178
צילום: EPA, רויטרסצילום: EPA, רויטרס

קריסת רשת הריגול של ארה"ב באיראן, השיחה הכעוסה מראש ה-CIA לראש המוסד - ובקשת בנט מביידן | גילויים חדשים

"ניו יורק טיימס": רה"מ שייפגש עם נשיא ארה"ב יבקש שגם אם ייחתם הסכם עם איראן, הוא לא יגביל את הפעולות החשאיות שם. הרקע: "ארה"ב איבדה את רשת הריגול ומסתמכת על ישראל". ראש ה-CIA התקשר ליוסי כהן בדאגה אחרי שקיבל התרעה של שעתיים בלבד לפני פעולה ישראלית. נתניהו "קיצץ בשיתוף הפעולה" כי לא סמך על ממשל ביידן

ynet | פורסם:26/08/2021
לקראת פגישתו של ראש הממשלה נפתלי בנט עם נשיא ארה"ב ג'ו ביידן הערב (יום ה') בבית הלבן, אמרו גורמים בכירים ישראליים ל"ניו יורק טיימס" כי מטרתו של ראש הממשלה תהיה לבחון אם ממשל ביידן יהיה מוכן להמשיך לתמוך בפעולותיה החשאיות של ישראל נגד תוכנית הגרעין האיראנית, אף שהממשל האמריקני מתעדף את הגישה הדיפלומטית כלפי הרפובליקה האיסלאמית – שכוללת חזרה להסכם הגרעין עם איראן.
גורמים ישראליים אמרו לעיתון האמריקני - בכתבה שעליה חתום גם עיתונאי "ידיעות אחרונות" רונן ברגמן - כי הם מקווים שגם אם ייחתם הסכם עם איראן, הוא לא יגביל את הפעולות של ישראל, שכללו לפי שורת פרסומים בחו"ל בין היתר פגיעה במתקני הגרעין האיראניים בעבר וגם פגיעות, לעיתים קטלניות, במדעני גרעין איראנים.
צילום: EPAצנטריפוגות במתקן בנתנז. רק שעתיים התרעה (צילום: EPA)
בנט למזכיר המדינה: "אני מביא רוח חדשה" (צילום: רויטרס )
העיתון חשף כי קצין ה-CIA האחראי על בניית רשתות הריגול האמריקניות באיראן כתב מזכר חמור לפני עזיבתו את התפקיד, לקראת כניסתו של ביידן לבית הלבן: מערך המרגלים האמריקני במדינה ספג פגיעה קשה ביותר על-ידי טהרן, שגם סיכלה את המאמצים לבנות אותו מחדש. גורמים אמריקנים אמרו כי את החלל מילאו סוכנים ישראלים באיראן, שסייעו לאמריקנים והעבירו להם מידע מודיעיני אמין על הפעילות הגרעינית של איראן, על תוכנית הטילים שלה – ועל התמיכה שלה במיליציות במזרח התיכון.
לפי הפרסום ב"ניו יורק טיימס", בין ישראל לארה"ב של דונלד טראמפ נרשם שיתוף פעולה פורה. אולם זה השתנה עם כניסתו של ג'ו ביידן לבית הלבן. ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו אף החליט לקצץ בשיתוף הפעולה המודיעיני עם ארה"ב, מכיוון שלא סמך על ממשל ביידן.
