30
מורן אזולאי 850

בני גנץ וחברי הליכוד על רחבת הריקודים

לחתונה השבוע הגיעו השר וח"כים רבים מהליכוד, מינוס נתניהו. הסיבה נעוצה במארחת, שלהערכתם תשמח לראות את גנץ בראש ממשלת ימין | פרשנות

תמונה כללית
מורן אזולאי | פורסם: 10/12/2021
צילום: AFPבני גנץ. כמה שמת בצ'ק (צילום: AFP)
ביום רביעי בלילה המריא שר הביטחון בני גנץ לוושינגטון לביקור מדיני מסוקר להפליא כשעל הפרק עומדות תוכנית הגרעין האיראנית וסוגיות כבדות משקל אחרות. הכי רחוק שאפשר מהפוליטיקה המקומית. לנמל התעופה הוא הגיע הישר מחתונת בנה של השרה לשעבר, חברת מפלגתו עומר ינקלביץ', שם הוא נכח כאורח כבוד. גנץ, חבר משפחה קרוב, נכח במקום כבר מתחילת האירוע, עוד לפני שהחלה החופה, ונשאר עד סיום החתונה. באמצע הוא גם נשא דברים ובירך את הזוג הצעיר.
הסיפור הפחות מעניין באירוע היה כנראה מספר האורחים החרדים שניגשו אליו, לחצו את ידו ושאלו "מתי תהיה ראש הממשלה?". הסיפור היותר מעניין נגע להתייצבותם המלאה של רוב חברי רשימת הליכוד, למעט היו"ר בנימין נתניהו.
היו שם חברי הכנסת אופיר אקוניס, מיקי זוהר, ישראל כץ, דודי אמסלם, קטי שטרית, מירי רגב, דוד ביטן, אמיר אוחנה, שלמה קרעי, גילה גמליאל, גלית דיסטל אטבריאן, ואורח תגבור נוסף - עמיחי שיקלי. את נוכחות השיא שנרשמה בקרב חברי הסיעה אפשר לנמק בכך שהליכודניקים הם אנשים חמים המתורגלים בהגעה לאירועים מהסוג הזה. הם יודעים שחובה לתחזק קשרים אם אתה פריימריסט שצריך להיבחר.
הכוויות שגנץ סוחב על גופו הן המעצור שלו מפני מהלך דרמטי שיזיז את הלוחות הטקטוניים. מצד שני, המציאות שבמסגרתה הביא בנט את הפנטזיה לשיא (כל אחד יכול) משאירה את הסיפור על אש נמוכה
אבל אולי אפשר להסביר זאת גם בזהות המארחת. ינקלביץ' הזמינה באופן אישי את בכירי הליכוד. חלקם הודו השבוע שמעבר לכך ששיתפו איתה פעולה היטב בתקופת כהונתה בממשלת החילופים, הגעתם התבססה גם על העובדה שהיא אשת ימין שמחזיקה בעמדה מוצקה שלפיה גנץ צריך להיות חלק מהקמת ממשלת ימין. לא מעט מבין אלה שהביטו בתמונות מליל החתונה השתעשעו ברעיון הממשלה האחרת. כולל שיקלי.
אוחנה על סער: חי בסרט שיעבור את אחוז החסימה (צילום: נויל האריס)
ועכשיו למציאות: החתונה שבה לקחו חלק כה רבים מחברי סיעת הליכוד התקיימה דווקא בתקופה שבה ירד משמעותית מינון השיחות בין גנץ לנתניהו ובין המתווכים ביניהם. הקשר התדיר יחסית ששרר בין הצדדים, חלקו חשאי וחלקו גלוי, נחלש ברמת האינטנסיביות בתקופה האחרונה גם אם לא ירד לגמרי מסדר היום.
הכוויות הציבוריות והפוליטיות שגנץ סוחב על גופו הן המעצור שלו מפני מהלך דרמטי שיזיז את הלוחות הטקטוניים. מצד שני, המציאות הפוליטית שבמסגרתה הביא נפתלי בנט את הפנטזיה לשיא (כל אחד יכול להיות ראש הממשלה) משאירה את הסיפור על אש נמוכה.
האינטרס של נתניהו ממשיך להיות בהיר וברור: כל עוד הוא לא יודע להוביל בעצמו לבחירות, גנץ מהווה את האופציה היחידה שלו. אלא שכאמור, כרגע הנסיבות מבחינת שר הביטחון לא מאפשרות את המהלך.
צילום: AFPראש הממשלה, ראש הממשלה החליפי וזה ששוקל (צילום: AFP)
תקציב המדינה אושר בלי קשיים משמעותיים, והשבועיים האחרונים - שעברו בשקט יחסי - הם לא עניין של מה בכך. באופן מפתיע, הקואליציה שנפרשת מאביגדור ליברמן ואיילת שקד עד מוסי רז ומנסור עבאס ממשיכה להתנהל כשהמאזניים עדיין יציבים, בניגוד לכל התחזיות.
ייתכן שזה זמני. בכירים בקואליציה טוענים שאין לזלזל בהתקוטטויות שבינתיים מתנהלות ברובן מתחת לפני השטח ונוגעות לחוק האזרחות, למסתננים, לרפורמת הגיור ועוד. בעיות גדולות ומסוכנות הן תוצר של בעיות קטנות שלא טופלו בזמן. האופן שבו יסתיים מושב החורף של הכנסת הוא קריטי להמשך פעילותה של הממשלה. אם היא תשרוד אותו בשלום, תקציב 2023 כבר ייראה באופק. וכך גם יאיר לפיד בלשכת ראש הממשלה.
לכתבה זו 30 תגובות
הוספת תגובה
30

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
17.

