119
מורן אזולאי 850

הראשון לרוץ מול נתניהו: מה מנסה יולי אדלשטיין להשיג

בסביבת רה"מ לשעבר כבר לא פוסלים אפשרות של פרישה פתאומית. קורא התיגר הראשון בליכוד מאותת לכל השחקנים: אני הכתובת. ברקת וכץ יחכו בצד ויתנו לו לעשות את העבודה השחורה | פרשנות

תמונה כללית
מורן אזולאי | פורסם: 12/10/2021
יולי אדלשטיין יודע שאין לו סיכוי לנצח עכשיו בפריימריז לראשות הליכוד. כמו בנימין נתניהו וניר ברקת, גם הוא רואה את הסקרים ומבין שבמצב הדברים הנוכחי אין אפשרות להדיח את יו"ר המפלגה. כרגע, אפילו לא לנצח את ברקת.
מה בכל זאת רוצה אדלשטיין להשיג בהכרזת הריצה לראשות הליכוד? במערכת הפוליטית נשמעת ההערכה שלפיה הוא דווקא מציאותי ומכיר בכוחו הפוליטי. יודע שאין לו סיכוי מול נתניהו, אבל נערך לאפשרות שראש הממשלה לשעבר יפנה באופן פתאומי את הבמה.
צילום: נועם מושקוביץבנימין נתניהו ויולי אדלשטיין. "מסר מורכב מדי" (צילום: נועם מושקוביץ)
בסביבת נתניהו יש גורמים המאשרים את המידע שלפיו הוא שוקל את צעדיו ואת המשך דרכו הפוליטית משום שאינו רואה אופק. גם אם יצליח במשימתו הגדולה, לפרק את הממשלה הנוכחית, לא תהיה לו ממשלה משלו. למצב הזה אדלשטיין מכוון.
יציאתו מתחת לפני השטח כקורא התיגר הראשון באופן רשמי אמורה כנראה לספק לו שני יתרונות. אחד: בקרב חלק מהמתפקדים הצעד יתפרש כאקט אמיץ ומנהיגותי שיקנה לו נקודות זכות. השני: הוא יגרוף אליו את כל מאוכזבי נתניהו בליכוד ויבנה מחנה ראשוני שיתגבש סביבו.
מכאן עשוי אדלשטיין להשיג את מטרת העל: איתות ממוקד לכל שחקני המפתח שאם אפשר להקים ממשלה אחרת בכנסת הנוכחית בלי ללכת לבחירות - הוא הכתובת. את העסקים צריך לעשות איתו.
"להסביר למתפקדים שהשיטה בישראל והחרמות האישיות מייצרות מציאות פוליטית כזאת, שנתניהו על אף כוחו הפוליטי לא יכול להיות ראש ממשלה, זו לא משימה פשוטה"
צילום: אבי מועלםניר ברקת וישראל כץ. יתגלחו על אדלשטיין (צילום: אבי מועלם)
התוכנית של אדלשטיין יכולה אולי להצליח, אבל יש בה גם הרבה מאוד מרכיבים שיכולים להשתבש. מולו ניצבים שני שחקנים משופשפים, ניר ברקת וישראל כץ, שכל אחד בדרכו נערך לאותו תרחיש בדיוק. הם יעשו את זה כנראה על "דרך המלך", אחרי שאדלשטיין יעשה עבורם את העבודה השחורה.
הוא יהיה זה שיצטרך לתווך למתפקדים את המסר המורכב כל כך, שלפיו נתניהו הוא אמנם המנהיג הפופולרי בישראל, זה שיודע להביא הכי הרבה מנדטים, אבל גם היחיד שלא יצליח להרכיב ממשלה. פשוט כי אין לו קואליציה. וזה לא הולך להשתנות בקרוב - לא משנה כמה סבבי בחירות יתקיימו פה.
המסר הזה, שאותו מנסים להסביר בכירי הליכוד באופן גלוי וסמוי במשך ארבע מערכות בחירות, פשוט לא מחלחל לשטח. "מסר מורכב מדי", אומר גורם פוליטי בליכוד. "להסביר למתפקדים שהשיטה בישראל והחרמות האישיות מייצרות מציאות פוליטית כזאת, שנתניהו על אף כוחו הפוליטי לא יכול להיות ראש ממשלה, זו לא משימה פשוטה".
אבל לאדלשטיין כבר אין ברירה. הוא יהיה חייב לנסות להסביר, גם אם המתפקדים עוד לא בשלים. בצד ימתינו ברקת, כץ ואחרים, יביטו בריקושטים של המהלך ויתגלחו עליו. "חמורו של משיח", הגדירו גורמים בליכוד את מה שיכול להתחולל ברגע שבו תתרחש תזוזה כלשהי במפלגה.
לכתבה זו 119 תגובות
הוספת תגובה
119

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
83.

