בריסביין תארח את המשחקים האולימפיים ב-2032

האירוע הגדול של הספורט העולמי יחזור לאוסטרליה בפעם השלישית אחרי שבירת מדינת קווינסלנד נבחרה לארח את המשחקים בעוד 11 שנה. נשיאת הוועד האולימפי המקומי: "שואלים אותי איפה העיר שלנו נמצאת, זה הולך להשתנות וזה מרגש מאוד"

אורן אהרוני, טוקיו | פורסם:21/07/2021
המשחקים האולימפיים יחזרו לאוסטרליה אחרי 32 שנה. הוועד האולימפי הבינלאומי הודיע היום (שלישי) רשמית שהעיר בריסביין, בירת מדינת קווינסלנד, נבחרה לארח את האולימפיאדה בשנת 2032.
טוקיו 2020 ב-ynet - מתחם מיוחד
כזכור, בשנת 2000 נערכו המשחקים האולימפיים בהצלחה גדולה בסידני ובעוד 11 שנה הם יתקיימו בעיר בה מתגוררים 2.4 מיליון תושבים (השלישית בגודלה באוסטרליה אחרי סידני ומלבורן).
צילום: AFPהמשחקים האולימפיים חוזרים לאוסטרליה (צילום: AFP)
ההצעה של בריסביין הועדפה על פני אלו שהציגו קטאר וצפון ודרום קוריאה, אשר הציעו לארח יחדיו את המשחקים. העושר הכלכלי של העיר וההתלהבות מצד התושבים לקיום האירוע במקור היוו את השיקול העיקרי להחלטה.
ג'ודית מאיר, מומחית לתיירות מאוניברסיטת קווינסלנד, אמרה לסוכנות הידיעות AFP: "אוסטרליה הינה ברת מזל שהיא מסוגלת להרשות לעצמה לארח את אחד האירועים הגדולים. ישנן הרבה מדינות בעולם שהיו רוצות לעשות זאת, אבל אין להן את היכולת הכלכלית".
צילום: AFPשר הספורט של קווינסלנד סטירלינג הינצ'קליף (צילום: AFP)
תהיה זו הפעם השלישית בה יתקיימו המשחקים האולימפיים באוסטרליה אחרי שהראשונה הייתה במלבורן 1956. בבריסביין מאמינים כעת שההחלטה שהתקבלה תעלה את מעמדה של העיר ותמשוך אליה תיירים רבים.
נשיאת הוועד האולימפי של קווינסלנד והאלופה האולימפית לשעבר בכדורעף חופים, נטלי קוק, סיפרה: "טיילתי בעולם ואנשים שואלים אותי איפה זה בריסביין. אתה צריך להראות להם במפה שזה במרחק שעת טיסה מסידני. עכשיו זה עומד להשתנות וזה מרגש מאוד".
צילום: AFP"זה מרגש". נטלי קוק (צילום: AFP)
לעומת זאת מיליסנט קנלי, מרצה בכירה לתיירות וספורט מאוניברסיטת גריפית', לא מתלהבת כל כך: "אני חושבת שפרויקטים מהסוג הזה הינם בעלי סיכון כלכלי גדול. עם כל בעיות הקורונה ומזג האוויר קיים חוסר ודאות, אז זה הימור".
7

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
3.

2.

לא

1.

אוסטרליה פעם שלישית וישראל אפילו לא פעם אחת. הוועד האולימפי מושחת מהיסוד.

comment-2-comment

כשאין שכל, אין דאגות...

comment-2-comment

כמעט פשטה רגל בגלל האולימפיאדה...חבל על הכסף

comment-2-comment

אין את היכולת הכלכלית, את המתקנים ואת התחבורה בשביל לארח את המשחקים

comment-2-comment

לקיים אירוע כזה אצלנו, אפילו מקום לשכן את אלפי הספורטאים אין לנו. ההתכנות היחידה לאירוע כזה זה בשיתוף מדינות שכנות. כמו שקורה ביורו ובמונדיאל והגיע הזמן שיגיע גם לאולימפיאדה. זה כבר פותח אפשרות להמון מדינות שיכולות לעשות שימוש במתקנים קיימים. הבעיה רק שאחנו לא חיים בשכונה נורמלית כל כך, היחסים לא משהו גם במדינות שיש איתן שלום ורובן על סף פירוק עם כל הבעיות הפולטיות, דתיות, כלכליות שיש להם.

לכל התגובות
0