בנט: "לא רואה היגיון בפגישה עם אבו מאזן. גנץ ביקש הרבה זמן אז אישרתי לו"

בריאיון מיוחד ל-ynet, מאשר רה"מ כי נבחן מתווה שימנע הרבה מבידודי הילדים, מסביר על מה הוא ושר הביטחון חלוקים באשר לפלסטינים ומספר שעם עבאס יש "עבודה טובה מאוד". הוא התנצל בפני משפחת לוחם מג"ב שנהרג ואמר כי הסלמה בעזה תימנע "אם חמאס יתאפס על עצמו". בעניין איראן עקץ את נתניהו: "הם לא מתרשמים מנאומים, רק מעשים יעצרו". צפו בריאיון המלא

תמונה כללית
אטילה שומפלבי | פורסם: 14/09/2021
הריאיון המלא עם ראש הממשלה נפתלי בנט (צילום: משה מזרחי, גיל יוחנן )
שלושה חודשים אחרי שהושבע כראש הממשלה ה-13 של ישראל, נפתלי בנט מפרט בריאיון מקיף ראשון את האסטרטגיה שלו מול הקורונה ונגד איראן, מודה שלו ולשר הביטחון שלו "השקפות שונות" בנוגע לרשות הפלסטינית ואומר כי הסלמה אינה מחויבת מאוד: "זה תלוי אם חמאס יתאפס על עצמו". צפו בריאיון המלא ל-ynet.
בוא נדבר על הקורונה. נדמה שהיו רגעים בהיסטוריה הפוליטית שלך לפני שנה שהבטחת לטפל שונה בקורונה. אבל התחלואה שוברת שיאים, מנכ"ל משרד הבריאות אמר שלא ציפו לנתונים האלה בנקודה הזו. נכשלתם? "אני חושב שאנחנו באסטרטגיה שונה לגמרי בקורונה", השיב בנט. "לב האסטרטגיה זה איך מדינת ישראל חיה באופן פתוח לצד הקורונה. הכי קל ללחוץ על כפתור הסגר. רק לפני שנה כל עם ישראל ישב בבית בראש השנה ולא חגג את החגים כמו שצריך. הרסו את העתיד של מדינת ישראל, פגעו בנפש ואנשים לא יצאו לעבודה. אני בחרתי בדרך אחרת, שתמיד האמנתי בה. לעשות את כל הפעולות כדי לא להגיע לסגר. בכל יום ב-9 בבוקר אני מקיים בעצמי חיתוך מצב. מפגש יומי של 15 איש בעניין הקורונה ואנחנו דנים, מקבלים החלטות וחותכים".
נכשלתם בקורונה? "הכי קל זה ללחוץ על כפתור הסגר" (צילום: משה מזרחי, גיל יוחנן )
אני תוהה האם הגבלות חריפות יותר, תו ירוק מוקדם יותר, היו עוזרים לך לממשלה לטפל בתחלואה שממשיכה להיות במספרים די מטורפים. "מתחילת הדרך קבעתי שהפרמטר זה החולים הקשים. אנחנו במצב שיש פתרון: חיסון שלישי. קיבלתי החלטה קשה ותקדימית בעולם, להתקדם ללא אישור FDA. היו ספקנים שאמרו שאין מלאי חיסונים. יש מלאי. דאגנו לזה. אנחנו עומדים בערב יום הכיפורים על 3 מיליון חיסונים".
צילום: עמית שאבינפתלי בנט בלשכתו (צילום: עמית שאבי)
אין שום טעויות שעשיתם? אתה לא מצטער על שום צעד שעשיתם ולא שום החלטה שקיבלת? "בניהול מגפה כל הזמן יש תיקונים. זה דבר כל כך דינמי. אתה מנסה משהו, לא מצליח ומנסה אחרת. בחרתי לנהל את הקורונה אישית כי זה עניין רב-דיסיפלינות: זה כולל רפואה, כלכלה ולוגיסטיקה".
בלי שר האוצר ובלי יאיר לפיד? "לא מקבל את זה. ליברמן העביר תקציב מצוין, שר החוץ עושה עבודה טובה ורתם את העולם לסוגיית הספינה שאיראן תקפה. הוא חידש את החיים במשרד חשוב ואני שמח מאוד שהוא מתמקד ביתרון היחסי שלו. הוא גם נמצא בקבינטים".
אין לך בעיה ששר האוצר והחוץ לא נוכחים בקבינט? "יותר מזה, ראשי המפלגות ובכלל שרי הממשלה עושים בעיניי עבודה מעולה. אני ציינתי את יאיר ואת איווט, אבל גדעון סער כשר משפטים החיה את הדברים: מינה פרקליט מדינה אחרי שלא היה, ומרב וניצן. צריך לומר גם ששר הביטחון מתמסר לעבודת הביטחון בצורה מרשימה".

