131
660 המונה טועם

אין על מסבחה: ביקור בחומוסייה חדשה ונסתרת

חומוס עם פול או מסבחה? בחומוסייה החדשה שהגיע אליה המונה טועם, התשובה כבר הייתה על השלט שבכניסה: החמימות של הגרגירים, התיבול המדויק, המתיקות הקלילה והאיזון העדין בין כל אלה, הוכיחו שוב לנהג המונית שלנו שאין על מסבחה - כשהיא עשויה טוב ונכון

תמונה כללית
קובי רובין | פורסם: 28/12/2021
צפו: המונה טועם ביקר בחומוסיה חדשה ונסתרת (צילום: משי בן עמי)
בקצה רחוב לבונטין בתל אביב יש אזור חנייה המיועד למוניות. זאת זכות גדולה בעיר, שכבר מזמן הפכה לחניון בתשלום בתוך הקניון של המדינה. החנייה נמצאת מול חומוסייה קצת נחבאת, אחרי בית הקפה הפופולרי ברחוב. את בית הקפה עוד אפשר לראות על הרחוב הראשי, אבל את החומוסייה אפשר בקלות לפספס, כי השלט שלה חבוי בתוך סגירת החורף הזמנית של המקום, וצריך להסתכל ממש מקרוב בשביל לראות מה בדיוק כתוב שם.
עוד ביקורות אוכל רחוב שיכולות לעניין אותך:
על השלט הפנימי של החומוסייה, החדשה והנסתרת, כתוב "חומוס פול" ומתחת למילים האלה, באותיות קידוש לבנה מנוקדות כדי שלא נטעה בהגייה, כתובה מילה אחת בגדול - "מסבחה" - וזה כנראה בשביל שלא תפספסו את העיקר ואת המטרה של המקום. ואני, מאז ומתמיד הייתי חסיד של מקומות ממוקדים.
האיזון המושלם והעדין בין כל המרכיבים, הטעם שגורם לך לשבת חזק יותר על הכיסא, השקט בין האוזניים, הטעם שמשתק לך את המוח לכמה רגעים, הרחוב הסואן, הלחצים - הכול נעלם לכמה שניות יקרות
התפריט של החומוסייה "מסבחה" מתחיל במנה בסיסית של מסבחה. אני כבר הבנתי שתמיד המנה הראשונה בתפריט מייצגת את המקום, והיא זאת שנושאת עליה את רוב הרווחים, ורק אחר כך התפריט לוקח סיבוב לכיוונים שונים. בהתחלה אתה חושב שאתה יודע מה אתה רוצה לאכול, אבל אז מרוב מנות ותוספות אתה מבלבל לעצמך את הצלחת בראש יותר מדי, ואחרי שאתה כבר בונה לעצמך בדמיון את המנה המושלמת מבחינתך, אתה הולך לאיבוד מרוב טעמים.
צילום: קובי רוביןאפשר לוותר על החומוס ועל הפול (צילום: קובי רובין)
על מסבחה אפשר לדבר ולהישאר בהבעת פנים אחת, סוג של הבעה שמתארת שלמות בצלחת. אתה יוצא מהארוחה מרוצה וחוזר אליה כמו עבד נרצע שוב ושוב. יש כאלו שישבעו מהמסבחה שלהם ויקללו את כל שאר החומוסיות - כל חומוסייה בסיסית שיש לה גרגירים וטחינה מנסה לפגוע במטרה, ורק לפעמים מצליחה. כאן בכתבה הזאת אני ממקד אתכם בדיוק מה לאכול, למרות התמונה שלמעלה.
פעמים רבות הגעתי לחומוסיות והמלצר הציע לי להזמין את המסבחה של המקום. אז קודם כל - כל הכבוד על התעוזה, כי אחר כך בדרך כלל מגיעה אכזבה מהטעם התפל. ואז הם שואלים אותך: "איך הייתה מנת המסבחה?", ואתה עונה: "בסדר", שזה כמו להגיד על מישהו שהוא "נחמד" - זה לא מספיק טוב בכללי וגם מאכזב. יש גם חומוסיות שבכלל לא יציעו מסבחה כי למה ליפול אם אפשר להישאר לעמוד. מסבחה לא טובה סוגרת מקום - מקום שבו טעמת מסבחה לא מוצלחת, אתה לא תחזור אליו שוב פעם. זהו, מיצית.
צילום: קובי רובין (צילום: קובי רובין)
השבוע מכר לא מאוד קרוב שעובד באזור, סיפר לי על המסבחה של "מסבחה", ואמר שמאז שהם פתחו הוא אוכל שם כמעט כל יום. "טוב נו, בסדר", אמרתי, ואז הוא הישיר אליי מבט ואמר לי ללכת מיד. מדובר במכר שגם ככה קשה לו הקשר עם אנשים, אז אם העיניים נפגשו לשנייה ברורה וחד משמעית, אותי זה שיכנע.

