138

"אני המזרחי החדש שלא מתבייש בסבתא שלו ומאיפה שהוא מגיע"

אין לו כוונה לפתוח מסעדה, אין לו בעיה עם המשקל שלו והוא מתבאס שהייצוג המזרחי בקולינריה מסתכם בחריימה ובקוסקוס: אסף דיי הוריד את הכיפה בגיל 15, צבע את השיער לסגול ומאז לא הסתכל אחורה; עכשיו נמאס לו להיות להט"ב המחמד ולענות על שאלות על הסבתא התוניסאית ועל הזיכרונות משכונה ד' בבאר שבע, ובא לו להתחיל לדבר גם על החלומות שלו, למשל - החלום להפוך למרתה סטיוארט הישראלי

אמיר קמינר | פורסם:11/04/2022
ככל שהפסח מתקרב, הגעגועים לחגיגות הסדר בבית הוריו המנוחים בבאר שבע, תוקפים אותו יותר ויותר. רק בשבוע שעבר הוא צעד גאה ובטוח על המסלול בשבוע האופנה, ועכשיו הוא חוצה את הכביש מהאנגר 11 בנמל תל אביב לדוכן פסח שהוא עושה בשוק הנמל.
צילום: אבי ולדמןאסף דיי צועד על המסלול בשבוע האופנה קורנית תל אביב 2022 (צילום: אבי ולדמן)
אסף דיי, הפיינליסט הססגוני של העונה האחרונה של הריאליטי "מאסטר שף", מתרפק על הזיכרונות שלו מהבית בשכונה ד' בזמן שבמקביל הוא כובש את תל אביב, רגע לפני ליל הסדר: "אצלנו בבית פסח תמיד הלהיב אותי – אמא הייתה מוציאה את הסרוויסים המיוחדים ואת המפות הלבנות ואני הייתי מחכה לאוכל הטעים של פסח. לתוניסאים יש בפסח המון תחליפים ללחם – למשל, בצקניות טעימות מקמח מצה ועוד הרבה תבשילים מבשר.
בפסח יש לנו מאכל מיוחד שנקרא בנאטז' – קציצות מטוגנות של תפוחי אדמה ועוף, זה גם מה שהגשתי בגמר של התוכנית. אחרי ששני הוריי נפטרו, אנחנו עושים את הסדר אצל אחותי הדתייה ומכינים את כל המאכלים שאמא לימדה אותנו. היום אני יכול להגיד בפה מלא שאני מבשל יותר טוב ממנה, חוץ מהבצקניות אותן אנחנו לא יודעים להכין. יש לנו הכל אבל חסרים לנו שני אנשים אהובים".
אסף דיי: "אני לא בא מקיפוח, כי אף פעם לא קופחתי, אבל אין עדיין מספיק ייצוג למזרחים במדינה. גם האוכל התוניסאי פחות מוכר וצר לי על זה – הוא מדהים"
בעוד ששפים בפריים טיים בדרך כלל מקפידים על הגזרה ומשתדלים לשמור על דיאטה וקוביות בבטן, דיי לא ממש מציית לטרנד. "בקולינריה כמו באופנה קיימת כעת קבלה של שמנים, אין בושה להיות מלא,, הוא מצהיר, "הבויפרינד גרם לי לאהוב ולקבל את עצמי וזה חלחל לי לראש שלהיות שמן זה משהו יפה. גם גוף של גבר שמן הוא משהו יפה. פתאום יש יציאה מהארון של גברים שנמשכים לבחורים שמנים ואומרים את זה בקול.
"פעם לא היו לי אופציות להתלבש בצורה אקסטרווגנטית, מה גם שאני 1.80, אלא אם אספתי בגדים מיד שנייה. פתאום בשנים האחרונות יש הכרה שגם גברים שמנים רוצים להיות אופנתיים, וזה מבורך – אני יכול להיכנס ל-COS וכמעט הכול יעלה עליי.
בשבוע שעבר דגמנתי בשבוע האופנה קורנית תל אביב ל-Kesh Limited של קשת, שמעצבת בגדים במידות גדולות. אפילו אלון לבנה עושה פלאס סייז. אבל עדיין יש רשתות גדולות שאני לא נכנס אליהן, כי אני יודע שלא יהיה לי נעים בחנות והבגדים לא יעלו עליי. וזה מעליב אותי. מעליב אותי גם שאומרים: 'יו, איך רזית, איזה יופי'. למה זאת צריכה להיות מחמאה?"
צילום: אסף דייאסף דיי: יש עוד מנות במטבח המזרחי חוץ מחריימה וקוסקוס (צילום: אסף דיי)
