314

חוק "ממדים ללימודים" הוא חוק פסול

ואם אני נכה, או ערבי, או חרדי, או גבר, או אישה, שלא שירתו כחיילים קרביים, אבל אין לנו את היכולת לממן לימודים אקדמיים - לא מגיעה לנו תמיכה?

אמנון לוי | פורסם:23/05/2022
צילום: AFPארכיון. חיילי צה"ל ברמת הגולן (צילום: AFP)
דעה לא פופולרית: חוק “ממדים ללימודים" הוא חוק פסול. החיבור בין שירות בצבא לבין מענקי רווחה הוא חיבור רע. תמיד היה. וכי רק לוחמים לשעבר מתקשים לשלם שכר לימוד? ואם אני נכה, או ערבי, או חרדי, או גבר, או אישה, שלא שירתו כחיילים קרביים, אבל אין לנו יכולת לממן לימודים אקדמיים - לא מגיעה לנו תמיכה? מה הקשר בין שירות בצבא לבין קצבאות בתחום הרווחה? וללימודים?
אני מניח שרוצים לתת את המענק כדי לעודד צעירים ללכת לקרבי. זו משימה חשובה וראויה במדינה כמו שלנו, אבל צריך לעשות אותה נכון. אפשר, למשל, להעלות את שכר החיילים הקרביים. אפשר לתת להם מענק שחרור נדיב כתודה על שירותם, שיעזור להם בחיים האזרחיים. אבל הנחה בשכר לימוד רק להם? למה?
החיבור הלא קדוש בין צבא לקצבאות רווחה ליווה את המדינה שנים רבות. פעם קראו לזה קי"ץ - קצבת יוצאי צבא - שניתנה רק למשפחות של אנשים ששירתו בצה"ל. בין השנים 1996-1970 שולמה יחד עם קצבת ילדים גם קצבת יוצאי צבא. היא שולמה למשפחות שאחד מבניה שירת בצה"ל או בשירות ביטחוני אחר כמוגדר בחוק. הקצבה שולמה למשפחות לפי גודלן, על פי מפתח של נקודות קצבה בגין הילד השלישי ומעלה, ומומנה בידי הממשלה.
26 שנים שלטה קי"ץ במענקי הרווחה, כשבעצם היא נועדה להפלות את הערבים ולהדיר אותם ממענקי רווחה, שהרי הם לא משרתים בצה"ל. גם החרדים לא, אבל להם דאגו בכספים ייחודיים. ב-1996 קי"ץ בוטלה אחרי ש-26 שנה השפיעה לרעה על משפחות רבות. הכנסת השתכנעה אז שהקריטריון לתמיכת המדינה בנזקקים צריך להיות רק לפי מידת הנזקקות שלהם.
תמונה כללית
אמנון לוינועה גרייבסקי
חוק "ממדים ללימודים" מסיג אותנו אחורה לשנים הרעות ההן. הרי כבר היום רק חיילים משוחררים מקבלים פיקדון שמיועד לתואר ראשון (והקרביים מביניהם מקבלים פיקדון גבוה יותר), כך שההעדפה המובנית בהשכלה הגבוהה לא חדשה.
דווקא האוכלוסיות שלא משרתות בצבא, קרי החרדים והערבים, זקוקות יותר לתואר אקדמי על מנת לשפר את מצבן הסוציו-אקונומי ולהשתלב בשוק העבודה. לכן, מימון התואר דווקא ליוצאי צבא עלול להגדיל את הפערים החברתיים (הגדולים כשלעצמם) בחברה הישראלית בין האוכלוסיות המשרתות בצבא לאלה שאינן משרתות.
  • אמנון לוי הוא עיתונאי חדשות 13
מעוניינים להציע טור לערוץ הדעות של ynet? שלחו לנו ynetopinion@gmail.com
לכתבה זו 314 תגובות
הוספת תגובה
314

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
280.

חרדי או ערבי. גם ערבים וחרדים יש בין הלוחמים. לכן אל תיתפסו בתירוץ הזה.

279.

ניסיתי כבעל עסק יום אחד לקבל מענק. שאלו אותי: אתה ערבי? אתה אתיופי? אתה ממיעטו כלשהו? עניתי שלא ובזה למעשה הסתיימה השיחה. זה שאני לא שייך לקבוצעת מיעוט ביטלה את האפשרות שלי לקבל מענק בעסק. אמנון, אתה אולי מנותק ממה שקורה, כי רבים ממי שציינת מקבלים מענקים על ימין ועל שמאל. ועל זה כואב לך? על מענק לקרביים? הייתי נותן להם 150% ולא 75%. שיוכלו קצת לחיות בזמן הלימודים - לא יקרה למדינה כלום.

278.

חייבת להיות הוקרה למשרתים את המדינה אחרת ילכו ויתמעטו אלו שיהיו מוכנים לשרת. הערבים מתחילים לימודיהם שלוש שנים מוקדם יותר. החרדים מקבלים תמיכה ישירה ומה עם הלוחמים שנותנים למדינה את מיטב שנותיהם ומסכנים נפשם על הגנתה? לכן, חוק ממדים ללימודים הוא בכוון הנכון.

277.

זה מראה רק גודל הטמטום שלך ! , וחוסר הרלוונטיות שלך בטלוויזה

276.

מָה הַקֶּשֶׁר בֵּין מחט לתחת אם אתה מאמין שמגיע גם לנכה, לערבי, לחרדי, לגבר, או לאישה, ששירתו כחיילים קרביים או לא, תפעל למענם. וכל זמן שהם לא מקבלים אז אף אחד לא יקבל? חשבתי שהקומוניזם כבר לא איתנו.

275.

רק הכל מפחד הליכוד שרוצה לחרב את מדינת ישראל, אם הוא לא בשלטון.

274.

זה לא עניין של רווחה אלא של הוקרה, ואתה יודע את זה, אבל קצת נעלמת ואתה צריך לזעזע קצת כדי שמישהו יזכר בך

273.

הוא אדם חשוך ככל שהדבר נוגע לחיילים. אותו לא מעניין שחיילים קרביים מסתכנים בשירותם הצבאי, חלקם נפצעים וגם נהרגים במהלך תפקידם. כמו הגישה הרעה שלו לטייסי חיל האוויר. טענתו ההזויה שהמענק נועד "דווקא" ליוצאי צבא, היא הזויה שבהזויות, כי הוא נועד גם לחיילים שבאו ממעמד סוציו - אקונומי נמוך. אבל אמנון לוי ינצל כל במה להעלות את הדעות החשוכות שלו. לזרוק אותו לכל הרוחות!

272.

ומצפים שהעממים יממנו להם את הלימודים? אם אתה הולך ללמוד מקצוע שישבץ אותך במעמד הגבוה, אתה יכול לממן לעצמך את הלימודים, על סמך הכנסה עתידית... צריך לתמוך בהלוואות שהאקדמאי יחזיר, לא לסבסד את האליטות על חשבון העניים.

comment-2-comment

271.

270.

המדינה לא צריכה תרומה- ניצול של אזרחים. היא יכולה וצריכה לשלם שכר הגון בגין התעסוקה- שירות שהם גוייסו. אם היה שכר כל אחד בכספו שלו ורק שלו יבחר מה לעשות. ומי שלא לומד, נוצל עד עפר.

269.

טענתו של לוי בדבר קיפוח הלא משרתים בקרבי בגין החוק דומה לסיפור על ההוא שעלה לאוטובוס , לא שילם עבור כרטיס והתלונן שמפלים אותו כי רק הוא לא קיבל עודף. פרויקט "ממדים ללימודים" נועד לאפשר סיוע נגיש מצד המדינה למי ששירת בצבא בתפקיד קרבי, סיכן עצמו ונתן למדינה שנים של שירות תוך שימת צרכיו האישיים תכניותיו וחלומותיו בצד. באחריות - אין בישראל מחסון כלכלי לרכישת השכלה גבוהה. סטודנט שהתקבל לאונ'/מכללה ימצא די בקלות מקורות מימון. יש בישראל (ולא רק) שלל גורמים המציעים מלגות והלוואות בתנאים מצוינים עבור סטודנטים בישראל. גם ליוצאי שירות לאומי יש פיקדון שניתן להשתמש בו למימון השכלה גבוהה או הכשרה מקצועית.

268.

שהשאר יתגייסו או יתנדבו אחרת [החרדים לא צריכים כי הם מקבלים ממילא - תמיכה לאברכים נכח זה שהם לא תורמים למולדת כלום אלא רק לוקחים]..

267.

אתה לא חושב שלמי שמסכן את חייו למען המדינה ונתן למדינה 3 שנים לא מגיעה תמורה???? לחרדוסים שמתנדנד כמו לולב מהבוקר עד הערב ומתחמק מכל חובה אזרחית מגיעה תמורה מהמדינה??? מהחרדים יש לגבות שכר לימוד כפול מאשר מנכים ומערבים כי הם מתחמקים מחובות אזרחיות. החרדים הם הנחותים שהאזרחים. הם מהווים סכנה קיומית למדינה.

266.

לא מדובר בחוק חינוך אקדמי חינם, מדובר בחוק שמעגן תגמול למי שסיכנו את חייהם למען המדינה. מדובר בכ 10% מכלל המשרתים בצה"ל אם אני לא טועה. וכן אם אני בעל פרופיל רפואי נמוך אני לא אזכה להינות מהחוק הזה, אבל זה לא עושה את החוק לפסול. כל שכן אם בחרתי שלא לשרת כי אני ערבי / חרדי / פציפיסט ושאר מיני ירקות. אבל אמנון לוי זכאי להחזיק בדעתו, שגויה ככל שתהיה...

265.

264.