תמונה כלליתיוסי כהן וג'ו ביידן. ראש המוסד היוצא רצה לתקן את היחסים עם הממשל החדש
צילום: אלכס קולומויסקינתניהו. אישר שחשש כי מידע שיועבר לארה"ב יודלף (צילום: אלכס קולומויסקי)
בנט, כך לפי העיתון האמריקני, מתכנן להשתמש ביתרון הישראלי על פני ארה"ב בכל הנוגע לרשת הריגול והסוכנים בתוך איראן, שכן האמריקנים הפכו נסמכים יותר על ישראל בנוגע למידע מודיעיני על איראן.
האופן שבו ישראל היססה מלחלוק מידע על פעולות מיוחדות שלה באיראן בא לידי ביטוי בפיצוץ המיוחס לישראל במתקן הגרעין בנתנז באפריל. לפי ה"ניו יורק טיימס", ראש הממשלה לשעבר נתניהו הורה לסוכנויות הביטחון לשתף את ארה"ב בפחות מידע בעניין מבצעים מתוכננים באיראן. ביום המבצע, 11 באפריל השנה, המוסד נתן לעמיתיו האמריקניים התרעה של שעתיים לפני הפגיעה במתקן הגרעין בנתנז, פרק זמן שלא באמת נתן לאמריקנים אפשרות לבחון את המבצע – או לבקש מישראל לבטלו.
בישראל האשימו כי האמריקנים הדליפו מידע על מבצעים ישראליים, טענה שבארה"ב מכחישים. ראש הממשלה לשעבר נתניהו, אמר מצדו בנאום בכנסת החודש, שבו תקף את ממשלת בנט על יחסה לארה"ב, כי "המידע שיימסר לאמריקה יודלף לאמצעי תקשורת – ובדרך זה יסוכלו פעולות הסיכול שלנו. זו הסיבה שסירבתי לבקשות הנשיאים האמריקניים לכך שלא יהיו הפתעות. מדובר בעניין קיומי לישראל, וצריך לפעמים הפתעות".
גורמים ישראלים אחרים טענו בפני ה"ניו יורק טיימס" כי ממשל ביידן התייחס באדישות לחששות הביטחוניים של ישראל – והתרכז בחזרה להסכם הגרעין.
עם זאת, גורמים אמריקנים רבים אמרו שהם מעריכים כי נתניהו פשוט החליט לחזור למדיניות העוינות שהפגין כלפי ממשל אובמה, שהיה זה שגם חתם בסופו של דבר על הסכם הגרעין עם איראן. ההודעה ברגע האחרון על המבצע בנתנז הייתה מבחינתם דוגמה חיה לכך שישראל פשוט שינתה את הנוהגים מאז כניסתו של ביידן לבית הלבן. ישראל, כך לפי בכיר בממשל ביידן, הפרה הסכם ישן בלתי-כתוב שלפיו ארה"ב זוכה לפחות להודעה על מבצעים חשאיים, וגם יכולה להביע התנגדות להם.