"בוחן מתווה שרק הילד המאומת ייצא לבידוד, השאר ייבדקו"

בכל זאת אני רוצה להתעקש בנושא הקורונה. יש מאות אלפי ילדים בסוג של סגר יחד עם ההורים כי הם בבידודים. זה לא סגר שקט? "במקום ששני מיליון ילדים יהיו בסגר, יש 200 אלף. יש בעיה, ובכל פעם שיש בעיה אנחנו יושבים על המידע ומטפלים. היו תורים ארוכים בבדיקות? טיפלנו בזה. בן לילה נתתי הוראה להגדיל את מספר הצוותי מ-115 ל-160".
ועדיין יש דיבורים על קריסה בבדיקות ואין מספיק בדיקות "אין שום קריסה עכשיו. תראה, כשאתה בוחר להילחם תמיד יותר קשה מאשר ללכת לסגר. בעניין הבידודים, אנחנו עכשיו עובדים על המתווה לחזרת הילדים אחרי החגים ללימודים. אני כבר יכול להגיד לך שאנחנו הולכים לעשות מכת מנע עם בדיקות אנטיגן לכלל התלמידים הבלתי-מחוסנים. אנחנו בוחנים גם מנגנון שיצמצם בצורה דרמטית את מספר הבידודים".
אתה יכול להבטיח שלא יהיו בידודים? "אני לא יכול להבטיח. אין הבטחות בקורונה חוץ מדבר אחד שלא יודעים מה יהיה. אני עוד בוחן את זה, אבל אם אאשר את מתווה 'כיתה ירוקה', רק הילד המאומת יצא לבידוד ושאר הילדים יבדקו יום אחרי יום. אני לא רוצה להטעות, אבל אנחנו פועלים כדי לצמצם דרמטית את מספר הבידודים לתלמידים. אני בוחן אם להקדים ל-30 בספטמבר, נודיע על זה בימים הקרובים".
צילום: עמית שאבי"אין הבטחות בקורונה". נפתלי בנט ופרשן ynet אטילה שומפלבי (צילום: עמית שאבי)
אני רוצה לשאול על הספר "איך לנצח מגפה". האם אתה מיישם את מה שאומר איש האופוזיציה בנט? "בוודאי, התשובה היא כן. מה אומרת השיטה? במקום להשתמש בפטיש הסגר - לעבור לפינצטות. פעולות קטנות שבמצטבר יכולות לבלום את התחלואה. הספר הוא לא חזות הכל, אבל דיברתי על עירוב הצבא שמעורב היום מאוד, אני לא מתכוון שוב לעשות את השגיאה בסוף הגל הקודם שסגרו את כל המערכות. הייתה אווירת סוף קורס עם הגעת החיסונים. סגרו את 'מגן אבות' וכמעט את כל המנגנונים. הכול יישאר במתכונת יותר מצומצת, כמו אקורדיון שיכול לצמוח".
האם תחמיר את הגבלות התו הירוק על אנשים עם שני חיסונים? "זה בדיוק הקו. החל מה-30 בספטמבר או תחילת אוקטובר מי שלא מחוסן במלוא המנות, יבוטל לו התו הירוק".
הוא לא יכול לבוא בקהל גדול? "אלא אם כן יעשה בדיקות או יתחסן. אנחנו עומדים על כך שבדיוק חצי שהתחסנו פעמיים קיבלו בוסטר. אני רוצה לומר מילה טובה לציבור הישראלי שכן נרתם, אף אחד לא האמין שזה יקרה - והנה 3 מיליון מחוסנים".
צילום: EPAבראל חדריה שמואלי ז"ל. "התנצלתי ומתנצל פה שוב בפני ההורים" (צילום: EPA)
האם אנחנו בדרך לסיבוב נוסף בעזה לנוכח מה שקורה שם? לא בהכרח. זה תלוי בעיקר האם חמאס יתאפס על עצמו. המצב הוא כזה, שר הביטחון לקח על עצמו את תהליך ההסדרה במכלול הקטארי. הוא עובד מאוד קשה כבר חודשיים כדי להביא את זה. בסופו של דבר, אם אנחנו נצליח - נוכל להימנע מסיבוב. אני, שלחמתי הרבה מאוד בשדות הקרב, אומר לך שכמו כל הישראלים אני לא שש אלי קרב.
מהכיסא הזה אתה פחות מיליטנטי ממה שהיית בכיסאות אחרים, אפשר לומר? תראה, אני רואה את החדר הזה כחדר הכי חשוב בעולם. בסוף מי שמתיישב בכיסא הזה הוא אחראי על קיום המדינה היהודית בארץ ישראל, על השגשוג שלנו, על העתיד שלנו, על העתיד של הנכדים שלנו. לכן כשאתה מגיע לפה, אתה חייב לבוא נקי, נקי מכל שיקול זר, לבוא חד, עם מסירות אבל לא נקי מהעקרונות. אתה חייב להיות מיושר על העקרונות אבל לא לקחת בחשבון שום דבר שהוא לא עצם העניין, רק מה שנכון ברגע הזה".
צילום: עמית שאבי"הסלמה? תלוי בחמאס". בנט (צילום: עמית שאבי)
אתה ביקרת את נתניהו במשך שנים, גם בעודך יושב בקבינט, ואמרת שהוא לא חותר להכרעה ולנצח את חמאס, ועכשיו אתה חותר להסדרה מול חמאס בעזה "היינו בסבב לפני ארבעה חודשים. בעימות 'שומר החומות' שקדם לתקופתי חמאס ירה טילים על ירושלים, על תל אביב והנה אנחנו נמצאים בדיוק באותה נקודה. חמאס הוא ארגון ג'יהאדיסטי שחרט על דגלו להילחם בנו עד תום, האחריות שלי היא לביטחון אזרחי מדינת ישראל ותושבי הדרום בפרט".
אז מה אתה אומר לאותו ילד משדרות שעדיין שומע את האזעקות, את הצבע האדום ורץ לממד"ים בתקופתך? "התחלנו בגישה אחרת, שעל כל בלון אנחנו תוקפים - מה שלא היה בעבר. יש לי שלוש משימות בעניין עזה: האחת היא למנוע את הירי הזה ואני אומר שאנחנו מכאיבים להם מאוד, אבל זה לא מספיק. הדבר השני הוא שאי אפשר שלמען שקט רגעי הם יתעצמו כמו שקרה בלבנון ב-15 שנים האחרונות, שתחת האף של ישראל חיזבאללה עומד עם 150 אלף רקטות. אבל הדבר השלישי זה גם לדאוג לבנים. לחללים ולשני האזרחים ולעשות הכול".
בנט: סבב בעזה? תלוי אם חמאס יתאפס על עצמו (צילום: משה מזרחי, גיל יוחנן )
תסכים לחילופי שבויים? אתה תיתן לזה 'אוקיי'? "תלוי מה. בוודאי שבתנאים מסוימים כן ובתנאים מסוימים לא. אני מתנגד ותמיד התנגדתי לשחרור מחבלים ורוצחים עם דם ישראלי על הידיים".
היום בעינייך דין שדרות כדין תל אביב? "בוודאי. אני עומד מאחורי הדברים. זאת צרה של 15 שנה וירי לכל המדינה כבר לא מעט שנים, אבל עכשיו זו המשמרת שלי. אני מחויב להביא את הביטחון ואנחנו נעשה את זה".
ואתה אומר לנו כרגע שלא בטוח שאנחנו מידרדרים להסלמה או לעימות חזיתי נוסף מול עזה? מה צריך לקרות בדיוק? "בוודאי. אם בצד העזתי יתעשתו ויגידו 'רגע, אולי עדיף לנו לבנות לעצמנו חיים ולבנות בתי ספר ופחות להציק למדינה היהודית', אין בעיה".