בקרב הניטש בין האוכל המזרחי לאשכנזי – המזרחי שולט ונראה שהוא הביס את האוכל האשכנזי שלא מפסיקים להסתלבט עליו ולעלוב בו. החריימה גבר על הגפילטע פיש והג'חנון גבר על הקיגל. "יש עוד מיליון מנות שוות במטבח המזרחי ברמה מטורפת, שאף אחד לא מכיר. זהו מטבח חכם שנשאר במקום של אוכל עממי. למה אין מסעדות פיין דייניג מזרחיות? חוץ מ'יקוטה' בבאר-שבע שעושה אוכל מרוקאי ברמה גבוהה. אני לא בא מקיפוח, כי אף פעם לא קופחתי, אבל אין עדיין מספיק ייצוג למזרחים במדינה. גם האוכל התוניסאי פחות מוכר וצר לי על זה – הוא מדהים. ובאותו הקשר אני חושב שאין הרבה ייצוג לאוכל המזרחי – הייצוג לאוכל המזרחי מסתכם בחריימה ובקוסקוס. נתפסו פה לכמה מנות מרוקאיות - וזהו".
צילום: בת שי עוז אנטלראסף דיי: בגיל 15 הוריד את הכיפה וצבע את השיער לסגול (צילום: בת שי עוז אנטלר)
הרגשת בתוכנית שאתה מזרחי המחמד? "לא, אבל הייתי להט"ב המחמד. הייתי השמן ההומו. דיברתי הרבה על השורשים התוניסאיים, ודיברתי על העדה שלי מתוך גאווה. אני גאה במזרחיות שלי. אני המזרחי החדש שלא מתבייש בסבתא שלו ומאיפה שהוא מגיע. פעם אחת סיפרתי על הסבתא התוניסאית שלי ומאז אנשי התוכנית משכו אותי עוד ועוד לדבר עליה. זה מה שהם רצו לשמוע. ממש נמאס לי לחזור ברפטטיביות על הסיפורים האלה. אני אמנם מכבד ואוהב את סבתי ואת אמי המנוחות, אבל בא לי גם לדבר על עצמי, על מה שעובר עלי".
איך החוויה שלך מהפריים טיים? "התחקירנים ביקשו ממני לא לדבר בלשון נקבה ולהוציא את הפירסינג מהאף, אבל סירבתי. גייז תמיד מגיעים לשלישייה הסופית בריאליטי אבל הם אף פעם לא זוכים ואני שואל למה בקול גדול. סטטיסטית זה מוזר לי. לדעתי בגלל שלרוב מדובר בתוכניות 'פיל גוד' לכל המשפחה, שמתאימות גם למסעודה משדרות וגם לנעמי מרמת אביב, קיים רצון להתחבר למכנה משותף הכי רחב. כהומו שמן משכונה ד' בבאר שבע לא יכול לייצג את הדמות הישראלית, אני לא האמצע של המיינסטרים. כן יכולתי להגיע לגמר, כי רוצים דמות ססגונית, אבל אני חושב שמישהו כמוני לא יכול אף פעם לזכות במקום ראשון".
בשנות ה-70 וה-80 הקלישאה סברה שגייז הם בשלנים טובים. האומנם? "גייז לא תמיד בשלנים טובים. יש לי מלא חברים שלא יודעים לחתוך סלט והם שורפים חביתה. אני מאלה שתמיד טובים בידיים, ואני לא יודע אם זה קשור לזהותי המינית. זה קשור לסבתא ולאמא שהיו טובות במטבח וחיקיתי אותן. סבתא גם לימדה אותי לסרוג".
אתה זוכר את הפעם הראשונה שבישלת בעצמך? "כן. רציתי לאפות לכבוד יום הולדת של אמא אז לקחתי קורנפלקס, ביצים ושוקולית, הכנסתי למיקרו וזה יצא דוחה – חביתה עם קורנפלקס. אבל אמא התלהבה, כאילו הכנתי לה קרוקומבוש. זה עשה לי חם בלב. רציתי שיאהבו אותי וזה מה שגרם לי לבשל להוריי".
לכבוד הפסח גם הקהל הרחב יוכל ליהנות ממאכל אחד של דיי, אותו נהגו להכין בביתו לכבוד הפסח: מסוקי - תבשיל אביבי בבישול ארוך, המורכב מבשר ומכל הירקות הירוקים של העונה: אפונת שלג, פול ירוק, ארטישוק, מנגולד אותו הוא ימכור ב"שולחן עורך" - פסטיבל יצרנים מקומיים שיתקינו מאכלי חג מסורתיים בטוויסט עכשווי - מקניידלך וחזרת של שרי ומיכל אנסקי ועד יין תושיה מפתחת ניצנה ומשקאות תוצרת מזקקת הולנדר, ויתקיים השבוע בשוק הנמל בתל אביב, רגע לפני פסח (בתאריכים 13-14 באפריל, ימים רביעי וחמישי).

