60

"מתקפה כלכלית של פוטין": גרמניה העלתה את רמת מצב החירום האנרגטי

בעקבות הקיצוץ באספקת הגז מרוסיה לפני שבוע, ממשלת גרמניה הכריזה על העלאת רמת הכוננות ל-2 מתוך 3. חברות שיפחיתו שימוש בגז יקבלו כסף מהמדינה. שר הכלכלה הגרמני: "גם אם עוד לא מרגישים – אנחנו במשבר"

רויטרס | פורסם:23/06/2022
גרמניה העלתה היום (חמישי) את רמת כוננות החירום האנרגטית לרמה 2 מתוך 3 בעקבות המשבר שנוצר לאור הפלישה הרוסית לאוקראינה. הממשלה הודיעה כי הכלכלה הגרמנית, שנחשבת לגדולה באירופה, עומדת בפני משבר. כמו כן, הממשלה הזהירה כי עתודת הגז לחורף נמצאת בסיכון בעקבות הידלדלות האספקה מרוסיה.
ההחלטה להעלות את רמת הכוננות הגיעה בעקבות הקיצוץ באספקת הגז הרוסי מה-14 ביוני, וכן לאור התייקרות מחירי האנרגיה לאור המלחמה באוקראינה.
>> לסיפורים החשובים והמעניינים בכלכלה ובצרכנות - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו
צילום: AFPצינור נורד סטרים בגרמניה (צילום: AFP)
"המצב חמור, והחורף יגיע", אמר שר הכלכלה הגרמני, רוברט הבק. "ההפחתה באספקת הגז היא מתקפה כלכלית עלינו על ידי נשיא רוסיה ולדימיר פוטין. אנחנו נגן על עצמנו, אבל המדינה שלנו בדרך לתקופה לא פשוטה".
בשבוע שעבר צמצמה רוסיה את זרימת הגז לגרמניה, אוסטריה, איטליה, צ'כיה וסלובקיה, בדיוק בזמן שמדינות האיחוד האירופי נאבקות למלא מחדש את מלאי הדלק שלהם לייצור חשמל, לתעשיות ולחימום הבתים בחורף. ענקית הגז הרוסית, גזפרום, טענה כי צמצום הגז לא קרה בגלל המלחמה אלא מכיוון שאחד החלקים של צינור נורד סטרים (צינור הגז הטבעי הגדול באירופה), שעובר מתחת לים הבלטי לגרמניה, נשלח לתיקון בקנדה ועוד לא חזר.
עם זאת, שבועות לפני הפסקת אספקת הגז לגרמניה ושכנותיה, הרוסים הפסיקו את האספקה גם לפולין, בולגריה, דנמרק, פינלנד והולנד.
ממשלת גרמניה מסרה כי כרגע היא עומדת בדרישות הגז, אבל הקיבולת במתקני האחסון שלה עומדת על 58%, ולא תוכל להגיע ליעד של 90% עד דצמבר, כפי שציפו, אלא אם כן יתבצעו צעדים נוספים. "גם אם אנחנו עדיין לא מרגישים את זה, אנחנו במשבר גז", אמר שר הכלכלה הגרמני.
צילום: AFPפוטין. כאוס באירופה (צילום: AFP)
למרות המצב, גרמניה לא תבטל הסכמים שיש לה עם מדינות אחרות להם היא מספקת את הגז הרוסי. במקום זה הממשלה דחקה בתעשייה וגם בתושבים להפחית את הצריכה שלהם ככל הניתן. "המחירים כבר עכשיו גבוהים, ואנחנו צריכים להיות מוכנים להתייקרויות נוספות. זה ישפיע על הייצור התעשייתי ויהפוך לנטל גדול עבור יצרנים רבים", ציין הבק.
בניסיון להפחית את הדרישה, הממשלה מתכוונת לערוך סוג של מכירה פומבית במסגרתה חברות תעשייה גדולות שיצהירו על הפחתת השימוש בגז יקבלו כסף מהמדינה.
מאז שגרמניה הכריזה בחודש מרץ על השלב הראשון בתוכנית החירום שלה, היא ומדינות אחרות מנסות להשיג גז משכנות באירופה כמו הולנד ונורבגיה, וכן גז טבעי נוזלי מיצרנים במפרץ.
למורת רוחם של ארגוני איכות הסביבה, הממשלה הגרמנית הודיעה השבוע כי תגביר את השימוש בנפט לייצור חשמל גדי להפחית את השימוש בגז למטרה זאת.
לכתבה זו 60 תגובות
הוספת תגובה
60

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
26.

פוטין הגיע הזמן לזרוק פצצות גרעין על אוקראינה וליטא עכשיו ולא מחר

25.

צריך להתעשת כי אחרת בסופו של יום יגיעו ליהודים

24.

23.

אנאלינגוס

22.

21.

comment-2-comment

ותשלח אותם להלחם במזרח אוקראינה

20.

עושה שום דבר

19.

כל העולם יסבול. זו המציאות. האיש הפך לסכנה עולמית ועוד ידו נטויה. חלוואי ויפרוש לחיים פרטיים במהרה

18.

comment-2-comment

לא, ישראל .......חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח

comment-2-comment

comment-2-comment

17.