"לא רואה היגיון לפגוש את אבו מאזן"

למה שר הביטחון שלך מרגיש שאתה תוקף אותו? אתה מאשר ששלחת אותו לאבו מאזן? "כן. אני אגיד לך את התפיסה שלי, שהיא שונה משר הביטחון למרות שאנחנו עובדים בהרמוניה. אני מתנגד למדינה פלסטינית. אני חושב שזו שגיאה נוראית לייבא את המודל הכל כך כושל בעזה של חמאס, שיורה עלינו טילים, ולהפוך את יהודה ושומרון לדבר כזה. בעניין הביקור של שר הביטחון, במשך תקופה לא קטנה הוא ביקש זאת מכיוון שהוא לקח אחריות על תהליך ההסדרה בעזה וראה בזה כלי. אישרתי, בידיעתי המלאה".
בנט: גנץ? יש לנו השקפות שונות (צילום: משה מזרחי, גיל יוחנן )
צילום: מוטי קמחי"ביקש להיפגש עם אבו מאזן". בני גנץ (צילום: מוטי קמחי)
האם באמת מה ששקד אמרה מקובל עליך? אתה לא תפגוש את אבו מאזן? "אני לא רואה היגיון לפגוש את אבו מאזן כשהוא תובע את החיילים שלנו בהאג ומאשים את המפקדים בפשעי מלחמה. התפיסה שלי כלפי הרשות הפלסטינית, שהיא רשות כושלת והכול, אבל זה מה יש".
אז אבו מאזן לא פרטנר. "עזוב את ההגדרות. מישהו חושב שיש סיכוי לפריצת דרך? אף אחד לא מאמין בזה. אני לא יכול להגיד את עמדת ביידן וא-סיסי, אבל אני מאמין מאוד בפעולות בשטח, בעיקר בפן העסקי והכלכלי, כגורם מייצב. האם זה יפתור את כל הבעיות בעולם? לא".
צילום: עמית שאביעל הפלסטינים: "אף אחד לא מאמין בפריצת דרך" (צילום: עמית שאבי)
גם לא ביידן ולא א-סיסי שפגשת? "אני לא רוצה להגיד את עמדתם. אני לא אומר 'בוא לא נעשה כלום'. אני מאמין מאוד בפעולות בשטח, בעיקר בפן העסקי, הכלכלה והעסקים, כגורם מייצב. האם זה יפתור את כל הבעיות בעולם? לא. האם זה יצמצם את מימדי החיכוך? אני חושב שכן".
בעניין התנגדותו של בנט להקמת הקונסוליה האמריקנית במזרח ירושלים אמר ראש הממשלה כי "ירושלים היא בירתה רק של מדינת ישראל, לא עובד מדינה".
כלומר, בתקופתו של רה"מ בנט אתה אומר 'תשכחו מהמחוות לפלסטינים ולמו"מ או פריצה מדינית כזאת או אחרת. זה קונצנזוס ישראלי שאין עם מי לדבר. "חלק מהדברים כן וחלק לא. כל מה שבעולם המדיני-לאומי - לא, מה שבעולם הכלכלי-אזרחי - כן. זה המצפן".