בכלל לא מדובר בהטבה לחיילים אלא בניסיון קטן שבקטנים לנסות להחזיר להם על כל מה שהם הקריבו ומקריבים. כל מי שהיה במילואים כלוחם בזמן הלימודים באוניברסיטה יודע בדיוק על מה אני מדבר. 3 שנים שאם יוצאים מהם בחיים יוצאים עם שריטות עמוקות ופצעים. אז לדבר על זה שגם לאחרים מגיע? קראתי ורתחתי - חוצפה שאין כדוגמתה.

263.

262.

רוצה להיות מיוחד? למשוך קצת צומי?

261.

יש הרבה סוגי מלגות שכבר כן קיימות, חלקן למגזר הערבי או החרדי... אם יתחילו לחשוב איך להכליל את כולם על כל דבר אף אחד לא יקבל בסוף כלום...

260.

ראוי שהמדינה תתן לו תמורה מעבר לכספים לבטלנים ערבים או משתמטים חרדים.

259.

מספיק לקנטינה בלי להזכיר שמסכנים חייהם. ואם כבר מביאים להם מלגה, אז מיד "למה לא גם לי"

258.

צריך לתגמל את החיילים הקרביים זה ברור, אבל גם חיילים לא קרביים הם חשובים. היה עדיף לתת להם משכורת יותר גבוהה. חייל קרבי שאבא שלו מיליונר יקבל מענק, וחייל "סתם" שאבא שלו עני לא יקבל. זה חוק פופוליסטי של חברי כנסת מטומטמים שמשחקים אותה שהם פטריוטים, אבל הרבה שכל אין להם.

257.

שירתתי בלבנון הראשונה וכל סמסטר גויסתי למילואים כולל בלבנון. ימים ספורים אחרי מארבים והתקלויות הייתי חוזר - ל"חברי" לספסל הלימודים (מדעי ההתנהגוץ ב"ש) ואלו סירבו לתת לי סיכומים. המבחנים של מועדי ג היו שונים וקשים יותר. שכר לימוד? הצחקתם אותי -

256.

אמנון לוי בזמן שחיילים תורמים למדינה מי שלא מתגייס יכול לעבוד ולצבור כסף ללימודים נקודה. אם הוא בטלן אז שיבוא בטענות לעצמו נקודה. מה שמרגיז בחוק הזה הוא ההפליה בן לוחם לכל משרת אחר. לדוגמא הטייס הקרבי המעולה ביותר לא יוכל לבצע משימה עם מטוס שלא מתוחזק ב 100% . מניסיוני 30 שנה בחיל האוויר

255.

נהדר שלא נותנים לכל אחד - וטוב שיש הבדלה- שמור ובלוט במשהו מועיל - די לניצול המדינה

254.

253.

רק ללוחמים באין שאלה בכלל !

252.

כן תמיכה למי שסיכן את חייו עבור הגנת המדינה . עוני ונכות , אסור שיהפכו למנגנוני חליבת המדינה . אפשר לדרג : חובה לתמוך בחיילים שסיכנו חייהם עבור הכלל . ואחר כך , אם נישאר - אפשר לתמוך בנכים ועניים .

251.

החוק נון מענקי שחרור ופיקדון גם לאלו שלא שרתו בשירות צבאי - למשל שירות אזרחי ושירות לאומי . כך שגם ערבים חרדים נשים וגברים יכולים לקבל מענקי שחרור ופיקדון על תרומתם למדינה. * בנות שרות לאומי יכולות במקביל גם לעבוד, מה שחיילות לא יכולות באופן גורף. כל עקרון המענק של ממדים ללימודים החל בכלל מכספי תרומות, על ידי תורמים אוהדי ישראל. רק שהמצב הביא לכך שיש יותר ביקוש מהיצע, ולכן הדבר עלה לחקיקה. אגב משרד הביטחון מעניק סיוע גם לבני פירפריה או ללומדים בפריפריה, וישנו גם סיוע לקבוצות אוכלוסיה הדורשות חיזוק. אז בבקשה לא לשפוך את המים עם התינוק

250.

כלומר יש שם סדר עדיפויות עדיף

249.

ללכת לעבוד ולעשות הרבה יותר כסף מהלוחמים!!!!

248.

לא הוא לא חוק פסול..... כמו שציינת ערבי או חרדי יכלו לעבוד במשך ה3שנים שהחייל הקרבי היה בצבא , או יוצא למילואים ...... ולא לשכוח שהחרדים מקבלים מילירדים בשנה ללימודים בישיבות ..... ולסטודנט ערבי אני חושבת שצריך בהחלט מילגות וגם לסטודנט יהודי המתקשה לשלם את לימודיו.... צריך לערוך חשיבה מחודשת איך לאפשר לימודים אקדמים אבל לחייל קרבי מגיע והחוק לא פסול.....

247.

מי שלא תורם לחברה לא צריך לקבל מתנות חינם, הלוחמים נותנים את החיים שלהם למען העם ,מגיע להם לקבל קצת תודה . מי שחרדי או ערבי יכול להתגייס לצבא , אם הוא לא מעוניין שלא יבוא בטענות . מי שיש לו מוגבלות מקבל הטבות אחרות מהמדינה . מה שפסול באמת זה שמחבלים מקבלים לימודים בחינם על חשבון חיילי צה"ל שזב אבסורד

246.

למה על כך אין לך תלונות?

245.

בהחלט חוק פסול.

244.

לנכים ולאנשי קשי יום יש הנחות, הטבות וקצבאות ( בצדק רב) מה לעשות שלוחמים שחרפו נפשם למען המדינה מגיע ועוד איך מגיע!!

243.

אכן הערבים והחדרים מצבם הכלכלי (בממוצע) רע יותר. אכן הם זקוקים (בין היתר...) להשכלה כדי לשפר את מצבם. אבל הפתרון שהצעת - לתת יותר למי שתורם פחות - מעוות מאד. הרשה לי להציע פתרון אחר - לעודד, הן ע"י גזרים והן ע"י מקלות, את האוכלוסיות הנ"ל לתרום גם: מי שיכול בצבא, ומי שיכול בשירות לאומי / חברתי , ואז גם הם יקבלו וישפרו את מצבם... סטרט-אפ, מה...?

242.

241.

240.

239.

238.

וכל האוכלוסיות שהזכרת... מסכנות חייהם,ואולי חוזרים נכים או בארון?!

237.

מי שלא משרת בקרבי לא יתוגמל ע"י המדינה היהודית מי שמגן עלינו בגופו יתוגמל מי שלא רק שלא משרת אין לו זכות להכלל בתוכניות יחודיות ללוחמים

236.

מי שלא משרת יש לו יתרון של 2.5 - 3 שנים של אפשרות לעבוד ואו ללמוד לקדם את עצמו ולכן הציבור לא צריך לשלוח אוכלי חינם ללמוד על חשבונו. מקוה שהבנת? אומרים ששמאלנים יותר חכמים….הצחקת אותי

235.

הטיעון שלך הוא אבסורד נטו. אין כאן עילה לשוויון אלא להעדפה של חיילים ששרתו בתפקיד לחימה. במקרה זה החוק מוצדק ומוסרי בהחלט. בדיוק כפי שאלמנת צה"ל תמשיך לקבל את הקצבה שלה גם לאחר שתינשא בשנית לעומת אלמנה אחת שהקצבה תופסק עם נישואיה. וזאת משום שהבסיס לתמיכה מקורו בטעם שונה. הראשונה - תמיכה מכוח עצם האובדן. והאובדן לא משתנה רק משום שהיא נישאה. השנייה - התמיכה נועדה לסייע לה משמקור פרנסתה נפגע. אלא שעם נישואיה הדבר מתוקן ואין עוד צורך בתמיכת המדינה [כך נפסק בהלכה של בית המשפט העליון, כמדומני בשנת 2017]. גם כאן, התמיכה בחיילים היא לא בשל מצבם הכלכלי אלא בשל תרומתם הייחודית [תפקידי לחימה]. גם אחרים עשויים להיות זכאים לתמיכה, אך השיקול במקרה זה שונה לחלוטין. ובכל זאת ציפיתי ממך ליותר דווקא מכוח ערך השוויון. והפעם לא שוויון בין החיילים לאחרים [שלגביהם מדובר בהבחנה מותרת], אלא דווקא בין החיילים עצמם. שהרי ברור שתמיכה של 2/3 בלבד משמעותה היא שיהיו חיילים שלא יוכלו להשיג את ה - 1/3 החסר. ואז הם לא יוכלו ללמוד. ולכן צריך להעמיד את התמיכה על 100%. זה מה שציפיתי ממך ולא הבלים על נכים, חרדים, ערבים וכו'. שיתכן שהם זכאים לתמיכה אבל לא כנגזרת מהחוק הספציפי הזה דווקא.

234.

233.

חוק גרוע , אפליה ושוד לאור יום. חייל קרבי בשחרורו מקבל הטבות מפליגות. לעומת חייל שמפאת מצבו הרפואי לא משרת שירות קרבי אבל נותן מעצמו 2000% בתפקידי מטה . תפקידים לא פחות חשובים כדי להוביל את החיילים הקרביים בשטח. חייל כזה לא ראוי לקבל מלגת לימודים? הוא או הוריו צריכים לממן 100 % כי מה לעשות לא כולם מושלמים

232.

אם אין מה להגיד לא חייב לכתוב בכוח מה שייכים החיילים לאחרים . לחרדים יש גם ולערבים יש מלא.

231.

ערהים מרמים בבגרויות, מקבלים עדיפות ותופסים מקןמות של חיילים באוניברסיטאות. לפחות נעשה צדק ותיקון עם חיילים קרביים. הכסף שלי מממן את האוניברסיטאות ויממן בע"ה גם צדק לחיילים הקרביים.

