111
660 המונה טועם

המונה טועם מצא שווארמה מעולה באור יהודה

הפיתה גדולה, הכמות נדיבה ואף אחד לא יעקם לכם פרצוף אם תרצו לקבל את כל הסלטים בצד: המונה טועם ביקר בשווארמה שעשתה לו את זה באור יהודה

תמונה כללית
קובי רובין | פורסם: 17/08/2021
צפו: המונה טועם מצא שווארמה מדהימה באור יהודה (צילום: אסף חן)
מאות פעמים חלפתי על פני רחוב יחזקאל קזז באור יהודה בשנים האחרונות. זכרתי שיש שם כמה מסעדות שממוקמות אחת אחרי השנייה בחלק מסוים של הרחוב, והחלטתי לבדוק אם יש שם גם שווארמה, כי באותו רגע התחשק לי רק שווארמה.
מכירים את התחושה הזאת שפתאום יש לכם חשק גדול למשהו ספציפי ושום דבר לא יוכל להרגיע לכם את הרעב עד שלא תאכלו את אותו מאכל שאתם מפנטזים עליו? אז ככה בדיוק הרגשתי - עד שלא אטרוף מנה שווארמה גדולה ומשובחת - לא אירגע.
צילום: קובי רוביןשווארמה גריל טיים, אור יהודה (צילום: קובי רובין)
עכשיו בינינו, מי לא אכל מתישהו עקיצה בדוכן שווארמה? יש שווארמיות שבונות על לקוחות מזדמנים, כאלה שהבעלים שלהן בנו וילות על חשבון הלקוחות שעקצו. אין אחד בארץ שלא מכיר על בשרו את ההרגשה הזאת אחרי שאתה לוקח ביס מהפיתה וישר בא לך לזרוק אותה לפח. ואם לא זרקת אז אתה אוכל כי אין ברירה, אבל אז כואב לך שבכלל אכלת את זה, ואתה מסתובב חצי יום עם טעם רע בפה.
בדרך כלל, אחרי אירוע כזה, אתה מתקשר לחבר קרוב לספר לו איך עקצו אותך, כי אנחנו הבנים אוהבים לדבר על אוכל - והרבה, ואנחנו נוהגים גם להזהיר אחד את השני ממקומות קמצניים במיוחד.
לגריל טיים באור יהודה הגעתי ממש במקרה, ולמען הסר ספק ובשביל שאהיה בטוח לגמרי, אכלתי שם פעמיים. הרגשתי שאני חייב לרדת על פיתה שלמה בשביל להבין את המקום עד הסוף. אני לא לוקח סיכונים עם שווארמה.