"האיראנים לא מתרשמים מנאומים ומילים"

זמן קצר לפני שלשכתו הודיעה שבעוד שבועיים ינאם בנט בעצרת הכללית של האו"ם ויתייחס לסוגיות אזוריות ולסוגיות של ביטחון עולמי, רה"מ מתח ביקורת על ההתנהלות של קודמו - ופירט על תוכניותיו במאבק מול איראן.
בנט: איראן לא מתרשמת מנאומים, רק מעשים יעצרו (צילום: משה מזרחי, גיל יוחנן )
אמרת בפומבי שקיבלת ירושה קשה, אני זוכר את נתניהו מדבר עם ציורים של פצצות, איפה אנחנו מול איראן ומה הירושה? אפרופו הדיווח ב"ניו יורק טיימס". "בשנתיים וחצי האחרונות איראן התקדמה לנקודה המתקדמת בהיסטוריה לעבר פצצה. עוד לפני הקמת הממשלה הזאת היא העשירה אורנים ב-60% ועברה את הקו האדום מזמן".
בתקופת נתניהו? "בוודאי. אני מדבר על שנתיים וחצי. בוא נגיד שהפער בין המילים והרטוריקה לבין המעשים הוא משמעותי, פער גדול".
צילום: רויטרסבנט בביקורת על נתניהו:"האיראנים לא מתרשמים מנאומים" (צילום: רויטרס)
ראינו את נתניהו עומד עם המבצעים המיוחדים של המוסד, והארכיון האיראני, ובסוף שום דבר לא עזר? אנחנו במצב יותר גרוע ממה שהיינו? בוודאי, זה לא סוד. זה התפרסם גם הבוקר. האיראנים לא מתרשמים מנאומים וממילים, רק מעשים יעצרו. אבל עזוב, זה מה שהיה. האחריות נחה פה, האחריות עליי. לכן גיבשו תוכנית מאוד רחבה להתמודד עם ארבעת צירי התקדמות שלה - ציר העשרת האורניום, ציר ההנשקה, ציר הטִילָאוּת והציר האזורי, ששם אגב אנחנו רואים התפרשות עצומה של איראן שמקיפה את ישראל בעשור האחרון".
האם נפתלי בנט יהיה האיש שיאשר את התקיפה באיראן? "אני לא מתכוון להתייחס לפעולה צבאית כזאת או אחר, אני יכול להגיד מה עשינו".
זו אופציה שהיא ישנה? שקיימת? "אני לא אתייחס".
ובכל זאת? אנחנו נערכים לאופציה כזאת? שר הביטחון אומר שכן. "יש לנו את התוכנית, אנחנו מתקדמים ולא מחכים לאף אחד כי אני מבין שהאחריות שלנו זה לשמור על המדינה היהודית. אבל זה לא אומר שאי אפשר לנסות לרתום אלינו לאותה האסטרטגיה עוד שחקנים. תראה, אני מתנגד לחזרה להסכם הגרעין. ההסכם הוא לא נכון, והתועלות שלו נמוכות מאוד והמחיר שלו גבוה מאוד. אבל התוכנית הרבה יותר רחבה מהסכם כזה או אחר".

"חוק נתניהו" נגד ראש ממשלה נאשם? "נבחן את זה"

