69
צילום: shutterstockצילום: shutterstock

מחירי האלכוהול יזנקו? "הגזמה, היבואנים מגלגלים עלויות לצרכנים ללא הצדקה"

על רקע כוונת יבואני האלכוהול להעלות מחירים, מנכ"ל רשת יין בעיר טען בריאיון לאולפן ynet: "יש בעיה עם יינות מצרפת, אבל אין שום סיבה להעלות מחירים של יינות משאר העולם ואלכוהול אחר". מנכ"ל יקב פסגות ורשת פאנקו טען מנגד: "יש מחסור עולמי. המחירים עדיין לא עלו אבל זה יקרה"

אטילה שומפלבי, אלכסנדרה לוקש | פורסם:13/01/2022
מחירי האלכוהול בדרך למעלה?
עליית מחירים מוגזמת במשקאות האלכוהוליים או מגמה מוצדקת שרק תחריף בקרוב? בכלכליסט פורסם השבוע כי יבואני האלכוהול הודיעו ללקוחות שלהם על ייקור המשקאות בשיעור של עד 25% בגלל הזינוק בהוצאות השינוע ועליות מחירים בחו"ל, זאת למרות התחזקות השקל ביחס לדולר ולאירו, שפעלה לטובת היבואנים. בנוסף פורסם, כי גם יצרני יין ישראליים כמו כרמל וטפרברג מעלים מחירים. "יש כאן הגזמה מאוד גדולה", אמר היום (ה') אלעד סלובדניק, מנכ"ל רשת יין בעיר, בריאיון לאולפן ynet. "על אף שמחירי ההובלות עלו ועל אף שהספקים בחו"ל העלו מחירים, השקל שלנו התחזק מאוד בשנה האחרונה ככה שאין שום הצדקה להעלות מחירים, בטח שלא ב-25%".
>> לסיפורים החשובים והמעניינים בכלכלה ובצרכנות - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו
"ספקים ויבואנים מסוגלים לספוג את עליות המחירים ולא להפיל את זה על הצרכן הסופי", מוסיף סלובדניק. "יש כאן עלייה שבאה לידי ביטוי ביינות בדר"כ מצרפת, אבל אין שום סיבה להעלות מחירים של יינות משאר העולם ואלכוהול אחר בעיניי".
יעקב ברג, מנכ"ל יקב פסגות ורשת פאנקו, חושב דווקא אחרת. "אנחנו עדיין לא העלינו מחירים, אבל אנחנו צופים שזה יקרה ממש בקרוב", הוא אמר לאולפן ynet. "יש לכך שתי סיבות מרכזיות: עלייה של המס והמחסור העולמי בכל תחום הסחורות ובטח האלכוהול. קונטיינר מסין לישראל ששילמו עליו לפני שנה 2,000 דולר עולה היום 20 אלף דולר, שזה בדר"כ יוצא יקר במחיר הסחורה. אני לא מביא אלכוהול מסין אבל המחירים העולמיים עלו, גם מאירופה גם מבריטניה".
אתה אומר 20 אלף דולר מול 2,000 דולר, אבל אנחנו מדברים על סחורה בשווי עצום. "אני מביא עשרות קונטיינרים בחודש, אבל מחיר ההובלה זה לא הכל. יש מחסור עולמי באלכוהול, אנשים בקורונה ישבו בבית ושתו יותר מהרגיל. וויסקי אי אפשר להשיג בכלל, כשאתה לא יכול להשיג, ערך הסחורה עולה. בנוסף, יש מיסוי שעלה ועלויות שעלו. בתחום היין לדוגמה הן בישראל והן באירופה במיוחד בצרפת הבציר האחרון היה בציר עם יבולים נמוכים מאוד. בישראל אנחנו מדברים על ירידה של 25%-30% ביבול וזה מוביל למחסור. כתוצאה מכך הספק מעלה מחיר. במקום למכור לצורך העניין 100 אלף בקבוקים בשנה, אני מוכר 70 אלף בקבוקים, העלויות עדיין אותן עלויות, אולי קצת מעלים מחירים. אני יכול רק להציע לצרכנים תזדרזו ותרכשו. הערכה שלנו שזה לא יסתיים כאן. המחירים עדיין לא עלו, זה יקרה בימים הקרובים, זה לוקח זמן כי עוד קנינו במחיר הישן עד שיגיעו הסחורות. אבל רואים את המגמה, היא תהיה, אין לי בזה ספק".
לכתבה זו 69 תגובות
הוספת תגובה
69

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
47.

comment-2-comment

46.

45.

44.

43.

הכל מתייקר. כולם מספרים פה סיפורים. חשמל מתייקר בגלל פחם ובכלל משתמשים בגז. שתיה קלה בגלל סוכר. חד פעמי כי זה מזהם את המדינה. דלק בגלל עלויות נפט. מוצרי מזון כי לאוסם בא להרוויח יותר. הבטיחו שינוי. הבטיחו שלא יעלו מחירים. בינתיים ההוצאות הולכות וגדלות המשכורת נשארת אותו הדבר. לא מבין מה קורה פה. עשיתי צבא ומילואים. עובד קשה ומשלם מיסים. הקמתי משפחה פה. די כבר מרגיש שכולם אונסים אותי כל הזמן פה

comment-2-comment

comment-2-comment

מה אתה מופתע? היה לך פעם עסק? כשעלויות מתייקרות העסק צריך להעלות מחיר. עסק תמיד ימכור במחיר המקסימלי שהוא יכול. גם אתה, תעבוד בעבודה שתשלם לך את המקסימום בתחום המקצועי שלך. אלו החיים. לא רק פה.

