20

יחדיו נכה פה שורש: עמירן דביר ואמיר אוחנה במחווה ליורם טהרלב

המוזיקאי והיוצר החסידי, עמירן דביר, במחווה מיוחדת לזכר יורם טהרלב – עם גיטריסט אורח, ח"כ אמיר אוחנה. לא ברור אם כך הוא חוגג את יום ההולדת של הכנסת, אבל את פלאיה של ארצנו הקטנטונת אפשר לחגוג כל יום, ובמיוחד בט"ו בשבט

ynet | פורסם:17/01/2022
עוד לא תמו כל פלאייך – עמירן דביר וחברים במחווה ליורם טהרלב (צילום ועריכה: תמר הראל)
לפני עשרה ימים נפרדה ישראל מאחד מגדולי משורריה ופזמונאיה, יורם טהרלב. היום (ב'), ט"ו בשבט, מקדיש לו המוזיקאי והיוצר החסידי, עמירן דביר, את "עוד לא תמו כל פלאייך" – אחד היפים שבשיריו, בביצוע חדש. למחווה המיוחדת הצטרף גיטריסט אורח: חבר הכנסת אמיר אוחנה. לא ברור אם הוא חוגג כך את יום ההולדת של הכנסת, אבל את פלאיה של ארצנו הקטנטונת אפשר לחגוג כל יום, ובמיוחד בט"ו בשבט.
<< הכול על העולם היהודי – בדף הפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו >>
השיר, שכתב טהרלב והלחין רמי קלינשטיין, ראה אור לראשונה בביצוע להקת פיקוד הצפון ב-1984, אך ידע עדנה מחודשת בביצועו של קלינשטיין עצמו. כתב ynet, אמיר שוורץ, סיפר כי אחרי מלחמת יום הכיפורים ירד מעמדן של הלהקות הצבאיות: הן צומצמו בהדרגה, ואז נעלמו מהנוף הצה"לי ודי מהר גם מזה המוזיקלי. באמצע שנות ה-80 נעשה ניסיון קצר להחזיר אותן לחיים, והיה ברור שטהרלב, מגדולי הכותבים להן בתור הזהב, יהיה שם.
ללהקת פיקוד צפון המתחדשת הוא כתב כמה שירים, בהם "עוד לא תמו כל פלאייך". למילים שודך לחן של מוזיקאי כמעט אנונימי שעבד עם ההרכב הצבאי, ותכף גם עם הזמרת שתהפוך את המדינה – קראו לו רמי קלינשטיין. להקת פיקוד צפון ההיא לא האריכה ימים, אבל השיר הפך מאז לבאנקר בכל הופעה של קלינשטיין.
לכתבה זו 20 תגובות
הוספת תגובה
20

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
17.

למרות שאני שמרנית למקורות בדכ

16.

אמיר אוחנה העניק ליורם טהרלב הכשר. הסמול הבזוי טוען כולה שלי. טהרלב מאומץ עכשיו רשמית על ידי המחנה הלאומי אליו תמיד היה שייך. תודה אמיר שהטבעת בשיר את חותמת הכשרות

comment-2-comment

השמאל לא יורק עלינו

15.

14.

13.

עם החולצה השחורה

comment-2-comment

12.

11.

10.

9.

8.

comment-2-comment

אם אוחנה אהב את הפרשנותשל טהרלב,אז הוא בטוח היה בעדו. זה לא קשור לדעות הפוליטיות של אוחנה.

7.

6.

תודה על הביצוע המקסים לשיר הנפלא !!!

5.

Please do quit your day job

4.

3.

2.

אני רואה אותו בעיקר מנגן. מחכה שביבי יקרא לו?

1.

מיקס דחוף

לכל התגובות
0
מצב לילה
מצב לילה