טעם שגורם לך לשבת יותר חזק על הכיסא

המונית כבר חיכתה בחנייה, ואני הסתובבתי על צירי והלכתי לאכול מסבחה ב"מסבחה". נכנסתי לחומוסייה והזמנתי מנה של חומוס משולש, אבל עם שני שליש מסבחה ושליש פול, סימבולי בלבד, רק לטעימה. הייתי צריך להזמין את המנה הקבועה שלי - בלי טחינה, כמובן, כי החומוס שהיה מסביב הספיק בכמות כמו שצריך, וזהו.
אחר כך הצטערתי שהזמנתי את המנה הזאת. האמת היא שהתפתתי להזמין אותה רק בשביל לטעום, אבל מעכשיו תרשמו איך להזמין: רק מסבחה עד למעלה עם נגיעה קטנה של חומוס בצד בלבד. כל כך פשוט, רק ככה מהיום והלאה. תוותרו גם על שמן הזית ועל התבלינים. רק מסבחה בבקשה עם מעט חומוס וזהו, שיהיה רק קצה של חומוס שיציץ החוצה.
האיזון המושלם והעדין בין כל המרכיבים, הטעם שגורם לך לשבת חזק יותר על הכיסא, השקט בין האוזניים, הטעם שמשתק לך את המוח לכמה רגעים, הרחוב הסואן, הלחצים - הכול נעלם לכמה שניות יקרות. אתה טועם את החמימות של הגרגירים דרך הטחינה העדינה, התיבול המדויק, הטעם שנשאר על הלשון בין מזלג למזלג, המתיקות הקלילה שמלווה את הכול - טיפונת של מתיקות שגורמת לך לחייך לעצמך, והרגע שבו אתה מבין שהעמסת יותר מדי על המזלג ואתה מתחיל לחשב את המנה קדימה ולא אחורה.
אם תגיעו עם עוד מישהו למקום, נראה אתכם מנהלים שיחה בין ביס לביס - זה לא יקרה. הפיתה מחכה בצד ונעלמת מחוסר חשיבות, כי מי בכלל יכול לחשוב על פחמימות? כל שאר הירקות שמוגשים מולך על השולחן נעלמים. הציעו לי גם בצל אחרי המזלג הראשון, הראש שלי עלה לרגע לכיוון המלצרית וירד בלי קשר עין חזרה לצלחת - לא תודה. הפול לא עניין אותי בכלל, הוא היה קצת דליל לטעמי, והחומוס היה כמו החומוס של "מי ומי" רק בלי החמיצות. החומוס בצד היה יותר כבד, עם טיפה יותר טחינה.
הצטערתי על המקום שהחומוס והפול תפסו לי בצלחת במקום המסבחה. הייתי צריך בשקט להשלים עם סיום המנה כי החלק של המסבחה התחיל להיגמר. הבנתי מיד שלא צריך לנסות לאכול יותר, אנחנו לא חיות שהולכות לישון לכמה ימים רצוף. הבנתי שאני צריך לקום בשקט מהכיסא, להשלים עם הגזירה שהסתיימה לה המנה של המסבחה היום, לחתוך בעדינות רבע פיתה ולנגב טוב טוב את המסבחה בכניעה, ולנשום נשימה ארוכה. המסבחה של "מסבחה" הפילה אותי מרוצה.
לכתבה זו 131 תגובות
הוספת תגובה
131

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
74.

וכבר ניסיתי הרבה חומוסיות שהמליצו על המסבחה שלהן ובסוף אין על אבו חסאן ביפו - הסניף המקורי בדולפין, לא המפונפנים שנפתחו בעקבותיו.

73.

72.

71.

70.

מאמין שמסבחה סבבה, אבל כמו כל מקום היום - מסכות על הסנטר ותרו על מסכה או תחבשו אותה נכון לפחות כאילו כשמישהו מצלם

69.

כתב שמכיר את החומוס של "מי ומי" בדגש על החמיצות שלה (בגלל זה הטחינה שלי עד היום מפוצצת מלימון) - זה כתב שאני מחזיק ממנו

68.

דרעק מיט לייבר

67.

עזבו אתכם מחומוס. איזה גוף מאלף!!

comment-2-comment

66.

65.

כאחד שאוכל מנת חומוס /פול / מסבחה אחת לשבוע ומכיר מקומות מעולים - חייב להגיד ש 29 ש"ח זה מוגזם. ברוב המקומות זה עולה 24-27 ש"ח וגם אז זה יקר אז 29... יותר מדי יקר.

comment-2-comment

אני 15 שנה בקנדה ועדיין יודע שהמסבחה הטובה בעולם נמצאת בעלי קרוואן ביפו. רק אצלם! באחד משני הסניפים שיש להם ביפו זה לא משנה. אלופים. תודה!

comment-2-comment

64.

