35

שרון צודק, לכן הוא חייב להתנצל על ההתנתקות

איש הליכוד השאפתן גלעד שרון קלע באבחנתו שלפיה הטרור מריח את חולשת הממשלה הנוכחית. עכשיו שיסיק את המסקנה המתבקשת לגבי אירועי 2005

עקיבא לם | פורסם:11/05/2022
צילום: ניצן דרורגלעד שרון (צילום: ניצן דרור)
דברי הימים של הפוליטיקה הישראלית נכתבים בשנתיים האחרונות בקצב מסחרר. אדם יכול לשאת הבטחה, יומיים לאחר מכן להפר אותה, ובחלוף עוד דקה להעמיק את ההפרה עד התחתית כדי למקסם את כוחו. הוא יכול להתייצב באולפנים ולשקר שאין בכוונתו להקים ממשלה עם מפלגה מסוימת, ואחר כך להטיח האשמות ביריבו הפוליטי על כך שהוא עצמו עמד לעשות זאת.
ישראל ידעה לא מעט דמויות שנדמה היה שהקריירה הפוליטית שלהם גוועה, ובכל זאת הם קמו בחזרה לחיים. רק לפני שלוש מערכות בחירות נראה היה שנפתלי בנט סיים את דרכו בחיים הציבוריים, והיום הוא, ובכן, ראש הממשלה.
עם או בלי קשר, בימים אלה נדונה מעל ומתחת לפני השטח מורשתו של ראש ממשלה אחר שלא רק נחשב בתקופות מסוימות לחסר תוקף או עתיד פוליטי, אלא גם לאדם מוקצה מחמת מיאוס, מחולל מלחמות. אריאל שרון. המורשת הזו נדונה בימים אלה דרך מאמציו של בנו גלעד לצבור מעמד בכוחות עצמו בדרכו לרשימת הליכוד בכנסת. יש לו טור קבוע כאן, חשבון טוויטר בועט וקשרים למכביר. אפילו בנימין נתניהו, שעד לאחרונה נאבק בו, הגיע לכנס שארגן בדרום על - תחזיקו חזק - אובדן המשילות בנגב.
שרון הצעיר נמצא בעמדה מצוינת: הוא חדש במערכת, אך בו בזמן בעל ניסיון. הוא ימני, אבל לא ביביסט. הוא נושא את שם אביו, אבל לא את חטאי פיצול הימין. בקיצור, יש לשרון עתיד.
הטור האחרון שפרסם כאן, ובו שלח מסר לדוברי שפת הגרזנים (יופמיזם נפלא), חולל מהומה. בעקבות האיום המרומז שאיתו חתם את המאמר, שלפיו גורלם של ערבים רצחנים שמסתובבים בינינו ורוצים לפגוע בנו יהיה כגורל אבותיהם המושפלים, הוא זומן לראיון ב-103FM, שם הציג אג'נדה לוחמנית חסרת פשרות בנוגע לסכסוך.
"הם רוצים להעיף אותנו מכל סנטימטר פה", אמר בצדק וסיפר שראה במו עיניו צעירים ערבים שנסעו בחריקות מול ישראלים העומדים בצפירה. "אין מצב שיהודים ימשיכו להירצח פה כאילו כלום... הכנסת האחים המוסלמים לממשלה זו רוח גבית לטרור. הטרור מריח חולשה".
לקראת סוף הריאיון שאל אותו ינון מגל אם הוא חש צורך להתנצל על חלקו בהתנתקות. שרון השיב בשלילה ואמר: "אני חושב שהרעיון היה לחזק את אחיזתנו ביהודה ושומרון. מעמדנו חזק בהרבה". הוא הוסיף שאם אביו היה ממשיך בתפקידו, "הדברים היו נראים אחרת. אין לכם מושג מה הוא תכנן להוריד עליהם. אחיזתנו בלב הארץ התחזקה".
15 להתנתקות: הילדים שנולדו אחרי הפינוי (צילום: אורי דוידוביץ')
שרון צודק. ולכן הוא חייב להתנצל על ההתנתקות. הטרור הריח את החולשה שעלתה מההחלטה לעקור 8,000 יהודים מבתיהם. חמאס הריח את החולשה כשהשתלט על רצועת עזה והפך אותה דה-פקטו למדינת אויב שנמצאת במצב מלחמת התשה מתמידה עם ישראל – בדיוק כפי שחזו מתנגדי ההתנתקות.
אבל שרון גם טועה. כי בניגוד לדבריו, שלפיהם אביו היה מבצר את האחיזה ביהודה ושומרון, ראש הלשכה שלו דובי וייסגלס והבכיר האמריקני דניס רוס העידו שהוא התכוון לבצע עקירה נוספת ביהודה ושומרון.
תמונה כללית
עקיבא לםדניס ויסלפו
בכלל, הניסיון הנואל להצדיק את ההתנתקות בחיזוק האחיזה ביהודה ושומרון לא עולה בקנה אחד עם המציאות, שכן המהלך כלל גם התנתקות מארבעה יישובים בצפון השומרון. בדיוק כפי שהיישובים היהודיים ברצועת עזה חיזקו את אחיזתנו בקרקע, כך גם היישובים חומש, שא-נור, גנים וכדים חיזקו את אחיזתנו בקרקע בצפון השומרון. בגל הטרור הנוכחי, המחבלים שביצעו את הפיגועים בבני ברק, בתל אביב ובאלעד יצאו מכפרים סמוכים לאזורים שבהם הייתה בעבר התיישבות יהודית.
כמו ששרון אמר, דוברי שפת הגרזנים רוצים להעיף אותנו מכל סנטימטר מפה. למה הוא מסרב להתנצל על כך שסייע להם בכך, כשהציע (לפי עדותו) לאביו את תוכנית ההתנתקות?
  • עקיבא לם הוא יועץ תקשורת ובעל הבלוג "קצת על הרבה"
מעוניינים להציע טור לערוץ הדעות של ynet? שלחו לנו ynetopinion@gmail.com
לכתבה זו 35 תגובות
הוספת תגובה
35

