113

"פרסה במהירות היפרסונית": ראו עב"ם בגבול סיני

יום אחרי השימוע ההיסטורי בקונגרס, שבו בכירים בפנטגון ביקשו "להסיר את הסטיגמה" וקראו לדיווח על תצפיות חריגות, נחשפת אחת כזו מ-2014. שלושה חיילים אמריקנים לשעבר סיפרו: "ראינו 8 עצמים זוהרים מרחפים בשמיים"

ynet | פורסם:18/05/2022
(צילום: שמוליק דודפור)
שלושה אנשי חיל הפרשים האמריקני בעבר טענו כי ראו עצם בלתי מזוהה בבסיס אמריקני בסיני ב-2014, והתלוננו שלא הייתה להם שום דרך רשמית לדווח על התצפית החריגה. העדות שלהם נחשפה היום (רביעי) ב"דיילי מייל", יממה לאחר שימוע בקונגרס האמריקני בנושא עב"מים, הראשון זה יותר מחצי מאה. בשימוע ביקשו בכירים בפנטגון "להסיר את הסטיגמה" והפצירו לדווח על כל תצפית שכזו.
לדברי השלושה, בדצמבר 2014, בבסיס סמוך לחלק הדרומי של גבול ישראל-מצרים, הם ראו שמונה עצמים בהירים מרחפים בשמיים במהירות עצומה. השלושה, שאומנו לזהות מטוסים, סבורים כי מקור העצמים שראו אינו משהו שבן אנוש פיתח. אחד מהם טען כי בכיר אמר לו לשתוק, לאחר שהתצפית הפכה לשיחת היום.
סרטוני עב"מים שהוצגו בשימוע של הקונגרס האמריקני, אתמול
תמונה כלליתהיחידה האמריקנית בסיני
החיילים לשעבר - טרוויס בינגהאם (36), וישאל סינג (29) ודובל אינגראם (28) - אמרו כי גם הייתה אפשרות כזו, הם היו חוששים למסור דיווח רשמי על התקרית, מחשש שיישלחו לבדיקה פסיכולוגית שעלולה להוביל לסיום הקריירה הצבאית שלהם. היחידה שלהם הייתה חלק מהכוח הרב-לאומי, והוצבה באזור הגבול במשך תשעה חודשים.
אינגראם היה הראשון שזיהה דבר מה מוזר בעת שהיה במגדל שמירה בשעת לילה. "ממש פחדתי", אמר על אותו הרגע, וציין כי כלי הטיס נראה מסתובב, ואורות קטנים נראו יוצאים ממנו. הוא אמר כי פנה בקשר לבסיסים אחרים, במרחק 300 ק"מ, והם אמרו לו שגם הם ראו זאת. אחרי שתי דקות שבהן צפה במחזה המוזר, אינגראם התקשר לקצין שלו, בינגהאם.
בינגהאם, ששירת בעבר בעיראק ובאפגניסטן, נדהם אף הוא: "זה נראה כמו עצם גדול עם כמה עצמים קטנים, שנראה שהם מתקשרים ביניהם. ידענו שזה לא הצבא שלנו. הם זהרו ונעו במהירות עצומה. אפשר היה לראות אותם בבירור בעין בלתי מזוינת. עד היום, לא ראיתי דבר כזה".
תמונה כלליתמבט מסיני, בעמוד האינסטגרם של אינגראם
תמונה כלליתהחיילים מתכתבים בפייסבוק על מה שראו
סינג ציין כי העצמים היו לפחות בגובה של 30 אלף רגל: "לא חושב שיש צבא עם טכנולוגיה כזו. אנחנו מדברים על פניות פרסה במהירות היפרסוניות". ל"דיילי מייל" אמר אינגראם שבזמן שהיה במגדל הוא ביקש שישוחחו על כך עם הרשויות בישראל ובמצרים. לדבריו, אלו ענו כי אינם יודעים מהו אותו "כלי טיס" לכאורה.
במקרה מפורסם קודם בסיני, דיווחו ב-1985 חיילים על עב"ם. בבסיס באל-גורה, כוחות מארצות הברית, נורבגיה, פיג'י וקולומביה, אמרו כי זיהו עצם מרחף מחוץ לשטח הבסיס. "הכוננות הועלתה בבסיס כולו, והחיילים מפיג'י רצו בתחתונים לעמדות הירי שלהם. כולם צרחו 'אל תירו על זה'", נזכר הצנחן מתיו היינס.