מנת המסבחה עם חומוס הכי טעימה שחוויתי. והכי חשוב- לא יוצרת בטונדה בבטן ! מומלץ מאד!

comment-2-comment

בדוק.

63.

62.

משעשע

61.

60.

הלכתי למקומות שהומלצו והיה הבדל שמיים וארץ בין מה שנכתב למה שטעמתי שם......

59.

comment-2-comment

58.

57.

הייתי בעקבות הכתבה ודי התאכזבתי.שרות מצוין,אנשים נדיבים ואדיבים אבל החומוס על כל צורותיו בינוני

comment-2-comment

56.

55.

54.

אל תצנזרו את האמת

53.

52.

51.

גיחי גיחי תת רמה

50.

אוכל טוב לא מוגש בחד"פ ומי שמגיש את שבישל בחד"פ מראה לנו בדיוק מה הוא חושב על מעשה ידיו - אוכל שאינו ראוי לכלים מכובדים.

49.

48.

comment-2-comment

זכרו את הפרעות בעזרת ישראל בכותל -דתיים פורים ביהודים. זכרו את יגעל עמיר הדתי שרצח ראש ממשלה. זכרו את הרב כהנא (וממשיכי דרכו) שהבטיח שאחרי הערבים הוא יטפל בחילוניים. זכרו את הרבנים-גנבים-מושחתים-רשעים שמראים את הדרך לכל העדר שנע אחריהם. ויש עוד הרבה סיבות מסוג זה.

comment-2-comment

comment-2-comment

47.

מקפיד לקרוא אותו - וכשיוצא גם לבדוק את המקומות עליהם אתה ממליץ.

46.

כל התל-אביבים סתם חקיינים.

45.

44.

comment-2-comment

מזכיר לי את מנות הקרב בצבא

comment-2-comment

43.

comment-2-comment

42.

אבו ברקוביץ זה החומוס האמיתי ברמת השרון אתמול ניר הזמין אותי טעים ברמות

comment-2-comment

חומוס חסר טעם לאשכנזים

comment-2-comment

כל מי שאוהב את חליל ולא רוצה לנסוע לרמלה יכול לאכול באבו ברקוביץ ולקבל מנה דומה מאוד!!!

41.

המסבחה הכי טעימה שאכלתי

comment-2-comment

comment-2-comment

40.

מילא שהכתבות ממומנות, אבל אם קובי היה נוהג כמו שהוא כותב הוא היה עסוק כל היום בהחלפת פרטים...

39.

חומוס ברמה, מסבחה ברמה והכי חשוב, בעלים ברמה שתמיד מקבל אותך עם חיוך. והמחיר? בהחלט לא 29 ש"ח למנה!!

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

38.

תעשו בדיקה כמה עולים החומרים ותבינו כמה אנחנו חמורים. זה שהוא בוחר לוקיישן זה כבר בעיה של בעל הבית

comment-2-comment

עושים ים של כסף. כנל אני חושב חומוס או פלאפל לא אמור לעלות יותר מ10 שקלים. אבל חמורים לא נגמרים.. רק מתחלפים

37.

comment-2-comment

אבדה גדולה

36.

comment-2-comment

חומוסיה בצנטרום של הפאילה, איך לא יגבה מחיר בשמיים ? רק השכירות היא 20 שקל מהמנה...

comment-2-comment

צלחת לא צריכה לעלות יותר מ 15-18 ש"ח.

35.

איך עילגות כזו מגיע לפירסום? לא מגניב. לא קול. לא אותנטי עאלק, לא חכם ולא טעים ובטח לא אוביקטיבי.

comment-2-comment

הוא מאוד אובייקטיבי אבל כותב לפי מה ששילמו לו לכתוב.

34.

לא נשכח את יגאל יושע שנרצח בלינץ' בלוד.

33.

המסבחה אליפות העולם

32.

איזה יופי נהדר.

31.

נסתר בא להגיד לנו שהמקום אינו זקוק לכסף עובד רק בשביל קהל מסויים ומי שמוצא את המקום הוא נכנס לתוך קבוצה מאוד מיוחדת של אנשים מיוחדים, חומוס בליאט, רוצה לקנות גרגרים בשקל ולמכור פי כמה לכמה שיותר בבונים

30.

מה קורה בארץ הזו רבאק נחנקנו כבר

29.

אין על המסיבה של חליל ברמלה הכי טובה בארץ

comment-2-comment

28.

כי אף פעם לא אכלת מסבחה טובה באמת

27.

שם זה המקור, השאר זה רק תחליף חיוור

26.

25.