הכי נקי הכי בטוח

comment-2-comment

ולוקח עשור לבנות תחנה.

16.

למלחמה. בשביל מה.

comment-2-comment

15.

14.

למזלה של אירופה יש את ארה"ב..מדינות אירופה ישנות בעמידה,רק ארה"ב ובריטניה קלטו מה הולך לקרות..צרפת וגרמניה הם מדינות שהפכו לבדיחה,לא מעצמות ולא כלום

comment-2-comment

מן הראוי שאנשים באופן כללי, ואולי גם אתה- ילמדו את החומר לפ י שיביעו "דיעה".

comment-2-comment

comment-2-comment

13.

12.

comment-2-comment

comment-2-comment

המהגרים שלהם. שיתחילו בקרוב לאכול אותם מבפנים.

11.

הוא אמר לאירופים ולגרמנים בפרט שהם מסתמכים באופן מסוכן על אנרגיה רוסית. הוא גם אמר שגרמניה ושאר מדינות נאט"ו צריכות להשקיע יותר בתקציב הביטחון כמו שהן התחייבו. והנה בסוף שני הדברים קרו

comment-2-comment

comment-2-comment

לא היה מוכן להשקיע בהם וקרא להם אירגון טרור וזה בדיוק מה שהם, עבריינים ופושעים והרוסים יטפלו בהם כי העם הרוסי יודע להלחם וניצח מלחמות והם חוץ מלקשקש אין להם אומץ בשדה הקרב, הוא גם ממש לא יהיה עדין איתם כמו באוקראינה ששם נלחמים בעיקר הבדלנים והצצנים והרוסים עסוקים בחיל ים, חיל אויר, ארטילריה ופינוי מוקשים

comment-2-comment

למה לכתוב שטויות?

comment-2-comment

10.

שיקפאו מקור אמן

comment-2-comment

תרחיבי קצת את האופקים הצרים שלך, זה עלול לפגוע גם בנו

9.

comment-2-comment

רק מלחמונת קטנה, פשעי מלחמה, רצח

comment-2-comment

8.

ולייצר חשמל על ידי כורים גרעיהיים

comment-2-comment

comment-2-comment

דגמים מתקדמים מאוד ביפן, שבדיה, פינלנד, נורווגיה וכו' מכילים מדחס בעל נפח CC גדול יותר, שני שסתומים ומאיץ הפשרה לתחתית המעבה כדי להגן על המפוח מקרח שיעצור אותו, וכך המזגן ממשיך לחמם בעת הפשרה!

comment-2-comment

גאון של אמא יצור החשמל בחלקו הוא על גז.

7.

comment-2-comment

הפסולת שם נראית פחות מזיקה אבל היא לעולם לא תעלם

comment-2-comment

אנרגיה גרעינית היא נקייה לחלוטין ואפילו בטוחה מאד

comment-2-comment

comment-2-comment

ודווקא יש לה תאריך פירוק שאפשר להעריך ולנהל. לדוגמא לקבור את הפסולת במקום מוסכם ומסודר ותוך כמה עשרות שנים היא פשוט תיעלם

comment-2-comment

6.

5.

4.

comment-2-comment

סגרו את כל התחנות הגרעיניות שלהם.

comment-2-comment

המדינות שהשקיעו באנרגיה ירוקה, נפגעו הכי הרבה. רמת הפגיעה, היא כרמת ההשקעה.

3.

על גז רוסי? איזה קטע שהוא צדק

comment-2-comment

ממש תענוג

comment-2-comment

2.

אני אמור לקנות את זה שכל אירופה יצרה לעצמה תלות במדינה אחת שנשלטת על ידי מה שהם מכנים, דיקטטור שעושה מה שבא לו??? איפה הניהול שלכם? תפסיקו כבר לקנות את הבולשיט של המדיה והממשלה הם יודעים בדיוק מה הם עושים, עכשיו לשאלת השאלות, למה האיחוד האירופי רוצה שאזרחיו יהיו במשבר אנרגיה?

1.

גרמניה כיבתה כמה כורים גרעיניים לייצור חשמל בגלל לחץ מצד הירוקים ובגלל פחד של התושבים מתאונה גרעינית (בעקבות צ'רנוביל ופוקושימה). מה שהפך את גרמניה לאחת ממזהמות הסביבה הגדולות באירופה. הפחד הזה כמובן לא מוצדק, והודהד בתקשורת (בגלל שיקולי רייטינג) באופן מוגזם ובלתי אחראי. בגרמניה אין סכנת צונמי כמו ביפן, והכורים שלה מתקדמים ובטוחים פי אלפי אחוזים מהכור הסובייטי בצ'רנוביל. הם כוללים שכבות רבות של אמצעי בטחון כך שגם אם אחד או שניים קורסים עדיין ימנע אסון.

comment-2-comment

comment-2-comment

והלך על חלק מגרמניה ולכן סגרו. הסיכוי הקטן חלילה לתוצאה הרסנית לא שווה אם הטבע או אם יד רשעה מכוונת

comment-2-comment

והם הרבה יותר בטוחים כיום מבעבר

comment-2-comment

לכל התגובות
0
מצב לילה
מצב לילה