השימוע אתמול בתת-הוועדה למודיעין בבית הנבחרים התקיים 11 חודשים אחרי פרסום "דוח העב"מים". בדוח נמנו יותר מ-140 מקרים של מה שהממשל האמריקני כינה רשמית "תופעות אוויריות לא מזוהות", מקרים שדווחו על ידי טייסי הצבא האמריקני מאז 2004. רונלד מולטרי, תת שר ההגנה למודיעין וביטחון, וסקוט בריי, סגן ראש המודיעין הימי, אמרו בשימוע כי הפנטגון מחויב לבחון את אותן תופעות לא מזוהות.
צילום: AP"לא יודעים מה זה". סרטון העב"ם שהוצג בקונגרס (צילום: AP)
צילום: EPAבריי מציג את הסרטון (צילום: EPA)
בריי הודה שהיו כמה תצפיות שהרשויות האמריקניות "לא יכולות להסביר". חלק מהן כוללות מקרים שבהם היו מעט מדי נתונים כדי להגיע להסבר הגיוני, אמר – אך ציין לצד זאת: "יש מספר קטן של מקרים שבהם יש לנו לא מעט נתונים, אבל האנליסטים שלנו לא הצליחו להבהיר מה קרה. אלו, אמר בריי, כללו "מאפייני טיסה" לא צפויים.
הוא הציג לפאנל שני סרטונים. באחד מהם נראו עצמים בצורת משולש, שאחר כך התברר כי הם למעשה אפקטים של אור דרך משקפי ראיית לילה - ולמעשה מדובר במל"טים. בסרטון האחר נראה עצם כדורי ומבריק שחולף ליד תא טייס של מטוס צבאי. "אין לי הסבר מה העצם הזה היה", הודה.
לדברי בינגהאם, יש צורך בתמיכה רבה יותר מצד הפיקוד הבכיר כדי להבטיח שתצפיות עב"מים ידווחו באופן יעיל: "צריך פרוטוקול שיאפשר לנו לדווח על מקרים כאלה. אם הדברים הללו היו אויב, לא היינו יכולים להגן על עצמנו מפניו".
תמונה כלליתסרטון נוסף שהוצג בקונגרס. למשולשים המסתוריים ניתן הסבר
תמונה כללית
בדוח שפורסם אשתקד לא נעשה כלל שימוש במילה עב"מים, UFO באנגלית – והמיקוד שלו היה השלכות אפשריות של אותן "תופעות אוויריות לא מזוהות" על הביטחון הלאומי האמריקני ועל בטיחות התעופה. בדוח כן הוזכרו סרטונים שפורסמו בעבר ובהן תזוזות לא מוסברות של עצמים, ומהירות ותמרונים שלא תואמים את הטכנולוגיה הידועה.
הדוח מלפני שנה אמנם היה נטול מסקנות, אבל ככל הנראה לתופעות האוויריות שצוינו בו לא היה הסבר בודד. נכתב בו כי ניתוח מעמיק יותר דרוש כדי לקבוע אם מדובר במערכות אוויריות מיוחדות שפותחו על ידי ממשלת ארצות הברית או על ידי גוף מסחרי, או שמדובר במערכות של מעצמה זרה כרוסיה או סין.
לפני פרסום הדוח, בכירים אמריקנים סירבו לשלול לחלוטין אפשרות שמקור התופעות בחלל החיצון, ובדוח עצמו כאמור בכלל לא הוזכרה האפשרות הזו. בכל מקרה, הדוח היווה נקודת מפנה ביחס של הממשל האמריקני לנושא, אחרי עשרות שנים של פקפוק – החל מ"הצלחות המעופפות" שנראו בשנות הארבעים של המאה שעברה.
לכתבה זו 113 תגובות
הוספת תגובה
113

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
58.

