אייקון מאויר בשבוע: איך הפכה פריס ג'קסון מילדה אבודה לדוגמנית מצליחה

היא נושאת על כתפיה את העול המשפחתי כבתו של מייקל ג'קסון, אבל אחרי שנים של משברים והתמכרויות, מציגה מראה בריא וזוהר בקמפיין חדש למותג סקימס. כך היא הגיעה עד הלום

תמונה כללית
ארז עמירן | פורסם: 04/08/2022
איור: ארז עמירןעם המשא הלא פשוט של חייה, אי אפשר לכעוס על כך שאת השנים האחרונות היא מעבירה במינוף תקשורתי. המחווה שלי לפריס ג'קסון (איור: ארז עמירן)
צילום: Getty Imagesמייקל ג'קסון ומוחמד חדיד עם ילדיהם, 2008 (צילום: Getty Images)
צילום: Getty Imagesיפה, עשירה, וסוחבת על גבה את אחת המיתולוגיות היותר מדוברות בעולם הפופ. פריס ג'קסון וג'סטין ביבר, 2012 (צילום: Getty Images)
צילום: Getty Imagesאל תתנו לשיער הבהיר ולעיניים התכולות להטעות אתכם, ג'קסון מגדירה את עצמה כאפרו-אמריקנית. בגאלה של המטרופוליטן, 2018 (צילום: Getty Images)
צילום: Getty Imagesג'קסון בתצוגת אופנה של ורסאצ'ה, 2018 (צילום: Getty Images)
צילום: Getty Imagesמשתמשת בכל הכלים שקיבלה מהעולם כדי לקדם את עצמה על השטיחים האדומים. 2019 (צילום: Getty Images)
צילום: Getty Imagesעשרות קעקועים ודיון מתמשך על המיניות שלה. בשבוע האופנה בפריז, 2021 (צילום: Getty Images)
צילום: Getty Imagesפריס ופרינס ג'קסון בטקס פרסי טוני, 2022 (צילום: Getty Images)

