176

האיום על לפיד מתוך הקואליציה

בדיונים על התקציב מצאו בכחול לבן, מרצ והעבודה את שר האוצר ליברמן קשוב במפתיע. כולם בממשלה משככים מתחים כדי לשרוד - במיוחד לפיד שמחכה לרוטציה - אבל לגנץ יש עוד אפשרויות. לאו דווקא עם נתניהו | פרשנות

תמונה כללית
מורן אזולאי | פורסם: 03/09/2021
זה לא היה קשה כמו שאפשר היה לחשוב. קואליציה שהוקמה על חודו של קול, מורכבת מאינספור זרמים ואידיאולוגית סותרות, מצליחה לאשר את תקציב המדינה לשנים 2021 ו-2022 בקריאה ראשונה, ואיתו את חוק ההסדרים. זה לא עניין של מה בכך וניתן היה לשער שיהיה קשה ומורכב. בפועל, פחות.
חוק התקציב עובר בקריאה ראשונה במליאת הכנסת (צילום: ערוץ כנסת)
מרב מיכאלי ממקום מושבה בארצות הברית נלחמה עד הרגע האחרון על נושאי רפורמת הרגולציה והעלאת גיל הפרישה לנשים (מאבק שהניב כמעט מיליארד שקל לשכבות המוחלשות), בני גנץ הציג עקרונות סביב מאבק החקלאים ואביר קארה על הרגולציה.
איכשהו, פילסה לעצמה הממשלה את הדרך עם עוד כמה צעדים קדימה, והכניסה עוד קצת אוויר מבלון החמצן שהיא סוחבת על גבה.
שר הביטחון פועל בציר ישיר מול ראש הממשלה, אבל קיבל על הראש תדרוכים עסיסיים שחשפו עד כמה הקואליציה מתבססת על יחסים מורכבים ומשקעים מהעבר
הפוליטיקאים המשופשפים בחבורה (למען האמת, גם אלה שלא) לא ממש עצרו נשימתם נוכח האירוע. אי תמיכה בתקציב המדינה פירושה פירוק הממשלה ואי תמיכה בחוק ההסדרים הוא משבר קואליציוני ראשון מול שר האוצר אביגדור ליברמן, מה שיכול לסבך את העסק כולו. את ההשפעות וההשלכות כולם הבינו, ולכן איש לא חשש באמת שהתקציב לא יעבור.
הערמת הקשיים בימים האחרונים היא תוצר של איתות לאלקטורט. בדיונים הסגורים, אגב, מספרים חברי הכנסת מטעם העבודה, כחול לבן ומרצ שמצאו את ליברמן פתוח, קשוב ובעיקר רוצה לפתור את המחלוקות. לא ראש בקיר, לא דורסנות כלפי הקו שהציגו. יותר מפעם אחת תפס הפוליטיקאי שסבלנותו מוגבלת בדרך כלל את הצד שלהם מול פקידי האוצר, ודרש התגמשות ופתרונות יצירתיים.
האינטרס של כולם לשרוד ברור, והוא זה שהכריע.
תמונה כללית
צילום: עמית שאבינפתלי בנט, יאיר לפיד, בני גנץ ואביגדור ליברמן במליאת הכנסת, אמש. האינטרס של כולם לשרוד ברור (צילום: עמית שאבי)
בין כל אותם שוחרי השלום המכירים את החלופה לתקציב שנופל ובורחים ממנה כמו מאש, אישיות פוליטית אחת שדרגה את המהלכים לדרגת אמנות.
יאיר לפיד. האיש שכאסטרטגיה החליט לא להתעמת, לא להילחם ולא לריב. לא בזמן הקמת הממשלה ולא עכשיו. ביחס לכל המפלגות שלקחו חלק במשא ומתן על התקציב, ענייניו כמעט לא נשמעו והוא לא נקט שום עמדה מאתגרת. המשך ישיר להחלטתו לפנות את הבמה סביב אירועי הקורונה ולהיעדר מדיוני הקבינט.
גורמים פוליטיים בכירים בממשלה מסבירים כי לפיד משייט בציר אחר משל כולם. הקו שלו ברור: הוא רוצה ששעון החול ימשיך לטפטף עד מועד הרוטציה על ראשות הממשלה, בעוד כשנתיים. לא להערים קשיים, לא להציב אתגרים. רק שהזמן יחלוף. השבוע קיבלנו תזכורת עד כמה עדינה ורעועה הקורה שעליה הוא צועד לשם.
המתקפות החריפות של "בכיר מאוד" בממשלה נגד שר הביטחון בני גנץ, לאחר שזה נפגש עם ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן - בהסכמתו ובתמיכתו של ראש הממשלה בנט - הציתו שוב את הלהבות בסביבת גנץ. מאז הקמת הממשלה ולמעשה גם היום, הוא מתאמץ שלא לרצות אף אחד.
שר הביטחון פועל בציר ישיר מול ראש הממשלה, אבל קיבל על הראש תדרוכים עסיסיים שחשפו עד כמה הקואליציה מתבססת על יחסים מורכבים ומשקעים מהעבר.
האיומים המרומזים של גנץ בשבועות האחרונים שלפיהם יכולה להתרקם ממשלה אחרת באמצעות אי אמון קונסטרוקטיבי (כלומר הסכמה של 61 ח"כים לפחות על ראש ממשלה) בשותפות עם נתניהו, אינם רציניים. אפילו דמיוניים. גנץ נכווה מנתניהו ברותחין ונזהר עכשיו בצוננין.
אבל יש יותר מגורם אחד בממשלה הזאת, שמעריך שקיימות בנמצא גם סיטואציות פוליטיות אחרות שגנץ יכול להיות חלק מהן. החרדים לדוגמה. בשונה מאחרים, גנץ מקובל על כל המפלגות המרכיבות את הכנסת ומרחב התמרון שלו גדול משנדמה. וזה, מבחינת לפיד, חדשות רעות בשבוע של חדשות טובות.
לכתבה זו 176 תגובות
הוספת תגובה
176