במקום כיפה - שיער סגול

דיי (במקור דיעי – "השמטתי את ה-ע' בגיל 17"), הוא בן זקונים למשפחה דתית, המונה ארבעה ילדים, גדל כאמור בשכונה ד', "היא הייתה שכונה הארד קור, אבל הייתה לי ילדות כיפית ולא הרגשתי פחות מאחרים. תמיד ידעתי שאני הומו ונמשך לגברים – לא חשבתי שאני משהו אחר".
צילום: אבי ולדמןאסף דיי על המסלול: לובש מה שהוא רוצה (צילום: אבי ולדמן)
אביו עבד במפעלי ים המלח והאמא הייתה גננת. "אמא הייתה בסטי שלי. אישה מדהימה. הייתי אמנם ילד מלא ויוצא דופן, אבל אף פעם לא ייחסו לכך חשיבות בבית. אמא לא נתנה לי להרגיש שונה. אהבתי כמובן את המאכלים שלה - קעבורה – קציצות של עניים מלחם, תפוחי אדמה וחזה עוף או בשר. אלה הקציצות הכי טעימות שאכלתי בעולם ואני לא משוחד. ואת התבשיל 'מקרונה וקנקה', שאמא הייתה עושה באמצע השבוע, כשלא היה לה כוח לבשל: לוקחים קטניות, עדשים, חומוס ומבשלים עם פסטה".
הוריו של דיי הלכו והתחרדו עם השנים ("הם היו כיפה סרוגה ואז הגיעה ש"ס ולקחה את כל המזרחיים") ודיי למד החל מכיתה ה' בישיבה, שם הרגיש לראשונה, לדבריו, מה זה להיות מזרחי: "כולם מסביב היו אשכנזים ואני הרגשתי גם שאני יוצא דופן ולא גברי כמו כולם. פעם באתי עם מעיל אדום ובישיבה אמרו: 'מה אתה לובש אדום? זה של נשים'. רצתי בוכה לאמא וסיפרתי לה שצחקו עלי. היא חיבקה אותי ואמרה: 'אסף, תלבש ותעשה מה שאתה רוצה'. ירשתי ממנה גם את החוש האסתטי. בגלל שהסביבה שלי הייתה מאוד תומכת לא נתתי להצקות להיכנס פנימה. הייתה לי מין חומה.
"בגיל 15, אחרי שעברתי לתיכון חילוני הסרתי את הכיפה והשלמתי עם זה שאני מלא. הארכתי את השיער וצבעתי אותו בסגול, בכתום ובוורוד ולא התייחסתי לתגובות. אמא תמכה ואמרה שזה יפה. אבא סלד מהתספורות ומהבגדים והעיר כל הזמן הערות. בכלל לא הסתדרתי איתו, הוא היה גבר של פעם ולא אהב שאני מחובר לצד הנשי שלי".
אז אחרי כל זה - מה נשאר לך מהדת? "ארוחות שישי שחשובות לי, האהבה של המשפחה ושל האדם למקום. קשה לי גם לאכול חזיר".
"רצתי וראיתי את אבא שרוע על הרצפה. ניסיתי להעיר אותו ולא הצלחתי. התקשרתי למד"א והם אמרו לי לעשות החייאה מפה לפה. פתאום להיות אינטימי עם אדם שבקושי נישקתי על הלחי שלוש פעמים בחיים, זה היה קשה מאוד"
מתי יצאת מהארון? "כשהייתי בן 15. יום אחד אחי, שהיה חילוני אמר לי: 'חבר שלי אמר שאתה הומו. אתה הומו?' עניתי בחיוב, והוא פשוט אמר: 'אוקיי'. זה היה מדהים בעיניי. לאמא סיפרתי בגיל 21, והרגשתי שבזכותו של אחי זה היה יותר קל. לאבא סיפרתי רק כשהייתי בן 30. כשהיה לי בן זוג הצגתי אותו בפניו כידיד. אבא התלהב כשהתחלתי לבשל מאכלים תוניסאיים, שהזכירו לו את אמא שלו, והאוכל קירב אותי אליו".