ראש ה-CIA התקשר לכהן אחרי ההפתעה וה"ייבוש"

כמה גורמים המעורבים בפרטים סיפרו ל"ניו יורק טיימס" שבעקבות שינוי המדיניות הישראלי, התקשר ראש ה-CIA של ביידן וויליאם ברנס לראש המוסד דאז יוסי כהן, ומחה בפניו על מה שהגדירו בכתבה "ייבוש" שחוותה ארה"ב, כלשון הגורמים. כהן, מצדו, אמר לפי הגורמים שההודעה המאוחרת הגיעה בעקבות אילוצים מבצעיים ואי-ודאות לגבי מועד המבצע.
צילום: AP, רויטרסכהן וברנס. האחרון מחה בפני ראש המוסד, שניסה להסביר: "אילוצים מבצעיים" (צילום: AP, רויטרס)
צילום: EPAהיחסים עם המוסד היו החשובים ביותר בתקופת טראמפ. פומפאו עם הנשיא לשעבר (צילום: EPA)
לפי העיתון האמריקני, תחילתה של המדיניות האגרסיבית של ישראל נגד איראן מקורה בפגישות שקיים ראש המוסד לשעבר יוסי כהן עם בכירים בממשל טראמפ בסוף 2019 ובתחילת 2020. כהן, לפי הדיווח, הציג לאנשי ממשל טראמפ תוכנית פעולה חדשה בנוגע לאיראן – שכוללת מבצעים חשאיים לפגיעה במתקני הגרעין האיראניים והרג של אנשי מפתח בתוכנית הגרעין. כל זה, נועד לפי העיתון לכפות על איראן לקבל על עצמה הסכם גרעין הרבה יותר נוקשה. מייק פומפאו, שהיה ראש ה-CIA של ממשל טראמפ ובהמשך הפך למזכיר המדינה, סיפר ביוני האחרון שהיחסים בין המוסד וה-CIA היו החשובים ביותר עבור ארגון הביון האמריקני לאורך שנותיו של טראמפ בבית הלבן.
ב"ניו יורק טיימס" תואר כיצד עם כניסתו של ביידן לבית הלבן, עם זאת, החלו בישראל לחוש ספקנות בנוגע לממשל החדש, בין היתר לאור ההצהרות הנוגעות לחזרה להסכם הגרעין – והדחיות החוזרות ונשנות של הזמנת אנשי ביטחון ומודיעין ישראלים לוושינגטון. יוסי כהן עצמו, אמר בכיר ישראלי, רצה לתקן את מערכת היחסים עם ארה"ב בחודשיו האחרונים כראש המוסד. בביקור האחרון שלו בוושינגטון בחודש אפריל, כשבועיים אחרי הפיצוץ בנתנז, הוא נפגש עם ביידן והבטיח לו תמונת מודיעין שקופה יותר מצד ישראל.
גם ראש ה-CIA ברנס ביקש לפתוח דף חדש. הוא ארגן לכהן קבלת פנים חמה מאוד ואף העניק לו בטקס אות הוקרה מטעם הסוכנות, המוענק לעיתים נדירות לאנשי מודיעין זרים, על תרומה מיוחדת לחיזוק הקשרים בין שני הארגונים ותרומה לביטחון הלאומי של ארה"ב.
לכתבה זו 178 תגובות
הוספת תגובה
178

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
100.

אני זוכר איך הממשל האמריקאי שוחרר הודעות על תקיפות ישראליות בזמן שביידן היה סגור הנשיא בממשל מו-בראק חוסיין או... ואותו ממשל הגדיל והטיל עלינו סנקציות נשק בזמן מלחמה בעזה והיום שאנחנו העיניים והאוזניים של ארה"ב באיראן ארכיון הגרעין פחריזדה וסולימאני שמדברי הכתבה יכול היה להתבצע אך ורק בסיוע ישראלי מכריע אולי הגיע הזמן שגם הלמלמים מוושינגטון יבינו שמדינת ישראל תצא נגד כל מי שיפגע או יאיים על בטחונה וגם אם זה אומר לצאת נגד ארה"ב או נגד האינטרסים שלה ארה"ב הגדולה זקוקה למדינת ישראל בדיוק כמו שמדינת ישראל זקוקה לארה"ב כדאי להאזין לאנשי המודיעין שלהם הם בעצמם אומרים שהמודיעין הישראלי חוסך לציבור האמריקאי שלושה מיליארד דולר בשנה רק באיראן והוסיף ואמר שהתו"ל של צבא ארה"ב מתעדכן מהתו"ל הצהלי ועוד אמר שצה"ל הוא הגורם המרכזי למחירות נשק אמריקאי בעולם ואלה רק חלק מהתמורות שארה"ב מקבלת ממדינת ישראל אגב המנאיה דיפרסיה בוושינגטון נובעת משינויים כלכך אקוטיים בגישות של הממשלים המתחלפים שם הדמוקרטים הם הדיפרסיה והריפובליקנים הם המניאה ארה"ב בסחרחורת ועלינו לחשב מסלול מחדש מה שבטוח אנחנו לבד מול אויבינו כמו תמיד ולא לא הבריחה מאפגניסטאן לבדה אני זוכר את השואה ואת ששת מליוני אחים שנרצחו רק כי הם יהודים והעולם שתק ולא זז למענינו לא בשואה ולא בשום זמן בהיסטוריה שלנו תמיד היינו לבד

99.