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
112.

111.

110.

וויתר על האגו כדי שכל הדבר הזה יקום. אם גנץ רוצה להיות ביבי החדש הוא מוזמן הוא זיגזג פעם אחת ואם הוא יעשה את זה עוד פעם אני לא רואה איך הוא הופך להיות ראש ממשלה. גנץ הוא סה"כ מסתסמן כבן אדם טוב, אבל הדרך לגהנום רצופה בכוונות טובות. אני מקווה שהוא לא יבחר להקים ממשלה נפרדת רק בשביל איזה ג'וב טוב. ואם כן אז העם כבר ישפוט בבחירות מה נכון ומה לא נכון בישבילו.

109.

המציאות המיוחדת עם כל כך הרבה מרכיבים שונים ומשונים של הממשלה הם יצרו קשיים ואז הקואליציה נופלת

108.

107.

106.

105.

הכל שקר וכזב....

104.

103.

comment-2-comment

102.

כל היום כותבת על איומים...

101.

100.

השתן עלה לבני כנת לראש? עשה פשלה כשהתחבר לנתניהו ועשיו חותר תחת יאיר לפיד,? קואליציה תנו לעבוד בשקט ונגיע לחוף מבטחים, בלי קטטות והתחשבנויות פנימיות העטלף הרעיל רק מחכה לכך, לא לאפשר לו לפרוש כנפיים שוב ובעזרת בני גנץ שהשתגע?

99.

להוריד מייד ל50% חתימות דיירים לפינוי בינוי בתמא38/3. על המדינה להתערב במשבר ולממן בהתאם תשתיות. זו התוכנית היחידה שעובדת עם קבלות,במיוחד באזורי הביקוש. לשאר התוכניות של הממשלה ומשרד השיכון אין התכנות תפעולית וכלכלית, גורמות לסחבת ביורוקרטית של שנים ולהתגברות אסון הדיור בקצב יותר מהיר.

comment-2-comment

בהחלט הגיע הזמן, לא לתת לדיירים סרבניים לעקב את הפרוייטים של תמא ופינוי בינוי. צריך להגביר את קצב הבנייה.

