59
צילום: סיון פרג', אביהו שפירא צילום: סיון פרג', אביהו שפירא

שופרסל: המנכ"ל איציק אברכהן הודיע על התפטרותו

לפי הודעת החברה אברכהן יסיים את תפקידו ב-31 במרץ השנה אחרי עשר שנים בתפקיד המנכ"ל. הסיבה להתפטרות עדיין לא ברורה, אך לפי הערכות הוא קיבל הצעה לתפקיד בכיר במערך הקמעונאות של אלקטרה מוצרי צריכה. מנכ"ל קניוני עזריאלי אורי קילשטיין שהיה המשנה של אברכהן בשופרסל מועמד להחליפו

נווית זומר | פורסם:23/01/2022
לאחר עשור בתפקיד: איציק אברכהן, מנכ"ל קבוצת שופרסל, הודיע הבוקר במפתיע (א') ליו"ר הדירקטוריון, יקי ודמני, על כוונתו לסיים את תפקידו. בהודעה שיצאה מטעם החברה נאמר כי אברכהן יסיים את תפקידו ב-31 במרץ 2022, כלומר עוד חודש וחצי בלבד.
אברכהן מכהן כמנכ"ל שופרסל מזה כעשור ובתפקידים שונים בשופרסל משנת 2000. עדיין לא ידוע מהן הסיבות שגרמו לו לפרישה. לאחרונה נחקר אברכהן ברשות התחרות יחד עם בכירים נוספים בענף המזון בחשד לתיאום העלאת מחירים לכאורה וחשד לתאומים אסורים עם ספקים ויתכן שהחקירה השפיעה על ההחלטה. בישיבת הדירקטוריון הבוקר הוחלט להקים מיידית ועדה לאיתור מנכ"ל חדש בראשות היו"ר.
במכתב ששלח אברכהן הבוקר לעובדי שופרסל נכתב בין היתר: "החלטתי שהגיע העת להיפרד מהחברה ומתפקידי כמנכ"ל הקבוצה. שנות עבודתי בחברה היו מרתקות ומספקות מאוד. אני מוקיר ומעריך מאוד את נוחי דנקנר שהאמין בי ומינה אותי למנכ"ל הקבוצה. כניסתי לתפקיד בינואר 2012 הייתה בימים לא פשוטים לחברה ואני מסיים ומשאיר אחרי חברה בריאה, חזקה ומקצועית".
אברכהן יוצא משופרסל כאיש עשיר באמצעות האופציות שהיו בידו, החבילה האחרונה שמימש הייתה בשווי של כ-13 מיליון שקל. אחת ההערכות שנפוצו עם היוודע דבר התפטרותו של אברכהן היא שהוא מועמד לתפקיד בכיר במערך הקמעונאות של אלקטרה מוצרי צריכה, בעלת רשת יינות ביתן ובקרוב מפעילת רשת חנויות הנוחות 7 אלבן. דובר שופרסל הודיע בשמו של אברכהן כי "הוא מכחיש בכל תוקף את הנאמר לגבי כוונתו כביכול לעבור לנהל את רשת יינות ביתן ,לא היה ולא נברא".
אחד המועמדים להחלפתו של אברכהן הוא אורי קילשטיין שהיה במשך שמונה שנים משנה לאברכהן ונחשב בזמנו ליורש המיועד להחליפו. לפני למעלה משנה פרש קלישטיין משופרסל, עבר לקבוצת עזריאלי ומונה לתפקיד מנכ"ל קניוני עזריאלי.
מקורביו אמרו כי העריך שפרישתו של אברכהן לא צפויה בטווח הנראה לעין ולכן החליט "לנצל" את ההמתנה לתפקיד נוסף, הפעם כמנכ"ל. אחד היתרונות של קילשטיין על פני מתמודדים אחרים שיחשקו בתפקיד הוא שיש לו הכרות עמוקה עם הרשת והוא שותף למהלכים מוצלחים שעשה אברכהן גם בתחום החדשנות.
בחודש נובמבר התפוצצה כאמור חקירת רשות התחרות בחשד לתיאום מחירים. שופרסל דיווחה אז לבורסה כי "חוקרים מטעם רשות התחרות ביצעו חיפוש במשרדי החברה ונטלו מסמכים וציוד מחשובי, וכן כי מנכ"ל החברה איציק אברכהן נחקר במשרדי רשות התחרות. בצו החיפוש שהומצא לחברה צויין כי החיפוש הוא בחשד להסדר כובל".
תזכורת: איציק אברכהן בוועדת הכלכלה (צילום: דוברות הכנסת)
בדיון סוער שהתקיים כמה ימים לאחר מכן בוועדת הכלכלה בכנסת התנצח אברכהן עם יו"ר הוועדה ביטון, ואמר: "תגידו אתם נורמלים? לא תיאמנו מחירים".
שופרסל מתנהלת ללא גרעין שליטה ובעלי המניות הגדולים שלה הם גופים מוסדיים. אברכהן התחיל בשופרסל בשנת 2000 כמנהל אזור חיפה והתקדם בשרשרת הניהול עד למינויו ב-2012 למנכ"ל החברה במקום אפי רוזנהויז. לזכותו נזקפים הישגים רבים, בהם: צמיחה למחזור של 15 מיליארד שקל, הפיכת שופרסל לחלוצה בפיתוח מכירות באונליין ופיתוח המותג הפרטי.
יקי ודמני, יו"ר הדירקטוריון, אמר בשם קבוצת שופרסל: "אנחנו מודים על תרומתו העצומה לחברה. במהלך שנות עבודתו הרבה בה הוא הנחיל ועיצב בחברה את ערכי הליבה שלה: שירות ומקצוענות, איכות, חדשנות, ישראליות ומחויבות לעובדים והוביל את החברה להישגים רבים וכחברה מצטיינת בתחום הקמעונאות".
לכתבה זו 59 תגובות
הוספת תגובה
59