קצת הרבה יותר מהחמאר של בנט

comment-2-comment

ברוך שפטרנו

comment-2-comment

לא יותר מ שעה

98.

comment-2-comment

עוד שונא טראמפ לא חכם משטר בידן לא אוהד ישראל

comment-2-comment

תגובה טיפוסית לסמולן הדביל. ממשל ביידן מורכב מאנשים אנטישמים שכל חפצם זה לפגוע במדינת ישראל. ועם כניסתו של ביידן לתפקיד החלו להופיע עוד ועוד מאמרים בעתונים שחושפים את פעולות המוסד באיראן ולכן נתניהו התחיל לסנן את האמריקאים.

comment-2-comment

מהתחלה היה צריך ללכת על מודל עירק וסוריה. הבעיה שהיה לנו פחדן בראש הפירמידה. שישאר עם החברים שלו באמריקה.

97.

לסמוך רק על עצמינו

96.

95.

comment-2-comment

אינו זקוק לסיוע כדי להכשל. זה יקח עוד זמן מה (קצר ככל האפשר, אני מקווה).

94.

comment-2-comment

עוד לא קלטתה עם מי יש לך עסק ,בנט הוא ראש הממשלה הגרוע בתולדות ישראל, לעשות את מעשי המירמה ,גניבת קולות, הכי מזעזעים בתולדות הפוליטיקה ,יעלה לו ביוקר ,כי הוא נמחק מהפוליטיקה סופית.

comment-2-comment

comment-2-comment

זה אומר שהוא לא אמין

93.

אלף לילה ולילה. אם זה לא כזה, אז שאפו למוחות פה שהצליחו לסחוט קצת את הנאצים מהסי מי אס. שדואגים באדיקות רבה לאכוף את שיתוף הפעולה עם הפופקורונה. אבל זה נשמע טו גוד טו בי טרו, ולכן ספק גדול, ויותר סביר להניח שזה עוד חרטות ממכונת החרטות שלהם.

92.

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

אז למה שתיתן במה לדפוק?

comment-2-comment

91.

אצל בנט יש כל הזמן דברים חדשים.מה שנאמר אתמול היום כבר לא רלבנטי יש כל הזמן שקרים חדשים.

90.

בנט ראש הממשלה הגרוע שלנו יסכים לכל מה שיגידו לו

89.

מזל שהעפנו את המושחת

88.

בנט צודק, הוא מביא איתו הרבה רוח

87.

86.

85.

זה מה נחשב. הוא נייטרלי.

84.

83.

נו באמת חחחחחחחחחחח מי זה השרמוטה הזה? אמן יתחלק בלוע הר געש בהוואי וימס עם המגמה.

comment-2-comment

comment-2-comment

82.

comment-2-comment

comment-2-comment

עוד אחד שמבין גדול נתניהו לא נכשל מדינות אירופה וארה"ב הם שנכשלו

81.

comment-2-comment

80.

כמה אפשר לסמוך על הממשל הזה. ישראל לבדד תשכון.

79.

תושמד

78.

אנחנו לא אמורים לשאול את ארה''ב אם היא תאשר לנו לפעול למרות הסכם הגרעין. ברגע שיהיה לאיראן אטום מוכן לשימוש. ישראל תהיה המדינה הראשונה שאיראן תתקוף.זו זכותה וחובתה של מדינת. ישראל לדאוג שלא יהיה איום גרעיני על אזרחיה. ואני רוצה לשאול. מה בנט עושה? כשארצות הברית עמדה לחתום עם איראן על הסכם הגרעין. ביבי נתניהו אישר למוסד לפרוץ לארכיון הגרעין האיראני ולהביא הוכחות על כוונותיה של איראן להשתמש באטום נגד מדינת ישראל. בנט הוא ראש ממשלה גרוע. שנכשל בתחום הביטחוני. והרפואי. הוא קיבל מדינה שבה האויבים שלנו מפחדים להרים ראש. ומדינה שיצאה מהקורונה. ורק סיבך את המצב על ידי קבלת החלטות שגויות שסיכנו את עם ישראל כולו. ואחר כך מאשים את ביבי הממשלה הנוכחית היא ממשלה מסוכנת לעם ישראל. עדיף שיפנו את הכיסא לממשלה אמיתית שתדאג לביטחון מדינת ישראל.

comment-2-comment

comment-2-comment

במבחן התוצאה, בנט סוחר הרבה יותר טוב מנתניהו, אמין יותר ושבעת יותר בעניין עשייה לביתו

77.