230.

229.

228.

אז ככה בזמן שהם נלחמו בגבלאות וסיכנו את חייהם ,אתם יכלתם לעבוד והם לא 24/7 שמרו עליכם וגם עליהם אתם פותחים .עכשיו אישרו לקדם מוגבלים בשרות התעסוקה בתקציב של מיליארדים. עד הלוחמים.מי שמלין בדרכו או בדרכה .זה מה יש ומגיע להם לפני כל הפרזיטים .שיעשו ויצליחו בשם השם ושימותו הקנאים הזרים

227.

יש מלגות לנכים, לערבים, לאתיופים, לנשים, לעניים, לחרדים, לחיילים משוחררים בלי קשר למה הם עשו בצבא וגם לכל מי שסתם רוצה הנחה. חיילים קרביים יקבלו עכשיו עוד מלגה, ומגיע להם.

226.

לאוכלוסיות האלה יש שנתיים ושמונה חודשים לעבוד ולחסוך

225.

אמנון נראה לי שהתבלבלת זה חוק חיוני מאוד לחיילים וכנראה אין לך ילדים בצהל לכן אתה לא בכי במדובר תבדוק את עצמך לפני שאתה מעלה פוסט פסול מיסודו.

224.

לאנשים שמסכנים את החיים שלהם ועוברים טראומה כמו שירות קרבי בצבא (לא ששירות 'רגיל' זה ללכת לפארק) מגיע הרבה יותר מכולם. בזכותם אתה חי. בושה וחרפה.

223.

מחיילים נמנע לעבוד בתקופת השירות, ואילו לכל היתר אין מניעה כזאת.

222.

221.

החוק בא לתגמל ובצדק את חילי המדינה מכל המגזרים המשרתים בקו הראשון. אמנון לוי תפנים ותפסיק לילל.

220.

219.

218.

יש מלגות לכולם בשפע, חייל שהיה בקרבי וסיכן את חייו למען המדינה במקום ללכת למקום שיקדם אותו כמו 8200 מגיע לו לקבל תואר שיקדם אותו

217.

זכות.המדינה לתעדף. להפלות. לתקן. מדוע קרית שמונה מקבלת הקלות מס? מדוע חרדים חינוך וגנים חינם. אתה טיפש. בור. ושונא חיילים

216.

215.

יש מגוון אדירבשל תפקידים בהן אזרח ערבי חייב לקחת חלק. בינתיים הם לוקחים רק את הזכויות וחרוב לאלו שבכללמלא מגיע להם.

214.

כמה שטויות בכתבה אחת. אין שום סתירה. צריך לתת למי שנותן ואחר כך לתעדף למי שאפשר אם אפשר. נכים וחרדים אלו שני מקרים שונים לחלוטין. לנכים צריך לתת בלי קשר ללימודים וזה לא נכון לחבר את הדברים. לחרדים צריך לתת במידה ואפשר ורק למטרת לימודים אקדמים או מקצוע. אם לא יהיו חיילים קרביים לא יהיו לא נעכיםים ולא חרדים. כדי לקבל צריך לדעת לתת.

213.

212.

211.

חרדים וערבים יכולים ללכת ללמוד בגיל 18 ובכל ליצור יתרון תחרותי על חייל קרבי שנותן 3 שנים למדינה. לכן אך הוגן לתת לחיילים הקרביים יתרון יחסי בדמות כסף. הזמן אבד, לפחות יפוצו בכסף. יחד עם זאת, לטעמי אין להגביל זאת ללימודים, אלא לתת לחייל להחליט בעצמו מה לעשות עם ההטבה.

210.

כדי לעודד את ההתנדבות לשרת ביחידות קרביות כל תיעדוף שיקבלו יהיה נכון ביחס לכל סוג אחר של אוכלוסייה

209.

לערבים או לחרדים? למה לא מסבסדים לי את המעון של הילדים כמו שמסבסדים לחרדים? למה אני לא יכול לבחור אם לשרת או לא לשרת בצבא כמו שחרדים וערבים יכולים לבחור? למה אני לא יכול לחנות בחניות נכים? למה להם מגיעה תמיכה וסבסוד ולי לא?

208.

עצם היותם ערבים ולא על סמך הביצועים האקדמיים שלהם או המצב הכלכלי. תתארו לעצמכם מלגה ליהודים בלבד

207.

אנשים שנלחמים ומסכנים את חייהם בכדי שאתה תוכל לנהל חיים פה על אדמת ארץ ישראל. מגיע ללוחמים הרבה הרבה מעבר. אתה חרפה. להשוות תנאים לכל מי שרוצה ללמוד? פילוסופיה של חצוף. YNET, אי פרסום הפוסט הזה היא הפרה בוטה של הדמוקרטיה

206.

205.

זה גרוע מכל שיוון בושה וחרפה

204.

203.

אין פה בכלל אפליה, החוק אומר נתת למען המדינה, תקבל מהמדינה זה מאוד פשוט, נתת יותר תקבל יותר. מענקים למשוחררי צהל ולמסיימי ביטוח לאומי זה לא טובה של המדינה אלא חובתה לאלא שהקפיאו שנתיים/שלוש מחייהם כדי לתת למדינה. מענקים מוגדלים למשרתים שרות קרבי זה קמצוץ של תודה לאלא שגם היו מוכנים להקריב את חייהם לטובת המדינה.

202.

הכן כך כן לתת יותר לחייל המשרת היחידה קרבית או תומך לחימה בשטח החיילים שמשרתים ביומיות רובת עובדים כמלצרים שומרים בחניונים מדרכים ועוד חרדים שלו משרתים ממנים בישיבות ערבים מקבלים את המלגות הרגילות וכן ראינו את כפויי הטובה מניפים דגלי פלסטין ונגד עקרונות המדינה

201.

חשיבה מעוותת של כתב שחיפש משהו לכתוב

200.

אם אתה נכה הביטוח לאומי יעזור לך ,לך תקרא את החוק לפני שאתה קופץ כמו חמור (חוק ביטוח לאומי) אם אתה חרדי לך תתגייס לקרבי ותקבל גם ,נורא פשוט אם אתה ערבי אז במקום לשרת 3 שנים אתה עובד ,תחסוך קצת כסף ולך לממן לך את הלימודים זה בסה"כ 12,000 ש"ח בשנה הבנת את זה חמור קופץ???

199.

עם אתה נכה עז מגיעה לך מימון אבל עם אתה דתי אישה או ערבי שמסרב לשרת את המדינה מגיע לך 0 עזרה מהמדינה וכך צריך להיות אתה נותן למדינה ומשקיע בה והיא מחזירה לך! לא משקיע אז לא מגיע

198.

197.

בניגוד לחייל שמקבל שכר זעום . לגבי נכים שלא שירתו עקב נכותם בהם צריך לתמוך אם הם לא נגד המדינה

196.

אם החרדים והערבים זקוקים ביותר למילגות הלימודים הללו, אז אולי שיואילו להתגייס לצבא ואז הם יהיו זכאים למלגות. מעבר לזה, רבני החרדים דואגים להמשך בורותם. רק כך הם ממשיכים להיות עדר צייתן שמביא אין ספור צאצאים לעולם ללא יכולת לתמוך בהם או לאפשר להם חינוך שיאפשר קיום עצמאי בעתיד, ששהמשכוכיות שלו הם הרבנים.

195.

תשובה: לא, לא מגיע לי משכורת כמו בהייטק. ובכלל, לא מגיע לי כלום בעולם הזה. אם אתה רוצה משהו, תעבוד בשבילו. אם אתה רוצה תמיכה ממשלתית, תעשה שירות קרבי. ואם לא עשית, חבל - בעיה שלך. הטענה שלך היא הרבה יותר מדמגוגית - היא פשוט אידיוטית. המדינה לא *חייבת* לממן לאף אחד את התואר. כל הרעיון הוא לתת מעבר למי שנתן מעצמו למדינה.

194.

בושה

193.

192.

מה יש? כואב לך שמי שאשכרה גם תורם משהו יקבל בחזרה?

191.

איבדת את זה ממזמן … חבל …

190.

המלגה המדוברת היא פיצוי מזערי למי שלא התחיל קריירה מקצועית או אקדמית בגיל 18, שירת את המדינה בשכר סמלי 3 שנים, סיכן את חייו, חי בתנאי שדה, ואכל אבק ביום ובלילה. איזה ניגוד יש בין זה לבין עידוד מגזרים שאינם משרתים בצה"ל ללמוד באקדמיה כדי להשתלב בחיי העבודה של חברה מודרנית?

189.

החשבון פשוט. קרבי משרת 3 שנים תוך סיכון חיים. בזמן הזה החרדים והערבים עובדים ועושים חיים. אחרי 3 שנים של ניתוק מהמציאות עזרה בלימודים היא דחיפה ראויה. הפתרון טוב יותר מאשר העלאה זניחה שממילא תשמש לטיול של אחרי צבא

188.

187.

אני אסביר לך. זה במקום לשלם ללוחמים משכורת. גם המענק, גם תקציב התחתונים לאנשי קבע ועכשיו גם זה. זו לא מלגת רווחה בגלל שהם מסכנים ועניים אלא בגלל שהם שירתו את הכלל בשירות קשה ומסוכן. כל השאר מוזמנים גם להתגייס ליחידות לוחמות. או לעבוד ולהרוויח לעצמם ללימודים בזמן שאחרים משרתים.

186.

185.

אמנון לוי אתה פסול!

184.

לבטל רק בגלל שיש עוד שמגיע להם?

183.