16.

נקוה שגנץ לא חושב להצטרף לכנופיה הזו, שאין שום קשר בינם לבין הליכוד.

comment-2-comment

15.

כתבה מטופשת נוספת של ביביסטית מנותקת מהמציאות

14.

חשבתי שאצל הביביסטים רק ההרופס ששילם פרוטקשן לחמאס ופיצויים לארדואן הוא ימין.

13.

מדהים איך הכלום הזה סחף ככ הרבה אנשים

12.

את לא שמה לב שכל הפרשנויות הפוליטיות שלך זה רכילויות? מה זה אומר עלייך בתור פרשנית פוליטית? את יודעת, לאנשים יש דעות וכיווני חשיבה, וגם זה משפיע על המפה הפוליטת ולא רק חתונות וערוץ הכנסת. אם הם לא מתעסקים בתכלס מספיק, לפחות תנסי את לתת לנו את התכלס שהם מתעסקים בו ולא את כל הטררם הצהוב שמסביב.

11.

בצבא לא עשה כלום, כאזרח לא עשה כלום, באקדמיה לא עשה כלום חוץ מאשר לנסות לגנוב לעצמו דוקטורט מתחת לשולחן וגם זה ללא הצלחה. לעולם האיש לא ניהל כלום וחי על חשבון האבא שלו.....איך יכול להיות שכל השמאל העיוור ממליך אותו למלך?. זה רק נותן אולי ליאיר נתניהו רוח גבית בדרכו לפוליטיקה (חס וחלילה.....).

comment-2-comment

comment-2-comment

חשב שהוא האלוקים בעצמו ביחד עם המשפחה המתערבת ומכשילה אותו

comment-2-comment

שר החוץ? ראש הממשלה עוד שנה וחצי? למה הוא רלוונטי פה? אגב, ולא שאני אוהב את ההתנהלות של נתניהו ג'וניור, אבל הוא למשל היה מסוגל ללמוד תואר כלשהו באוניברסיטה.

10.

וכשהוא ישן בלילה, רודפים אחריו הקולות בראשו: "בני, תפיל....בני, תפיל....". יתכבד האדון (ואני האחרון שבעד הקו הפוליטי שמנחה אותו) ויפיל את ממשלת הזדון, הרמיה והשקר הזו ישר לתוך רוטציה עם נתניהו.

comment-2-comment

החלום שלך לרוטציה בין נתניהו לגנץ היה יכול להתממש אם נתניהו היה מקיים את חלקו בהסכם, אבל נוכל נשאר נוכל.

9.

תשאר איפה שאתה ובסופו של דבר תהיה רוה"מ

8.

אהבל חליפי

comment-2-comment

אבל אלו האנשים שנתניהו יכל למכור להם גם קרח בקלות בלתי נתפסת.

7.

comment-2-comment

איש חלש שעושה טעויות.. ואת זה אמר עליו הבן שלו

6.

5.

כנופיית מסיתים,מפזרי שינאת חינם,חסרי ערכים ותוכן. איך הגענו למצב נורא כזב? אחראי בלעדי נתניהו. וכן אי משילות בנגב ובגליל,פשע,הסתה,החלשת שומרי הסף משטרה ומערכת משפט.אסון לכולנו. כמה נפלא שהם עפו. שלא ישובו להשחית את ישראל.

comment-2-comment

4.

איש כ"כ אפור ובינוני. חבל שגלנט לא התמנה אז לרמטכ"ל. גנץ לא חכם שנלחם על הפנסיה הענקית שלו לפני ההעלאה לחיילי החובה. חמדן ורודף בצע.

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

כל צורת ההתבטאות שלו כמו של רס"ר. לא רוצים פוליטיקה של עולם שלישי. תסתכל על כל המדינות המתקדמות באמת. הולנד, צרפת, גרמניה, בלגיה. בכולן עומדים בראש אנשים רגועים ולא מתלהמים. למה כאן תמיד צריך אנשים מתלהמים שמשדרים לערסים שזה בסדר להיות עארס? גנץ מאד מתאים להיות ראש ממשלה, הצבעתי לו בבחירות האחרונות ואני אצביע לו שוב.

comment-2-comment

3.

2.

1.

12שנות מיטוט נפילה נעירה ונפיחה 12שנות יהירות ביזה חמדנות ועקיצה 12שנות חירטוט מרמה ליכוק ובריחה -זה הנוכל הנכשל מלאך החבלה !

לכל התגובות
0
מצב לילה
מצב לילה