אנח נו נשלם בריבית דריבית על האיוולת שהעלאת בנט במקום נתניהו. הבטחון הלאומי שלנו יכול לקרוס בין לילה בשיקול והחלטה אחת לא נכונה. החלפנו גאון רב-אמן בשח מט, בליצן מגוחך שמשחק דמקה.

comment-2-comment

פערי מעמדות גדולים מארהב אפילו. מצב פשיעה בצפון ובדרום היסטרי. פרוטקשן היסטרי. קיצור, אם זה רב אומן אז אתה צנצנת.

76.

comment-2-comment

ביבי הוא ראש הממשלה הטוב ביותר שהיה ויהיה למדינת ישראל. הוא גרם למדינה הזאת לשגשג מבחינת צבאית. כלכלית. וביטחונית. הוא השיג השגים שכל ראשי הממשלה של ישראל מאז הקמתה לא השיגו. ולגבי הטענה שלך על ביבי שהוא רק דיבר על איראן ולא עשה כלום בפועל תזכור בתקופת הכהונה של מי. המוסד הוציא לפועל מבצעים לחיסול הגרעין האיראני. וחשיפת ארכיון הגרעין האיראני. שגרם לארצות הברית לבטל את הסכם הגרעין עם איראן וזה שירושלים קיבלה הכרה בתור עיר הבירה של מדינת ישראל. אז לפני שאתה מדבר על מישהו ןמאשים אותו תבדוק את העובדות

comment-2-comment

חיסל את הגרעין האירני אתה אומר, אבל הגרעין פה דופק בדלת. אז לא עשה כלום. אולי שם פלסטר על שבר. שגשוג צבאי תמיד היה פה. להזכירך, הדבר הכי יעיל היה כיפת ברזל וזה בסכות המשופם מהעבודה. לא ביבי. כלכלית??? הצחקת אותי. יותר מחצי מדינה מתחת לקו העוני. ביטחונית ישראל היום מוקפת יותר מתמיד בכוחות חמושים. חמאס כבר כמעט צבא. חיזבללה יש טיל לכל ביניין בארץ. אני ממש מרגיש מוגן. הדרום סופג כבר דנים, לאחרונה גם תל אביב נכנסה לרשימה. הכל בזמן הביבי שלך. לא באמת עשה כלום אז מקווה שלמדת לםחות כמה עובדות חדשות היום

comment-2-comment

75.

הרענון של דף האתר מוחק באמצע את הכתיבה. טפלו בזה ליצנים

comment-2-comment

אתר דפוק

74.

comment-2-comment

comment-2-comment

אתה חי בהזיות אחי,עוד לא קם אחד שעשה חצי ממה שעשה ביבי.ההיסטוריה תשפוט,אתה תלמד בסוף ותבין. תאמין.

comment-2-comment

comment-2-comment

זה לשוטים. העובדות מדברות כבר היום בעד עצמן, ביבי כל שנות שילטונו היה עסוק בלבצר את שלטונו. הוא שכח למשול. והמדינה חצי קאפוט. זה עובדה. תמשיך להאמין ולהתלקק על נבואות. באמת ההיסטוריה תשפוט

73.

אני סומך על יאיר לפיד שיעשה סוף לאיראן,כי במשך השבועיים האחרונים לפיד החזיר מהכלא מגואטמאלה את הצעירה שהואשמה בהעברת סמים, והיום ישחרר את רומן זדורוב מהכלא לחופשי.רק לפיד יכול להישגים כאלה.

comment-2-comment

72.

