17
צילום: ירון שרוןצילום: ירון שרון

"השינוי שצריך לקרות מתחיל מהילדים שלנו"

מעיין כהן משדרות אחת משש הזוכות בתחרות "המורה של המדינה" לשנת 2021, תרמה את המלגה שקיבלה ממפעל הפיס במסגרת הזכייה, למיזם "ספסל החברות של עידו" לזכרו של הילד עידו אביגל שנהרג מפגיעת טיל קאסם במבצע "שומר חומות". "אני חושבת שילדים הם הדרך שלנו היום להעביר מסרים חשובים ומשמעותיים", היא מסבירה

ניצן כהן
| פורסם:18/01/2022
בשיתוף מפעל הפיס והסתדרות המורים
"כשנבחרתי להיות אחת מהמורות של המדינה מצד אחד מאוד התרגשתי, מצד שני לא ציפיתי לקבל כזאת הוקרה, הערכה ותעודה, על משהו שלי הוא נראה טריוויאלי לחנך וללמד ילדים מתוך אהבה שלמה".
מעין כהן משדרות, מחנכת כיתה ו' בבית ספר גיל רבין בשדרות, היא אחת משש המורות שזכו בשנת 2021 לתואר "המורה של המדינה". בין הפרסים שקיבלה הייתה מלגה בסך 15 אלף שקל, מתנת מפעל הפיס, אותה הייתה צריכה לתרום למטרה חברתית. כהן החליטה לתרום את הפרס שבו זכתה למיזם "ספסל החברות של עידו".
עידו אביגל ז"ל נהרג במבצע "שומר חומות" מפגיעת טיל קסאם. בטקס מרגש, במעמד ראש העיר שדרות, בו נחנך הספסל הראשון בגן ילדים "אלון" בשדרות, סיפרה שני אביגל, אמו של עידו ז"ל, על הקשיים החברתיים שחווה בנה וכיצד ספסל החברות מהווה הנצחה דרך העיניים שלו. הספסל נועד לסייע לילדים בגן להשתלב מבחינה חברתית ולייצר תקשורת בריאה.
צילום: ירון שרון (צילום: ירון שרון)
"עידו לפעמים לא כל כך ידע איך לבקש להצטרף למשחק", שיתפה שני את ילדי הגן. "נכון לפעמים אנחנו קצת מתביישים ולא כל כך יודעים איך לבקש? אז אולי אפשר לשבת על הספסל, ואז חברים אחרים יכולים להסתכל ולהגיד 'אתה רוצה לבוא לשחק איתנו?'", שאלה והילדים הסכימו איתה בהתלהבות.
צילום: ירון שרון (צילום: ירון שרון)
"בחרתי דווקא בפרויקט הזה אחרי שבשנה שעברה אני וחברים מצוות בית הספר חשבנו על יוזמה חברתית סביבתית", מסבירה מעיין. "בחרנו חמישה מקומות בעיר שדרות שבהם נפלו קסאמים במבצע 'שומר חומות', שם נטענו עצי זית שמסמלים את השלום ומזכירים את תכונותיו של עידו, ולאחר מכן הצבנו שם את ספסל החברות, שצבוע בצבעים שעידו אהב: כחול וירוק".
"מטרת הספסל היא ללמד את הילדים לקיים את הערך הכל כך חשוב 'ואהבת לרעך כמוך', מסבירה מעיין. "זהו משפט שעידו ז"ל נהג לומר ואף קיים אותו ועשה למען חבריו. "בנוסף, הספסל מאפשר ליצור אינטראקציות חברתיות ומהווה מקום לגישור על קונפליקטים".
צילום: ירון שרון (צילום: ירון שרון)
שאיפתה של מעיין ושל המעורבים במיזם, שבימים אלו יוצא לדרכו, היא להציב ספסלים בכל 72 גני הילדים שבעיר שדרות, ולהוביל לשינוי חברתי.
"אני מאמינה שאם הספסלים האלו יוצבו בגן, ויוטמע הערך החשוב של 'ואהבת לרעך כמוך' האקלים בגן ישתפר, הכבוד של אחד לשני יהיה טוב יותר, ילדים יכבדו אחת את השני, ילדים יעזרו אחד לשני וככה תהיה לנו חברה טובה יותר ומכילה יותר".
בשיתוף מפעל הפיס והסתדרות המורים
לכתבה זו 17 תגובות
הוספת תגובה
17

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
15.

14.

אינני מכיר את מעין כהן ולכן גם איני יכול לומר עליה דבר. אני מכיר, במשך שנים, את ה'תחרות', ונראה לי שהיא נועדה לספק צ'ופרים למקרובים.

13.

ישר כוח אישה יקרה דוגמה לכולם תבורכי

12.

רק במדינה לא ראויה ולא הגונה-יאלצו חסרי רכב להישאר בביתם ולא לטייל, לבקר חברים, לטפל בהורים קשישים ומה לא?

11.

10.

בהצלחה לכל המחנכים של הילדים שלנו.

9.

מספיק שאחד מאמין בך מחולל פלאים

8.

7.

6.

5.

לא לשכוח לנצח את בני העוולה ונזכור לנקום את דמו של הקדוש

4.

הברברים שמגיעים עם חינוך רע יוצאים בדיוק אותו דבר.

comment-2-comment

הכמה שעות בבית הספר לא יכולות לשנות דבר

comment-2-comment

או שנפגעו להיות עדים לאלימות. בתי הספר הפכו לחממה לאלימות, זה כבר הוכח מעבר לכל ספק במגוון כתבות מקיפות. ואפילו שעוד לא כותבים במפורש כמה המורים ועוד יותר מהם המנהלות של בתי הספר אשמים ולוקחים חחלק אקטיבי ביצירת הבעייה והסלמתה, זה צועק מהמקרים המפורטים. רק החלו טיפות של תביעות רציניות נגד בתי"ס כי רק הורים מבוססים יכולים לנהל מלחמות כאלה אבל זה עוד יתפוצץ כשיהיו תקדימים. אם היו מובילים שינוי דרך מינוי המורים של המדינה למפקחים במקום המפקחים שצומחים מהמערכת החולנית הזו כשדווקא אלה שנתנו יד לאלימות מקודמים בתפקידם, אולי זה היה נראה אחרת.

3.

2.

כתבה שמהולה ההרבה עצב

1.

מורה מקסימה ובעלת ערכים, הלוואי על כולנו. עם זאת הפרויקט תחרותי, לא חינוכי ובשיתוף עם מכון הימורים.

לכל התגובות
0
מצב לילה
מצב לילה