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
46.

ברוך שפטרנו מחמסן זה

45.

לא מבין כל הכותרות: פרש במפתיע את מי זה מפתיע אני פשוט לא מבין זה מפתיע את משפחתו?????????????? את כל העיתונאים?????????????? את מי זה מעניין בכלל, מ פ ת י ע!!!!!!!!!!!! משונה המשפט מפתיע

44.

43.

אחרי שהשאיר אדמה חרוכה בישראכרט ובדיסקונט, הורס כל חלקה טובה במערכות מידע של שופרסל. בקצב הזה החברה תאבד את המובילות מהר מאוד.

42.

41.

comment-2-comment

אם לא הוא אז מישהו אחר. כשהחילונים יהיו מאוגדים מבחינה צרכנית כמו החרדים המחירים יהיו בהתאם. הבעיה שחילונים לא יודעים להתאפק, אם הם רוצים מותג מסויים הם יקהנו בכל מחיר, אפילו מרשת שידוע שהתבכיינו שלכאורה הפסידו כסף מהקורונה וקיבלו פיצוי מהמהדינה ובסוף הסתבר שהרוחים שלהם עצומים.

40.

39.

38.

אולי הרשת יקרה יותר ממתחרותיה אבל עדיין נלחמת חזק ונמצאת צעד אחד קדימה בכל הקשור לקידמה.

comment-2-comment

37.

אברכהן יוצא צבא. באזרחות מתנהלים שונה מהצבא. ואזרחים רבים הצביעו ברגליים. לקוחות רבים ביטלו את כרטיס האשראי של שופרסל. הסניפים בהפסדים. יקר מאוד ויש תחרות בין הרשתות. פעם הייתם מותג.

36.

הרשת הגדולה בפער עצום כדי לייקר מחירים לצרכנים למקסימום האפשרי מצד אחד ולעשוק את הספקים מצד שני.