71.

comment-2-comment

עוד מתלהב

70.

בתקופת ביבי האירנים התקדמו לפצצה בלי שנעצור אותם.

comment-2-comment

69.

הלם! אבל כשנתניהו הזהיר בדיוק ממצב כזה ביום הקמת הממשלה לעגו לו והאשימו אותו בהסתה.

comment-2-comment

או אולי חלם בהוואי.החברה של הפרסומאי ממשיכים לבנות על דברי פרסומת. עם ביבי לא היה כלום כי הוא כלום.

comment-2-comment

בתקופת נתניהו אירן התקדמה לפצצה גרעינית באין מפריע, בשורה התחתונה כשלון מהדהד של נתניהו בנושא האירני.

68.

הכל הצגות אצלו. בסופו של דבר איראן קרובה לפצצה.

67.

comment-2-comment

66.

כאשר סינילי ושקרן נפגשים.

65.

64.

63.

comment-2-comment

אפילו אם זה יעלה לנו בהפצצה אטומית על ישראל.כמה הזוי השמאל היזבקיסט

comment-2-comment

גם כשנסע לאובמה בכיתם שהלך עלינו... רק צריך להקשיב לכם ולדעת שבדיוק ההפך יקרה.

62.

61.

פורסם עליהם גם בחצי שנה האחרונה. באמת אין מה לסמוך עליהם. זה שממשל ביידן משקר לא מפתיע אף אחד שעוקב אחרי מה שקורא באפגניסטן בשבוע וחצי האחרונים.

60.

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

היה בסדר---ביבי מלך ישראל ....ואיך אמרה המלכה שרה, ושתשרף המדינה

59.

רק ישראל תגן על עצמה. אף אחד לא יעשה עבורה את העבודה!

comment-2-comment

לא מספיק קורונה, בואו נתחיל מלחמה גרעינית. הביביסטים ירדו מהפסים.

comment-2-comment

58.

comment-2-comment

57.

הכתבה הזאת סותרת את הפייק ניוז החדש של הנוכל שמדליף שנתניהו הוריש לו מצב קשה עם אירן. למרות שעד לפני שנתיים היה בעצמו שר הביטחון והיה שותף לממשלות מ2013. נוכל תתעורר זה לא מצב קשה המצב היה קשה הרבה יותר לפני נתניהו.הוא עוד הוריש לך מצב טוב

56.

55.

54.

עדיף שירוצו אחרינו מאשר אנחנו אחריהם.

54.

53.

חלקם מעובדי הבית הלבן וחלקם במשרד החוץ האמריקאי. אין ספק שהם מדליפים לתקשורת ואולי אף לאיראן עצמה. לכן, אין לסמוך עוד על ארה"ב בנושאי ביון.

52.

לאן הגענו

51.

comment-2-comment

comment-2-comment

50.

49.

לבקש אישור מהאמריקאים לכל פעולה עושה אותם לאחראים עליה מבחינה מדינית. כ"כ לא חכם ולא מציאותי שאני מתקשה להאמין בנכונות הידיעה.

comment-2-comment

אם זה היה אמיתי, היית צריך לדאוג מאוד לגבי הדלפות מבכירים בממשלה על נושאים כאלה לתקשורת. אבל זה נשמע כל כך מצוץ מהאצבע, בגלל הסיבה שהזכרת ועוד, שזה בסך הכל ערימה של שקרים ודרמה בשביל עוד כתבה.

48.

אנשי אמון מכאן ועד הודעה חדשה. נזק לא יתואר שחייב להגיע לוועדת חקירה ממלכתית. יפה להם סרבל כתום

47.

עכשיו בואו נראה אם תפרסמו או לא

comment-2-comment

46.

