צילום: getty images
צילום: getty images

טרגדיה: האתלטית הקנייתית אגנס טירופ נרצחה

הרצה בת ה-25, שזכתה בשתי מדליות ארד באליפויות העולם, סיימה רביעית בריצה ל-5,000 מטר באולימפיאדת טוקיו ועד לפני מספר ימים החזיקה בשיא העולם בריצת כביש ל-10 ק"מ, נדקרה למוות בביתה. חשד שבעלה הוא שרצח אותה

ynet ספורט | פורסם:13/10/2021
טרגדיה בקניה: אגנס טירופ, רצה למרחקים ארוכים שייצגה את המדינה האפריקאית והייתה קרובה למדליה במשחקים האולימפיים בטוקיו, נדקרה למוות בביתה. לפי הדיווחים היא נמצאה כשהיא מתבוססת בדמה, עם פצעי דקירה בצוואר ובבטן.
איגוד האתלטיקה של קניה הודיע היום (רביעי) כי טירופ אותרה בביתה באיטן, עיירה במערב המדינה שבה מתאמנים ספורטאים רבים. משטרת קניה חוקרת את פרשת מותה הטרגי, ובעלה של טירופ חשוד ברצח. בן הזוג החשוד נעלם, והמשטרה מחפשת אחריו.
בהודעת איגוד האתלטיקה המקומי נכתב: "האתלטיקה הקנייתית הצטערה לשמוע על מותה בטרם עת של מדליסטית הארד באליפות העולם, אגנס טירופ. היא נמצאה בביתה לאחר שככל הנראה נדקרה על ידי בעלה. אנחנו לומדים את הפרטים בנוגע למקרה. קניה איבדה תכשיט, את אחת מענקיות האתלטיקה. אנו מתפללים שהאל ייתן כוח למשפחתה ולחבריה בתקופה קשה זו".
צילום: APבעלה חשוד ברצח. טירופ בליגת היהלום בשטוקהולם, ארכיון (צילום: AP)
טירופ, שבחודש הבא הייתה אמורה להיות בת 26, זכתה בשתי מדליות ארד בריצה ל-10,000 מטר באליפות העולם באתלטיקה – בלונדון 2017 ובדוחא 2019. באולימפיאדת טוקיו היא סיימה במקום הרביעי בריצה ל-5,000 מטר, 0.75 שניות אחרי הזוכה במדליות הארד.
רק בחודש שעבר היא שברה את שיא העולם בריצת כביש ל-10 ק"מ, עם זמן של 30:01 דקות בגרמניה – שיא שהחזיק מעמד מאז שנת 2002. בשבוע שעבר היא קבעה תוצאה מרשימה וסיימה במקום השני בחצי מרתון בוולנסיה.
לכתבה זו 22 תגובות
הוספת תגובה
22

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
12.

11.

זה בטח סתם מחשבות קונספירציה

10.

יותר מדי דברים מוזרים קורים בספורט הקניאתי כמו התאבדות האלוף האולוימפי במרתון ואניירו

comment-2-comment

9.

8.

7.

comment-2-comment

כושיליאמא שלך!

comment-2-comment

6.

comment-2-comment

אתה אדם חשוך ותשאר ותשאיר לילדים שלך את המחשבה החשוכה הזו ..חבל אתה לא אותה בחורה שנרצחה...מקווה שהשם ימצא אתך את הדין לפה המסריח שלך.

5.

comment-2-comment

4.

comment-2-comment

3.

2.

גברים, לכו לפסיכולוג, לסדנת ניהול כעסים, תעשנו ירוק, רק תשלטו על עצמכם כבר.

comment-2-comment

comment-2-comment

באותה מידה אפשר להאשים את כל הנשים בזוטות איזוטריות שמיוחסות לנשים ספורות.

comment-2-comment

חלק מאוד קטן מהגברים מסוגלים לעשות כזה דבר לכל השאר אין בעיה לשלוט על עצמם.

comment-2-comment

רוצחות את הבעלים שלהם וזה לא מפורסם בעיתון. במקרה זה מדובר באישה מפורסמת אז פורסם.

1.

לכל התגובות
0