גם הגודל קובע

בפעם הראשונה שאכלתי שם זה היה לקראת סוף הערב, המקום היה הומה אדם, רוב הנוכחים היו מקומיים שקטים שנהנים משירות לעניין, בלי הרבה דיבורים. נותני השירות אחרי הדלפק מיד זיהו שאני לא מקומי, ושאלו שאלות. אני ביקשתי חצי מנה והבחור מאחורי הדלפק הציע לי לקחת מנה כי אחרת זה ייגמר בפעמיים חצי מנה.
אהבתי את האיום, והבנתי שביטחון עצמי לא חסר לבחור וגם שטוב לו עם הסחורה שלו. לרגע חששתי שאקבל שריטה של שווארמה, כדברי הקומיקאי יעקב כהן הגדול: כשהמנה כל כך קטנה, זה נראה כמו שריטה קטנה. מכירים את זה שמחכים לכם מאחורי הדלפק עם סכין וחוצים כיסונצ'יק קטן בפיתה קטנה? אז קודם כול חשוב שמי שמוכר מנה כל כך קטנה שיקרא לבדיחה בשמה האמיתי ולא ישתמש במילה "פיתה".
למשל, יש מקום ברמת גן שמוכר כיסונצ'יק בצורת מלבן לפראיירים רעבים. שם, את אותו החצי מנסים למלא במעט שווארמה, ומי שלא חווה את הבדיחה הזאת, לא ראה בחייו מראה כל כך עצוב: הלקוח עומד עם הכיסונצ'יק הקטן, מקלל את הרגע שבחר להיכנס למקום, ומנסה להסתיר את עצמו בתוך החצי הזה.
צילום: קובי רוביןיאללה, להעמיס (צילום: קובי רובין)
אבל כאן בגריל טיים זה לא ככה בכלל. כאן זה מתחיל עם פיתה של פלאפל שממלאים אותה בשווארמה ממש עד לקצה העליון, ובכלל לא מפריע לאף אחד שם שאתה נהנה מהכמות. החצי מנה של שווארמה שהזמנתי הייתה מפתיעה. קודם כל הבחור מאחורי הדלפק לקח את הפיתה הגדולה (גדולה יחסית לכל מה שנהוג אצלנו), וחתך אותה מעל לחצי שלה, ממש לקראת החלק העליון של הפיתה. ואז הוא לקח את החלק הגדול, שהיה הרבה יותר גדול מחצי, ואותו הוא ייעד לי.
אלה שעמדו מסביבי ראו דרך המסכה את החיוך הגדול שלי, אבל כבר מזמן הבנתי שאף אחד לא יוכל להבין את אושרו של גבר ישראלי רעב אל מול מנת שווארמה גדולה, אלא אם אתה גם גבר ישראלי רעב.
ביקשתי שישימו לי רק שווארמה בחצי הגדול של הפיתה היפה שלי. "עד למעלה בבקשה, בלי בושה", אמרתי לבחור מאחורי הדלפק. אתם מכירים את דעתי על חומוס - חומוס אוכלים רק עם חומוס, אבל כאן לאוהבי החומוס יש מספיק מקום גם לשכבה של חומוס בפיתה. אבל אני חושב שחומוס בפיתה זה ז'אנר מוזר, אז לקחתי את חצי המנה המלאה שלי, וזזתי הצידה לשולחנות המוגבהים בכניסה.
נגסתי נגיסה ראשונה וצמרמורת עינוגים ברורה חלפה לי בגוף. זה בדיוק מה שהופך את השווארמה למעולה. סיימתי את החצי, שבמקומות קמצניים בטוח נחשב בתור מנה, וחיכיתי להזדמנות נוספת להגיע לאכול כאן.

פעם שנייה - בינגו

וההזדמנות הזאת הגיעה אחרי שבוע. הייתה לי נסיעה לאזור והגעתי לגריל טיים במטרה ברורה: לראות את הגודל של הפיתה השלמה. אם בביקור הראשון שלי עוד התביישתי לבקש תוספות בצד (יש מקומות שממש לא זורמים אם אתה מבקש צ'יפס בצלוחית במקום בתוך הפיתה), אז הפעם הזמנתי לי מנה שווארמה, וביקשתי שיהיה בפיתה רק שווארמה עד לקצה. את התוספות רציתי לאכול בנפרד.
צילום: קובי רוביןשלא תפספסו: שווארמה גריל טיים (צילום: קובי רובין)
הבחור מאחורי הדלפק לקח פיתה של פלאפל ומילא אותה עד לקצה העליון שלה בשווארמה. אחר כך הוא שאל אותי אם אני רוצה קצת צ'יפס ולמה לא ביקשתי כלום בתוך הפיתה. אחר כך הוא הוסיף עוד קערה עם סלט כרוב, שלא יהיה לי ביס יבש, חס וחלילה, ועוד קערה לסלטים שנמצאים מעבר לזכוכית של הדלפק.
הוספתי לי פלפל שיפקה אחד והמון סלט ירקות עם עמבה צהובה, השארתי את המנה שלי על המתקן מעל הדלפק והבטחתי לחזור אליה מהר. בינתיים לקחתי את שלוש הקערות לשולחן, וחזרתי לקחת את המנה לצילום. זה היה הרגע שהאנשים בתור הסתכלו עליי קצת מוזר, אבל אני האמנתי שיהיה בסדר, יעבור להם.
השווארמה כאן בגריל טיים היא שווארמה הודו מעולה, מתובלת היטב ולא מלוחה בכלל. יש מקרים שבהם השווארמה מלוחה מדי אולי בשביל שתשכנע את עצמך שאתה צמא לקולה, בעוד שבכלל לא בא לך לשתות קולה. הטעם של הבשר שמתגלה דרך שומן הכבש - נפלא, ואין לו את טעם הלוואי שלעתים יש לשומן של השווארמה.
השווארמה הזאת היא בדיוק מה שאני רוצה לאכול בכל פעם שמתחשק לי שווארמה, ועכשיו אחרי שגיליתי את זאת, אני לא אצטרך לתרץ לעצמי יותר מדי תירוצים בשביל להגיע לאור יהודה.
לכתבה זו 111 תגובות
הוספת תגובה
111