כפוקד לא אתן ליולי אף קול על אף הטלפונים שהוא מתקשר אלי

82.

שנאמר 'בפני עיוור לא תשים מכשול'

81.

הסוכנות???? יש םה דיל עם הקואליציה, נתניהו הודח, השחיתות פה להשאר

80.

סילבן שלום המועמד המתאים והראוי ביותר לכהן כראש ממשלת ישראל

79.

יפסיד גם נגד קונוס! אותו דבר כץ.

78.

77.

כל הכתבות האלה שכנראה הגיעו במסרים מהנאשם לא מעניינות אף אחד חוץ מהרצון שלו לשטוף לאנשים את המוח עם שטויות!! נמאס כבר צכל הפוליטיקאים וכל המשחקים הפוליטיים! זאת לא סדרת טלויזיה, יש פה אנשים ואזרחים שתריך לדאוג להם. אף אחד לא דואג לקשישים!!! מצד אחד מקבלים קצבת זיקנה נמוכה ומתד שני אפ הם צריכים מטפל, הם מחוייבים לשלם לו שכר מינימום פלוס פנסיה, פוליטיקאים אפסים מכל הצדדים!! אף אחד לא מטפל בבעיה הזאת!

76.

אם היה זז הצידה ההינו עכשיו בשלטון

comment-2-comment

75.

comment-2-comment

לא הצליח להגיע ל-60 מושבים בכנסת (חצי מ-120)... לאלוהים הפתרון.

74.

comment-2-comment

73.

72.

71.

70.

69.

באמצעות חסימת כתובת המייל של המגיב?! באופן כמעט עקבי, התגובות שלי לא מפורסמות משום מה. ולא ברורה הסיבה

comment-2-comment

שאתה לא אלים או גס מספיק. קבל את זה כמחמאה. האלגוריתם תוכנת להעדיף תגובות, עילגות, כזעניות ומטומטמות, והעיקר שיהיה בהן צירוף האותיות הפשוט ב-י-ב-י

comment-2-comment

68.

comment-2-comment

זו ממשלה של גנבים וערסים

67.

תודה לאל!

comment-2-comment

comment-2-comment

אז תעוף אליו ותודה לו פנים אל פנים ויהי זכרונך ברוך

66.

הכותב מפנטז על פרישה של מי שקיבל יותר אמון וקולות בעם בהרבה מכל אחד אחר הליכוד דמוקרטי כולם יכולים להתמודד ובליכוד מה לעשות מעריכים כשרון יכולת ותוצאות מה שאומר שביבי ינצח

comment-2-comment

חוץ מאנשי הליכוד אף אחד לא מאמין ולא סומך על ביבי

comment-2-comment

אם הוא חושב שהוא מוכשר אז הסיבה לא בו אז מה נותר כנראה הצוות לא כל כך מסיעים לו להרכיב ממשלה חומר למחשבה.

65.

ידוע שהוא יצליח להיות מנהיג הליכוד האפשאות היא שניר ברקת או כץ מפעילים אותו בהצלחה רבה בכול אופן הגיע הזמן לשינוי בתנועה שלנו

64.

איך זה שכתבות של מורן אזולאי תמיד, אבל תמיד, יהיו עם תמונה של מורן אזולאי? בכתבה הזאת, למשל, היה די הגיוני לבחור תמונה של יולי אדלשטיין, לא? מה הסיפור?

comment-2-comment

comment-2-comment

63.

אל תתאמץ יולי

62.

יש קשר?

comment-2-comment

61.

כל הכבוד יולי עכשו ביבי יכול לממש את אהבת נעוריו להיות טיס במטוס בסלון עם כיסאות שיביא מהבית ביבי זה ניגמר לך

60.