חולם להיות מרתה סטיוארט

בגיל 20, דיי הגיע לתל אביב, התפרנס מעבודות מזדמנות, גילה את סצנת הגייז וחיי הלילה ורצה מאוד להתברג בעולם האופנה, אבל לא ידע איך. "נורא התנשאו עליי", הוא נזכר, "בגלל שאז זה לא היה מגניב להיות שמן שבא מהפריפריה. הראשונים שנתנו לי הזדמנות היו 'קסטרו' ועיצבתי עבורם חלונות ראווה. בהתחלה אנשים הרימו גבה ותהו מה אני עושה שם. אחר כך עברתי ל'רנואר'. הפכתי עם השנים להיות ארט דירקטור וסט דרסר וגם התחלתי לבשל באירועים".
צילום: אסף דייאסף דיי: "לא מגדיר עצמי כשף" (צילום: אסף דיי)
ב-2017 דיי התייתם מהוריו. תחילה מת האב מדום לב בגיל 78. "ביקרתי את הוריי ונשארתי לישון ובבוקר אמא העירה אותי בצרחות, רצתי וראיתי את אבא שרוע על הרצפה. ניסיתי להעיר אותו ולא הצלחתי. התקשרתי למד"א והם אמרו לי לעשות החייאה מפה לפה. פתאום להיות אינטימי עם אדם שבקושי נישקתי על הלחי שלוש פעמים בחיים, זה היה קשה מאוד.
"עד שחברה קדישא באו, נשארנו עם הגופה כמה שעות והכלב לא הפסיק לבכות. זאת הייתה הזיה. כשאבא מת, אמא קמלה לתוך עצמה. הם היו 50 שנה יחד. ארבעה חודשים אחרי אבא אמא נפטרה מקריש דם, היא הייתה רק בת 69. הכי זוועה זה שלא הייתי בארץ כי הייתי בדיוק בשוודיה. אחרי שאמא נפטרה לקחתי את הגלביות שלה, אותן תמיד אהבתי ללבוש. ועשיתי שני קעקועים של לב גדול על גב כפות הידיים, מחוות אהבה להוריי. אמא קיבלה את זה שאני הומו אבל לא הרשתה לי לעשות קעקועים, אבל מאז שהיא מתה אני לא מפסיק להתקעקע, כולל אלמנטים שקשורים למטבח. אחרי מותם, היו לי שנתיים טראומטיות, אבל אני מרגיש שגדלתי מהן. להיות יתום זה קשה בכל גיל".
לפריים טיים הוא הגיע בתקופת הקורונה: "הפרסום גרם לי להיכנס לעצמי ולחשוש. אחרי שהבנתי שאנשים יוצאים מגדרם לעצור ולדבר איתי, הבנתי שאני צריך להכיל את האהבה שלהם. פרסום לא מעניין אותי וידעתי שאני בא ל-15 דקות של תהילה".
התבאסת שלא זכית? "רציתי לזכות כי אני אדם תחרותי, אבל לא נכנסתי לדיכאון. הרגשתי שהייתי צריך לזכות".
אז מה עם מסעדה משלך? "אני לא מגדיר את עצמי כשף - אני בשלן ופודיז. אוכל זה התחביב שלי, אבל לא אהפוך אותו למקצוע העיקרי שלי. אני לא יכול להיות במקום אחד הרבה זמן ואני לא מסתדר עם מסגרות, אז אני לא רוצה להשתעבד ולהיות שף במשרה מלאה. חשוב לי להתלהב מאוכל. מראש נכנסתי לתוכנית בידיעה שאני רוצה להמשיך בעבודתי כארט דירקטור.
"אני אוהב לעשות ארוחה פה, סדנה שם, ומדי פעם אני מעורב בפרויקטים – שיתפתי פעולה עם אורי שפט מלחמים והגשתי סנדוויץ' תוניסאי, ובשיתוף פעולה אחר הכנתי ספינג'ים ממולאים. בארוחות אני אוהב לשחק באוכל ולשלב אוכל תוניסאי עם אסיאתי. זהו שילוב שתמיד מפתיע.
"במקביל לכל זה אני עדיין עובד כארט דירקטור בקליפים ובפרסומות - עשיתי לאחרונה קליפ ל'בום בום בום', השיר החדש של ריטה, אותו צילמנו במדבר. ריטה היא אישה מדהימה ואני קצת מקנא בה – גם לי בא להיות כוסית בת 60. עם השנים, למדתי להעריך אנשים מבוגרים שעדיין עושים מה שהם טובים בו. גם אני רוצה להיות ככה בגיל 70 – אולי אהיה סבא חמוד ועדיין אעבוד במקצוע שלי ואהיה רלוונטי".
איזה עוד חלומות יש לך? "אני רוצה להיות מרתה סטיוארט כשאהיה גדול. הלוואי שזה יקרה".
לכתבה זו 138 תגובות
הוספת תגובה
138

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
106.

לא משנה מה תנסו עם מזרחי המזרחי יותר חזק מנטלית מאשכנזי

105.

לא נמאס לכם מהסלוגן הזה?

104.

103.