98.

זה ממש כמו אטריות מחוממות לאדם שהרגע קם מארוחת גורמה. לא מעניין אף אחד הניחושים המוטים שלך

97.

96.

באמת מחרטטת סתם

95.

94.

אם יהח ראש ממשלה יהיה אסון.

93.

שר הבטחון הנכבד תמשיך לישון אל תהיה חכם גדול ראינו מה את. שווה עם ביבי כל צעד שלך לא יביא לך כלום גורניש אז תמשיך לישון

92.

רק לידי הנזקקים וזה על פי דרישת הממשלה הנוכחית

91.

עם קריצה חזקה לסגול

90.

89.

88.

87.

עבר בקריאה ראשונה.

86.

85.

84.

תתכוננו למלחמה. בחסות בנט, גנץ, לפיד. קומץ חבלנים אלו עשו כל דבר אפשרי על מנת שזה יגיע.

83.

comment-2-comment

comment-2-comment

איש ראוי, לא שמע צחקתי בקול זה כמו תגיד שקונאן אובריין ראו להיות נשיא ארה״ב.

82.

81.

80.

יש כאלו יותר מוכשרים, ויש כאלו פחות, גנץ הוא לא מהמבטיחים. הוא לא כריזמטי, לא פוליטקאי משופשף, לא באמת יודע לתמרן וגם חסר ניסיון.

79.

מיטיבה עם אזרחים? השמאל והסוציאליות הפכו לחותמת גומי להעלאות מסים ולגזירות שונות.

comment-2-comment

אין מצב שהשמאל יחתור להעלאת מיסים. אם אינך יודע, ממשלות ביבי הותירו חור של 200!!! מיליארד שקלים, ומצידו, עוד 200 מיליארד לא עשו עליו רושם, שכן, חילק תקציבי ענק לדתיים ולחרדים, חילק מיליארדים לאזרחי ישראל כסוכריה להמתקת פגעי הקורונה, רכש ביוזמתו האישית והבלעדית צוללות, ועוד. כעת, כשצריך לעצב תקציב הגיוני, יש צורך לכסות את הבור הנ"ל, וזה ללא קשר לשמאל.

comment-2-comment

78.

איך ירצו לעזוב? מה כבר אפשר להציע להם שאין להם עכשיו.. אין סיכוי שהם יוותרו על תפקידם

comment-2-comment

77.

76.

כל הפתטים של יש עתיד, טוקבקיסטים מאורגנים בתשלום. אתם שקופים. תכירו במציאות

75.

הנאשם מבלפור לא יהיה דיקטטור כמו שקיווית ופיללת.

74.

מקסימום פרזטור ל"בנק הבועלים"

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

הוא האדריכל של הממשלה הזו, הוא עשה את הבלתי אפשרי ואיחד מפלגות שאין כל קשר ביניהן כדי להיות אלטרנטיבה שלטונית ולהפסיק את הסיוט, הטרללת, ההפקרות, השחיתות והריקבון שהיו בממשלות ביבי.

73.

כל הזמן יש לה בעיות ממסה לפרק מקבלת כסף מהליכוד מה אתם לא רואיםנאת זה. תחקרו כבר

comment-2-comment

72.

אני תוהה כיצד העשתה מורן לכותבת טורי דעה. במה טובות הערכותיה יותר מאלו של הספר שלי או הקופאית בסופר.

71.

כמה פעמים צריכים פרשנים כמו הכותבת להיכשל כדי להודות בכך שאין להם מושג מה יהיה עתיד ממשלת השינוי? הדבק החזק ביותר של הקואליציה הזאת הוא ביבי. כל מרכיבי הקואליציה, ללא יוצא מהכלל, נהנים מהשפעה גדולה יותר בממשלה הקיימת מול ממשלת ביבי. זה כולל גם את גנץ. לעמוד בראש ממשלה הנשלטת על ידי ביבי זה ממש לא משאת נפשו של גנץ.