בטח קנו חבילת תיירות חוצנים למזרח התיכון

comment-2-comment

אלו הם כלי טייס ניסיוניים.

57.

ארצות הברית היא אם כל המצאות הקונספירציה. עם כל הקידמה והטכנולוגיות שם, רוחות רפאים ועב"מים מככבים בשיח שלהם.

comment-2-comment

במעשה אלוקי, והולכים מיד להתשתטח על קבר של רבי

comment-2-comment

האמריקאים מתים על כלי טייס כאלו. הם מפתחים כלי טייס מהירים ואחכך חושבים מה לעשות עם זה.

56.

ברור כל פעם שמתנכלים לעם היהודי מבנים ומחוץ יש לנו שמירה מאבי ן שבשמים צוחק מי שצוחק אחרון כל מי שנפגע או ינסה לפגוע בארץ ישראל יפגע בעזרת השם

comment-2-comment

55.

54.

53.

כבר אז ידעו החייזרים על יש עתיד כשראו מה התוצאות של לפיד החליטו להיעלם בנט ולפיד גם את החייזרים הרסתם

comment-2-comment

אלוף העולם אתה אמיתי לגמרי

52.

אמר שהם שמאלנים וככה הלכה המדינה.

51.

היתארחו אצלי ודיברתי איתם לקחו אותי לסיבוב נהנתי ובירכו אותי יש לי תיקשורת איתם מאת חקל תפוחין ליודעיה חיין אשרכם ישראל

50.

יש מצב שחייזרים סמו אותנו פה ורצו ליראות איך המין האנושי יתפתח ולילמוד מזה

49.

הם נעלמו לשום מקום, הופיעו משום מקום, טסו אחד מסביב לשני תוך היעלמות חלקית של האחד, וביצעוים היפאסוניים אצל האחרון בשמי תל אביב

48.

תחפשו חוק האחד ביוטיוב

47.

סתמו כבר אי אפשר להקשיב לכם

46.

45.

comment-2-comment

comment-2-comment

44.

תראו לחצי מאוכלוסיית העולם מזלט קטן מתקדם עם לדים עליו והם יכתבו תנך על הישויות שהם ראו במדבר. ויש כאלה שזה נוח להם המצב ככה

comment-2-comment

שמנסים בכוח להתעלם מהעובדה שסטטיסטית לפי גודל היקום והזמן שבו הוא קיים זה כמעט בלתי אפשרי שלא התפתחו חיים במקום אחר בכדוה"א לרבות חיים תבוניים. מעדיפים לחיות בבועה מאפשר להיפתח לדברים שהם לא מבינים.

comment-2-comment

43.

42.

41.

או הדביל לשעבר מ״נתיב״

40.

comment-2-comment

להגיד דברים בלי אסמכתות כל אחד יכול.

39.

כולל עדויות על גופות של חוצנים שהתרסקו, יש האומרים כי גם השתמשו במידע מהעבמים שהתרסקו כדי לפתח ידע מתקדם, לכן הסתירו זאת ובנוסף חששו מפאניקה, לאט לאט הם משחררים מידע כדי להכין את העולם לכך.

comment-2-comment

comment-2-comment

אם פתאום יכריזו שיצרנו קשר עם יצורים תבוניים מכוכב לכת אחר, להיפך זה יהיה בעיני הדבר הכי מדהים שיכול להיות.

38.

