850 שגרת קורונה

בגלל עומס האשפוזים בבתי חולים לילדים: משרד הבריאות הורה לצמצם ניתוחים שאינם דחופים

העומס נובע מאשפוז ילדים עם וירוסים נשימתיים, אך לא בכל בתי החולים מידת העומס שווה. בין הנגיפים השכיחים שמופיעים כעת בקרב ילדים: וירוס RSV וברונכיוליטיס (זיהום נגיפי בדרכי הנשימה) בקרב תינוקות בני שנתיים ומטה. בנוסף, גם דלקת ריאות בקרב ילדים מוסיפה להיות שכיחה וקשה

תמונה כללית
אדיר ינקו | פורסם: 21/07/2021
בעקבות העומס בחלק מבתי החולים לילדים, הנחה הבוקר (ד') משרד הבריאות את בתי החולים להפחית בניתוחי ילדים שאינם דחופים (אלקטיביים) ולהעביר ילדים מבתי חולים עמוסים לכאלו שעמוסים פחות במידת הצורך.
העומס נובע מאשפוז ילדים עם וירוסים נשימתיים, אך לא בכל בתי החולים מידת העומס שווה. מוקדם יותר השבוע פורסם ב-ynet ו-'ידיעות אחרונות' כי במחלקות הילדים שבמרכז הרפואי סורוקה בבאר שבע החלו לאשפז ילדים במסדרונות המחלקות מפאת העומס הרב.
"בשבועות האחרונים אנו עדים לעלייה בתחלואה נגיפית נשימתית בילדים, בעיקר בקרב גיל 2-1 , הגורמת לעומס אשפוזי גדול במחלקות הילדים ובטיפול נמרץ ילדים", נכתב בפתח ההנחיה. "כאשר שיעורי התפוסות במחלקות הילדים יגיעו למאה אחוזים, באחריות מנהל בית החולים לשקול הורדת פעילות כירורגית אלקטיבית בילדים – כירורגיית ילדים, אורטופדיית ילדים ואורולוגיית ילדים (במיוחד בבתי החולים בהם האשפוז הפוסטאופרטיבי מבוצע במתחם מחלקות הילדים). על מנת לשחרר מיטות וצוותים לטובת מחלקות הילדים. עוד צוין כי "במידה והאופציות בתוך בתי החולים ימוצו ויהיה עומס משמעותי, יבוצע ויסות שניוני מרחבי.
צילום: חיים הורנשטייןעומס במחלקות הילדים (צילום: חיים הורנשטיין)
בין הנגיפים השכיחים שמופיעים כעת בקרב ילדים: וירוס RSV וברונכיוליטיס (זיהום נגיפי בדרכי הנשימה) בקרב תינוקות בני שנתיים ומטה. בנוסף, גם דלקת ריאות בקרב ילדים מוסיפה להיות שכיחה וקשה. מדו"ח ניטור נגיפי הנשימה האחרון של משרד הבריאות עולה כי "בשבוע האחרון נצפתה עלייה חדה באחוז הביקורים במיון ילדים, בבתי החולים של שירותי בריאות כללית בשל דלקת ריאות. במיון הפנימי נמשכת העלייה באחוז הביקורים". עוד צוין בדוח: "אחוז תפוסת המיטות במחלקות הילדים בבתי חולים כלליים בישראל מוסיף להיות גבוה".
ד"ר איתי פסח, מנהל בית החולים לילדים ע"ש ספרא שבמרכז הרפואי שיבא במרכז הרפואי לילדים, אינו תומך בהנחיית המשרד. "אנחנו רואים את התפקיד שלנו בבית החולים לילדים לתת מענה לכל המטופלים", הוא אומר. "גם לצרכים הדחופים וגם לצרכים שמשרד הבריאות מגדיר כאלקטיביים. ילד שזקוק לניתוח כפתורים באזניים, אם לא ינותח תהיה לו פגיעה בשמיעה לאורך זמן. לכן נעשה כל מאמץ ולהמשיך ולטפל בילדים האלו גם בעומס האדיר.
"הפתרון הוא לא להוריד את הפעילות אלא להגדיל את המשאבים לרפואת הילדים, בעיקר הציבורית. לדחות פעילות אלקטיבית זה לא פתרון. אצלנו מאוד עמוס אבל אנחנו לא ניתן למצב להגיע לביטול של פעילות אלקטיבית. אין סיכוי. מדי פעם אנחנו נאלצים במקרים חריגים מאוד לדחות טיפול אלקטיבי שתכננו לתת אך לא ניתן לפגיעה להיות יותר גדולה מזה. זה עולה לנו בעבודה מאוד מאומצת של הצוות, הצוותים נשחקים כי הפעילות שלנו במיון בחודשיים האחרונים כפולה מיתר החודשים".
29

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
15.