70.

זה הירוהרי הלב שלך.

69.

שני תחמנים כלומניקים אפסים תסתלקו

68.

גנץ יסגור את המים.....

67.

כי אין לו כזאת. איש ריק ומיותר.

66.

רבים לא סולחים לגנץ על אשר הבטיח לא לשבת בממשלה עם נתניהו והונה את בוחריו. לפיד אכן עשה מלאכת מחשבת בהקמת ממשלה זו וכל מנהיגי המפלגות בקואליציה עושים הכל לחזקה כאשר הם מוותרים על אינטרסים צרים. גנץ השמר בנפשך והשאר חלק אינטגלי בממשלה זו. בוחריך לא יסלחו לך בפעם שניה בבגידה. ממשלת בנט לפיד ברוכה היא

comment-2-comment

וגם התוכן לא משהו.....

65.

דפנה מצליחה לכתוב ולא להגיד כלום. שום מידע ותוספת לידע. עיתונות רדודה

64.

איש הפנסיות והפנטזיות מראש העין ידרדר שוב את המדינה כי גנץ מעל לכול.

comment-2-comment

פחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח

63.

אחת הכתבות הרודות והמוזרות. אילו חדשות רעות בדיוק מורן? זה היה ידוע ואין חדשות. מטעם מי את כותבת? בכל מקרה באירוע של פירוק הממשלה, לפיד יכהן כראש ממשלה בממשלת מעבר. אז הוא יהיה בכל מקרה.

62.

61.

הסמרטוט הסחיט הפך לסחטן. לחשוב שהיה רמטכ"ל. פחד!

60.

.

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

חחח

comment-2-comment

זה מה שצריך לכתוב בראש כל כתבה מורן

59.

ביביסטית. אין לך עמוד שדרה? למה את מביאה את דבריו של הפושע הכי מסוכן שקם לישראל? אין לך מילים משלך? מתאימה להלכי הרוח של ווינט

58.

בבחירות הבאות (בתקוה עוד 4 שנים), שגנץ יעשה מה הוא רוצה - עד אז שיכבד את ההסכם הקואליציוני, ויעבד את ראשי הממשלה שסוכמו, ןיתנהג בהתאם

comment-2-comment

57.

סוף סוף ממשלה טובה ונןרמלית

56.

חייבת להתגייס כולה כדי להעלים מחיינו פושע ענק שהשאיר אחריו הרס וחורבן בכל מגזרי חיינו והיום הוא משתולל בסיוע עדת כלבלבים שנשארו חסרי כוח במטרה שעדיין לא זנח להמלט ממשפטו. זה כבר לא שמאל או ימין אלא עתידה של מדינת ישראל. ככל שיתגברו הסימנים של חזרה לשפיות, האיש הזהימשיך לנסות לשרוף כל מה שיוכל ביתר שאת. התקשורת חייבת להכיר בעובדות אלה ולפעול להעלים אותו ללא דיחוי.

comment-2-comment

comment-2-comment

כבר מלפני שנים לכך

55.

בד"כ מאד אוהב את הטורים של מורן אזולאי, הפעם זה מרגיש שהיא חיפשה מה לכתוב בנרות ורקחה את הטור הזה בחמש דקות בלי מחשבה. אהבתי גם את הכותרת המפוצצת ומי שקורא רואה שאין שם כלום ואפילו היא בעצמה אומרת שאין ממש איום מצדו של גנץ, שלא מאמין שיחזיר את ביבי מגלות פוליטית. אז מורן, חלאס. אל תכתבי שטויות יותר.

54.

53.

ניתוח נחות ודליל מאד מלווה בשאיפות. שום קשר למציאות.

52.

למה תמיד בכתבות של השמנה מורן אזולאי, יש תמונה שלה בעמוד הראשי? מי רוצה לראות את פני הדובה שלה?

51.

50.

49.

48.