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
70.

הכי טעים בארץ

69.

פעם בנאדם שכותב ככה היו מעיפים בבעיטה. היום זה אשכרה מקבל מדור קבוע. זאת ועוד, ההתנהגות של הבנאדם הזה גובלת בחזירות הכי מבחילה שיש, והבהמה הזה עוד נותן ציונים למקומות כאילו על פיו יישק דבר. פשוט הזוי. עבד כי ימלוך.

comment-2-comment

לך תדחוף מים יטמבל

68.

67.

או שאתה קמצן או שזו כתבת פרסומת

66.

65.

comment-2-comment

בחיים של יוסף

64.

לשווארמה הזו קצת חסר הטעם, די רגילה לחלוטין וכנראה שזו פשוט פרסומת סמויה ומשולמת

63.

comment-2-comment

תשאר בעיר שלך גבר .

comment-2-comment

62.

סתם חרטוט... לא לעניין! אין פה כמעט התייחסות לאוכל, לאיכות, לניקיון, לגישה, לשירות, לקהל הלקוחות, למקומות ישיבה...בחייאת - זה כבר מביך!!!

61.

60.

59.

בנוסף היו שם שלטים עייפים ולא נראים טריים שבחום הזה הם סכנה

58.

כאחד שאוכל הרבה בדרכים האכזבה הכי גדולה זה שמוכר את הפיתות המרובעות ברחוב זבוטינסקי.שוארמה בקמצנות בעל הבית מגעיל מחיר מופרז ואני לו יודע איך אוכלים עוד אצלו.כמה שאני מתגעגע לשוארמה כושי שהיתה לא רחוקה משם ונסגר לפני מספר שנים.

57.

56.

בריאה ובלי כל הזבל שדוחפים לך בפנים...

55.

אכלנו שם ופשוט נהנינו - שווארמה מדהימה ויש להם גם פיתות ללא גלוטן!!!

54.

השווארמה הכי טעימה שאכלתי בחיי וכבר לא קיימת לצערי היתה בתל אביב ברחוב עליה פינת וולפסון והיתה שייכת לתושב אור יהודה בשם בני אדם ממוצא גרוזיני או בוכרי השווארמה היתה עסיסית ומלווה בהמון סלטים תוצרת בית ובגלל שהיתה כל כך טעימה היו מתייצבים שם לקוחות כבר בשעה 9 בבוקר

53.

שווארמה מצוינת, צ'יפס מצוין ובשפע, כשר, נקי עובדים עם כפפות...מס' 1 בארץ!

52.

מי יודע מאיזו חיה הגיע הבשר.. שלא לדבר על שחיטה כשרה

comment-2-comment

51.

לא אוכל אצל ערבים אוכל רק אצל יהודים כן ירבו כמוהו

comment-2-comment

50.

של פרוק הכי טובה

comment-2-comment

49.

ודווקא גריל טיים זה השווארמה הכי גרוע באור יהודה כאחד שגר שם שנתיים וסבל מכל הערסים פשוט כולם ערסים שם נהגי מוניות ואל תשכח לסגור את החלונות כשאתה יוצא מהאוטו באור יהודה כי יגנבו לך את הרדיו

comment-2-comment

48.