אני אשכנזי, הייתי בסביבה שהיו בה גם אשכנזים וגם מזרחיים מאז בית ספר, דרך הצבא ועכשיו בעבודה כבר שנים ארוכות. (וגם במשפחה) לאף אחד לא אכפת מה העדה שלך. לא. אכפת. כל השיח הזה הוא שריד היסטורי. מבחינת אנשים שמזלזלים באחרים או מתביישים... בגיל בית ספר היה קצת מזה. בעיקר מזרחים שמזלזלים באשכנזים, אגב. צד שני לא ממש. עצבן אותנו שמזלזלים בנו אבל לא היה זלזול בכיוון השני. האמת שמלבד אמירות אנטי-אשכנזיות זה פשוט לא היה ממש נוכח. כמו רוב השיט הטיפשי, אחרי גיל בית ספר זה נעלם. באמת שלא אכפת. אגב - זה לא אומר שאין אפלייה. יש הרבה מאד אפלייה שנובעת מהיסטוריה - מי שמיקמו את סבתא שלו בעיירת פיתוח כך שלא היו לה הזדמנויות ולילדים שלה גם לא היו הזדמנויות - סטטיסטית יש גם לו נקודת מוצא הרבה פחות טובה. כך שיש פער שלא צריך להכחיש וצריך לעבוד בשביל לתקן.

102.

היי אתה לא מזרחי ולא בטיח. אתה יהודי ישראלי כמוני. כל מי שאומר אחרת - מדבר מהחושך שבלב שלו. אל תשים על אנשים שלא באמת שמים עליך

101.

הוא מפנה בכתבה לחנות שהמידה הכי גדולה בה היא xl, ונראה שהמרואיין צריך קצת מעל מידת xl, אז איך זה מסתדר?

100.

חוץ מאשר את אבישי בן חיים ושרה נתניהו

99.

הנה מסעדה שכף רגלי לא תדרך בה.

98.

אני אוהב אוכל מזרחי מהרבה סוגים, אחלה שקיים - אבל אם יש חוסר היום (כלומר פער בין מה שאני לפחות אוהב לבין מה שאני מוצא במסעדות), זה דווקא באוכל אשכנזי. כל מיני פשטידות או סלטים. יש קצת דברים שנכנסו למיינסטרים, אבל הרבה דברים ממש נחמדים פשוט לא קיימים, וחבל.

97.

96.

95.

94.

אדם לא נעים ולא נחמד לא במראה ולא באופי

comment-2-comment

93.

comment-2-comment

אתה מייחס את תוניס לישראל ולכן היא מערבית. פעם ייחסו את ארץ ישראל למדינה הנידונה, ואכן ישראל היא מזרחית לתוניס. מקווה שהובנתי.

92.

או פוליטיקאי מסית

91.

90.

יאללה יאללה עוד אחד... אני ממש בוכה כאן....

89.

88.

87.

חבל!

86.

85.

84.

המזרחי החדש לא היה מעלה את הנושא הזה בכלל.

83.

82.

בעולם האוכל המזרחי הכי פופולארי ועם הכי הייפ זה האוכל הטורקי ואחריו ההודי והפרסי. בשנים האחרונות גם הפלסטינאי. בעולם הערבי המטבח הכי נחשב זה הלבנוני. בדובאי למשל רוב המסעדות טורקיות או לבנוניות.

comment-2-comment

81.

80.

comment-2-comment

79.

כי בשביל ה "מזרחי החדש" ההתעסקות בקיפוח ובושה במוצא היא אנכרוניסטית ומביכה

78.

חדש אתה לא כי לי זה קרה כבר לפני 20 שנה וככה להרבה שכמותי לא יכול לקחת קרדיט כזהאבל שאפו ויופי לך רק למה זה נראה ככ מוזנח ולא אסטטי בהתרסה??

77.

76.

אין מספיק ייצוג לאוכל מזרחי? איזה שטויות!! תראה תכנית מסטר שף - הכל אוכל מזרחי של סבתא מהבית.... נמאס כבר!!!

comment-2-comment

75.

כל צפון טפריקאי מנסה למנף עצמו על ידי הבלטת מוצאו. אין במוצא הזה כלום שאין באחרים. מספיק כבר לרדוף אחרי הצפון אפריקאיות. בתחילת המדינה האדירו ושיבחו כל דבר תימני. התברר שהם כמו כולם רק עם מאכלים אחרים. מספיק עם האתניות והפלגנות. כולם דווים, כולם יהודים, כולם יהודים.

74.

73.

אבל חלק מהם הופיע בתוכניות האוכל:מוח, דגים ובשרים - חלק לא כגון: בשר ראש,דוארה, זנב שור, לשון,ושאר איברים פנימים - שחלקם עולה בטעם על כל אנטריקוט שיוגש לי...