רמת כתיבה של תלמיד שמצליח להוציא רק 6 בחיבור, כמה שייתאמץ לא יקבל אפילו 6.5. העליבות היא לא שלו, אלא של העורך שלו (שבטח לא יפרסם את השורות האלה)

24.

כתבה לא מעניינת רק פרייר קונה חומוס במחיר כזה

comment-2-comment

23.

.

comment-2-comment

ראשית, לבונטין 2 ולא 4. שנית, גם אם זה היה הבית השני ברחוב (4) ולא הבית הראשון (2), עדין זה "קצה הרחוב"

comment-2-comment

ולא היה כתוב בסוף הרחוב - יא עילג

22.

נסתרת עאלק.

21.

comment-2-comment

comment-2-comment

20.

19.

אחמד .נפגעת ? יש מקום לכולם .פרגון זה בלי כסף .אחלה כתבה.יגיע לאכול

18.

כל דבר המונה "מגלה" , הכל מתגלה לו כאילו היה זה הסנה הבוער , התגלות . נראה לי שהבעיה אינה במקומות ה"נסתרים" מהעין אלא פשוט יכולת האבחנה העלובה של המונה

17.

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

מריבה של אנשים מסכנים וחסרי ביטחון 2022 - תתקדמו יא בורים

comment-2-comment

comment-2-comment

מה אוכל את האנשים???

comment-2-comment

16.

המסעדה הכי מזעזעת שיש ונתת לה ביקורת של מינימום כוכב מישלן מה שהוכיח שני דברים, או שאתה מקבל כסף להציג את המסעדות בטוב או שיש לך חוש טעם של סנדל. תפרסם כתבה עם התנצלות לכל הלקוחות שסמכו על דעתך ואכלו אצל גודי בעקבות המלצתך ואז אתייחס אליך שוב ברצינות עד אז אתה פסול.

comment-2-comment

אוי מה שהלך בשירותים שם, נכנסתי, הרחתי, שמעתי את הגניחות של האנשים בתאי השירותים וברחתי משם

comment-2-comment

comment-2-comment

אחד הגרועים וקיבל המלצה מטורפת

15.

14.

שני סוגים של חומוס? אחד כמו המיומי והשני קצת כבד? משולש זה חומוס פול מסבחה, כי אם לוקחים רק מסבחה ופול זה לא משולש. והכי חשוב תכתוב לא לטעמי, כי יש מצב שלמישהו אחר זה כן לטעמו. מי פנוי לדיזינגוף?

13.

אכלתי רגיל לחלוטין מבקר אוכל אהבל

12.

comment-2-comment

ותסתובב ותאכל

11.

החומוס וכד' מאכלים פשוטים שבפשוטים וזוכים לתיאורים הוליוודים בדומה לתכניות על הכדורגל בארץ (ליגה ד-ה בעולם עם דרישות כסף בשמיים),אלא אם יש בזה עניין של פרנסת אוויר טובה. בריאות! אבל עם איזו ג'ובה ע"י.

comment-2-comment

10.

9.

אם בחרתם בו אז לפחות שהוא יכתוב במילים יומיומות עילגות כמו של נהג ולא של כותב אנונימי באתר

comment-2-comment

דפקט

8.

comment-2-comment

לבונטין שניים. או 2 . או שתקרא שוב תכתבה.

comment-2-comment

comment-2-comment

7.

אוכל שמוגש בחד פעמי הוא פחות טעים, פחות בריא ומזהם עד האתר הזה ימשיך לקדם את התופעה הזאת?

comment-2-comment

צעקתי איה איה על האסלה

6.

אין לה טעם כבר

5.

מזל שלא שיתפת אותנו איך המסבחה "יצאה" מלשון יציאה.

4.

כל פעם בוטקה אחר נסתר

3.

תענוג

2.

אבו חסן מיספר אחד בארץ המסעדה הלבנונית באבו גוש כל השאר חקוי במחרים מופרזים

comment-2-comment

comment-2-comment

אנשים מאוד נחמדים

comment-2-comment

מאיפה הבאת את אבו גוש? מהנפטלין?

comment-2-comment

comment-2-comment

את פרעות תשפ״ב , את שריפת המכוניות והלינץ׳

comment-2-comment

לגבי אבו חסן מסכים

comment-2-comment

comment-2-comment

לא חסן,לא גזענות ,קצת כבוד לאומי , לאומיות ,זאת המלה הנכונה , וזה בסדר שתהיה לכל עם חפץ חיים קצת גאווה לאומית

comment-2-comment

אבו חסן זאת המנת מסבחה הכי טעים בישראל. הייתה ותשאר.

comment-2-comment

comment-2-comment

שלא לדבר על היוונים שטמאו את בית המקדש, והגרמנים...

1.

זה כבר נושא לעוס שיצא מכל החורים. תשנו כיוון

לכל התגובות
0
מצב לילה
מצב לילה