כותב הכתבה מסכים שצריך להעניק לחיילים מענק שחרור גבוהה יותר משכורת גבוהה יותר.. במקום לתת משכורות ומענקים גבוהים יותר למשוחררים משרד הביטחון לקח החלטה הרבה יותר טובה לכלכלה.. במקום שהכסף יבוזבז על שטויות, כאן יש אופציה לקבל לימודים אקדמיים בנות יכולות להיות לוחמות ומקבלות גם את המענק לנכים יש מענקים משל עצמם ובנוסף נכה יכול להתחיל ללמוד כבר במהלך שירותו הצבאי מכיוון שלרוב זה תפקידים מאפשרים ועבור חרדים יש רשימה ארוכה ללמה לא... לכותב הכתבה הרבה זמן לא ראיתי כתבה שנכתבה בכזאת חובבניות

182.

וליצור הבדלה בין מי שתורם למדינה, עוזב את החיים הרגילים שלו, שוכב בלילות בבוץ, נכנס לבתי מחבלים ומגן על המדינה לבין מי שבזמן הזה עושה דברים לטובת עצמו וזה לא משנה מאיזה מגזר.

181.

180.

179.

שכחת את המשטמטים

178.

חרדים ערבים לא ילחמו בשבילך.

177.

בפירוש לא מגיע משהו לכולם במידה שווה. רוצים וצריך לתת יותר למי שעשה יותר. הסוציאליזם עבר מן העולם. ובכלל, מי שרוצה משהו שיעבוד בשבילו. צריך להפסיק לבנות ציפיות ל״מגיע״. פרט לעידוד לטפיליות אין בכך כל ערך חברתי.

176.

חוצפן איך אתה ככה מעיז לזלזל בחיילים הקרביים שלנו שמחרפים נפשם שאתה אמנון לוי תישן בשקט בלילה .מגיע להם גם יותר מזה .מסכנים חייהם כל השאר לא מעניינים שיעזרו להם אבל הקרביים בראש ובראשונה.מגינים בגופם

175.

הערבים מקבלים יותר כסף מהישראלים אז לא לבכות עליהם

174.

שכר החיילים אצלנו נמוך בהשוואה לעולם. משם לא תבוא הישועה (עד שצה"ל יהפוך, אם אי-פעם לצבא מקצועי). הנחיצות לגיוס חיילים קרביים, שהמענק תורם לה, יכולה להיות מודגמת בטיעון הבא: במלחמת ויאטנאם נמסר כי על כל 100 חיילים משרתים 95 כאנשי שירותים ולוגיסטיקה ורק 5 כלוחמים. נאמר שבצה"ל היחס הוא 8 לוחמים לכל 100 חיילים או אפילו 10. ללא אותם לוחמים, המערך העצום של החיילים תומכי הלחימה לא ממומש. בהיעדר תגמול כספי משמעותי בשירות, המדינה יכולה לתגמל את אותם 8 או 10 מכל 100 לאחר השירות, וכך יהיה תמריץ לגיוס חיילים לשירות המפרך של החילות הקרביים.

173.

Yes, the combat soldiers deserve the support for schooling as the go civilian. No one else should get it, no Haredim, no Arabs, no one! Period!

172.

לכולם מגיע , אבל לגיבורים שיום יום במשך שלוש שנים מסכנים את עצמם ועושים את העבודה הכי קשה בארץ - מגיע לפחות שיעזרו להם לממן את הלימודים. ואתה סתם מחפש תשומת לב וכותרת על הגב של הלוחמים. מקשקש קישקושים. פופוליסט.

171.

170.

להיות קרבי ? בנקודה הזאת קורס לחלוטין הטיעון הערכי כביכול שלך. זה קיים ונפוץ היום הרבה יותר מבעבר. ללוחמים מגיע יותר . התיקון היחיד שהייתי מוסיף הוא להכליל במידת מה את תומכי הלחימה גם כן.

169.

168.

בזמן שחייל קרבי עושה pause לחיים שלו לשלוש שנים, הערבי מסיים לימודי רוקחות או באמצע לימודי רפואה, או סתם מרוויח 9000 שקל לחודש בתור שליח וולט. אז למה סתם להיות צר עין? מה, לא חשבת על זה לבד? איזה מין עיתונאי אתה??

167.

פעם מי שלא שירת לא יכול היה להוציא רשיון נהיגה. אני חושב שצריך לחזור לכך. אמנון אתה מיושן. אולי תלך לרשות הפלסטינית שלמעשה לא קיימת ותן להם עצות איוב

166.

165.

ממנים למי שהקריב למי שנתן, לרוב האחרים יש קדימות בכניסה למוסדות הללו כי אינם משרתים וזמנם בידם, חוץ מזה רוצה לימודים לכולם תציע, אולי אזרחי ישראל ישמחו לשלם עוד מיסים עבור החרדים והערבים

comment-2-comment

הצבא שודד את המדינה. האתוס אפוס בלע את כולנו חיים ומשוחררי הקבע מיליונרים שקונים נדלן כולם עם וילות כבר בגיל 40 על חשבוננו .

164.

קודם כל החיילים הקרביים,אחר כך כל השאר שגם להם דואגים ולפעמיים בלי סיבה

comment-2-comment

פעם הערכתי אותו,מאז סדרת הכתבות לפני כעשור ,כשהוא סיפר איך המשפחה שלו כעסה עליו והרחיקה אותו בגלל שהוא "השתאכנז" , כי הלך ללמוד עיתונות במקום להמשיך את העסק המשפחתי והציג עמדה גזענית נגד האשכנזים וירק לבאר ממנו שתה וחזר ל"אכלו לי , שתו לי" , למרות שמי שניסה למנוע ממנו לימודים זאת רק המשפחה הפרימיטיבית והגזענית שלו, ירד לי כל הכבוד וההערכה שלי אליו. אדם צבוע .

163.

מה הקשר בכלל?? לחיילים שמעמידים את החיים שלהם בסכנה קיומית בכל יום יש זכויות יותר מאשר לחרדים, ערבים, נכים וכו. וגם להם יש מלגות שהם זכאים להם. אז בטח ובטח לחבר'ה הצעירים שמגינים על המולדת. בושה על ההשוואה בין חיילים לערבים שקמים לחרב את המדינה

comment-2-comment

comment-2-comment

ערבים לא משרתים 3 שנים, חלקם גונבים קרקע לצורך בנית בית. חייל משרת 3 שנים, ועובד כל החיים ע"מ לרכוש קרקע .

comment-2-comment

162.

כל החיים שלו הוא סוגד אפיים לחברה החרדית וכנראה שכח בזכות מי הוא ומשפחתו חיים בבטחה בארץ. בושה, צריך לפטר אותו מכל הערוצים, גם ככה אף אחד לא צופה בתוכניות הממוחזרות שלו.

161.

160.

מה נתן הערבי למדינה? המענק הוא על נתינה למדינה לשאר הדברים יש מוסדות אחרים.

159.

158.

comment-2-comment

האם כל חוק משרת את כל האוכלוסיות ?

157.

המון צעירים לא בוחרים בדרך האקדמית בכל העלות הגבוהה, אם המדינה תסבסד עד תבטל את התשלום להשכלה הגבוהה אבל תדרוש ציונים גבוהים יותר מאשר עכשיו, נרוויח דור משכיל יותר ואיכותי יותר, שמקדיש יותר ללימודים ופחות לעבודות פרך במלצרות. נכון שללוחמים מגיע יותר ואפשר לפטור אותם יותר שנים ממסים נניח, אבל זה רעיון מעולה שהאקדמיה תהיה נגישה לכל מי שחפץ להשכיל. אגב ערבים, חייבים להוציא חוק שבכל המוסדות הציבוריים הדגל היחיד שיהיה מותר להניף הוא דגל ישראל.

156.

155.

מעדיף את הבחירה הראשונה.

154.

העלאת רמת ואיכות המשתמטים משירות כראוי בצבא, הוא אמנם אינטרס לאומי, אך האם הוא תלוי בתקציבים, ייחודיים לכך ?.. כל עדות המשתמטים רווי כספים, הניתנים ליושבי בית שלא תורמים דבר למדינה , הם עול, כולל כלכלי. שידאגו מצנטיהם שהכספים שהם מקבלים לרוב, יופנו לאפיקים הנכונים ולכל הפחות , יתאפשר לבנות ובני הנוער, משרתי המדינה כחוק, לסיים שירותם ולקבל גמול כראוי בעת לימודיהם. אתה טועה בגדול ומטעה אחרים - כמה חבל .

153.

152.

כנראה אמנון שכח שחוק הגיוס לא בורר את המתגייסים והצבא בוחר את המתאימים לקרבי, בא אמנון ואומר שמי שבוחר מראש לא להשתתף בנטל ומקבל סיוע ישיר ועקיף מהמדינה עדיף על אלו שנשלחו מכח חוק ופקודה

151.

החוק אומר שלוחמים בשירות מלא (32 חודשים למקרה ששכחת) יקבלו כ-18 אלף שקלים. בחשבון פשוט, 32 חודשים כפול 5,300 ש"ח (שכר מינימום למקרה ששכחת) = מעט יותר. תתבייש לך!!!

150.

comment-2-comment

בנוסף תורמים הרבה במקצועות חיונים למשק ולחברה.

149.

מה הקשר בכלל, אני עשיתי צבא + 20 שנה מילואים, אתה בכלל משווה לחרדי שתורם אפס ממש אפס למדינה

148.

147.

ערבי או חרדי שלא רוצה להגן על המדינה לא צריך לקבל מימון נוסף ללימודים. נכים מקבלים תמיכות אחרות. זו לא דעה לא פופולרית פשוט דבילית. החיילים הקרביים צריכים לקבל תמיכה אקדמית לפני כולם. אחרי זה אפשר לעזור לאוכלוסיות אחרות, לא קודם

146.