פריס ג'קסון

סליחה, במי מדובר? בתו של מייקל ג'קסון, כוכב הפופ הכי שנוי במחלוקת של המאה ה-20, גאון מוזיקלי ואלוף השערוריות המטורפות והניתוחים הפלסטיים. פריס ג'קסון היא דוגמנית עולה, קצת שחקנית וטיפה זמרת, ובעיקר המתנה שלא מפסיקה לתת למדורי הרכילות. אל תתנו לשיער הבהיר ולעיניים התכולות להטעות אתכם, ג'קסון מגדירה את עצמה כאפרו-אמריקנית. הרי, בסופו של דבר, גם אבא שלה היה יותר לבן משלגיה.
עם ילדות באחוזת נוורלנד, התבגרות מול המצלמות, שני אחים עם השמות פרינס ג'קסון ופרינס מייקל ג'קסון השני (שזה אולי סביר אם לוקחים בחשבון שאחד מהם היה ידוע בעבר בכינוי "שמיכה"), מקולי קאלקין ואליזבת טיילור על תקן סנדקים, ומורשת של המשפחה הכי מטורללת בהוליווד – לא ממש מפתיע שהג'קסונית הצעירה קרסה נפשית תחת כובד הייחוס המפוקפק. וזה עוד בלי להתייחס לטענות כי אביה התעלל מינית בילדים ושהוא כלל אינו אביה הביולוגי, שאותן היא מכחישה.
צילום: Getty Imagesפריס ג'קסון ואחיה בטקס לזכרו של מייקל ג'קסון, 2009 (צילום: Getty Images)
מגיל 15 עד 24, גילה הנוכחי, היא התמודדה עם התמכרות לסמים, ניסיונות התאבדות, לימודים במוסד שיקומי ביוטה שמאוחר יותר סיפרה כי עברה בו התעללות שהובילה להפרעת דחק פוסט טראומטית, עשרות קעקועים ודיון מתמשך על המיניות שלה – שעליה אמרה "אני לא מגדירה את עצמי כביסקסואלית, כי לא יצאתי רק עם גברים ועם נשים, יצאתי גם עם גבר שהייתה לו וגינה".
צילום: Getty Imagesמשחקי חיתוכים בטקס הגראמי, 2017 (צילום: Getty Images)
התמונה של ג'קסון יכולה להתנוסס לצד הערך "ילדה יפה, עשירה, מפורסמת ומסכנה" בכל ויקיפדיה, והיא מוכיחה, כמו ילדים-של רבים אחרים, שלחיים כדור שני לזוהר יש פוטנציאל אומללות אדיר.
צילום: Getty Imagesחיבה למחוכים על השטיח האדום, 2019 (צילום: Getty Images)
צילומי הדוגמנות האחרונים שלה לקמפיין בגדי הים של סקימס, המותג האולטרה-מצליח של קים קרדשיאן, מקפיצים אותה ליגה בכל הקשור למעמדה האופנתי. אחרי שהיו לה כמה הופעות שבהן נראתה כמו הגרסה הקצת פחות הרוסה של קורטני לאב, נחמד לגלות שבקמפיין הזה היא נראית בריאה וזוהרת.
למה אייקון? ג'קסון הצעירה היא יפה, עשירה, וסוחבת על גבה את אחת המיתולוגיות היותר מדוברות בעולם הפופ. עם הנתונים האלה, קשה לפספס את האופציה להפוך לסמל של סטייל ומובילות אופנתית.
צילום: Getty Imagesנוצות במסיבת אוסקר, 2020 (צילום: Getty Images)
היא מדגמנת מגיל 18 ויש לה ברזומה קמפיינים ושיתופי פעולה אופנתיים עם קלווין קליין, ראג אנד בון, שאנל ודיור, אבל את עיקר העבודה האופנתית שלה היא עושה מול הפפראצי ופחות על שערי המגזינים ומסלולי התצוגות. פה היא מתגפפת עם קארה דלווין (כוכבת אופנה חסרת תחרות בפני עצמה) ושם היא מעשנת מריחואנה מול המצלמות. בין לבין היא מדווחת לעולם שמייקל היה האבא הכי מושלם בעולם, אף פעם לא הניח את ידו על ילד, ומותו הוא תוצאה של רצח מתוכנן היטב.
צילום: Getty Imagesמדגמנת בתצוגת ההוט קוטור של ז'אן פול גוטייה לאביב-קיץ 2020 (צילום: Getty Images)
עם המשא הלא פשוט של חייה, אי אפשר לכעוס על כך שאת השנים האחרונות היא מעבירה במינוף תקשורתי. מגיע לה בהחלט, והיא משתמשת בכל הכלים שקיבלה מהעולם כדי לקדם את עצמה על השטיחים האדומים, בגאלה הנוצצת של המטרופוליטן ובשורות הראשונות של תצוגות האופנה הנחשבות. תוסיפו לזה גם יחסי ציבור במסווה של תוכנית דוקומנטרית בשם "בלי פילטרים", כמה אירוני, וקמפיינים לבתי אופנה שרוכבים על היופי הדקיק מאוד שלה וכמובן על שם המשפחה עתיר הבאזז.