מי שמפחד לומר את האמת הוא פופוליסט סוג ב, ברקת וכץ פחדנים שניהם ועל כן לא ראויים להנהיג את המדינה.

comment-2-comment

comment-2-comment

כנ"ל עם בצים של תייש

59.

אדלשטיין ימשוך אליו קהל שבעבר במרכז הליכוד, היו אנשי סער ואלקין. משכך, הכח של ברקת וכץ יקטן משמעותית וביבי ינצח בפריימריס בגדול.

58.

כל עוד ביבי בפנים אף ראש ממשלה מטעם הליכוד לא יהיה עצמאי. זה יהיה כמו ברוסיה. פוטין שם את מדבדב במקומו אבל כל ההחלטות היו של פוטין. ויש שם המון נזק ובאלגן. קודם הנאשם חחייב לעוף מהכנסת לשלם על לפחות על רב הנזק שגרם ואז אפשר לדבר על התמודדות של ליכוד. בינתיים ראש ממשלה מליכוד לא על הפרק.

comment-2-comment

בוחרים בנתניהו ובליכוד

57.

comment-2-comment

השמאליים ברובם עושים צבא והקימו התישבות

56.

55.

54.

comment-2-comment

53.

52.

51.

50.

שבויים בתדמית שיצר ביבי במכונת התעמולה המשומנת שלו

49.

48.

מפלגה המורכבת מאנשים נמוכים, קטנים, דוחים.. העיף כל מקצועיות והשאיר לקקנים מקצועיים. הבעיה היחידה היא הבוחרים המטומטמים של הליכוד שעיוורים למתרחש ולא מוותרים "על הבית". טיפפשים

47.

46.

מעניין כמה מנדטים יישארו לנוכלים.

45.

והאמת שגם יחד איתו. זה מה שקורה שאתה מקיף את עצמך באנשים חסרי תרבות ויושרה, תתי רמה ולקקנים.

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

44.

תחמנותו ויכולותיו התקשורתיות לא מגיעה לעקב נעלו של ביבי. בליכוד ואולי במדינת ישראל של היום, למי שאין כישורים כאלה לא ימשיל עצמו במפלגות, ולבטח לא לראשות ממשלה. כ

43.

אתה מבזבז את זמנך. לא יהיה רו"מ מגל העלייה שלך, צר לי. אם עוד היה סיכוי הוא נגוז כשהתחתנת עם משפחת אוליגרך. אנשים בישראל חשדניים, אולי בצדק. הרבה שלדים יצוצו שם. אין לך סיכוי. אני כבר אומר, אתה חי באשליה.

42.

הוא הדבק שמחזיק את ממשלת האחדות שעוסקת עכשיו בתיקון הנזקים שהשאיר אחריו.

41.

40.

39.

למען ביטחון המדינה הליכוד חייב להתעשת ולהקים ממשלת ימין חזקה.הדרך לכך:נתניהו החוצה!

38.

הליכוד יתבוסס בבוץ הרבה שנים, נתניהו משאיר מפלגה חלשה עם אנשים חסרי אופי.

37.

36.

35.

34.

34.

לכל מתמודד מול ביבי אין סיכוי להמשיך ולהיות חבר מפלגה יש מי שיראה לו את הדרך החוצה כולל מעקבים, ציטוט לטלפון ורדיפת המשפחה

comment-2-comment

33.

32.

31.

״להסביר למתפקדים שהשיטה בישראל והחרמות האישיות מייצרות מציאות פוליטית כזאת, שנתניהו על אף כוחו הפוליטי לא יכול להיות ראש ממשלה, זו לא משימה פשוטה״. מראה כמה שמתפקדי הליכוד הם לא חכמים, אלא סתם כת מעריצים ללא הבנה פוליטית או חיבור למציאות.

30.

29.

מה קרה לאחרון שניסה להשיג בחירות בתוך מפלגתו, יש עתיד? היכן הוא היום?

28.

27.

26.

25.

comment-2-comment

24.

23.

22.

שייח מכןבד המיזרחים פוחדים מהלבנים אבל הילד הגאה כבר פותח במשא הכפשות רגב סיבוני אמסלם מכלוף ביטן בטון ישר לראשות הממשלה לשון חומה כולם אתמודד אבל ביום שאחרי כולם מפחדים מהפסכולגית ופוסיקט

21.