145.

כנראה שגם הם מנסים להפלות ערבים

144.

143.

זה שמגיע ללוחמים יותר.

142.

לא ביזבזתי זמן לקרא את הכתבה - כבר מהקשימון הבנתי לאן אתה חותר את הצדקנות לכאורה תריא בבית לילדים ולאישה פה ראו שתיתן את הכבוד לאנשים שבזכותם אתה חי חופשי ומתפרנס ויכול לכתוב שטיויות רק בשביל לכתוב אני מקווה שאתה לא באמת מאמין הקישקוש שאתה כותב

141.

כן למי שהולך להיות לוחם ושומר עליך כדי שתוכל לכתוב שטויות באינטרנט מגיע יותר , תתבייש איבדת את הדרך

140.

לא מונעים מאף אחד ללמוד. רק עוזרים לאלו שנתנו המון ונותנים להם בחזרה. גם נכים יכולים ומשרתים בצהל. ומי שלא רוצה להתגייס, שיממן בכוחות עצמו את הלימודים ואם כבר, גם במחיר למשתכן הייתי נותן סיכוי גבוה יותר למי ששירת בצהל לעומת מי שלא.

139.

הם מרוויחים ויכולים ללמוד . אז איזה שיווין יש פה ??? האפליה מופנית דווקא נגד החיילים שיוצאים לעתים נכים נפשית ופיזית לכל החיים ואילו הצעירים הערבים גם לומדים וגם מתקדמים בחיים ויש להם ביטחון אז מה האפליה ???

138.

137.

הרעיון הוא שאם יגדילו את המענק, אז אין שליטה על מה החיילים יעשו, אולי הכל ילך לטיול יותר מפנק אחרי צבא, או קניית רכב.. אבל המדינה רוצה טיפה להכווין את החיילים בתחילת דרכם האזרחית אז היא מממנת להם את הלימודים, כי כמו שאומרים ״עדיף לתת לאדם חכה מאשר דג״. מבחינת ׳אפליה׳ אין הבדל אם הכסף מגיע בתור מענק שחרור מוגדל או סבסוד לימודים.

136.

מי שלא משרת כמו הערבים - אז שילכו לעבוד, ירוויחו הרבה יותר ממה שנדרש ללימודים וילכו ללמוד. מי שכן משרת, צריך לתמרץ אותו כדי לשאוף להיות קרבי, ובלא מעט מקרים יש אופציה ללא קרביים לעבוד או ללמוד במקביל לשירותם הצבאי ובכך יש להם יתרון יחסית ללוחמים

135.

למה שמישהו יהיה לוחם אם אין לו הטבות ? חרדי/ערבי שישבו ועשו לעצמם יכלו לחסוך ב3 שנים הרבה כסף.

134.

בזמן שהם הגנו על המדינה אחרים עשו כסף ויכולים לממן לימודים.

133.

מי שתורם ומסכן את חייו ומתנדב לקרבי ראוי לקבל ללא ספק בלי תנאים ובלי שום שיוויוניות. הסוגיה של ערבים זה נושא אחר וכנ"ל של החרדים. דרך אגב שתי אוכלוסיות מוזמנות להתנדב לשירות בצה"ל ויש מבניהם מעט שבוחרים לשרת.

132.

131.

אם אתה נכה, אתה מקבל קצבת נכות מהמדינה. אם אתה ערבי או חרדי, אתה עדיין יכול לעשות צבא ובחירה שלך שלא עשית בנוגע לגבר או אישה, אם הייתה להם את היכולת להיות חיילים קרביים והם בחרו שלא, שיישאו בתוצאות. ולאלו שאין להם את היכולת הכלכלית? יש המון מלגות אחרות שלא קשורות ללוחמה, המלגה הזו נועדה להוקיר תודה לאלו ששומרים עליכם, בין היתר גם על כותב הכתבה הזו יום ולילה במשך שנתיים ושמונה ואף יותר פשוט כתבה שהיא בושה

comment-2-comment

130.

הכיס הוא אותו כיס. הגיע הזמן שיבחינו בין כאלו המתנדבים להגן בגופם מול אוכלי חינם

129.

החרדים מקבלים מספיק...

128.

כן,מגיע לחיילים יותר מאשר לערבים וחרדים שלא שרתו ולא עשו שירות לאומי,שלוש שנים של שרות צבאי הן 36משכורות ומגיע לחיילים פיצוי והכרת תודה,אכזבת,אמנון לוי,

127.

כתבה מאכזבת. אני בעד החוק. אמנון לוי, אתה אכזבת אותי ומהיום לא ארצה לראות אותך באף תוכנית טלויזיה. אתה מבחינתי פסול

126.

לחוקק חוק שירות לאומי שכל אזרח ואזרחית בגיל 18 ישרתו. בבית חולים או מכבי אש או ברבנות מצידי ולתת למי ששירת פטור ממיסים לזמן זהה לזמן השירות ועוד תמיכות.

comment-2-comment

125.

תתבייש. להזכירך, מי שמסכנים את חייהם עבורנו , מגיע להם בהחלט זכות קדימה. חוצפה שאתה מנצל את התקשורת בצורה מחפירה וזולה , על חשבון הטובים שבטובים

124.

כל מדינה משתמשת בהטבות, הקלות ותמריצים ישירים לקדם את האינטרסים החשובים בעיניה ואין לכך קשר לצדק או שוויון. מסיבה זו ישנן הקלות במ"ס לישובי גדר ופריפריה שמטרתם למנוע היתדלדלות אזורים אלו מהגירה למרכז ותמרוץ של תעשיינים להעביר מפעלים לאזורים מוכי אבטלה. בדיוק באופן הזה מעוניינת המדינה לקדם שירות קרבי ומשתמשת לשם כך בתמריץ של הקלה בשכר הלימוד. במקרה יש בזה גם לא מעט צדק אך זהו לא העניין

comment-2-comment

comment-2-comment

123.

122.

הרווחים והחסרונות ידועים לכולם. 40 אלף בהייטק זה רווח, אבל גם לקרבי יש רווחים. ואני הייתי בתפקיד שהוא לא פה ולא שם

121.

GI Bill. זה החוק האמריקאי שתומך בלי ודי מי ששירת בצבא. כל כך פשוט כל כך נכון

120.

דווקא האוכלוסיות שלא משרתות בצבא, קרי החרדים והערבים, זקוקות יותר לתואר אקדמי על מנת לשפר את מצבן הסוציו-אקונומי ולהשתלב בשוק העבודה. ל<<<<<< >>>>. טעות מיסודו. !!!! שום דבר. אני ומשפחתי וחבריי נילחמנו והקרבנו ועוד ועוד. ואני נכה צה״ל לנו כן מגיע. ולא למנוולים האלה ואוכלי חינם למינהם. שילכו לעזאזל. שאנו הקרבנו מחיינו ו פצענו שהם יהנו ויפגינו ויהפכו עול. ואוכלי חינם. בוש

comment-2-comment

החוק לא נועד לצמצם פערים אלע לתגמל חיילים קרביים

119.

אם אתה ערבי תעבוד 3 שנים שהחיילים משרתים כמעט בחינם יום ולילה ותממן לימודים ואם אתה חרדי אז תזיז תתחת מהכולל ותלך לעבוד חוצפה שאין כדוגמתה

118.

שירתי 20 שנה בצה"ל. אני גמלאי צה"ל. ואני אומר במפורש: לחייל הלוחם, שסיכן את חייו יום יום ושעה שעה, מגיע לו יותר ממה שמגיע לי! הבטחת לימודים אקדמיים לחייל הלוחם זו חובה לאומית. אגב, החייל הלוחם יכול להיות יהודי, נוצרי, צ'רקסי או ערבי! לחייל הלוחם מגיע לו. המדינה חייבת לו!

117.

116.

לא מדובר בחקיקה שוויונית או לא , אלא הוקרה על תרומת יתר. אבל כדמגוג בגרוש זה לא מפריע לך להוציא כותרת טפשית. כל ההסתכלות שלך עקומה. זה השנותנים לך במה לכתוב שטויות ולכל לכל אחד בשם השיוויון, גם זו בעיה הדורשת תיקון, אתה לא חושב?

115.

הדעה של אמנון מטופשת!!! מי שלא משרת בצבא יש לו שנתיים וחצי קודם זמן ללמוד או לעבוד ולעשות קצת כסף... המטרה של עזרה לחייל בשכר הלימוד היא להביא את הלוחמים חזרה לקו ההתחלה. אם ערבי עושה שירות לאומי או משרת כמובן גם לו מגיע אבל... לכל ה"לוחמים" למען הפלסטינאים שמניפים היום דגלי אשף באוניברסיטת באר שבע לא !!! חרדים מקבלים כבר היום מחוקים שונים של שותפי כחול השיער מספיק כסף ללמוד בכולל ולא לעבוד וגם להביא 8 ילדים...

114.

113.

כל אלה שמציינים כאן יכולים לעשות שירות לאומי ולהיות ממלגות שונות ובמידה והם בוחרים לא לתרום למדינה אז יש להם שלוש שנים לעבוד ולחסוך כסף ללימודים.

112.

לפי רמת ההקרבה הנדרשת ואחוז מהשכר ניתן להפקיד (כמו חיסכון לכל ילד) אבל מעדיפים לא לשלם לחיילים שכר הוגן ואח"כ לפצות בכל מיני תרגילים

111.

מי שמוכן לשרת שירות מסכן חיים זה המעט שהחברה יכולה לעזור לגבי ערבים הם מתחילים לימודים בגיל 19. איפה ההשוואה בכלל

110.

