13
צילום: APצילום: AP

כבר לא חיוב מוטעה: טסלה מפסיקה לספק חשמל בחינם

אחרי כשנה של טעינות ללא תשלום, תלונות קבועות על עומסים וגבייה מוטעית לפני כשבועיים, הודיעה טסלה ללקוחותיה רשמית כי החודש תתחיל לחייב את משתמשי רשת הטעינה המהירה שלה. נהגים שלא יפנו את העמדה מייד בסיום הטעינה ישלמו אף הם

אודי עציון | פורסם:12/05/2022
סוף לחגיגת החשמל חינם לנהגי טסלה: השלוחה הישראלית של יצרנית המכוניות החשמליות מארה"ב הודיעה כי תתחיל בעוד כשבועיים לחייב על השימוש ברשת הטעינה המהירה, שלה לאחר כשנה שבה לא גבתה תשלום. לפני כשבועיים חשף ynet כי החברה החלה לחייב את לקוחותיה על טעינה, אך לאחר פרסום הידיעה הודיעה טסלה כי מדובר היה בטעות וכי הכסף שנגבה יוחזר לנהגים.
בנוסף ולאחר תלונות חוזרות ונשנות על בעלי טסלה שלא ממהרים לפנות את עמדת הטעינה מייד עם סיומה, ובכך מונעים מנהגים אחרים גישה לעמדה, מודיעה טסלה כי תגבה מהנהגים עמלת 'אי פעילות' על כל דקה של עמידה בחנייה לאחר השלמת הטעינה. העמלה תיגבה בכל פעם שלפחות חצי מעמדות הטעינה במתחם יהיו בשימוש.
טסלה לא מפרטת עדיין מה יהיו תעריפי הטעינה והחנייה בעמדה. לפני שנה הודיעה כי תגבה שקל אחד לקוט"ש, מחיר זול יחסית למחירי השוק בארץ, הנעים בין 75 אגורות לקוט"ש ברשת של ג'ינרג'י ל-2.30 שקל בסונול evi. אולם בחיוב המוטעה לפני כשבועיים נדרשו נהגים שטענו במתחם קניון עזריאלי בתל אביב לשלם שקל וחצי לקוט"ש - מחיר גבוה ב- 50% מהתעריף המובטח.
טסלה מפעילה מתחמי טעינה בת"א, מודיעין, חיפה, עפולה, באר שבע ומצפה רמון. מתחמים נוספים יופעלו בקרוב בקריית שמונה, אשדוד, ראשון לציון, חולון קריית גת וירושלים. בניגוד לשאר הרשתות, אלה של טסלה פתוחות כרגע רק לבעלי מכוניות מתוצרת החברה. אילון מאסק הבטיח כי החברה תאפשר גם למכוניות של יצרנים אחרים להשתמש בהן, וכבר מאפשרת זאת בנורבגיה.
דובר טסלה סירב למסור מה יהיו תעריפי הטעינה ותפיסת החנייה.
לכתבה זו 13 תגובות
הוספת תגובה
13

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
9.

comment-2-comment

העלו מחירים כמו חזירים פעם אחרי פעם , לא בשורה ולא כלום , מאסק חזיר מהסוג של כל יבואני הרכב בארץ.

8.

7.

עכשיו תמיד יהיה מקןם פנוי.

6.

60 קוטש מספיקים ל300 עש 400 קמ. יוצר 40 עד 50 אגורות לקילומטר. היברידי צורך 20 קמ לליטר. 35 אגורות לקמ. לגבי טסלה, מי שאין לו עמדה בבית שימכור ויקבל יותר ממה ששילם.

5.

קונים טסלה כי זה באופנה - יש רכבים חשמליים לא פחות טובים אחרים. טסלה בנתה מערכת ששולטת בכם מרחוק אחרי שכבר קניתם את הרכב וזו הבעיה.

4.

זיהום אוויר,ואז יאללה תעברו לחשמליות (ובנתיים מחסלים את כל הענף המכוניות על דלק) ,בהתחלה הכל בחינם,אחרי זמן מה מתחילים לשלם על טעינה,אחרי עוד זמן מסוים אם לא תתנהג טוב גם לא תקבל חשמל כי הכל הופך להיות דיגיטלי וכזה שכל פעולה ניתנת למעקב. זה מה שרציתם? זה מה שתקבלו. האסימון עדיין לא נופל לאן הדברים הולכים?

comment-2-comment

תקים חברה שמוכרת בצורה הוגנת, יאללה

comment-2-comment

3.

2.

אל תדאגו תהיה תזכורת שסיימת לטעון ועכשיו דופקים אותך ביותר יקר

1.

מזכיר את החארות מקופרטינו... רכב בינוני, הייפ בשמיים

comment-2-comment

עם מושבי באפלו

לכל התגובות
0
מצב לילה
מצב לילה