מתחילים להכין את דעת הקהל בעולם לחשיפה, רצינית של תופעות או יצורים חוצניים שהתגלו, בשנים הקרובות. אחרת אין הסבר לעיסוק העולה של הממשל והצבא האמריקאי בסוגיה סתם פתאום ככה באופן ציבורי אחרי עשורים רבים של החשכה וכו.

comment-2-comment

זה אינפלציה בתוך ארצות הברית ושילטון הגרוע בתולדות אמריקה. ככה הם גורמים לאנשים להתעסק בחייזרים ולא בבעיות של מדינתם.

37.

36.

מאז דודו טופז הנושא הפך ללעג בארץ. מעניין מה קרה זה חוזר עכשיו לכותרות. בכל מקרה דווקא מעניין לשמוע מאנשים רציניים.

35.

העב״מים בסיפור הזה הם הפרשים. לצבא ארה״ב אין חיל פרשים מאז מלחמת העולם השניה.

comment-2-comment

34.

ברור שזה התוכנית של הסינים

33.

מעניין איפה שיש חיילים אמריאים יש עבמים

32.

אפילו מהחייזרים הם מעתיקים

31.

האקס פיילס וכל מאניית החייזרים שהיתה אז... כמה אני מתגעגע.

31.

אם אתה מתאים לפרופיל אפילו אם אתה חייזר דבר איתי. ביי מתוקים מחכה לכם מיאו

30.

29.

אם הפנטגון מתייחס לזה ברצינות, ויש המון עדויות וחומרים ומעטים חומרים שנחשפו ע"י הצי וחיל האוויר האמריקני שהם מבינים מה שאנחנו לא נבין. יש חיים חוצניים והם כאן ממזמן

comment-2-comment

לרוב הדיווחים כבר נמצא הסבר טבעי לגמרי.

comment-2-comment

comment-2-comment

28.

לשאול לדוגמא, האם יש לישראל תוכנית מגירה-פרוטוקול אם יופיעו חייזירים? איזה גוף ממשלתי יהיה אחראי לתקשר איתם? האם ישראל מפתחת טכנולוגיות מיוחדות ועושה שימוש בתאוריית המיתרים, יקומים מקבילים, חורי תולעת? האם החלליות יכולות להיות, בני אדם מהעתיד?

comment-2-comment

שרוחות רפאים באמת קיימות במציאות. אתה מבין כמה זה אידיוטי?

comment-2-comment

comment-2-comment

אני אחראי לתקשר איתם. בנט מינה אותי.

27.

comment-2-comment

26.

comment-2-comment

ושותי הפלואוריד יבלעו הכל

comment-2-comment

אם נעלה השערה לקנוניה עולמית. בהתחלה וירוסים..לא מספיק מהר.. אולי בשלב הבא מכינים אותנו למתקפת חייזרים מבית הייצור הסודי של מעצמות העל לזרוז צמצום אוכלוסיית העולם.

comment-2-comment

25.

רק עכשיו מדלים שהם קיימים. אבל כנראה עשו בהם ניסויים מזמן

24.

23.

ראיתי אורות דומים לפני כמה שנים בדרום השפלה. אורות בןהקים שפתאום נעלמו והופיעו במקום אחר לגמרי. מה שהיה מוזר במיוחד שחגו סביבם מטוסי קרב ואחר מהם היה נראה כאילו יצא ממש מהאור הזה.

comment-2-comment

comment-2-comment

22.

comment-2-comment

comment-2-comment

אין כסף לקנות בית בישראל

21.

20.

19.

comment-2-comment

comment-2-comment

18.

אם אתם לא רוצים להפוך לבדיחה

17.

אף אחד לא יודע מי זה בכלל והפך פתאום לראש ממשלת השינוי המחורבנט

comment-2-comment

16.

כל העבמים זה קשור למדורות

comment-2-comment

בתודה עם ישראל.

15.

14.

13.