מעניין להם את התחת החיילים, אם מחר דגל התורה מודיעים שהם גם מוכנים ללקק למתחזה את הישבן , מייידית ישונה החוק ויקראו לו "יהודים כשרים ללמודים" . מכירת חיסול . ממשלה שהיא זנב של כלב.

109.

כל מגזר מקבל את ההטבות שלו , חרדים , ערבים וכו' . אז יש חיילים קרביים שמסכנים את חייהם למען המדינה שרוצים להתקדם ולקבל מימון ( חלקי ! ) של הלימודים . למה לא !? מגיע לכל אחד ואחד מהם עזרה ! הרעיון " מגיע לי גם " כל כך ילדותי , יש מלגות אחרות , יש מימונים , יש עוד אופציות די להטמין את הראש בחול ולהגיד "אכלו לי שתו לי זה לא פייר ". תתקדם

108.

ואני מסכים שכל מי שתרם לאומית למדינה במשך X שנים ולא יכל להשלים לימודים אחר הצהריים או לכלכל את עצמו (ולא בהכרח חייל קרבי, שירות לאומי אם יש כזה שאינו מאפשר חזרה הביתה ושנמשך מעל לשנתיים וחצי) אז צריך גם אותו לכלול בחוק. אך לפני שמטביעים את הספינה על יושביה אולי כדי להביט קדימה ולא אחורה, כלומר מאשרים אוכלוסיה אחת ואז לאותו החוק משייכים אוכלוסיות אחרות נוספות

107.

106.

שכחו את הקבוצה הגדולה והחשובה שהיא לא סקטור ,והיא שמאיישת תפקידים קרביים בצבא. אין להם לובי ולכן חשובה ההעדפה המתקנת על ההשקעה שלהם במשך 3 שנים.

105.

עם כל הכבוד, אנחנו לא בקיבוץ ולא ברוסיה הקומוניסטית. מי שתורם יותר מקבל (כלומר אמור לקבל) יותר. כך אומר ההיגיון וכך אומר צדק בסיסי. הטיעון של "לי לא מצליח אז אנא לדפוק את מי שמסוגל יותר" היא פגומה מוסרית ומסוכנת. ערבים אגב יכולים להתנדב לצבא אם ירצו.

104.

בזכותם אתה יכל לקשקש מה שאתה רוצה ואנכנו יכולים לישון בלילה בשקט.

103.

אמנון היקר, אני מציעה שלא נשלם משכורות על עבודה. ועם ובלי קשר: בוא נתחיל את השיוויון קצת לפני הצבא והאוניברסיטה

102.

מתקבלים לאוניברסיטאות הכי נחשקות בישראל וגרים במעונות במחירי רצפה, על חשבון המשרתים והלוחמים בצה"ל שלא מתקבלים. אז יש כאן אפליה הפוכה!

comment-2-comment

101.

אין טעם להתייחס אפילו לתוכן העניינים, הדעות שלו הזויות ועלולות להוביל לדה מורליזציה בעם. כל חוק עבור אוכלוסייה מסוימת הוא "אפליה" עבור אותה אוכלוסייה. האם צריך להעביר כסף רק כשהוא מגיע לכל האזרחים באופן שווה?

comment-2-comment

המענק ניתן כאות תודה על השרות של החיילים. ללא כל קשר ליכולתם הכלכלית. מתנה ממדינת ישראל לחיילים הקרביים.זה הקריטריון היחיד שרות קרבי.

100.

ואם כבר אנחנו בעניין זה - לפי עמדתי כל הלימודים עבור אזרחי המדינה צריכים להיות עד תואר ראשון חינם לגמרי. המדינה צריכה לעודד השכלה באופן רוחבי שיוויוני לכווולם. ואז נפטרנו מכל ענייני הקריטריונים והמלגות המיוחדות לקבוצות כאלו ולא ואחרות ועוד.

99.

בזמן השירות לוחם לא יכול לעבוד באמת , אם כן הוא ירוויח מעט כי אין לו הרבה ימים שהוא יכול לעבוד בהם , ועם החוק הזה יחסך לו זמן עבודה לאחר הצבא , מה שיעזור גם ללוחם וגם למדינה , כי אז הוא ייכנס לשוק העבודה לעבודה מועילה ויסיע לכלכלה הישראלית מהר יותר

98.

97.

96.

כמו חייל קרבי ואתה טועה בענק. מאז ומעולם היית שפוט של הכתות החרדיות המשתמטות .

95.

אז שופכים עוד כסף כדי לפתור הבעיה במקום לפתור מהשורש. הבעיה היא שלא משלמים כמעט כלום לחיילי צבא החובה. ואם היו משלמים לפי הערך האמיתי שלהם אז גם הקרביים היו מקבלים יותר ומבלי שזה יהיה נדבה .וגם הכלכלה הייתה יוצאת נשכרת. הרי כל דבר נמדד כאן בכסף במדינה הקפיטליסטית הזאת ורק שירות בצבא דורשים כמעט בחינם !

94.

comment-2-comment

comment-2-comment

93.

92.

91.

המציאות מפלה חיילים וחיילות שצריכים להקריב כמעט 3 שנים מחייהם בזמן שבני גילם בארץ ובעולם מתקדמים ולומדים. אני לא נגד לעזור לשכבות נוספות אבל פה אני חושבת שנעשה צדק שכן אנשים מהקבוצות שהזכרת בלי כסף ללימודים יכולים במקום השירות לעבוד ולחסוך כסף ללימודים. אני חושבת שכל מי שמשרת את המדינה צריך לקבל תמיכה ללימודים אבל כן בצורה דיפרנציאלית.

90.

89.

88.

חוק מביש שמטרתו לעודד מיליטריזם וגיוס בכלל באמצעות שוחד כספי

comment-2-comment

87.

לערבים קל יותר בצורה חד משמעית להתקבל ללימודים אקדמאיים. לנכים יש הטבות כאלו ואחרות במדינה. לא יודע כמה מספיק אבל יש. לחיילים אין כלום. ללוחמים אפילו יותר. אז כן צריך כאן צבא ואם לא יתנו איזה שהוא עידוד, בקרוב מאוד הוא לא יהיה קיים. אז אל תבלבל את המוח.

86.

שאר האוכלוסיות שהוזכרו מוזמנות להתגייס לקרבי

85.

84.

חרדי יכול לעבוד במשך 3 שנים נתמך סעד יכול לעבוד במשך 3 שנים חיל קרבי שיוצא פעם בחודש יכול לחלום לעבוד ולרוב מסיים את השרות בנימוס

83.

82.

לנטולי אמצעים יש מספיק מלגות ועמותות סיוע.

81.

אתה נותן שלוש שנים מהחיים שלך למדינה, מסכן את החיים שלך, מרוויח גרושים במקום ללמוד באוניברסיטה כמו כל ערבי, או להתבטל בכולל כמו חרדי טוב. המדינה רוצה להגיד לך תודה והלחזיר לך משהו על השירות ולכן החוק הזה ראוי, ואנשים כמוך.... פחות.

comment-2-comment

מה הקשר "מזרחי" כאן? אני אמנם, בעוונותי, אשכנזי אבל כשאני קורא מטומטמים כמוך, אני מתבייש באשכנזיותי.

comment-2-comment

80.

ישנם חיילים לא קרביים ששירתו את המדינה מכל הלב. להם לא מגיע, רק כי הפרופיל הרפואי שלהם נמוך? זו הפליה וכדאי שבג"צ יתן על כך את תשומת הלב וראויה שעה אחת קודם...

79.

אמנון יקר. שכחת איפה אתה חי. הקרביים נתנו הכל, הסתכנו בהכל כדי שאתה תוכל לפטפט באולפן ואחרים בבית קפה בתל אביב. נתנו מה שאף אחד בקבוצות שציינת לא נתן. היה טוב לו התנצלת בפני החיילים

78.

אז נכון, לא לכולם יש זכות לשרת בצבא בקרבי, אבל מי שכן שירת (שאגב, כמעט כולם מהשכבות הנזקקות) - מגיע לו. מה הבעיה שיש לך עם זה? הם תרמו יותר, לכן מגיע להם לקבל יותר.

comment-2-comment

וגם הקרביים שמחזיקים בנשק במי הם יורים? רוב ההרוגים הם אזרחים פלשתיניים כולל ילדים

77.

comment-2-comment

76.

חילים מתנדבים ומסכנים את חייהם מגיעה להם הערכת המדינה.

75.

למה משווים בין מיעוטים ללוחמים? קבוצת ההשוואה של לוחמים היא שאר החיילים או אנשי שירות לאומי או המשתמטים. אוכלוסיות חלשות לעמות זאת צריך להשוות לאוכלוסייה הכללית. בנוסף מה ההבדל המהותי בהעלאת שכר ללוחמים מול מלגה זה משחק סכום אפס כשההבדל היחיד הוא שהמדינה מקדמת לימודים אקדמיים לחיילים ומתמרצת אותם ללמוד.

74.

73.

72.

כן מגיע לאנשים שסיכנו את חייהם נתנו לחברה ועוד יתנו במילואים איזה בונוס מעבר לציבור שמכל מיני סיבות לא טרם לא סיכן את חייו , כנראה אמנון לוי השמאלן גם לא לקח חלק לא ביחידה קרבית ולא סיכן את חייו

71.

מגיע לכולם עזרה, אז מה? אתה לא חושב שלמי שמסכן את החיים מגיעה תמורה כלשהי? מדהים איך אין בטור הזה אפילו נימוק אחד מוצדק. טעיתי בך אמנון. אכזבת

70.