כל שר הוא דיקטטור מתחום שלו,אין מי שאפילו רק יאיים על איזה שהוא כי זה איום על כיסאו הוא ,כמו בכל דיקטטורה גם מערכת המישפט עם חיות ומנדלבליט, נכנעים למרות השרים ומוותרים על כבודם המעופש מדי פעם כשיש בקשות לנהוג מחץ לקופסת המישפטים, מתוך דאגה לביטחונם האישי,כך נולדה דיקטטורת השרים וראש הממשלה מאשר אוטומטית כל מה שנידרש ע"י השרים הדיקטטורים כדי לשמור על מעמדו שמתערער לאחרונה מפאת להטוטי הקורונה שלו.ק הידד הידד הידד.

47.

היסטוריה זה his syory , אנטישמיות זה ההוטו והטוצי.... ועוד פנינים ומרגליות הנפלטות מפיו חדשות לבקרים . לפיד הוא הפוליטיקאי הנבוב , החלול והשיטחי ביותר מאז קום המדינה . בור ועם הארץ !! עאלק ,הוא בא לעבוד ....

46.

אבל זה לא יקרה כי כל הטייקונים, התקשורת המושכים בחוטיה של מערכת המשפט וקבוצות הכוח החזקות במדינה יעשו כדי שהפרשה לא תיפתח וממצאיה לא יתגלו.

45.

בזה את הכי טובה. ואולי רק בזה את באמת טובה...

44.

ראש ממשלה שבקושי עבר את אחוז החסימה וגנב את קולות בוחריו שרצו ממשלת ימין שאין לו גב בציבור והוא בדיחת השנה שאת ההודעה הקולית שלו כולם ניתקו כששמעו את קולו כי לא סובלים אותו. לפיד שלא מעניין אותו כלום, גנץ שמבין שעבדו עליו ורק ליברמן שמקדם את ענייניו ובינתיים מכילים את המתים בקורונה. העיקר שכולם יחגגו ואם ימותו מחר זה לא מעניין אף אחד.

comment-2-comment

אוי לנו ואבוי לנו אם נותרו עדיין רפוסי מוח כמוך, שלא מסוגלים להבחין בין קמח לקש. סוף סוף יש ממשלה הפועלת בהגיון, למען האזרחים, ולא כדי למלט את צווארו של ראש הממשלה מחבל התלייה...אין מצב שועדת חקירה בפרשת הצוללות לא תקום ותחקור ותגלה לעם ישראל איזה מושחת, רודף בצע הנהיג את המדינה.

43.

מה שהחרדים קיבלו במשך 40 שנים הערבים מקבלים בשנה אחת, כולנו משלמים את המחיר, הקורונה חוגגת, ישראל עלתה למקום ראשון בעולם במספר הנדבקים יחסית לגודל האוכלוסייה, והתקשורת שותקת. העיקר לא ביבי

comment-2-comment

השמחה של היום זה העצב של מחר כמו שעלה יתרסק מהר יותר ממה שהוא חושב

42.

פה פח וחוסר כבוד לדעת הזולת. זה אתם.בלי קשר לצד פוליטי.

41.

comment-2-comment

40.

39.

comment-2-comment

comment-2-comment

38.

37.

הכתבה היא של אשת ליכוד שמביעה את דעתה ולא משקפת את המציאות

36.

comment-2-comment

ואופן בחירת סדר הרשימה לא חייב להיות דמוקרטי (ואפילו עדיף שלא יהיה דמוקרטי). זה לא אומר שהמפלגה לא פועלת במסגרת הדמוקרטיה או מתנגדת לה.

35.

comment-2-comment

לא סתם הוא אפילו לא היה קרוב לזה בבחירות הקודמות.

34.

בגיל 76 ללכת לבחירות לא מתאים וגם לא ינצח

comment-2-comment

אבל הוא לא יפרוש עד שיפרישו אותו. ככה זה מגלומניה.

33.

ידע לכלכל את מעשיו בתבונה, ובסוף גם גנצי יבוא להתרפס בפניו. עוד תראי.

32.