42.

בעיקר בירות ויינות

comment-2-comment

יה

41.

40.

39.

38.

37.

תתחילו להתרגל למילה מחסור זה רק ילך ויגדל והיבואניים ימשיכו להרוויח מזה

36.

35.

34.

רוצה להגדיל את שורת הרווח שלו. דווקא באלכוהול חזק, צריך להתיש אותם אם הם מעלים מחירים ולא לקנות/לקנות פחות. שיתקעו עם הסחורה ואז יוזילו מחירים בשביל התזרים.

33.

מעולה. שיעלו את המחירים עוד ועוד ולפגוע בצרכני הרעל הזה.

32.

חזירות ועוד חזירות

31.

30.

29.

28.

27.

תתחילו לקצץ בכל השוטרים הנגדים ועובדי הציבור השמנים שעובדים במתכונת שביתה איטלקית וגופים ציבוריים עם משוכורת מנופחות אנשים שיושבים על משרות סתמיות ולא עושים כלום תעיפו את האוכלי חינם האלה ותורידו כבר את המיסים לא יכול להיות שיותר יקר פה מניו יורק והשכר מינימום כזה נמוך. לא הגיוני מה שקורה בצה"ל שותה את הדם של המדינה. שלא לדבר על החרדים. לבטל קצבאות לילדים נמאס שאי אפשר לחיות פה בכבוד. כל חנות שניה הפכה לתחנת ממסר של משלוחים מח"ול זה כבר בדיחה מה שהולך פה. תוכנית חומש דחוף לפני שהכל יתפוצץ לנו בפנים אין דבר אחד שאנחנו יותר זולים משאר העולם ועוד אנחנו מדינת עולם שלישי אז למה ככה?

comment-2-comment

26.

25.

אנחנו חלשים בחרמות ואין חדש תחת השמש

24.

לפיד ירה עם העלאת המס על הערק מ-17.8 של עלית הערק ל 55 ואז גם באו גם הבירות, ושרדו המחירים של הבירה למשווק המחיר ירד לצרכן? לא ! ומה עשו בעלי הפאבים? עברו גם לכוס עלובה של 410 בשם הפיינט האמרקאי. כל השנים היה פה פיינט בריטי של חצי ליטר. החל מהראש ועד לבעל העסק. מדינה יהודית אבל חזירית ! נימאסתם. חברים טוסו לחול, כמה שפחות לפרנס פה. ארץ אוכלת יושביה.

comment-2-comment

23.

22.

comment-2-comment

צר אופקים ומנותק מהמציאות

21.

comment-2-comment

כנראה שאין לך טעם טוב ביין

20.

comment-2-comment

עדיף לפרנס עסק קטן

19.

18.

איפה העם?למה אנחנו סותמיםםםםםם?????? יאלללה מחאות החוצה לרחובות דיייי לעושקקקקקקקקקקקקקקקקקק

comment-2-comment

אם לרוה"מ מותר "לקבל מתנות מחברים", לתכמן עם קבלן הובלות ועוד ועוד, אז כל יבואן יכול לזמבר אותנו

comment-2-comment

17.

אפילו סנדויץ וכוס יין.. רק לא לתת לגזלנים פה. מצידי שיקרסו כל הגזלנים ויפשטו רגל וישבו בבית.

16.

אני התחלתי.

15.

הרי המחסור ייגמר, ועלויות משלוח יחזרו להיות כמו לפני הקורונה

comment-2-comment

מתי אי פעם המחירים ירדו????!

14.

13.

12.

11.

10.

שימוש באמצעי תודעה המוניים לצורך העלאת מחירים צריכה להיאסר.

9.

8.

נוכלים בשירות החוק!

comment-2-comment

7.

מה יהיה עם המדינה הזאת בסוף?! כולם מעלים מחירים בלי הכרה! יין מקומי יקר ולא טעים! מדולל עם איזה ספירט שמשאיר טעם לוואי לא נעים, העיקר מחיר גבוה כאילו מדובר על יין בוטיק. כל פעם תירוצים על גבי תירוצים להעלאת מחירים!

comment-2-comment

זהו כזאת הרגשה,זה מה שנשאר לעבוד לשלם מיסים ולמען לסוף,מצב דיכאון אין סופי.

comment-2-comment

comment-2-comment

צריך אבל מסה קריטית.

6.

comment-2-comment

אל תכנס לנו לכוסות ולצלחות

comment-2-comment

אל תשתה,אל תאכל,אל תעשן,אל תנהג,לך לעבודה תשלם מיסים ותחכה למוות,תודה.

comment-2-comment

comment-2-comment

5.

כי מחיר המים עלה והמלט עלה בכמה אגורות. ישראלים פראיירים. הביקוש קשיח. תרבות השופוני. אפשר לחלוב אותם.

comment-2-comment

כל הזמן צריך עוד ועוד..

4.

עדיף שיאשרו קנאביס ויאסרו אלכוהול

comment-2-comment

3.

2.

1.

והממשלה לא עושה כלום פשוט פשע

לכל התגובות
0
מצב לילה
מצב לילה