ראש הממשלה התייחס גם לממשלה שהרכיב ונשאל אם בכוונתו לקיים את הרוטציה. "אני מתכוון לקיים אחד לאחד את ההסכם. לפיד הוא הגון, הוא חבר. אני חושב שהוא עושה עבודה מצוינת כשר חוץ, משקם הרבה עבודה, ברור שאקיים את הרוטציה", השיב.
בנט מתייחס לכניסתו של עבאס לקואליציה (צילום: משה מזרחי, גיל יוחנן )
האם הממשלה תחזיק 4 שנים? "זה כבר קשה לומר. אני לא יודע, קשה לחזות מה יהיה מחר".
השאלה היא אם מנסור עבאס הוא עדיין שותף שאתה סומך עליו. "מרגע שמנסור בחר בהובלה אזרחית-כלכלית אני חושב שהעבודה היא טובה מאוד. יש פה דברים שהתנוונו, הייתה הפקרה של הנגב - מה שפגע גם בבדואים ובחברה הישראלית - ואנחנו צריכים לתקן את זה.
בנט נשאל אם טעה בהתנהלותו לאחר נפילתו של הלוחם בראל חדריה שמואלי ז"ל בגבול רצועת עזה. "כן, בוודאי", השיב רה"מ. "אני התנצלתי ומתנצל פה שוב בפני ההורים. זה אובדן ענק. איבדתי חברים גם אני, כולל חבר הכי טוב. זה מחריב חיים של משפחות. כל הביקורת שלהם כלפיי - מקבל. אני מקווה שיפתחו את הלב בעניין הזה".
האם תתמוך בחקיקה שתמנע מנאשם בפלילים להתמודד בבחירות ולהרכיב ממשלה כפי שרוצה שר המשפטים שלך? בנט לא שלל את האפשרות. "אני מכיר את החוק ששר המשפטים מקדם, צריך לומר אגב שהוא נכנס בתנופה אדירה למשרד והחזיר את האיזון ואת ההתנהלות נכונה. אנחנו נבחן את זה לקראת פתיחת המושב ונגבש עמדה".
צילום: עמית שאביכמה מנדטים יש לבנט? "לא יודע מה יהיה" (צילום: עמית שאבי)
אתה לא פוסל אבל? כי זה מעניין, איילת שקד עמיתתך פסלה את זה, אתה לא פוסל את זה? "היופי גם בממשלה, גם במפלגה, גם בכל במערכת היחסים שאני לפחות מנסה לנהל, כולל עם א-סיסי ועם ג'ו ביידן, הוא שאני מוכן לשמוע כל דעה. אני מדבר בכנות, לא תמיד מסכימים אבל בסוף חותכים.
אפרופו הכנות, אם מחר יש בחירות, לנפתלי בנט יש אלקטורט? מי בא להצביע לנפתלי בנט? "אני רק יכול לומר שאנחנו בתחילת הדרך. אני חושב שמיום ליום אנשים שבמקור מאוד לא אהבו את דרך הקמת הממשלה, את הרכב הממשלה, אני חושב שאם הם ייתנו צ'אנס ויפתחו את הראש הם יגלו שבשקט בשקט מתגבשת פה ממשלה מאוד יפה, יציבה, שמעבירה תקציב, ושהשרים עובדים יחד. ממשלה שלא עושה סגר בחגים, שמשקמת יחסים עם ירדן אחרי קריעת קרע ועם ארה"ב וא-סיסי, אתמול דגל ישראל התנוסס במצרים.
כמה מנדטים יש לבנט? "אני לא יודע מה יהיה. אני מאחל לעם ישראל, לציבור הישראלי כולו שנה יותר טובה, שנה יותר אופטימית, שנה שמבטאת את המנהיגות החדשה בישראל שהיא מנהיגות של 'אנחנו'".
284

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
206.

205.

הוא יגיב שהכל טוב תודה רבה לכל אזהרה שיקבל

comment-2-comment

בול פגיעה

204.

הם חולי נפש

203.

202.

למרות שאני לא שותף לדעותיו ואמונותיו, אני שמח שהוא החליף את המושחת והמסית שקדם לו.

comment-2-comment

חללי צה"ל רואים מהשמיים. אך הנוכל בנט עם שש מנדטים יתח ג לתומך רוצחיי חיילים עבס כדי לגרור את עם ישראל לתהום

201.

סוף כל סוף ראש ממשלה שמכבד את בעם. טוב שנפטרנו מביבי.

200.

ולא יעניין של הגיון. אחריותו העיקרית של ראש ממשלת ישראל היא לחתור להסדר והדגש הוא על לחתור. כשורוה״מ יביא הסדר, איכותו תעמוד למבחן הציבור.

199.

comment-2-comment

comment-2-comment

בנט לא חלול הוא חול נפש שבשביל ג'וב מכר את נשמתו לתומך רוצחיי חיילים

198.

לא שמתם מיקרופון לאטילה ובקושי שומעים את השאלות שלו.

comment-2-comment

197.

ולתת לישראלים להצביע בבחירות המקומיות בשטחי הרשות הפלסתינית וכך לאחד לאט לאט את שתי הקהילות יחדיו.

196.

195.

על חטא שחטאנו בבחירת נוכל לראש ממשלה

comment-2-comment

194.

זכינו!!

193.

גנץ לא מבקש ממך, אף שר לא מבקש ממך. אף שר ובטח לא ראש מפלגה גדולה משלך לא סופר אותך. מקסימום הסכמת בדיעבד.

192.

מאנשי השמאל אז ברור שמשהוא לא נכון פה זה או שראש הממשלה השתגע והפך את עורו או שאנשי השמאל השתגעו טהפחו את עורם שהציבור יחליט מי פה השקרן שהפך את עורו בשביל הכסא

191.

להבנתי מדובר באיש יחסי ציבור שרימה רבים.

comment-2-comment

190.

189.

אנשים שעובדים עם ראש ואחריות ורוגע. תענוג! חתימה טובה לכל עם ישראל

188.

עושים מה שנכון למדינה ולא מי שמבקש הרבה זמן ראש ממשלה הזוי

187.

186.

185.

184.

הוא ראש הממשלה הגרוע בתולדות ישראל.

183.

כדאי לשים לב שבנט אומר בעצם שאם הרשות הפלסטינית תמשוך את תביעותיה נגד חיילים בהאג יש מצב לפגישה עם אבו מאזן. כלומר יש מצב כבר עכשיו לסוג של משא ומתן על פגישה. ופגישה בחסות אמריקאית תמיד מגיעה עם תכנית מדינית ואז קמפ דיויד.

comment-2-comment

182.

181.

comment-2-comment

הטעות שלך היא שאתה חושב שאבו מאזן מייצג את הצד השני. חוץ מאת החמולה שלו ברמאללה הוא לא מייצג אף אחד. ברור לכל אדם סביר שמיד אחרי כל הסדר שיוציא את ישראל מיו"ש, הוא כבר יהיה באמירויות עם כל הכסף (נשמע מוכר?) ואנחנו נישאר פה להילחם בחמאס, רק בתנאים הרבה פחות טובים מאשר בעזה.