72.

חסר אוכל מזרחי בארץ בחייאת? מי זה הבכיין הזה, תנו לו מיקרופון ותקליטו

71.

ואתה בול עץ עלוב, צל של אדם, חסר תוכן לחלוטין ורקוב, שהדבר היחיד שאתה עדיין יכול להשתמ שבו כדי לקבל תשומת לב זה לשחק על הקלף העדתי. כמובן שאין לך בעיה עם ההשלכות של זה, ההנצחה של הקיפוח העדתי, שכבר פרח מין העולם שלנו כבר לפני שני עשורים. אין לך בעיה כמ ועוד הרבה "כוכבים" לשחק על זה, בלי לקחת שום אחריו תעל התוצאות. עלוב.

70.

אצלנו במשפחה האשכנזית המורחבת, רוב התפריט הוא מזרחי בשבתות וחגים. מסלטים, דגים, ממולאים, מרק קובה ועוד ועוד. זה היופי שבקיבוץ הגלויות

69.

מה אתה מקשקש? , בתוכניות הבישול יש רק אוכל מזרחי, כולם רוצים להכין מאכלים מרוקאים, עירקים, הודים, תפסיק להתבכיין!

68.

אין יצוג לאוכל מזרחי? מפרום, דג חריף, מקלובה ועוד אלף ואחת מנות שמוכרות כמעט לכל ישראלי. זה שאתה מתבאס שעדות המזרח מזוהות בעיקר עם קוסקוס כי זה לא מאכל סקסי למטבח עלית זה בעיה שלך ורק שלך. ואם תסתכל בתוכניות הבישול שאתה היית בה ואחרות דווקא טבחים מזרחיים מצליחים להגיע למקומות גבוהים מאוד תוך כדי שהם מבשלים רק אוכל מזרחי. אף טבח לא יכול להגיע לגמר אם יבשל רק אוכל פולני למשל. והיה גם מתמודד בתוכנית שרצה לבשל מנות שבדיות ואמרו לו ״די כבר עם השבדיה והלבן שלך״. בחיים לא יגידו למאמא מרוקאית בתוכנית תפסיקי לבשל מרוקו. אולי רק באיזה פרק מסוים בודד אבל לא יותר מזה.

67.

מספיק לבלבל עם המזרחי שלא מתבייש ,אתה לא מעניין , רוצה לפתוח מסעדה לך תבשל ואל תבשל לנו את המוח בבכי ,יש לנו את הצרות שלנו אתה לא בטיפול אצלנו .תבכה במקום אחר

66.

אולי הגעת עד הגמר כי אתה דמות צבעונית שעוברת מסך? והייצוג היחידי שיש בארץ הוא לאוכל מזרחי.... מכיר הרבה מסעדות שמוכרות גפילטע חוץ מבני ברק....? זה המטבח השולט, האשכנזי הפך לנלעג. אותו הדבר לגבי מוזיקה ושאר אבני תרבות. אז חלאס עם הקיפוח תתקדם

65.

64.

נפתחו במשך השנים הרבה מסעדות עם אוכל מזרחי. זה שהן לא התרוממו או לא התרבו, זה בגלל שהקהל העדיף לאכול אוכל אחר. אם זה בגלל רמת השף או הטבח או בגלל הטעם שהקהל מעדיף, זה לא חשוב. העובדה שאנשים מעדיפים אוכל אחר.

63.

62.

מי אוכל אוכל מרוקאי וטוניסאי חות ממרוקאים וטוניסאים? עם שלם אוכל המבורגר ושניצל וציפס שזה אוכל אשכנזי לגמרי. לא אכלתי חריימה כבר עשור וקוסקוס אכלתי פעם ופלטתי בחזרה לצלחת.

comment-2-comment

אשכנזי זה גפילטפיש וקניידלך. שניצל הגיע מצפון איטליה והמבורגר הפך פופולארי בזכות רשתות המזון המהיר והסרטים האמריקאים. וגם המבורגר אפשר לטעון ששורשיו מזרחיים כי הוא גרסה גרמנית לסטייק טרטר שמי שהביאו אותו היו הטטרים שדיברו טורקית.

comment-2-comment

שניצל, פירה, קניידלעך, שקדי מרק (מנדלן ביידיש), רוגלעך, מרק עוף, מרק אפונה, פשטידות גבינה, פשטידות אטריות (קוגעל), עוגות גבינה, כבד קצוץ, דג מלוח, חלות, אוזני המן, לביבות... יש עוד המון

61.