לפני לפיד הממשלה הנוכלת הזאת תיפול בפח.העם לא רוצה חבורה של נוכלים ושקרנים בשילטון ועוד עם ערבים תומכי טרור

comment-2-comment

והוא הסיבה היחידה לטרלול הזה... ברגע שנתפטר מהמושחת הכל יסתדר. אגב בתור ממשלת טרלול, בינתיים היא דווקא עובדת לא רע...

comment-2-comment

comment-2-comment

רק ביבי !!!!!!!!!

31.

גנץ הוא האישיות הבכירה הטובה מכולם בממשלה זו - הוא לא בוגר עיתון במחנה- גנץ היה בתפקידים ממלכתיים עליונים - רמטכ"ל - שר ביטחון - חברת קבינט הביטחון - ראש ממשלה חילופי - לעומת לפיד- שר אוצר עם בור תקציבי וכישלון לאומי-בוגר הג'ובניקים בעיתון במחנה - בעל תואר שני ללא תואר ראשון "לפיד גדול מכולם" ???

comment-2-comment

מכל הסיבות הרלבנטיות!!!

comment-2-comment

comment-2-comment

לפיד: שר אוצר, שר חוץ, חבר כנסת כבר עשור, יו״ר אופוזיציה, ראש ממשלה חליפי. חבר קבינט. גנץ: שר בטחון, ח״כ שנתיים ורה״מ חליפי לשנה. לפיד עם הרבה יותר ניסיון והרבה יותר תותח מגנץ, אתה בטח עוד עלוקה שבוחר בגנץ בגלל הפנסיות…

30.

29.

לגנץ אין שום אלטרנטיבה. אם יערוק וילך עם ביבי-הוא יהפוך לאיש שנוא.....

comment-2-comment

שלא לדבר שרק בדמיונות ממשלה עם חרדים יש בה יותר מסחטנות ושחיתות

comment-2-comment

הליכוד יתמוך בו כמנהיגם החדש......

28.

comment-2-comment

comment-2-comment

אבל לא לראשות הממשלה

27.

פעם היית כתבת רצינית, היית מסקרת כמו שצריך, היית נותנת פירושים עיניינים ויצירתיים. עושה רושם שלאט לאט התחלת להסתכל על כמות ההקלקות וראית שכשאת כותבת כתבות מתסיסות אנשים נכנסים. למעשה, עם הזמן החלטת להקריב את המהימנות של פרשנויותיך בכך שלקורא עם האינטיליגנציה הסבירה ניכר היה שאת מנסה להפוך מים לסודה. מורן, איבדת את הכיוון. ממליץ לך לחזור בחזרה להתחלה ולנסות שוב.

26.

הראש שלך מקולקל או שגנץ עם נטיות אובדניות?

25.

24.

גנץ, דרעי השקרן, יהדות התורה שעשו ממנו אפס ( הוא אכן כזה) יתנו לו רוב והוא בראשם? פרשנות מדומיינת ומוזרה

23.

כל הסיפור הוא שהוא רצה להיות ראש ממשלה ולא קיבל ועל זה ביבי יכול לפצות בגדול אם ייתן לו להיות ראשון ברוטציה. מעבר לזה חילוקי הדעות היחידים שיכולים לפוצץ את הכל זה רק כל מה שקשור בתחום המשפטים. וגם את זה אפשר לפתור - תיק המשפטים יעבור לכחול לבן ובזה זה נגמר.

comment-2-comment

ועל זה וולדר פריי יכול לפצות בגדול אם יארגן חתונה חדשה ויתן לאריה להיות נערת פרחים

22.

מי זה לפיד? מה תרם למדינה ?איזה רזומה יש לו? מה כל השמאל טיפשים ? לא רואים שיש כאוס במדינה ואיש הישר בעיניו יעשה

comment-2-comment

comment-2-comment

21.