35.

comment-2-comment

34.

33.

בתמורה לכך שיתפטר ויפנה את מקומו לאדם שאיים עליו, ישמרו את המידע שעלול לפגוע בו ונתנו לו תפקיד אחר.

32.

31.

30.

29.

אתם בטוחים שהוא כתב ״החלטתי שהגיע העת״? אם כן, זו עוד הוכחה שבור ועם הארץ, שאינו יודע מושכלות ראשונים בעברית, יכול לשמש מנכ״ל של רשת הסופרמרקטים הגדולה במדינה.

comment-2-comment

אברכהן כתב "הגיעה", הטעות היא של הכתב

comment-2-comment

28.

מה אפשר להגיד??

27.

26.

כנראה לא הסכים לעשות כרטיס מועדון....

25.

חבל שהוא עוזב עשה עבודה מצוינת

comment-2-comment

24.

23.

22.

אין חברה בשוק שלא דופקת את החילונים ומיטיבה עם החרדים. זו עובדה. החילונים מידי פעם בפעם מתעוררים ומאשימים את הקורבן התורן במקום את עצמם. החילונים מסבסדים את החרדים לאורך כל שלבי החיים ובכל המובנים.

comment-2-comment

אחד כמוך אני מחפש....

21.

comment-2-comment

כי ברמ"ד מוצקין קונים עניים אין להם כוח כספי.

20.

19.

18.

בגלל אנשים כמו אברכהן אין תחרות בשוק ויש חקירות על תיאום מחירים. הצליח למרוח את הממונה על ההגבלים הלפרין שרכש את ניו פארם כדי שוב לצמוח בשוק הפארם למנוע תחרות ולהעלות מחירים. התנהג בדורסנות והפחדה כלפי ספקים לא כדי לשפר את המחירים לצרכן אלא כדי לשפר את הרווחיות. בנוסף איים על ספקים שלא לתת למתחרים מחירים טובים שלא יורידו מחירים לצרכן ויוכלו להתחרות עם שופרסל. אני מקווה שיחקר גם אחרי שיפרוש למען יראו וייראו

17.

שהותירו את מתחריו מאחור, את ספקיו על ברכיהם ואותנו עם יוקר מחיה בקו עלייה טרמינלי. התרגיל שעשה לקוקה קולה האימתנית לפני כשנתיים היה מאסטר פיס. מחד הורדתי את הכובע בפני מהלכיו ומאידך קיללתי אותו מדי כל קניה ברשת אותה ניהל. אגב, התרגיל האינטרנטי בנוגע להפרשי המחיר לטובת החרדים היה אופייני לאיש ודווקא לא מהמוצלחים ומעיד על צד נכלולי באופיו.

16.

במקום להיאבק הוא הצטרף אליהם בעושק הציבור

comment-2-comment

comment-2-comment

אחוזים בודדים. תבדוק אותי. כל הטענות על פער התיווך מצוצות מהאצבע.

15.

פעם הרשת שאפה להיות זולה,היום בדיוק ההיפך.

14.

אנחנו נגמור עליך

13.

מקווה שאם אכן תיאמתם מחירים והכבדתם על הכיס הגם ככה מחורר של הישראלי הממוצע תשלמו על כך בבית המשפט.

comment-2-comment

12.

11.

10.

9.

8.

comment-2-comment

7.

6.

בהצלחה בתפקיד הבא, אגב, השופרסל אינו רשויות המדינה וצריך לדאוג לבעלי המניות -הביטונים לעומת זה צריכים לחוקק חוקים עבור האזרחים ולא לעסוק בפופוליזם זול

5.

4.

3.

נציג החזירות הכלכלית של יוקר המחייה

comment-2-comment

אין מתחרים לחצי חינם! גם בחזירות וביחס רע לקונים

2.

1.

רק בריאות

לכל התגובות
0
מצב לילה
מצב לילה