180.

גנץ ביקש הרבה זמן.... ביקש מקסימום חודשיים וחצי אם פנה בבקשה זו מיום הקמת הממשלה. כולי תקווה שהממשלה הזאת לא תחזיק עוד הרבה זמן.... מקסימום חודשיים וחצי. הרסתם כל חלקה טובה ב-100 ימים.

179.

גם לממשלה שלך אין היגייון.

178.

177.

חושב ששכחנו שאז לא היו חיסונים. זה היה הכלי היחיד למלחמה במגיפה. היום כשהרוב מחוסן, זאת חכמה קטנה מאד להגיד שאין צורך בסגר. ועדיין בניהולו המצב על הפנים.

176.

175.

174.

173.

אם הוא מקים ממשלת מרכז חדשה אני מצביע לו.

172.

comment-2-comment

comment-2-comment

171.

170.

comment-2-comment

מי שמכין תשובות לראיון מראש כי פוחד להתמודד עם מראיין ולפלוט שוב פעם שטויות זה לא ראש ממשלה רציני,אם כל הכבוד יש אנשים שיש להם את זה ויש כאלה שלא...

169.

מלך!!!!!

168.

167.

comment-2-comment

comment-2-comment

166.

לא סתם סולדים מכם ולא מאמינים לכם כבר

comment-2-comment

עם אלה מבקשים אותנו לצאת למלחמה

comment-2-comment

165.

כל הכבוד לממשלה, תמשיכו לעבוד בהחלט נותנים לכם צ'אנס אל תאכזבו שנה טובה

164.

בנט לך

comment-2-comment

163.

comment-2-comment

comment-2-comment

או שאתה מסכים לדבר עם אבו מאזן או שאתה מתנגד, מה אתה חושב שאנחנו, מטומטמים? ואם אתה מתנגד כפי שאתה טוען, אז מה פתאום הסכמת, רק בגלל שגנץ בקש הרבה זמן....מה אנחנו בגן ילדים?

162.

161.

160.

159.

הפוך גוטה הפוך...

158.

בנט ביקש הרבה זמן להיות ראש ממשלה אז אישרתי לו. הפוך גוטה הפוך...

157.

156.

155.

חזרה השפיות וחזר האיזון להנהגת המדינה. לא הכל שם גאונות, ולא הכל מושלם. אבל לפחות עובדים ומשתדלים בכנות ובמסירות.

comment-2-comment

comment-2-comment

אוסף של אנשים שאכפת להם רק מעצמם! יעשו הכל כדי להישאר בממשלה ואת נתניהו בחוץ תוך מכירת המדינה. אין ערכים ואין אידאולוגיה. כך לא מנהלים מדינה!

comment-2-comment

למשל הציג עצמו כמומחה "איך לנצח מגיפה".

154.

נוכל ושקרן

153.

שנה טובה לראש הממשלה שלנו

comment-2-comment

152.

151.

איש ענק חכם ושקול ועושה רק מה שטוב למדינה אנחנו אוהבים אותך ראש הממשלה בנט

comment-2-comment

comment-2-comment

אתם כולכם חבורה של אנשים שהולכים כצאן לטבח אחרי המנהיג העליון ביבי. התרגלתם אליו ואתם לא מכירים שום דבר אחר חוץ ממנהיג שנאשם בפלילים, שאם יגיד לכם לקפוץ מהגג, כולכם תקפצו. ביבי הוא החלילן מהמלין ואתם הולכים אחריו כמו עכברים.

150.

מטבע מקשקש בכד

comment-2-comment

149.

במדינה דמוקרטית תמיד תהיינה יכולות להיות תגובות מחמיאות יותר או פחות לממשל, וזה בסדר.תגובתי: וואו, איזה משב רוח רענן ובריא.כמה נעים לשכוח את הסירחון והצחנה ששלטו בארץ בשנים האחרונות. ראש הממשלה בנט, תחזקנה ידיך בניהול המדינה ובעמידה באתגרים שמשימה זאת מציבה לך.

148.

מאשימים את בנט על כל כשלונות הביבי

147.

הלכתי לגוגל להסתכל בתמונה שלו מויקיפדיה. עשיתי הגדלה על הידיים. מה זה הדבר הזה?

comment-2-comment

בדקת אם יש שערות באוזניים?

146.

145.

144.

שבו בשקט ביביסטים חסרי מוסר ושכל.

comment-2-comment

143.

אכלתם אותה, יש אחלה ממשלה בלי המלך שלכם.

142.

אתה רק משקר מה שביבי הפר ב12 שנה אתה בחודשיים הפרת מזעזע

141.

וגם מנסור עבאס תמך, ןגם גנץ....

140.

לא מאמין לאף מילה שלו

comment-2-comment

139.

לך תזדיין ותביא קבלה

comment-2-comment

138.

וד"ל

comment-2-comment

137.

136.

מאחל לכולנו שנשרוד את ראש הממשלה הזה עם נזקים ברי תיקון.

135.

134.

זה רק שאלה של זמן שבנט ייתן לרע"מ הכל ואת השאר למרצ. האיש פשוט תקלה לאומית.