47.

comment-2-comment

בעיקר ששלשלתי יומיים וצעקתי איה איה על האסלה

46.

תמצאו בקרית אונו. בקניון. אלוני.

comment-2-comment

45.

שווארמות טובות ממוצעות

comment-2-comment

יש גם שוארמה בשקל פיתה מלאה בריח שוארמה

44.

עדיין לא טעמתי את השווארמה של גריל טיים אעשה זאת בהקדם אבל יכול להמליץ לכם על השווארה של הטורקי גם באור יהודה.. לא זוכר את שם הרחוב... המנות שם גם טעימות וגם בנדיבות רבה...

comment-2-comment

הראשונים 1

comment-2-comment

43.

42.

41.

שווארמה אמיל בבוואדי בחיפה היא הטובה ביותר בארץ

40.

מבין בתירס לא בשאורמה ליצן....

39.

38.

לקנות נהר לפני שנגמר

37.

לא מוותר על השווארמה של אור יהודה

36.

comment-2-comment

35.

34.

והם כולם בלי כפפות.

33.

comment-2-comment

comment-2-comment

32.

31.

30.

איך האוכל?

comment-2-comment

29.

מי ישמע נחתת בהונג קונג.. קשקשן כזה, אתה מביך. לא מבין איך עדיין הטור הזה ממשיך להתפרסם

comment-2-comment

90 אחוז קשקוש על היסטוריה שלא רלוונטית ובסוף כמה מילים על השווארמה וזהו... מה נסגר? טקסט מאד מבולגן. זו לא ביקורת אוכל, אלא הפינה של נהג המונית לחשוף לנו גיבוב הגיגים ללא קשר לאוכל הספציפי שהוא טועם וללא התייחסות מינימלית לאיכויות של המזון, המקום, למידת הנגישות, לניקיון ועוד.. לא רציני

28.

בואו לטעום ולתענג על שווארמה בכיכר מגדיאל בהוד השרון ואז תשכחו מכל השווארמות שאכלתם במקום אחר .נסו לא תתאכזבו מלה של אבו עלאא 50 שנה שווארמה.

comment-2-comment

השם לא משהו אבל, מדובר כנראה בשווארמה הכי טובה בארץ. קודם כל הטעם והעסיסיות חבל על הזמן, אחרי זה הגודל והנדיבות בפיתה/לאפה/צלחת, מלא סלטים ואפשר לקחת כמה שרוצים וגם הם מצוינים. עוד ראוי לציון הטחינה שלהם סמיכה וטעימה, מקפיצה את המנה עוד יותר.

27.

26.

25.

הכותב טעם, אכל להנהתו ,בטוח שהוא לא מבין בבשר חחח

24.

גם כן חתיכת הישג. איפה לא נתנו לך צ'יפס וסלטים בצד עם שווארמה?

23.

על פיתה

22.

בתיאבון

21.

חבל שכל-כך קצר

20.

19.

חומרי טעים וריח

18.

לכו חפשו פראיירים

comment-2-comment

17.

16.

שווארמה אוכלים רק אצל דבוש שוארמה אחי טובה בארץ מומלץ מאוד טעיייים

15.

comment-2-comment

יש לך בעיה עם זה ?

comment-2-comment

14.

לכל הקנאים: המילים הפוגעות שלכם מעידות על ה״שווארמה״ הפנימית הרקובה שיש בתוככם...

comment-2-comment

אהבתי את הדימוי "שווארמה פנימית".... חזק ביותר

13.