לא יאומן שהיהודים בארצות הברית בוחרים לדמוקרטים פשוט לא יאמן!!!!! הם אוייב ועוינים ממש את ישראל די האיראנים על סף פצצה גרעינית הגיע הזמן להעביר הילוך ולחשוב על התקפת מתקני הגרעין של איראן במתקפה כוללת של חיל האויר עם או בלי אמריקה לא לחכות יותר בשום אופן..לתת בראש עכשיו!!!!!!!!!!!!

comment-2-comment

עיוות העובדות לא ישנה את המציאות. כרגע בנט עושה בקרת נזקים מביבי וטרמפ.

45.

לדעת שחיי אדם ושלום לישראל ביד אלוהים בלבד ולא ביד האדם. נקווה שהם, רובם בורים, יפנימו זאת!!!

comment-2-comment

חוסר ידע ועיוורון מובילים אותך גם מההיסטוריה של האסלאם וגם מההוה

44.

43.

42.

comment-2-comment

41.

comment-2-comment

40.

comment-2-comment

comment-2-comment

39.

38.

37.

שלא תהרוס, לא נבחרת, אתה קומבינה. צריך לייבש החלב לא לעשות שטויות שכולם נסבול.

36.

comment-2-comment

35.

איזה טימטום. בסופו של דבר אנחנו נישאר לשלם את החשבון לא הם. תעשו מה שצריך ועם הצעקות של האמריקאים נתמודד אחרי זה

34.

מדינת ישראל הופכת, מאז עזיבתו של נתניהו, לווסאלית מוחלטת של ארצות הברית. בכייה לדורות.

33.

לסמוך על האמריקאים? ועוד עם ממשלת עבאס? בדיחה גרועה ביותר!

32.

31.

לא שיתפנו אותם מספיק זמן...למה, כי האמרקאים לא מנסים כל העת עם בחירתו של ביידן להפר הסכמים לא כתובים....גם אם לפעמים דרך מנוולי אירופה ומשתפים מהשמאל הקיצוני במשדלת ישראל

30.

29.

ביידן יגמור על אמריקה וכל העולם ...בעיני הוא נראה והולך כמו איזה זקן דמנטי ...קרטר העלה את משמרות המהפכה וביידן מוריד את אמריקה על הברכיים.!!!

28.

comment-2-comment

27.

26.

בנט הלך לקנוסה....רבים מקווים שלא יזיק למדינת ישראל....

comment-2-comment

קנוסה זה מעשה ביבי שנכנע לינקי קנייבסקי. השלם השכלה ידידי.

25.

comment-2-comment

comment-2-comment

שישראל עד לפני חודשיים לא בדיוק סמכה על ארהב.

24.

מידע שמסכן את בטחון ישראל ולמרות זאת הוא ממשיך בתפקידו בממשל ביידן.

23.

האוייבים שלנו מבינים שארהב זה משענת קנה רצוץ , ואז אפשר להתקדם עם הפתרון הסופי ליהודים בציון

22.

comment-2-comment

מאז אי אפשר לדעת מתי צודק ומתי לא

21.

20.

19.

מהגרעין האיראני. נתניהו מסוכן לישראל!!!

18.

comment-2-comment

אני לא סומך על ביבי השקרן העבריין הנאשם בקבלת שוחד.

17.

אמינות של הנשיא הזה באה מכמה כסף עובר לחשבון של הבן שלו המסומם.

16.

ולכן זה טוב שלא מגלים להם כל מה שאנחנו יודעים ועושים

15.

איראן כפסע מלהיות עם פצצת אטום, חיזבאללה איום משמעותי בצפון וחמאס כאיום מדרום. ראש הממשלה הכושל בהיסטוריה של מדינת ישראל

comment-2-comment

comment-2-comment

נתניהו עשה כמיטב יכולתו, לצערנו, הסכמים גרועים נחתמו לאורך כל ההסטוריה, מעולם לא הצבעתי נתניהו, בעיקר בגלל המצע החברתי ששם הליכוד תמיד כשל. אך בנושאי חוץ, ובמיוחד בנושא האירני - אני חושב ששם לרוב נתניהו עשה כמיטב יכולתו. היינו צריכים להחליט האם לתמוך בהסכם או להתנגד לו, ואני חושב שזה היה נכון להתנגד לו ולהפיל אותו. אם צריך להאשים מישהו - אז את אובמה, וכאן רואים גם את החיסרון של נשיא שיש לו 2 קדנציות לכל היותר, הוא יכול לחתום על הסכמים גרועים, גם ככה בסוף הוא לא צריך להתמודד עם ההשלכות.

comment-2-comment

לכיוון האטום, בתקופת טראמפ.