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
20.

במקום להביט לאחור ולהבין שההתישבות שם היתה אשליה הם בשלהם ובצידוקים ההזויים . לכו למות לבד, תקימו לכם מדינה עצמאית ביהודה ותעזבו אותנו בשקט

19.

שוב ההוכחה שעבאס טוב לישראל יותר מבן גביר וסמוחטה המסוכנים בגיבוי ביבי מלך השקרנים והמושחתים.וכמה הערבים מטומטמים...עבאס עושה עבורם המון והם עדיין תומכים במשותפת תומכי הטרור שדואגים רק לחמאס.לא יאומן.

18.

וזה ישתלם פוליטית שרון יצדיק את זה. הוא גם בקלות מסוגל לזגזג בין מפלגות כמו אביו.

comment-2-comment

מתי בנט ויתר על משהו למישהו? לא מייצג את דעותיי אך מנהיג ימני ראוי לפחות מהבחינה שאומר מה דעותיו ולא זז מילימטר עד כה. שכחת את מנחם "אף שעל" בגין שויתר בטפשותו על כל סיני אבל השאיר את עזה ואת שמיר שחתם בועידת מדריד וצרח תחשקו אותי, אז מודעי ודוד לוי חישקו אותו במרכז הליכוד, אבל החתימות שלו חייבו את מדינת ישראל וכל מה שקה באוסלו כתוצאה מכך. הפליטרוקים מהימין המציאו מחדש את העברית, מבחינתם אמת זה ר"ת של אנחנו משקרים תמיד. ואידך זיל גמור. עשיתי דרך ארוכה מארץ ישראל השלמה כאשר הבנתי שתגרום לאבדן כל המדינה לרוב הערבי המוצק בין הירדן והים. בדיוק כמו בדרום אפריקה. גם ש(ק)רון.

17.

גלעד אנחנו איתך, והשמחה הגדולה ביותר שמאחדים שורות בימין, והלוואי ותאבי השלטון והכיסא יתעורר שעה קודם , לפני שנהיה על מסלול של אל חזור שהם מובילים אותנו בו...

16.

