הנצחון האמיתי של הימין ושל המדינה.

20.

ליכוד זה ימין לא שמאל בתחפושת. ביבי איבד את זה , הליכוד צריך מנהיג ימני. ביבי שכח איך מתנהג ימין.

19.

ישנה מטרה אחת ברורה - נא פעל בהתאם

comment-2-comment

comment-2-comment

18.

עדיף כבר שיעלון יהיה ראש ממשלה ולא בנט.

17.

לא למכור את המדינה הבנאדם חושב לא על העם אלא איך לא לשבת בכלא השגה קלה עם כל האיומים של נתניהו זה מחזה טראמפ שניים בנט לפיד סער ליברמן מובילים והשאר היסטוריה

comment-2-comment

16.

15.

גם אני רוצה שהשלטון יוחלף ונתניהו ילך הביתה, אבל כרגע זה נראה שבנט יפול לידי נתניהו ולא ילך עם לפיד

14.

האיש גולם וכול ההתנהלות שלו בקורונה מוכיחה שהוא לא כשיר. כרגע אין לביבי תחליף והוא המפלגה הגדולה ביותר.

comment-2-comment

comment-2-comment

צריך להחזיר את כולכם לבית ספר ללמוד מתמטיקה וסטטיסטיקה, כי אתם לא מחוברים למציאות...

13.

comment-2-comment

12.

comment-2-comment

11.

10.

גם אם בנט ראשון ברוטציה

comment-2-comment

יש בעיה רצינית לתת את ראשות הממשלה לאדם עם 7 מנדטים !!

comment-2-comment

comment-2-comment

האם בנט וסער יוותרו על כוונתם להחליש את בית המשפט? האם יסכימו להגביל את השפעת החרדים על אופי המדינה?

9.

ציבור הבוחרים שבחר ביאיר לפיד מוכן שבנט יוביל העיקר לשלוח את נתניהו לקיסריה

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

הראשון לזהות מתחרפן מהריח הדק של הליזול

8.

7.

6.

5.

לא סובל את נהנתניהו (גם לא את גנץ סער הורביץ ועוד רבים) אבל חלאס מספיק עם החוסר יציבות, שישבו לפיד ונתניהו ויסגרו עניין יחד בלי הסמוטריצים והזנדברגים

comment-2-comment

4.

לדעתי צומח לנו כאן מנהיג בסדר גודל רציני כנגד כל הציפיות.

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

3.

2.

תמיד מעניין לקרוא את הכתבות של מורן אזולאי

1.

הכל כסף

comment-2-comment

comment-2-comment

כאשר כולם יבינו שחשוב לפתור בעיות כלכליות, בלי להמציא בעיות אידיאולגיות חסרות פתרון, יהיה קל לפתור גם את בעיית הפליטים. יתכן שעבאס והבוחרים שלו מבינים, שווה לבדוק אם זה אכן המצב

לכל התגובות
0
מצב לילה
מצב לילה