14.

הם גם מבקשים מאיתנו אישור לפני שהם פועלים שם?

comment-2-comment

אם לא יעדכנו אותנו מראש, בוא נקצץ להם בסיוע שאנחנו נותנים

comment-2-comment

comment-2-comment

זה שהם מתחזקים אותנו כל כך הרבה שנים זה קריטי לבטחוננו. מה לעשות צריך לדעת לתגמל

13.

כל מיני בנטים בהמשך לכל מיני ראשי מוסד וCIA משתמשים בברגמן ובניו יורק טיימס כדי לנהל מלחמות פוליטיות ואישיות. אמינותם זהה לאמינות המדליפים והכל "אמת לשעתה"

comment-2-comment

לא יודע בוודאות אם זה נכון אבל בהחלט חומר למחשבה. מה שנקרא "משחקים לנו בראש"

12.

comment-2-comment

comment-2-comment

מי הכניס את הגיס החמישי

11.

הממשלים הדמוקרטים לאורך ההיסטוריה היו עויינים לממשלים בישראל להוציא את הממשל של גו'נסון שהיה אוהד

comment-2-comment

comment-2-comment

שהכיר במדינת ישראל מיד לאחר הכרזת העצמאות, היה דמוקרט. הנשיא אייזנהאור, שהיה עויין, היה רפובליקאי...

10.

אבל לשם שינוי אני מקבל את הערכתו ש האמריקאים מדליפים...ו בענק את זה ביבי קלט ופעל נכון

9.

וטוענים שאין להם מידע לצורך הטעיה או מטעמי "נימוסים אמריקאים". במקביל מבקשים מידע מאיתנו רק בשביל לדעת מה אנחנו יודעים, כך שיוכלו לחזות מה אנחנו מתכננים לבצע על סמך המידע הזה. מקווה מאוד שלא מדובר בשחצנות ישראלית לא מבוססת ורק לא קוראים נכון את התמונה.

comment-2-comment

נאלצו לקבל מפולארד את האינפורמציה.ולהם יש טענות.

8.

comment-2-comment

7.

6.

comment-2-comment

5.

היא שנתניהו גרם פה נזקים שאולי לעולם לא נגלה אותם.

4.

זה בכלל לא קשור ליחסים עם נתניהו. עצוב לומר, שאי אפשר לסמוך על ביידן אבל זו האמת. אפילו לארה"ב הוא מסוכן, והוא הוכיח זאת בנסיגה השערוריתית מאפגניסטן. לא אכפת לו מהאמריקאים שננטשו שם ובטח שלא אכפת לו מישראל.

comment-2-comment

3.

הוא עדיין הלום מכך שהוא הפך להיות ראש ממשלה ולא שם לב לבורות המלכוד שהפולטיקה המקומית והעולמית מניחים לפתחו.

comment-2-comment

יש יועצים יש את ראש המוסד ובנט היה כבר שר ביטחון. לא הלום ולא בטיח. תרגעו. הדעות השליליות הלא מבוססות נגד בנט הוציאו אתכם מדעתכם. דווקא בענייני ביטחון אפשר לסמוך עליו בלי למצמץ

comment-2-comment

2.

הישראלים נוסעים הרבה במטוסים לאמריקאים הרבה נושאות מטוסים.

1.

הכל דולף משם, אין סודות, בטח למה שקשטר לידידיה.

לכל התגובות
0
מצב לילה
מצב לילה