3
צילום: OMAZE / AFPצילום: OMAZE / AFP

ברנסון הפתיע: בת 44 מהקריביים תטוס לחלל עם בתה

קיישה שחף, הנשואה לישראלי, ובתה בת ה-17 ייקחו חלק בטיסה קצרה לחלל של חברת וירג'ין גלקטיק בשנה הבאה. האישה תרמה כסף למיזם ושמה עלה בהגרלה

AFP | פורסם:25/11/2021
מאמנת אישית לאורח חיים בריא מאנטיגואה וברבודה שבים הקריבי זכתה בשני כרטיסי טיסה לחלל, בטיסה המאוישת השנייה של חברת וירג'ין גלקטיק, שתתקיים במהלך החודש הבא. כך מסרה הלילה (יום ה') החברה שבבעלות המיליארדר ריצ'ארד ברנסון.
קישה שחף, בת 44 שנשואה לישראלי, אמרה שהיא רוצה לקחת איתה לטיסה הקצרצרה לחלל את בתה בת ה-17, הלומדת מדעים בבריטניה. לדבריה, בתה רוצה לעבוד בעתיד בסוכנות החלל האמריקנית.
ברנסון, שהפך בחודש יולי למיליארדר הראשון שמגיע לחלל בחללית של חברה שבבעלותו, הגיע עד לאי שבקריביים על מנת לבשר לשחף כי היא זכתה בשני כרטיסים - שהשווי שלהם מוערך בכמיליון דולר. "כשראיתי את ריצ'ארד ברנסון נכנס פנימה לביתי, פשוט התחלתי לצרוח! לא האמנתי", שחזרה הזוכה המאושרת. "התעניינתי בחלל בתור ילדה קטנה", הוסיפה. "זו הזדמנות מצוינת עבורי לעבור את ההרפתקה הגדולה ביותר אי פעם".
צילום: OMAZE / AFPברנסון היה בחלל. בקרוב גם קיישה. חוגגים את ההודעה (צילום: OMAZE / AFP)
שחף, שעובדת במיוחד עם נשים, זכתה בפרס לאחר שהשתתפה בהגרלה בין תורמים, בפלטפורמת Omaze. החברה של ברנסון גייסה 1.7 מיליון דולר מהתרומות. הכסף שנאסף ייתרם לארגון הפועל למען גישה רחבה יותר לחלל. וירג'ין גלקטיק לא פרסמה כמה כסף תרמה שחף, אך הסכום המינימלי לתרומה היה 10 דולרים.
מדובר בטיסה קצרה מאוד, הנמשכת כמה דקות בלבד. מטוס החלל של וירג'ין גלקטיק ממריא כשהוא מחובר למטוס. כשכלי הטיס מגיעים לגובה של 15 ק"מ, המטוס הרקטי משוחרר. הוא יאבד קצת גובה ואז יופעל המנוע הרקטי. על פי התכנון המטוס הרקטי מגיע לגובה של 88 ק"מ. בשלב זה כל משתתפי הטיסה, פרט לטייסים, משחררים את חגורות הבטיחות. הם יוכלו לרחף ולהביט מטה דרך 17 החלונות לעבר כדור הארץ.
הטיסה ההיסטורית של ריצ'רד ברנסון לחלל (צילום: רויטרס)
לאחר שלוש או ארבע דקות שבהם יהיו בתנאיי חוסר כבידה, יחזרו הנוסעים לכיסאות שלהם ואז המטוס ינמיך עד שינחת בצורה שבה נחתו מעבורות החלל בעבר.
לכתבה זו 3 תגובות
הוספת תגובה
3

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
2.

קישה שחף נשואה לישראלי

comment-2-comment

כן היא נשואה לישראלי, השם הוא שחף

1.

אבל לא בטוח שהייתי מוציא על זה את מיליון ה-$ שאין לי. זה יותר ׳טרנד של עשירים׳. עשיר א׳: ״בירח כבר היית?״ עשיר ב׳: ״לא, אבל הייתי בטיסת החלל של ברנסון״.

0