ופוליטיקאי ואמת לא הולכים יחדיו

15.

אני כאזרחית מאד מודאגת ממה שקורה בנגב, לא יעלה על הדעת, שהבדואים ישתלטו לנו על הנגב, מייד למגר את התופעה!!

14.

אבל אתם אלה שמביאים אותו

comment-2-comment

13.

איך קשורה "התנתקות" עם ממשלת גנבים ותומכי טירור? מה זה הקישקוש הזה?

comment-2-comment

פנוי יהודים לא רק בהתנתקות, הגבלות על בניה יהודית ובו בזמן אשור בניה ערבית ואי אכיפה של בניה ערבית לא חוקית. דבורים על מסירת שטחים היו לא תהיה. ועוד. לצערי כולם הפגינו חולשה, אף אחד מהם לא ראוי להיות ראש ממשלה.

comment-2-comment

יוספוס זה אתה מהבלוג האגדי או מישהו אחר?

12.

יותר ויותר סימנים המעידים על זה שבנתיים המפלגה הזו לא החמיצה את איסוף האפסים..

comment-2-comment

מה זה נאשם ??ואם?ואם יצא זכאי,תאכל את הלב.לך בנט שרימה את בוחריו בעליל אין ביקורת,משמע לך השלטון הקיים עם ממשלה שבטוח אתה לא בחרת בה בסדר.אתה מתלונן על נתניהו ראש ממשלה שנבחר דמוקרטית?אבל בדמוקרטיה הגלגל גם מתהפך.

11.

לפי ההיגיון העקום שלך תמיד נכבוש עוד רצועת אדמה כדי לשמור על הרצועה הקודמת ו"לא לשדר חולשה" כלומר להשתלט על כל המרחב מעירק עד הים התיכון, ולהצדיק את הטענה שאנחנו מבקשים לשעבד את העולם הערבי. אנחנו היהודים לא גזע עליון שזכותו לשלוט באחרים. תפנימו את זה ! אתם יודעים מה זה משפט בינלאומי? זכויות אדם ? או שרק קוראים "תורת המלך" ?

comment-2-comment

משפט בינלאומי, זכויות ועוד הם לא חד צדדי.

10.

אם היה נשאר עוד כחמש שנים היה מצמית את כל האויבים ומכניע אותם בצורה ברורה היה אסטרטג גדול ידע בדיוק איזה מטר חשוב ואיזה אפשר לוותר עליו הלואי שמישהו מכיר את דרכו ויכול להמשיך אותה

comment-2-comment

comment-2-comment

ההתנתקות הפכה אותו לשמאלן(אתרגה אותו).מזל שחלה

9.

comment-2-comment

מדינת ישראל ועוד מדינת טרור זה סוף מדינת היהודים שהרי האוייב ניבנה מהצלחות ועל כן לא יעצור ליפני שימוטט את ישראל. המצב מייאש.

8.

comment-2-comment

7.

6.

חגג במחדליו שהביאו אותנו הלום. היכן היתה הגבורה שלו אז ?

comment-2-comment

comment-2-comment

עדיין ידעתי כי ההתנתקות = חולשה של הממשלה.

comment-2-comment

אתה יודע כמה שנים ששרון הצעיר כבר לא בצבא?אז מה אתה מבלבל את המוח?

comment-2-comment

סליחה, "מחבל" שאף אחד לא ראה ירה בו.

5.

שכח את מלחמת שלג את ההתנתקות את האי היווני חייב עדיין הת צלות לגינגי מהתנועה לאיכות השלטון הגינגים שוים יותר מכל המגוגיה שלך

4.

3.

כאילו שזה פתרון למשהו כשבעצם המתנחלים על המשיחות ההזויה שלהם היא היא הבעיה האמיתית של מדינת ישראל.

comment-2-comment

אז גם תל אביב זאת התנחלות?לדברי הפלסטינים התשובה חיובית

2.

הצעד האמיץ האמיתי ששרון עשה(לצד הדברים הנוראיים כמו מלחמת לבנון ועוד)

1.

לכל התגובות
0
מצב לילה
מצב לילה