ובינתיים הוא עומד בזה יפה, יחד עם ״חבורת הזבל״ שמסביבו

comment-2-comment

ביבי הביא את המדינה להישגים מדהימים ב12 השנים האחרונות. כל אלה שמדברים על הרס המדינה חיים בשגשוג כלכלי מדהים. אכן דיסוננס

comment-2-comment

20.

comment-2-comment

19.

המזל של המושחת הוא המיזרחים שפוחדים לצאת מהארון להיתמודד אבל שישארו בחוץ כי המושחת השקרן לא יכול להרקיב ממשלה אק מיזרחי יכול לעמוד בראש הליכוד כי הבבונים הולכים בעינים עצומות לתחתית הביוב

18.

כי הוא זר. ואני לא מתכוונת לשום הפליה. גם ברקת וגם כץ הם יותר מובנים לרב הציבור. אם מר בנט לא היה נולד פה, לא היה מתמלח במנטליות ישראלית, לא היה לא שום אפשרות להיות ראש הממשלה. יחד עם זאת מר אדלשטיין היה יכל להיות ראש הכנסת נהדר, זה היה מקומו. הכל, כמובן, לדעתי הצנועה.

comment-2-comment

האיש לא רואה כלום חוץ מכיסא. ואת התחת של נתניהו מקרוב מאוד מאוד. דוחה.

17.

ישראל כץ, אם הייתה אפשרות לשים פתק שלילי הייתי שם. אדם לא אמין, אסור שיהיה בממשלה כלשהיא. אדלשטין ברקת, אחד מכם לרשות הליכוד. רק זה הולך.

16.

comment-2-comment

אל תצחיקו

15.

14.

comment-2-comment

13.

12.

מדביק השיער הסגול לא ליגודניק ולא היה מעולם כזה. הוא דואג שיצטרך להוציא שקל מהכיס, הרי הדיילת לא תמיד מרשה...

11.

רק ברקת

10.

הסכם בין אדלשטיין וחמו נבזלין מול פוטין זה שה ראש מפלגת ליקוד יהיה ביחסים מאוד חברתיים עם קנוניה של פוטין ו נבזחין יוכל לחזור לרוסיה

9.

רק ביבי בהנהגת הליכוד לא לעשות שטויות ביבי היום עם36 מנדטים זה רק ההחה

8.

האמת, לא נמאס לכם לראות תמונה של מורן אזולאי עם כל כתבה שלה? בעיה נרקיסיסטית שדורשת התערבות רפואית מיידית. מגוחך עד כדי בכי.

comment-2-comment

7.

מציג את הפיתוי הגדול בצבעים טבעיים. ממשלת ימין ללא נתניהו או ממשלה גרועה לישראל כמו זו היום. מנסה לעורר את הגיון אנשי הליכוד ועל הדרך מנסה לתפוס את ההנהגה.

comment-2-comment

או שלמדת מהנוכל לדבר בסיסמאות בלי צורך להוכיח כלום?

comment-2-comment

comment-2-comment

לפחות בנוכחית עובר תקציב

6.

רק תסתכלו על הפנים שלהם....

5.

אדלשטיין נכנס כדי לגנוב קולות מכץ וברקת. למעשה הוא וביבי יביימו מאבקי כוחות עצומים ואז ישלימו וירוצו ביחד. אל תיפלו בפח של הזוג הזה. אין שום דבר תמים במניפולציות של הזוג הזה ביחד וכל אחד מהם לחוד.

comment-2-comment

קונספירציות, שקרים וסילופים זה ארוחת הבוקר של הליברלים.

4.

ביבי עלאק פורש, אדלשטיין מתמנה ומנסה לפרק את הקואליציה. ואחכ ביב חוזר בדלת האחורית. שימו לב....

3.

2.

מזיזים את נתניהו מרשות הליכוד, הליכוד יכל להיות בשלטון, אבל הם מוכנים עדיין להתאבד בעדו. בסופו של דבר כשהוא יפרוש הוא לא יראה אותם מימטר.

comment-2-comment

1.

לכל התגובות
0
מצב לילה
מצב לילה