אתם העיתונאים התרגלתם שנים רבות כל כך לאינטריגות וסכסוכים עד כדי כך שאתם לא מסוגלים פשוט לדווח ואולי אפילו לפרגן. יש ממשלה טובה, כולם עובדים, כולם משתדלים, יש לנו סוף סוף תקופה של שקט. למה לחפש מוקשים ? וטם אכן תהיה רוטציה והממשלה תאריך 4 שנים... מה יקרה יהיה לכם משמעמם ? תתקדמו העידן ההוא תם !

20.

טריק או שטיק, וזה באמת ייקרה

19.

18.

17.

כשאין מה להגיד עדיף לסתום.

16.

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

מי זה ה "נרסקכם" האלו?

comment-2-comment

comment-2-comment

אם דני בור שהוא אחד מפשוטי העם , אז תכנה את לפיד ראש ממשלה חליפי???

comment-2-comment

ואת כל הממשלה הזו ותומכיה

15.

מה קרה, חסרים לך התככים היום-יומיים של ביבי?

comment-2-comment

הממשלה הזו לא עושה שום דבר מיוחד. שום שינוי. דופקים ומעמיסים עוד על החלשים. זו לא חוגמה ולא שינוי לצערי

comment-2-comment

הזויים

comment-2-comment

מה שקורה במדינה זה כאוס מוחלט השכבות החלשות נדפקות האליטות השתלטות מרויחים

comment-2-comment

14.

שפו לממשלה שמעבירה תקציב לאחר 3 שנים שהתחמן יוכל את הלב מבמת הסגר בכנסת. לכל מתכנני החלופות די מספיק הכל תקין בממשלה.

comment-2-comment

זכויות האדם שלך נרמסות!!!!!!!

13.

מורן אזולאי חדה מתמיד

12.

נתניהו ,דרעי ואנשי הליכוד האכילו אותו בקש שנים עד שהזוטרים בכחול לבן עשו סוף לפרסה המבישה...גנץ צריך להאשים את עצמו בלבד,,..

11.

10.

לא עושה כלום אלא יושב וסופר ימים.... ממש גאון.... ממש נבחר ציבור מוכשר!!!!! לא מקדם שום אג׳נדה ... לא לוקח חלק בשום עימות למען בוחריו אלא פשוט רץ בין הטיפות עד הרוטציה!!!!! וואו גאון

comment-2-comment

וגם לא גינתה. פשוט הביאה את המידע, בתוספת לגלוג קליל. בטח לא אהדה

9.

comment-2-comment

מסקנה: לא להסיק מסקנות מכל טור דעה פרי עטה של כתבת סוג ז

comment-2-comment

8.

comment-2-comment

היום סתם ממשלה אפורה שעובדת. משעמם.

7.

ארץ אוכלת יושביה.

6.

5.

comment-2-comment

אתה אפילו לא ראוי לתגובה,דביל!

comment-2-comment

comment-2-comment

דניאל ,הציונות של החרדים היא שונה מזו של החילוניים ,הם מסוגלים לחיות בתנאים כלכליים קשים ,שאם חילוני יחיה כך הוא יעדיף למות, או לברוח לחו"ל. הוא גם לא ימכור את אינטרסים של ישראל לאוייבים. בתקווה שתבין את הרמז.החילוניים הם כדאייניקים יותר מהציונות שלהם .אחרי הצבא יורדים מהארץ להודו ,או תילאנד תופסים שיקסה וממשיכים לחיות שם חיי הפקרות .אכן זו הציונות שלהם..

comment-2-comment

4.

3.

עובדה שהתקציב עבר והקואליציה יותר יציבה מהקואליציה שהיית עם נתניהו

comment-2-comment

והוא עבר ממש חלק.

2.

עיתונאים רעי לב מחפשים דרמות. כי מה יעשו המסכנים אם הממשלה תשרוד ארבע שנים?

comment-2-comment

והיא בין העיתונאים היחידים שאני מכבד את דעתם. מקווה מאוד שגנץ יתפוס אחיזה על עצמו, הדבר הכי טוב שקרה למדינה הזו, זו הממשלה הזו, חבל שהוא ולפיד נפרדו בכלל.

1.

comment-2-comment

לכל התגובות
0
מצב לילה
מצב לילה