נדמה לי שמדובר בזרחן... בכל מקרה אסור למכור את זה באירופה...

comment-2-comment

אין לי מושג מאיפה הבאת את זה, אבל זה פשוט לא נכון. בגרמניה יש שווארמה בכל חור. זה ממש מאכל לאומי.

comment-2-comment

comment-2-comment

לא להמציא, אולי קראת על איזה מדינה אבל מדינה אחת זה לא יבשת שלמה.

comment-2-comment

comment-2-comment

לך תישן על האף.

comment-2-comment

אז ככה באירופה השווארמה היא מוצר תעשייתי כמו נקניק סלאמי בארץ ולכן יש בו חומרים מזיקים כאלה ואחרים בארץ זה יותר נדיר במיוחד אם יש לך קצת שכל ואתה יודע איפה לאכול!

comment-2-comment

comment-2-comment

צודק מאוד גם בארץ משתמשים בחומר הזה שמרכך את הבשר ומשמר אותו לכן עדיף כבר לאכול שיפוד או סטייק

comment-2-comment

בגלל הפוספטים המסוכנים לבריאות, המוחדרים לבשר, על מנת לשמר את האיכות שלו, לאורך זמן, היה ניסיון, בסוף שנת 2017, בפרלמנט האירופי, לאסור מכירה של שאוורמה במדינות האיחוד. ההצבעה בפרלמנט נפלה על הפרש זעום של קולות. כמו תמיד, כוחו של הכסף, גבר על כוחו של השכל. הנה קישור עם פרטים נוספים: https://www.trtworld.com/europe/doner-kebabs-to-stay-after-eu-parliament-votes-against-additive-ban-13267

12.

אחלה כתבה.עוררת אצלי תיאבון.אגיע בהזדמנות קרובה.תודה

11.

שם הכל תעשייתי לא משהו

10.

לא אהבתי בכלל את הסלטים לא טרי

9.

לא רוצה שם

8.

אין לך מושג לך תעשה כתבות על קוטג'

7.

תמיד תמיד עמוס אצלו וזה כרטיס הביקור הכי טוב

comment-2-comment

וגם רמת השווארמה לא עקבית

7.

בין שלל החדשות אודות הקורונה המשתוללת, השריפה בירושלים והמצב הביטחוני עם גבול עזה, שמים באמצע החדשות המרכזיות על מישהו שמצא במקרה שווארמה. באמת כל הכבוד.

6.

מה למונית ולאוכל

5.

4.

חברי התל אביבים ואלה שחיים במרכז, אין דבר כזה שווארמה הודו!!! זה המצאה של אנשים שרצו לחסוך בחומר גלם לשווארמה. שווארמה אמיתי עושים מעגל ושומן כבש נקודה. תבואו לחיפה או לנצרת ותראו איך עושים שווארמה. ולכתב החמוד, חצי מנה שווארמה? אמיתי? לך תאכל קוטג' וזהו.

comment-2-comment

comment-2-comment

כבש ושומן כבש זה שווארמה (לפעמים עם מעט עגל כדי שיהיה פחות יבש). הכבש יקר בארץ אז השווארמיות מתקמצנות ונותנות תחליפים

comment-2-comment

במקור זה מעגל. יש מקום לאדפטציות מטעמי בריאות/כשרות/מחיר/זמינות/טעם מקומי. לא צריך להתנשא על האוכל הישראלי. אבל מסכים, עגל וכבש יותר טעים. :) אני הכי אוהב את השווארמה של עימאד בנצרת. הכי טעימה שאני אכלתי לפחות.

3.

2.

בקצה השני של העיר

1.

עאלק נהיה מבקר אוכל? יותר מתאים אולי מבקר כרטיסים בתחב"צ.

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

נהג מונית יש לו יותר הזדמנויות כדי לתת את דעתו על אוכל כי כל פעם אוכל במקום אחר ויש לו מין חיישן טעם כזה שהוא יודע למה הדבר דומה? כמו שתשאלו מה ולרופא ולקורונה מה הוא מבין בכלל? נכון שרופא ממוצע אינו בקיא ברפואות הוא בקיא בחולאים רעים וכו וכו ולכן כאו המקום להגיד חד משמעית שהמונה צודק ברוב הביקורות שלו

לכל התגובות
0
מצב לילה
מצב לילה