הגפילטע פיש טעים מאוד וגם הקיגל. כל אחד אוכל את האוכל שהוא אוהב. לא צריך לצעוק אני מזרחי בכל העולם. אתה מרוצה וטוב לך? כל הכבוד.

comment-2-comment

אליפות

60.

59.

58.

57.

56.

55.

יש אוכל שאתה מזדהה איתו כל יום ואוכל אותו כל יום אילו פעמיים ביום אזבה בטח מכיר אהה

54.

comment-2-comment

53.

52.

אם לדעתך רק קוסקוס וחריימה מאפיינים את המטבח המזרחי אז כדאי שתלמד קצת על הקולינריה הענקית של עדות המזרח אין שכל אין דאגות

51.

לך תבשל לאביהו מדינה וחבריו הדפוקים.

50.

49.

צא מזה ידידי תישאר בארון דלך עם החברים והשריטה שלך תגדל קצת ותן לנו מטבח משהו מענין את הפגם שיש לך במח על אתה והחברים שלך לא מענין

comment-2-comment

הומופובים צריכים להביע את דעתם במחתרת. אבל עדיף שייעלמו מן העולם. בעוד כמה שנים זה ייקרה. ואתה עוד תתבייש בדברים שאתה אומר וחושב. זה בלתי נמנע.

48.

47.

מכיר אותו מהתעשייה איש דוחה ערמומי ורשע. שיפסיק להתעסק במראה שלו ויעבוד על האישיות הבעיייתית

comment-2-comment

46.

comment-2-comment

45.

לא נמאס לכם מהומואים מזרחיים בכיינים ומבופי סבתא ממרוקו מתוניס

44.

במאסטר שף המקורי בבריטניה מתעסקים באוכל ותו לא. רק פה הפכתם כל קציצה לסרט טורקי סוג ז׳. כנראה כי הרמה הקולינרית לא משהו

43.

42.

אני תוניסאי ואתה ממש מגוחך

41.

אני ממוצא טוניסאי ומבאר שבע, והמשפחה לא בכתה ולא התלוננה אלא פשוט נלחמה להתקדם וזהו! כל דור מהגרים ברחבי העולם סבל מאפליה בהתאם לתקופה ולמקום אליו הגיע. האוכל המזרחי? יש ייצוג מרהיב היום בארץ ובעולם, והוא רק תופס עוד ועוד מקום תוך האינטרפרטציה האישית של השפים. רוצה עוד יצוג? תפתח מסעדה. אני אישית אשמח לבוא ולאכול אצלך מטעמים טוניסאיים. די, תפתח, תבשל, תתקדם, בהצלחה.

40.

האוכל של האשכנזים לא עומד בכללים הנדרשים לשלמות הקולנרייה נקודה .

39.

38.

זה לא מסעדות שף, אבל הן טעימות לא פחות ומצליחות יותר.

comment-2-comment

לא......."אוכל יהודי" אלאק. גם המעט שיש נסגרות מעודף ביקוש

37.

סביח, שווארמה, פלאפל ופול אלה מאכלים מזרח תיכוניים ונמצאים בלב הקולינריה הישראלית. מה אתה מקשקש? האוכל האסייאתי והאיטלקי נמצאים לרוב במסעדות. אין ייצוג לאוכל אשכנזי בכלל.

36.

35.

כשהיטלר או מחבל בא להרוג יהודי לא משנה לו אם אתה אשכנזי או מרוקאי או בוכרי. שי עם השטויות אלו כולנו אחים

34.

אסף- ריגשת אותי בתוכנית ואתה ממשיך לרגש. כולך רגש. ואני מתה על האוכל הטוניסאי שלמדתי מחמותי היקרה. ואני עושה הכל- לא רק קוסקוס. בנטז, טרשי. מרמומה. הכלללל!! תשמר את האוכל הזה, הוא נדיר. וגם אתה!

33.

אוכל מרוקאי ברמה נמוכה השתלט על הסצינה וללא הצדקה. אין אוכל מרוקאי ברמה גבוהה, ואין הרבה אוכל מעדות אחרות.

comment-2-comment

32.

31.

אף אחד לא מדבר על עדות חוץ מאלה שזה כל מה שמאפיין אותם. הגיע הזמן להתקדם.

30.

29.

האוכל המזרחי נמצא בכל חור. ובצדק יש לו מה להציע בשונה מרוב המטבח האשכנזי, עאלק אין ייצוג. סעמק מעצבן אותי , איך חזרנו לדבר על עדתיות. תישאר בבית שלך תעשה מה שאתה עושה תאכל נקניקיות מרגז

28.

חלאס, תתבגר... לא חייבים לך כלום. לא טוב, תחזור למרוקו

27.