כיום במדינת ישראל כמעט כל האוכלוסיות שציין כותב הכתבה (חרדים, ערבים ונכים) מקבלות מימון מלא ללימודים אקדמיים. לא סתם האוניברסיטאות מלאות בערבים. בזמן שמי שמשרת 3 שנים צריך לממן את הלימודים מכיסו ועוד לעשות פסיכומטרי ולעבור וועדת קבלה. הערבים מקבלים מימון מלא, פטור מפסיכומטרי ומדלגים על כל המכשולים בדרך לתואר בחסות המדינה. האוכלוסייה היחידה שהחוק מפלה אותה אלו החיילים שמהווים את הרגליים האחוריות והגב של הצבא כל תומכי הלחימה והג'ובניקים שעושים עבודה לא פחות קשה מהקרביים ותורמים מעצמם ככל יכולתם לפעמים כי זה מה שהם יכולים מסיבות רפואיות או כאלו ואחרות.

69.

פופוליזם יא אמנון ,מגיע למי שתורם למדינה ,השאר ,שימצאו מקורות אחרים ,צריך לעודד אנשים לתרום ,החרדים והערבים ,לא תורמים ,נם רק נטל על הביטוח הלאומי ,שיתנדבו

68.

זה נראה כמו חוק פוליטי, כיוון שלא כל החיילים מסוגלים ללכת ללימודים, עדיף לתת לחיילים משכורות גדולות יותר,לאורך בשרות, ואז כל חייל משוחרר, יוכל לבחור לפי יכולתו מה ואיך לנצל את הכספים אשר ברשותו, וזה השיויון האמיתי,

67.

66.

65.

לא סתם הרייטינג של אמנון לוי בערוץ 13 מגרד את התחתית. הוא טרחן ומשעמם עם כל האג'נדות המזרחיות שלו. עכשיו, כשכלהצופים נטשו אותו הוא מחפש קצת תשומת לב. מה הקשר בין הנכים ו/או הערבים, לבין מענק לסיוע ברכישת תואר אקדמי לכל מי שנתן שרות קרבי קשה, מסוכן ומפרך? התביישתי בשביל אמנון לוי על דלות ודליחות הטיעונים שלו.

64.

השכלה ומקצוע ישארו תמיד

63.

לך......

62.

61.

"ואם אני נכה, או ערבי, או חרדי, או גבר, או אישה, שלא שירתו כחיילים קרביים, אבל אין לנו את היכולת לממן לימודים אקדמיים - לא מגיעה לנו תמיכה? " The answer is NO!! First of all: There are Women, Arabs, HAredi that serve in combat units. They too will be thanked with College Education. All the others- can simply volunteer to combat units and get the same deal! As for Disabled individuals- Israel should have a different way to help with education. however NOT the same as people who risk their lives fo the State of Israel.

60.

זאת מלגה על עשיה חשובה קשה וארכה

59.

המדינה צריכה לקדם אזרחים שהם מיטיבים עם המדינה (נתון לפרשנות). אנשים ששירתו בצבא בתפקידים קרביים בוודאות מיטיבים עם המדינה (שירות התנדבותי ברובו). ולכן יש לקדם אותם. דוגמא הפוכה לזה תהיה לקדם משפחות מרובות ילדים. מכיוון שילודה רבה היא איננה אינטרס ציבורי.

58.

התמיכה ניתנת עבור השירות הקרבי וסיכון חייהם למען המדינה ולא עבור נזקקות

57.

המדינה היא מדינה יהודית לפני דמוקרטית אין שיוויון ואסור שיהיה בין יהודים לערבים הערבים במדינה צריכים לקבל זכויות אזרח בסיסיות לא טוב להם שילכו לאבו דאבי כבר ראינו את חבריך הערבים בשומר חומות,, ממש מחבלים טרוריסטים תתבייש דמגוג,, גם בטלוויזיה אתה כזה

56.

מה לא ברור.? מראשית המדינה היה ברור שהמדינה חייבת לתמוך הן באלו שמשרתים בצבא והן בניפגעי פעולות איבה. כל היתר, המדינה דואגת להם דרך ביטוח לאומי. לכן יש "יתרון" לנכי צה"ל על נכי תאונות עבודה, למשל. זה פשוט נראה מוסרי שהמדינה תתמוך [יותר] באלו שעל פי חוק "נאלצים" להילחם עבורה [והם מיעוט מקרב כלל אזרחי המדינה]. זה ממש מוצדק שאדם צעיר שבמקום להתחיל את חייו הבוגרים בגיל 18 דנרש ל-3 או 4 [או יותר] שנים של שירות, מגיע לו פיצוי. למה אדון-עיתונאי [סליחה על הביטוי] לוי חושב שזה בסדר שכיום, כשקרוב ל-50% מכול שנתון לא משרתים בצבא, ולמשרתים, ובוודאי ללוחמים בפועל, לא מגיע פיצוי או יחס מעודף? למה אדון-עיתונאי [סליחה על הביטוי] לוי חושב שזה בסדר שתלמיד ישיבה מרוויח יותר מחייל בשרות סדיר [ויותר ממשרתי קבע זוטרים] זה בסדר? ולמה זה בסדר מבחינת אדון-עיתונאי [סליחה על הביטוי] לוי שקצינים במילואים ישרתו 60 ימים ויותר בלי תמורה הולמת ובלי [בפועל] הגנה על זכויותיהם? אז בקיצור, ברוב הבעיות במדינה [כולל בזמנו האופוריה לפני מלחמת יום כיפור, למשל] התקשורת היא חלק מהבעיה - לא חלק מהפיתרון. והכתבה של לוי היא רק דוגמה לכך.

comment-2-comment

הוא רק אמר שהפיצוי לא צריך לבוא בצורת מלגת לימודים. קצת הבנת הנקרא...

55.

54.

חובתנו לתגמל את אלו שסיכנו חייהם בעבורנו ועשו שירות קשה מאוד ומילואים בעבור כולנו. לא לוקחים מאחרים שום דבר אלא מתגמלים ומעודדים לוחמים.

53.

ואם אני מובטל שלא רוצה לעבוד? זה בערך הדעה שלך. לא מדובר ברווחה, מדובר בתגמול על עבודה קשה. מי שבאמת רוצה ללמוד במדינת ישראל יכול

52.

די לאכול את הראש. הבעיה היא בהסללה ללימודים אקדמיים עדיף במקום זה שיתנו לחיילים משוחררים כסף ושיעשו איתו מה שהם רוצים.

51.

לוי ישדר ויוכל להגיד את הדעות שלו. אנחנו לא במדינה קומוניסטית שמחלקים כסף למי שזקוק.זה גם לא צודק לחלק למי שזקוק במקום למי שראוי ומגיע לו. מי שזקוק הוא נתמך על ידי המדינה כדי שלא יהיה ברחוב וזה רק לצרכים בסיסיים.

50.

החרדי יכול להתגייס - הוא לא נכה, הערבים יכולים להתגייס - יש כאלה , יש גם נכים שמתגייסים, אבל היי, נכים מקבלים קיצבאות וסיוע מביטוח לאוממי בלאו הכי. אז כן!!!! חייל שנשלח לשמור מגופו ואולי למות למען אותם חרידים, ערבים וסתם משתמטים ?! "מבזבז" 3 שנים בהן יכול היה לעבוד ולחסוך מהוריו ועבורו? זה המאוד מעט שהמדינה יכולה לתת לו.

49.

comment-2-comment

48.

גם בארה"ב מי שמתגיס מקבל לימודים חינם. מגיע לחיילים הקרביים שמחרפים את נפשם קצת הערכה. אתה מעודד בנוניות ואי גיוס לקרבי. גם הדרוזים ,הערבים והנוצרים שמתגייסים לקרבי מקבלים לימודים בחינם. במקום לקרוא לערביי ישראל ולחרדים שיהיו נאמנים למדינה ויתגייסו לצהל אתה מתלונן על זה שחיילי צהל מקבלים לימודים חינם? תתבייש!!!

comment-2-comment

47.

התמיכה בחיילים ללמוד היא דבר חיובי. וזה אחלה שמגיע להם יותר מחרדים, ערבים וכדומה. הם סיכנו חיים, שירתו את המדינה. אז כן. מגיע להם יותר

46.

מסכימה אתך שמי ששירתו שירות מלא (גברים, נשים, לוחמים או לא) צריכים גם כן לקבל מלגה. מי שלא גויסו בגלל בעיות פיזיות/נפשיות זכאים גם. מי שלא שירתו מרצונם, עם כל הכבוד, זכו בשנתיים-שלוש מהחיים שלהם שבהן יכלו לעבוד ולחסוך כסף. למה אם כן לשלם להם מלגה? אין בזה שום היגיון. אגב אתה גם יודע היטב שהח"כים החרדים לא יתמכו בהצעה כזו (חלילה שהאברכים ישכילו). בכל מקרה, עד שתהיה מלגה לכו-לם לשלול מלגה מלוחמים רק כי אחרים לא מקבלים זו סתם רשעות.

45.

בשנים שילדנו היו 3 שנים ושמרו עליך כל השאר...... הבנת את זה אדון אמנון החוכמולוג

44.

ומדוע עלי להיות נכה כדי לקבל קיצבת נכות או להיות בהריון כדי לקבל חופשת לידה? ככה זה בחיים כל איד עם הבעיות והצ'ופרים שלו, שוויון יש רק אחרי המוות.

43.

דבר ראשון מגיע למי ששם את חייו, את גופו ונשמתו ונשמת משפחתו מנגד

42.

41.

לבטל את כל החוקים של "אפליה מתקנת", כולל לערבים, נשים חרדים נכים, הכל כולל הכל !!!

40.

בושה לכתבה

39.