133.

132.

131.

תשאירו בית ספר פתוח. בלי חינוך אין מדינה

130.

למה מה קרה? גנץ ביטחוניסט ומבין בביטחון פי אלף יותר מבנט. כמה אפשר...?

comment-2-comment

129.

comment-2-comment

128.

127.

126.

מתברר שראש הממשלה יכול להיות לא רק הבעל של שרה. ננסה את יאיר וגם את גנץ. בבחירות יהיה במי לבחור. וטוב יהיה עם הביתריסתים יחליפו את ההרכב (די עם מירי, מאיה, זהר ועוד צעקנים...)

125.

אין לבנט שום כוח. שום מנדטים. שום תמיכה. אף אחד לא שואל אותו והליברמן בינתיים חוגג על קופת המדינה.

comment-2-comment

לפחות תרשום את השם שלך,אתה קורא לראש ממשלה אפס ,מי אתה יאפס מושלם שכמוך

124.

עשרות אלפי ילדים מבודדים, מסיבות הדבקה בחסות לימודים עלק

comment-2-comment

בלוף מושלם

123.

של לפיד, לפיד בחור טוב ועושה עבודה טובה במשרד החוץ חג שמח

122.

ממשלה שלא מייצגת את עם ישראל

comment-2-comment

121.

120.

הצבעתי עבורך ואני גאה בבחירה שלי!

comment-2-comment

comment-2-comment

אפילו בוט היה יכול למצוא משפט יותר טוב מזה

119.

comment-2-comment

comment-2-comment

אוליי יפטור אותנו גם ממך.סתם זרקתי רעיון

118.

117.

comment-2-comment

comment-2-comment

116.

115.

והיו פה כבר כמה גרועים, אי אפשר להאמין למילה שיוצאת לו מהפה. עצוב להגיד אבל היה כבר עדיף אפילו את ביבי!

comment-2-comment

114.

comment-2-comment

113.

112.

בשום גוף אבל בסוף יש דיון ויש מי שחותך. עדיף ככה מאשר שיתוק

111.

לא הצבעתי עבורו, ולא חשבתי שהוא יצליח לתפקד כרה"מ. בינתיים הוא עושה דברים נכונים. זה שהוא לא עומד בדברים שאמר בתור שר או אופוזיציה - זה דווקא לטובתו: אדם שהגיע ומבין שמה שרואים משם - ממש לא רואים מכסא רה"מ. כל הכבוד.

110.

109.

בנט מנסה לחבר ולתקן את מה שנתניהו הרס

108.

תפסיקי עם הלקק שלך מאוסה

107.

נראה לאן יגיעו.

106.

comment-2-comment

105.

גם אין הגיון שאתה ראש ממשלה. אז אולי הגיע הזמן להחליף את ההיגיון שלך? מה עם יצירתית? או אולי, בישיבה, על ברכי הרבנים, לא לימדו אותכם מספיק?

104.

103.

לא ניתן להאמין למילה של הנוכל

102.

101.

100.

בנט, לך לכל הרוחות יחד עם שותפיך לגזל הציבור, לפיד, ליברמן, סער וגנץ. כולכם תשלמו מחיר כבד, כולל העמדה לדין בפני בית דין צבאי. הציונות והיהדות תנצחנה. השרצים השמאלנים המתועבים של התקשורת, יועמדו לדין יחד אתכם.

comment-2-comment

99.

comment-2-comment

98.

97.

96.

95.

94.

איש בזוי

93.

92.

91.

הפינוקיו שלנו לא מתעייף רוצה אבו בכר

90.

89.

comment-2-comment

בנט אחלה ראש ממשלה

88.

87.

מחדל יום הכיפורים אתה גרמת ועקרת מתוכן את כל הסמכויות של הרופאים ומשרד הבריאות. המדינה עם התחלואה הכי גבוהה בעולם והכי מחוסנת ומספר המתים האמיתי שלא מספרים בתקשורת כי הנוכל המגמגם נתן את המנדט לשמאל תראו באתרים בינלאומיים את המספרים המפחידים.

86.

85.

84.

83.

צריך לדעת לפרגן בינתיים בנט ראש ממשלה טוב היו הרבה דברים שביבי עשה שעכשיו נראים לי גרועים

comment-2-comment

comment-2-comment

82.

81.

comment-2-comment

איך נפלו גיבורים

80.

יש לו יותר מנדטים ממך, למה הוא צריך אישור שלך

comment-2-comment

79.

78.

כמה שקרים אתה יכול לומר בפנים חתומות מול כול האומה איבדת את כול האמון בך מהבוחרים שלך, ולאט לאט רוב העם לא יכול לסבול לראות אותך בטלויזיה כי לשקר בחסות הכיפה של ראשך זה הכי גרוע ,לך תבקש סליחה מכול הבטחות השווא שנתת לבוחריך, מכולן השקרים שאמרת, אתה ראש הממשלה הכי כושל שהיה ויותר אפילו מברק.

77.

76.

75.

comment-2-comment

74.

73.