אוכל מזרחי, שאמא או סבתא עושה, שאבא או סבא מבשל, תמיד יהיו טעימים יותר מכל אוכל במסעדה. תמיד טריפוליטאי ישווה את הביסטיל לבנטאז' ויתבאס מחריימה מרוקאי, כי אין קורייה. אז איך יכנס לאכול במסעדה וישלם על ארוחה מצולחתת מאות שקלים כשהטעם... נו, בסדר. האשכנזים, ממילא אין להם את היכולת להעריך אוכל של משפחה. מסעדת פיין דיינינג מזרחית הכי טובה, היא בבית.

comment-2-comment

לאשכנזים אין יכולת להעריך אוכל של משפחה מזרחית אולי, כי זה דרעק. אבל לאכנזים יש אוכל מעולה ומתוחכם הרבה יותר מאוכל מזרחי ואשכנזים מאד מעריכים מפחה. אולי לא בסטנדרטים הגבוהים של המזרחים של למלמל כפרה עליך ואישמדורה כדי להביע את אהבתם, אבל אשכנזים יעשו הכל בשביל הילדים. הרבה עולים רוסים עם תארים עבדו בנקיון כדי לממן את העתיד של הילדים שלהם וזאת הקרבה הרבה יותר גדולה מאשר לילל ולדחוף לילד קציצות ברוטב עגבניות עם קוסקוס וזאת אהבה אמיתית ולא כמו ההצגה של המזרחים שנעשית כדי להראות לכולם כל הזמן.

comment-2-comment

מזרחית. למשל דוד ויוסף. אחרי שתהיה תדבר.. נראה אותך. קשקשן.

26.

comment-2-comment

25.

כותב שגייז מגיעים רק לשלישיית הגמר אבל לא זוכים במקום הראשון . פשוט לא מדייק בעובדות

24.

חחח

23.

ולמה זה חדשות בכלל ? רמת החדשות הפכה כאן לממש בדיחה...

22.

אין אירוע שאנחנו לא מזמינים אותו לבשל. חוויה מדהימה ןשוה כל דולר ויורו . מומלץ בחום !

comment-2-comment

21.

20.

19.

18.

אני ואני ואני. חש את עצמו.

17.

אדם מוזר עם דעות מוזרות ובגדים משוק הפשפשים. לא הצליח להעביר שום מסר.

16.

חסר כישרון ,דוחה וקשקשן

comment-2-comment

נכון

15.

14.

comment-2-comment

13.

מה בעצם מטרת הכתבה? הוא רוצה לפצוח בקריירת דוגמנות או בישול?

12.

11.

comment-2-comment

10.

9.

8.

7.

comment-2-comment

כמה טיפש\ה את\ה יכול\ה להיות כאשר הבחור אומר המפורש שלא הרגיש קיפוח ובכל זאת אתם מרגישים שכולם מקופחים בצד המזרחי .. אז קיפוח היה אם תרצו או לא זאת עובדה שאסור לשכוח לעולם בדיוק כמו שהאשכנזים לא רוצים לשכוח מטראומות העבר שלהם ..כל אחד והשואה שלו..אסור לשכוח מה עברו פה ההורים שלנו ..כולל גניבת הילדים של התימנים....

comment-2-comment

6.

אז מה עושים? היתק נדבק. לוקחים קטע מהעתבה שכבר ניכתב ומעתיקים אותו שוב לקאטת סוף הכתבה אז נראה שהכתבה ארוכה. אדון קמינר, זה משעמם. דרך אגב. יש בגרמניה סופר רוסי שכותב גרמנית בשם וולדימיר קמינר. אולי יש ביניכם קשר משפחתי? הוא גם יהודי.

5.

אתה גבר לא? מה נותן לך לנכס זהות של מישהו אחר? אם אני הייתי מתחילה לדבר במבטא של הסבתא שלך אפילו שההורים שלי מפולין זה היה לגיטימי בעיניך?

comment-2-comment

מי את שתחליטי בשבילי באיזה מגדר לדבר את הדעות החשוכות שלך תשמרי לעצמך ברוכה הבאה לאור ל20222

comment-2-comment

די כל ליצן מנסה לעשות הייפ מגואל נפש

comment-2-comment

ברוך הבא לעולם. לא כולם מסכימים עם השטויות שלך.

comment-2-comment

comment-2-comment

4.

תשקול ירידה במשקל מטעמי בריאות. וזה לא קשור לכתבה, שורשים או נטיה ו...., רק למען בריאותך.

3.

בחור נחמד וגאה, ישר כוח

2.

comment-2-comment

comment-2-comment

מה הקשר בין מין מגדר לגיל צאו מהחושך

1.

comment-2-comment

comment-2-comment

לכל התגובות
0
מצב לילה
מצב לילה