מישהו גורם לזה כבר אמרו את זה נחשפו הפנים המיתיות של הממשלה שלנו ועדיין ממשיכים לשקר אותנו רק חבל שיש הרבה אנשים תמימים שמאמינים לממשלה ולחדשות ולשקרים במקום לראות את האמת.

comment-2-comment

והעולם שטוח

14.

הסגרים. המסכות וכל השטויות האלה גורמים לבעיות יותר חמורות כמו: דיכאונות. מחלות נפשיות שימשיכו איתנו לדור הבא גם. מחלות בגלל הסטרליות המוגזמת. תנו לנו לחיות בשקט ללא סגרים והגבלות. תחיו ותנו לחיות

comment-2-comment

גם אני חשבתי כך אבל מדובר פה בתינוקות שלא מחויבים במסיכה! כך שאני לא יודעת אם זה ממסיכות או משהו אחר

13.

לבן שלי היה שהיה תינוק. נכנס לאוהל חמצן. עשרה ימים אשפוז. מחלה קשה. שכיחה מאוד אצל תינוקות קטנים כי הורידים והעורקים שלהם ממש דקים.

12.

comment-2-comment

יש משהו בדבריך לגבי המסכות אך לא בטוחש זה קשור מכיוון שמדובר בילדים בני פחות משנתיים.. אלא אם אין מספיק נתונים. כי לפני כיתה א הם ללא מסכות..

comment-2-comment

11.

חלם זה פה

10.

9.

איך מכינים אותנו לשקרים שלהם. שהאמין להם. דיי.. כבר תעזבו אותנו בשקט. דברו על דברים אחרים. למשל לו ולי סרטן. אוכל מתועש דברים באמת שיש מה לעשות.

8.

comment-2-comment

הקול השפוי היחיד בממשלה הקודמת.

comment-2-comment

מכחישת קורנה אני מקווה שתשימי את האגו בצד

7.

6.

חיסון לא אחראי של אוכלוסיה בחומר מפוקפק שעקף כל מנגנון ביקורת, וזה המקביל האירוני למונח המונפץ שהרביתם להשתמש בו למטרותיכם האנכיות- "חסינות עדר", למעשה יצרתם זן חדש של נגפים שמושפעים ומבוססים ישירות על משחקי הRNA חסרי האחריות שלכם, לא יתכן שבר דעת יתייחס לגל תחלואה נשימתית באמצע הקיץ כדבר טריוויאלי, יש סיבה ומסובב, ופה - כולנו נפלנו בפח, חבל רק שהילדים התמימים ישלמו המחיר, מה יהיה פה בחורף??

comment-2-comment

5.

כלומר שליליים לקורונה .. עם בעיות נשימה . תוצאה של מסכות !! הגיוני סל הכל . עודף פחמן דו חמצני במשך שנה . מישהו צריך לתת דין וחשבון

comment-2-comment

4.

יש צורך בחשיפה לנגיפים, חיידקים ולכלוך לצורך התפתחות תקינה של מערכת החיסון, מאוד יכול להיות שמדינות המסכות הנמשכת לכלל האוכלוסיה גורמת נזק בריאותו עצום לילדים צעירים ותינוקות. כעת שיש חיסון יחסית יעיל כנגד קשה הגיע הזמן להפוך את המסכות למשהו אלקטיבי.

comment-2-comment

השאלה אם יש גוף שבאמת דואג לבריאות הציבור ????

3.

המסכות לאורך זמן מדכאות את המערכת החיסונית. אלא אם אנחנו רוצים להסתובב עם הסמרטוטים האלו לעד, הגיע הזמן לצמצם את השימוש בהן בקרב אוכלוסיות בריאות וצעירות.

comment-2-comment

2.

כאן אנחנו דוחסים את כל המחלקות בבית חולים אחד, אי אפשר למשיך כך .

comment-2-comment

comment-2-comment

זה אמיתי?

1.

המסכה מונעת הידבקות במחלות נוספות

comment-2-comment

כך שקשה להם לחשוב עצמונית. בגלל המסכה הגיעו הוירוסים האלה שפוגעים בכלי הנשימה.

comment-2-comment

סטריליות יתר גורמת למערכת החיסונית להתנוון...המערכת החיסונית היא מערכת לומדת, רק על ידי חשיפה לוירוסים, חיידקים ופטריות מזנים שונים היא מתפתחת וכשהיא נפגשת בהם שוב ושוב הזכרון החיסוני נשמר לטווח ארוך יותר ויותר. ככל שתשים בן אדם בסביבה סטרילית לטווח ארוך יותר ויותר, כך אתה מגדיל את הסיכוי שלו לחטוף מחלה קשה (או כמה מחלות בו זמנית) כאשר הוא יוצא מהבידוד.

לכל התגובות
0