בנט אתה לא ראש ממשלה! אתה בדיחה עצובה..שהשם יגאל אותנו במהרה השנה! אתה תביא להסלמה! אתה לא תיכנס לעולם לעזה מהפחד שלך לאבד את הכיסא..תפסיק לקשקש שהמדינה חשובה לך! לך לך לך ותיקח את כל החבורת פושעים איתך

72.

71.

70.

69.

68.

68.

אפסססססססס

67.

comment-2-comment

66.

65.

64.

63.

איך אפשר להאמין לו כאשר הוא לא מאמין לשקריו

comment-2-comment

62.

עזבתי בגלל ביבי

comment-2-comment

לך לחזור. אנחנו המצב עכשיו של "עם שהולך ומת"

61.

מאות מתים, ואתם מכילים...

60.

גם הכלת מתים עובד לך טוב

59.

לנהל קיוסק לא ההיתי נותן לו

58.

פשוט היה ישר מידי בשביל להצמיד אקדח לרקה כמו בנט

57.

מים, בנט היה אוקיינוס

56.

55.

54.

53.

רצינו שינוי קיבלנו להקה של חמורים. בראש הלהקה בניטו שמשווה את עצמו לדוד המלך. בקרוב יכתיר את עצמו לדרגת אלהים. הרבה ימים נוראים מחכים לנו.

comment-2-comment

בממשלה הנוכחית אף אחד לא מתיימר להיות מלך אלא לעבוד ביחד לטובת כולם. בממשלה הקודמת לעומת זאת היו המלך ׳אני אני ואני׳ ביבי וגם הבאתם את הורדוס הכושל ולהקה של חומי-לשון חדלי אישים. עכשיו תשבו בצד ותנו לממשלה לעבוד. הפרעתם והרסתם מספיק

52.

comment-2-comment

51.

50.

49.

48.

תודה בנט וחג שמח

47.

comment-2-comment

בממשלה של ביבי אני ידע בוודאות מה היית חושבת

46.

סליחה זה לא הגיוני. תנשמו. הגזמתם ממש. תרדו מאיתנו. כל אחד שיעשה לעצמו ניהול סיכונים לפי מצבו והחשש שלו. במיוחד שידוע לכל שמחוסנים מדביקים ונדבקים.

45.

44.

ת-הה ש-נת פ-רישת ב-נט

comment-2-comment

אמן!!!!!!

43.

42.

41.

בקיצור מה שהיה היה גנץ אל תבקש יותר דיייי אתה מבלבל את ראש הממשלה הנוכל

40.

39.

38.

37.

36.

35.

34.

33.

32.

comment-2-comment

העם בתרדמת על אקמו סיממו אותו אם החיסונים.

31.

30.

בנט צריך לבקש סליחה מביבי ומהבוחרים בימינה. הוא לא שינה כלום!!!! לא בביטחון ולא בבריאות.

comment-2-comment

29.

שכל הליכודניקים רגב שטייניץ וחבריו יאכלו חמוצים

28.

27.

בנט אז מעשים עשיתי עד היום בסוריה .אתה לא מסוגל לא באשיות שלך פחדן בנוסף אתה פוחד מי רעם

comment-2-comment

26.

25.

comment-2-comment

תלף כפרה עליו

24.

23.

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

22.

הזוי מנותק תשחרר אותנו אתה ויהיר לפיד הנוכל

21.

הקמת הממשלה הנוכחית הביאה גאולה לעם ישראל. נפטרנו מאלו שמרטם היחידה היתה לשמר את הכסא לאדונם.

20.

היקשבתי טוב טוב לכול הראיונות של בנט, אני קובע: האיש לא בריא בראש.

19.

בניגוד לתגובות שלכם (ושלו עצמו) כשביבי היה מדבר בטלוויזיה בסגנון "לכו כפרה", "תנשקו לו את הרגליים", "חמוצים" וכו', אנחנו בגוש השינוי אוהבים אתכם כי אתם אחים שלנו וברי פלוגתא פוליטיים בלבד. וזה אולי יותר מכל ההבדל בין ביבי לבנט. ביבי רואה במי שלא מצביע לו אויב ובנט לא. גמח"ט וצום קל.

comment-2-comment

כבר בנאום הראשון "החמוצים החדשים"

comment-2-comment

בגידה בחלום הציוני

18.

17.

16.

אם ביבי היה מקבל כזו כתבה מפרגנת הפרקליטות הייתה דורשת מהיועץ המשפטי לממשלה לפתוח בחקירה נגד ביבי על קבלת כתבה מפרגנת

15.

14.

13.

12.

תודה לך ראש הממשלה בנט!!!

comment-2-comment

11.

אתה נוכל ושקרן

10.

comment-2-comment

בעזרת השם

9.

8.

7.

6.

לך!!

comment-2-comment

אבל שום דבר בעל ערך להגיד...

5.

כששואלים פוליטיקאי שאלה, שיענה תשובה רלוונטית. אין קשר בין מה ששאלו אותו לתשובות שלו, רואים שהוא שינן תשובות מראש לשאלות הקשות.

comment-2-comment

צריך להפסיק עם זה

4.

3.

גאותן

2.

comment-2-comment

1.

comment-2-comment

שמישהו אחר יחליף אותו הוא רך מידי

comment-2-comment

comment-2-comment

כנראה שהוא בדיוק במקום הנכון

לכל התגובות
0