זה שהעדשה או משהו שם תרגם את זה לצורה משולשת זה משהו אחר

comment-2-comment

לשקופים. אבל אןלי יש וזה נשמר בסוד

comment-2-comment

אנשים לא מכירים אפקטים של צילום וחושבים שכל אור עם זוויות ישרות זה חללית של עמ״בות.

comment-2-comment

אפקטים מוכרים לגמרי של מצלמות.

comment-2-comment

לא בידיוק כמו בסרטים, אבל יש

12.

comment-2-comment

comment-2-comment

11.

וגם בנגים

10.

comment-2-comment

אפשרות יש לכל רעיון דמיוני שתעלה, השאלה היא למה יש הוכחות ולמה אין. בינתיים חוץ מכתמי אור לא ברורים בצילומים, אין ממש הוכחות לביקור של חייזרים פה.

9.

comment-2-comment

comment-2-comment

8.

comment-2-comment

7.

והנודה יצאה במהירות סופרסונית פגעה בחלון וניפצה אותו. בשמיים נראתה בצבע כתום ואז נמוגה. אחרי שדווחתי למערכת הביטחון רוצים לגייס אותי לנ"מ, להתראות.

6.

שעד היום אנחנו לא יכולים להסביר. אם זה עבמ אני לא יודעת. עמדנו ערב אחד במרפסת הסתכלנו על השמיים וראינו הבזקים של אור במרחק גבוה בשמיים. הנחנו שאולי כוכבי שביט למרות שהם הבזיקו לסירוגין. כמה שניות אחרי ראינו עצם זז בשמיים בגובה רב והוא טס במסלול של משולש ונראה שגם הוא עושה פניות חדות ומהירות ו"פרסות". אם אני זוכרת נכון היה עוד עצם כמוהו שריף קרוב אליו, או שלאותו עצם היו אורות מסתובבים. מוזר מאוד. לכן מאמינה לחלק מהעדויות.

comment-2-comment

5.

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

סלחי לי מה השיעי בבקשה

4.

העב"מים אמיתיים .הממשל האמריקאי עושה כל מאמץ לטייח את הנושא מתוך חשש שיוודע שיש להם טכנלוגיות חוצניות מתקדמות כולל יכולת הפקת אנרגיה אין סופית שבטל את הצורך בנפט וגז שתגרום לקריסה כלכלית נוראה בעולם. הם אפילו חיסלו אנשים מתוך המערכת שלהם שעבדו וראו דברים העב"מים מלווים אותנו משחר הציוילציה והם אחראים לבריאת האדם המודרני מסיבות משלהם.הם האלוהים ומלאכיו.

3.

היינו, זה הכל… אף אחד לא יאמין לתגובה שלי.

comment-2-comment

ולראות מה שלומנו, הכל טוב תודה.

2.

צפו, לימדו והשכילו.

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

העולם השטוח, הם בדיחה בשבילו.

comment-2-comment

או שאנשים התחרפנו, או שהאתר הזה משחק עם הלייקים והדיסלייקים ולא מציג תמונת אמת של הלחיצות.

1.

תתפלאו מה האמריקאים/רוסים/בריטיים וגם פה בישראל יודעים לפתח... ישנם תקציבי עתק לטכנולוגיות מתקדמות, חברים מכוכבים אחרים אם יגיעו לכאן הם לא יחשפו בכזו קלות אם מדובר בתרבויות מתקדמות מאות אלפי שנים מאיתנו אז מישהו באמת חושב שהם יגיעו עם כלי טייס "פשוטים" ויחשפו בקלות? כשנעניין מישהו...אז נדע על כך.

comment-2-comment

טכנולוגיה מתקדמת, צפה בסרטון של התגובה אחריך.

comment-2-comment

סיפורי פוגי, אפשר ללמוד..

comment-2-comment

הצבא האמריקני לא יסכן חיילים שלו ואם לסינים או לכל מדינה אחרת היתה טכנלוגיה כזו של אנטי כבידה הם היו שולטים בעולם

לכל התגובות
0
מצב לילה
מצב לילה