20
צילום: shutterstockצילום: shutterstock

ישראל הצטרפה לפורום הקוונטום היוקרתי בעולם

מדינת ישראל הצטרפה לפורום "Quantum Economic Development Consortium" בו חברות עשרות מדינות בלבד. מדינות שיחזיקו בטכנולוגיה המתקדמת יוכלו לפרוץ לכל מחשב שקיים היום, לפתח מחקרים פורצי דרך ועוד

תמונה כללית
איתמר אייכנר | פורסם: 21/06/2022
לאחר דיונים של מספר חודשים ובדחיפה של שרת החדשנות, המדע והטכנולוגיה, אורית פרקש הכהן אל מול הבית הלבן, ישראל הצטרפה לפורום הקוונטום היוקרתי בעולם Quantum Economic Development Consortium (QED-C). הפורום, בו חברות עשרות בודדות של מדינות, מתווה את מדיניות הרגולציה של ארה"ב בתחום הקוונטום ומאפשר למדינות החברות בו לצרף חברות, מכוני מחקר ואוניברסיטאות לפורום.

עוד בנושא:

הקוונטום היא טכנולוגיה פורצת דרך והיא נחשבת ה"דבר הגדול הבא״. מדיניות שיחזיקו בטכנולוגיה הזו יכלו לפרוץ לכל מחשב שקיים היום, לפתח מחקרים פורצי דרך ועוד. ארה״ב וסין מתחרות על הטכנולוגיה, ובמדינות אלו מחייסים לה חשיבות דומה לטכנולוגיית גרעין.
שינוי השיטה יאפשר קפיצת מדרגה משמעותית בכח החישוב של המחשבים. כלומר מה שבמחשב קוונטי אפשר יהיה לחשב בשניה אחת, במחשב רגיל לוקח המון זמן. הצטרפות הגופים הישראליים לפורום תאפשר להם לשתף פעולה בעולמות העסקיים ובעולמות המחקריים.
ההצטרפות תעזור לפתוח את שוק הקוונטום האמריקאי לחברות ישראליות ולכך השפעה כלכלית משמעותית על ישראל. מטרתו המרכזית של הפורום הוא לפתח את תעשיית הקוונטום בארה״ב. הוא הוקם בתמיכת המכון הלאומי לטכנולוגיה בארה״ב (National Institute of Standards and Technology - NIST) כחלק מהאסטרטגיה הפדרלית לקידום תחום הקוונטום.
תמונה כללית
שרת החדשנות, המדע והטכנולוגיה, אורית פרקש-הכהןצילום: חיים צח\לע"מ
בין יעדי הפורום: לאפשר ולתמוך באקוסיסטם האמריקאי והעולמי בתחום הקוואנטום; לספק ידע והדרכה להחלטות ממשלתיות בתחומי המחקר והפיתוח, סדרי עדיפויות, סטנדרטים ורגולציה בתחום זה; לאפשר ולסנכרן שיתופי פעולה בין התעשייה לגופים ממשלתיים ממדינות שונות; לעודד שיתוף דאטה ותחזיות טכנולוגיות בין מדינות וגופים; לעודד ולקדם את הפוטנציאל הכלכלי של פיתוחים טכנולוגיים בתחומי הקוונטום.
לכתבה זו 20 תגובות
הוספת תגובה
20

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
11.

10.

ידע והדרכה? שיתופי פעולה? חחחחחחחח בדיחה טובה. חברות פח ישתמשו בזה, וימכרו שירותי פריצה. גם לאיראן, וגם למחבלים.

9.

comment-2-comment

8.

אבל הי, זה לא נזק ואפילו קצת מועיל

comment-2-comment

7.

הייתה איזו כתבה על זה

comment-2-comment

הייתה כתבה אחת או מליון. יכול להיות גם שלא מפסיקים לחפור לנו על זה, אני לא ממש יודע, אני זוכר במעומעם.

6.

5.

comment-2-comment

על כלום?

4.

‏משהו טוב כן יצא מהממשלה הזאת

comment-2-comment

3.

בעולם יש מאתיים מדינות. בפורום היוקרתי חברות "כמה עשרות לא הבנתי

2.

מדינות כארה"ב ו...ישראל יאפשרו טכנולוגיות שיאפשרו לשלטון לחדור למקומות שהם "בלתי-חדירים"

1.

comment-2-comment

comment-2-comment

"מה שבמחשב קוונטי אפשר יהיה לחשב בשניה אחת, במחשב רגיל לוקח המון זמן"

comment-2-comment

comment-2-comment

לכל התגובות
0
מצב לילה
מצב לילה