צילום: Getty Imagesחושפת כתפיים על השטיח האדום, 2021 (צילום: Getty Images)
צילום: Getty Imagesאורחת כבוד בתצוגת אופנה של ויויאן ווסטווד, 2021 (צילום: Getty Images)
חייבים להודות שהמינוף הזה, גם אם הוא מוגזם, נשען על נתונים טבעיים מוצלחים, טעם משובח, גישה לסטייליסטים נחשבים, ובחירות אופנתיות מושכלות שמצליחות להיות טרנדיות וייחודיות בעת ובעונה אחת. יש לה דף אינסטגרם פופולרי למדי שמגלה חיבה לבוהו-שיק, חשיפת בטן, מנדלות, רוחניות-בשקל, וייצוג מכובד של מיטב שמלות הערב של בתי אופנה נחשבים מעורבבות עם מחוות סגנוניות לזמרות הרוק של שנות ה-70.
צילום: Getty Imagesאיפור עיניים דומיננטי בתצוגת אופנה של ז'יבנשי, 2022 (צילום: Getty Images)
צילום: Getty Imagesסגנון רומנטי ובוהמייני על השטיח האדום, 2022 (צילום: Getty Images)
באירועים ציבוריים היא מזגזגת, לא תמיד בהצלחה, בין מחוכים מחמיאים א-לה מדונה, לבין נפילות לתהומות של מאמץ-יתר, כמו בשמלה של ויויאן ווסטווד שצוותה לגרבוני רשת בטקס פיפל'ס צ'ויס בשנה שעברה. כך או כך, לזכותה ייאמר שהבחירות שלה מצביעות תמיד על אישיות שמחפשת להיות חופשית ולא שגרתית. בשהות הלא ארוכה שלה בעולמות הזוהר, היא הצליחה להוכיח שהיא יודעת מה ללבוש והיא יודעת גם לגרום לזה, לרוב, להיראות נהדר.
צילום: Getty Imagesבתצוגת אופנה של ויויאן ווסטווד, 2022 (צילום: Getty Images)
צילום: Getty Imagesגרבוני רשת בטקס פרסי פיפל'ס צ'ויס, 2021 (צילום: Getty Images)
למה לא? הטרנד המעייף של בנות של אושיות פופ (כן, לורדס של מדונה, אנחנו זוכרים שהוא רשום על שמך) להצטלם עם בתי שחי שעירים ורגליים לא מגולחות. אולי עומדת מאחוריו אג'נדה, אבל הוא בעיקר נראה כמו דרך מהירה לזכות בכותרות. הבנו, אתן פרועות (תרתי משמע), חתרניות ולא עושות חשבון. אבל יש עוד דרכים להוכיח זאת. אפילו "משחקי הכס" עם כרזת "החורף מגיע" שלהם כבר נפרדו מהמרקע. עכשיו הגיע הזמן שגם אתן תעברו הלאה לכבוש מטרות אחרות.
צילום: Getty Imagesבטקס פרסי מדיה בקליפורניה, 2022 (צילום: Getty Images)
ובכל זאת: החיים של פריס ג'קסון נשמעים כמו עוד פרק של "אוי, אוי, אוי, צרות של עשירים", אבל כשלוקחים בחשבון את הנטל המשפחתי על כל מוזרויותיו והליווי התקשורתי הצמוד והטורפני, מותר גם להתבונן בהערכה על העובדה שהגיעה עד הלום (כמעט) בחתיכה אחת.
צילום: Getty Imagesקעקוע בעברית בולט על היד בטקס פרסי טוני, 2022 (צילום: Getty Images)

מה זה אייקון אחד בשבוע?

עולם הזוהר זוכה ממני בדרך כלל להתייחסות ביקורתית וחשדנית (וגם אני רואה בעצמי לפעמים את המבוגר הממורמר), אך אני חייב להודות שיש בו צדדים שמרגשים אותי בכל פעם מחדש. היוזמה "אייקון אחד בשבוע" משלבת שלוש אהבות גדולות שלי – איור, אופנה וסקרנות, או אפילו אובססיביות, לחייהם של מפורסמים.
בכל שבוע אבחר דמות אחת שמבחינתי ראויה לתואר המחייב "אייקון אופנה", מקומי או בינלאומי, שאותה אאייר ואשתף כאן. אתם מאוד מוזמנים להציע הצעות משלכם לאייקונים לאיור, או להתווכח עם הבחירות שלי.
לכתבה זו 62 תגובות
הוספת תגובה