13
ריפרש

הרחפן הישראלי שמטיס לאמריקאים את ארוחת הערב

השבוע ב"ריפרש" אנחנו מארחים את יריב בש, מנכ"ל חברת רחפני המשלוחים פלייטרקס שעושה מדי שבוע מאות משלוחים ממסעדות לבתים בצפון קרוליינה ובטקסס. מדוע הוא מאמין שרחפנים יעילים יותר לעומת שליחים אנושיים, מהן המגבלות שלהם וכיצד חברה קטנה מישראל הצליחה לעקוף את אמזון? האזינו

אושרית גן-אל, יובל מן | פורסם:23/06/2022
אחרי שנים של הבטחות, בחודשים האחרונים נראה כי מהפכת הרחפנים סוף סוף יוצאת לדרך: חברות כמו ווינג מבית אלפבית (החברה האם של גוגל), זיפיליין, דרון-אפ ואחרות כבר מספקות ללקוחות בארה"ב ובמדינות נוספות מזון, תרופות ומוצרים נוספים באמצעות כלי הטיס הזעירים. בהמשך השנה צפויה להצטרף אליהן שחקנית ענק נוספת - אמזון.
צילום: יחרחפן של חברת פלייטרקס (צילום: יח"צ)
תמונה כללית
יריב בשצילום: יח"צ
לצד החברות האלה, אחת השחקניות המובילות בתחום משלוחי הרחפנים בארה"ב היא פלייטרקס (Flytrex) הישראלית, שמשרתת אזור שמאכלס כ-30 אלף תושבים בצפון קרוליינה ובטקסס ועושה מאות משלוחים בשבוע. השבוע ב"ריפרש" אנחנו מארחים את יריב בש, המייסד והמנכ"ל של פלייטרקס. שוחחנו עם יריב על היתרונות של הרחפנים לעומת שליחים אנושיים, על התחרות עם ענקיות כמו אמזון ואלפבית וגם על הסיבה לכך שהשירות של החברה לא יהיה זמין בישראל בעתיד הנראה לעין. יריב הוא גם אחד ממייסדי עמותת SpaceIL, אז כמובן שניצלנו את ההזדמנות כדי לשאול אותו על ההתקדמות של פרויקט "בראשית 2". האזנה נעימה.

הפרקים הקודמים של ריפרש:

ריפרש הוא פודקאסט הטכנולוגיה של ynet. בכל שבוע יובל מן ואושרית גן-אל מדברים על מה שחדש, חשוב ומעניין בעולם הטכנולוגיה: מה קורה ברשתות החברתיות, לאילו גאדג'טים כדאי לשים לב ואילו תופעות חדשות הולכות לשנות את החיים שלנו. האזינו לנו כאן ב-ynet, ועקבו אחרינו בלחיצה על אחת מהאפליקציות שמתחת לנגן, או בכל מקום אחר שבו אתם נוהגים להאזין לפודקאסטים.
תמונה כללית
לכתבה זו 13 תגובות
הוספת תגובה
13

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
9.

8.

7.

לוקחים את עבודות הבסיס (בתכנון גם מוניות אוטונמיות ללא נהגים) ובסוף למליוני אנשים לא יהיה איך להתפרנס ותהיה מהפכה.

6.

הצלחה של מיזם משלוחים עי רחפנים יביא לבריחה של ציפורים מהאזור.

5.

או מרפסת ענקית

comment-2-comment

4.

בפועל לאלו שלא ניזונים רק מהתקשורת הישראלית ידעו לקבל את הדברים בערבון מוגבל. זה לא שאין דברים איכותיים שמקורם בישראל, רק הדברים האיכותיים באמת שמקורם בישראל יודעים להשאר מתחת לראדר התקשורתי הישראלי וכנראה שיש לכך סיבה טובה.

3.

2.

1.

200 גרם. באזור מספיק צפוף אתה לוקח ברכב הזמנות לעשרה מזמינים ובתכנון חכם של המסלול אתה מוסר את ההזמנות בנסיעה אחת. עם רחפן אתה צריך לשלוח רחפנים בתדירות יותר גבוהה כי יכולת הנשיאה שלהם קטנה. כמו כן זה רק עניין של זמן עד שרחפנים זולים יפלו לתוך אנשים שהולכים ברחוב וגם האקרים יצליחו להשתלט על רחפנים, לגנוב אותם או לרסק אותם לתוך מה שבא להם.

comment-2-comment

comment-2-comment

אה, אופס!

comment-2-comment

לכל התגובות
0
מצב לילה
מצב לילה