סוף סוף מישהו שאומר את מה שנאמר בכל הציבור האם הבן שלי שנתן שלוש שנים למערכת כפי יכולתו וכפי שהצבא רצה הוא פחות ערך מלוחם ?

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

38.

37.

לא מדובר ברווחה, אלא בתגמול למי שסיכנו את חייהם למען המדינה. אם אמנון לוי כבר הזכיר ערבים, למה שהמדינה תתייחס אותו דבר למי שמוכן להקריב את חייו למען המדינה ולמי שכפרנציפ לא מוכן לעשות את זה? האם הם לא זוכים לאפליה מתקנת בתנאי הקבלה לאוניברסיטה, ופור של כמעט שלוש שנים לאזרחות? נכים מקבלים סיוע אחר, שהוא באמת רווחה.

comment-2-comment

במיוחד שהצעירים הערבים בתוך תוכם אפילו לא מראים נכונות לתרום משהו למדינה הזאת וכל מה שיש להם זה פוסטרים של דגל פלסטין, להם הוא רוצה לתת הזדמנות שוויונית? לפחות אם היו עושים משהו הייתי אומר אולי הוא צודק, אם היו עושים שירות לאומי אז אולי לממן אחוזים בהתאם (נגיד 40% לעומת מי שהיה לוחם וממומן 70%..). שיהיה משהו להצדיק את מה שהוא רושם. לגבי נכים אני בעד בכל מקרה לתת הזדמנות שוויונית. מגיע להם יותר ממה שהם מקבלים היום מהמדינה.

36.

35.

עיקרון של שיוויון מנטרל הרבה עקרונות חשובים. לפעמים חשובים יותר. הניסוי בקומוניזם כשל. בכל מקרה להכניס מקל לגלגלים ולעצור את העגלה לא מועיל לאלה שעליה ואלה שרוצים לעלות.

34.

הלימודים בארץ מסובסדים לכולם, למה לפתוח עיניים על סבסוד נוסף לחיילים קרביים? זו לא דעה לא פופולרית, זו פשוט דעה לא טובה.

33.

חיילים שהולכים לקרבי מוכנים לתרום את גופם למדינת ישראל ועל כך יש לתת להם מעל ומעבר. יש ליצור עבורם תנאים שישוו אותם לחבריהם שהולכים לתרום ביחידות בהם הם מתפתחים מבחינה מקצועית. חיילים אלה שרוטי חוויות לחימה, חלקם פועים מתהליכי האימונים, חלקם נפגעו נפשית בצבא גם אם לא בהגדרה פוסט טראומתיים. לכן, חשוב מאוד שהמדינה תחבק אותם בכל דרך. לא הגיוני שחייל קרבי לשעבר ועושה מילואים בהווה מקבל מכתב השבוע שבינתיים מתעכב שכר הלימוד שלו. לא בסדר. לא חברי. ככה מדינה לא עושה למגניה.

comment-2-comment

תוך זמן קצר למדי מצא עבודה בהייטק עם משכורת שכמעט כל בני גילו יכולים רק לחלום עליה. הוא יממן לעצמו תואר בקלות, והיה יכול להמשיך לעבוד בהייטק אפילו בלי תואר אם היה רוצה. הצבא היה מקפצה תעסוקתית וכספית עבורו. אם הוא היה קרבי כל זה לא היה מתאפשר. הוא היה מקריב כמעט 3 שנים מחייו ואולי אף יותר מזה.

32.

אם היית נותן 5000 שקלים לחודש לקרבי ו1000 לגובניק אז אולי היית צודק. להיות קרבי גם דופק אותך אחר כך עם 20 שנה מילואים שאף אחד לא סופר... תשקול הכל ותראה שגם אחרי החוק זה כלום (עבודה 3 שנים למי שלא עשה צבא במינימום שווה 180k)

31.

אתה אומר שגם לחרדים מגיע וגם לערבים מגיע אז אני חולק אליך אם זה זה יעודד להתגייס לקרבי זה טוב מאוד

30.

בזמן שאחרים בוחרים "להתנדנד" בישיבה, להקריב את חייהם ב"אוהלה של תורה" עאלק, מילא היו הולכים לעבוד... בשלוש שנים עבודה אפשר לממן תואר שלם. אבל מה לעשות שחוץ מ"לימודי קודש" הם אנאלפבתיים?

comment-2-comment

לא ידעתי שגבלס קם לתחיה...

comment-2-comment

אל תצפו מאיתנו, ה"חמור החילוני" לממן את הבחירות שלכם (מה שאנחנו עושים גם ככה לצערי). בחרתם לא ללמוד לימודי ליבה? בחרתם לא להתגייס לצבא? זכותכם המלאה, אבל לא אצפה שתקבלו על זה שקל, ושאחרים יפגעו מהבחירות שבחרתם לא לעשות. זה שאתה בחרת אחרת- מטעמיך שלך, לא גוזר על כלל המגזר.

29.

מי שלי משרת כלוחם ממש לא צריך לקבל. וגם מי נמצא סטטוס מתנגד למדינת ישראל או לא מסתכן כלום לא חייב לקבל פרוילגיה זו בשעה שנותנים למגזרים אחרים מיליארדים שוקלים אם ראוי להוריד מחיילים לוחמים.

28.

כשערן זהבי ועומרי כספי עשו מיליונים בחו"ל ושרתו שירות צבאי מגוחך של יום בחודש, אז הקרביים שילמו בבריאותם, מי אמר שצריך שויון? כן, לחייל קרבי מגיע יותר ועוד איך!

27.

אמנון, אתה לא מסתכל על הסוגיה הזו מהכיוון הנכון, כבר היום מדינת ישראל נמצאת בבעיית מוטיבציה חמורה, וחבר'ה צעירים (חילוניים) ומוכשרים מדירים רגליהם מהיחידות הלוחמות, בעיקר כשהם מרימים עיניהים קדימה ורואים כיצד הג'ובניקים של 8200 פותחים פערים בלתי ניתנים לגישור, צריך לטפל באוכלוסיות מוחלשות, אבל לא על חשבון הלוחמים.

26.

25.

לקבל תגמול על שנים של הקרבה ומאמץ. 'ממדים ללימודים' היא תוכנית מוצדקת !! כן, זו אפליה מתקנת שחובה שהמדינה צריכה לעשות. ולשאר הסקטורים שאינם יכולים לממן, שיפנו לסיוע מעמותות, או קרנות אוניברסיטאיות. גם ככה, החיילים לא מתוגמלים כראוי, לעומת סקטורים שאינם משרתים וחיים על חשבון הקופה הציבורית, אז לפחות שיקבלו 'דחיפה' לכיוון לימודים לחיים האזרחיים, שיהיו עם תואר ויוכלו להתפרנס ולשלם מיסים לפרזיטים..

24.

כאשר אמנון לוי אומר אני מקבל את טענתו ברצינות, יודע מתי ואיך לשאול את השאלות מבלי להתחנף לאף אחד. איך הוא שאל את מאי גולן, "אתה מתחנפת? את ?"

comment-2-comment

23.

אמנון לוי חיי בפלנטה אחרת כאילו שאנחנו לא מדינת היהודים אלא מדינת כל אזרחיה. כאילו האזרחים כולם נאמנים ולא פועלים נגד המדינה ואזרחי היהודיים. אמנון כל מה שכתב לא רלוונטי למצב שקורה במדינה. אתה רוצה לחזק את אויבינו מבפנים ולהגיד שהכל סבבה. אתה טועה ומטעה בגדול. לא מבין מאיפה החיבה שלך לערבים שכולם יודעים מה ייחסה למדינה.

22.

אתה מתעלם מכך שהלוא משרתים בצבא עושים לביתם כאשר בכל אותה עת החילים עושים למען המדינה ומסכנים את נפשם ... גם למען אלה שאינם לובשי מדים ומסיבותיהם אינם משרתים בצבא

21.

לוחם קרבי סיכן את חייוב במשך שלוש שנים לנען המדינה ולכן המדינה צריכה לעזור לו זה הכל, אין פה אפלי גזעית, או מיגרית או שום דבר שאיזה קשקוש פרוגרסיבי יכול להמציא! היום גם ערבים וגם חרדים יכולים ללכת לקרבי, ערבי שילך לקרבי (יש מעטים כאלה אבל המספרים גדלים) יקבל מלגה ככול לוחם אחר, ללא הבדל דת, גזע או מין!!!! ובקשר לנכה, צריך אולי לעזור לו, אבל זה לא קשור לזה

20.

עקרון השויון המקודש, שמעוור את עיני ביה״מ הגבוה לצדק ואחרים, הסבורים שאין שיקול צודק אחר פרט לעקרון השויון, שוב מנטרל את השכל הבריא של הכותב. האם לעובדה שחיילים משוחררים נתנו שנים מחייהם, אם לא ממש סיכנו אותם, האם לעובדה זאת אין כלל משקל? במלים אחרות: כתבה שגויה בעיקרה. פרופ. חיים שור

19.

18.

אמנון , לדעתי התבלבלת, חיילים, ובמיוחד קרביים ,נותנים למדינה 3 שנים מזמנם על פני האדמה, עבור זה הם "זוכים" מהמדינה לתמורה (כספית) , כששאר האוכלוסיות ה"חלשות" יתנו 3 שנים מזמנם על פני האדמה לטובת המדינה, גם להם תינתן הזכות למענקים. המענק אינו לחלשים וחולשה אינה קריטריון להענקתו.

17.

אמנון.גם לטיפשים לא מגיע.

16.

אמנון לוי שוב דופק את האג'נדה התומכת חרדים שלו. העם צריך להעריך את מי שתורם ומקןןה שכולם יתפכחו, אפילו ביבי

15.

14.

0
מצב לילה
מצב לילה