5

מבצע במבי: לוחמים ופקחים חילצו עופר שנתקע בגדר ההפרדה

לוחמים מגדוד תבור זיהו צבי צעיר, שנתקע בגדר ההפרדה באזור שבאחריות חטמ"ר אפרים. יחד עם פקח רשות הטבע והגנים במנהל האזרחי הם חילצו אותו והצילו את חייו

ynet | פורסם:21/05/2022
במהלך פעילות של לוחמי גדוד תבור בקו התפר, באזור שבאחריות חטמ״ר אפרים, לזיהוי מעבר לא חוקי של פלסטינים דרך גדר ההפרדה, קיבלו הלוחמים דיווח מאזרח שזיהה צבי צעיר שנתקע בגדר. הלוחמים, שמיהרו להגיע למקום, הזעיקו את פקח רשות הטבע והגנים במנהל האזרחי על מנת לחלץ את בעל החיים בזהירות, מפני שהוא נפצע ונתפס בגדר. העופר הועבר לטיפול בבית החולים לחיות בר.
צילום: אוהד מאס, שירה קנפו ואופיר אנקורי, רשות הטבע והגנים וצהחילוץ העופר (צילום: אוהד מאס, שירה קנפו ואופיר אנקורי, רשות הטבע והגנים וצה"ל)
רב״ט שירה קנפו, לוחמת בחטיבת החילוץ וההדרכה: "הייתי במהלך סיור גזרתי שבו שמעתי צעקות על במבי לכוד. מיד התקשרתי לרס"פית שלי וסיפרתי לה מה קרה. היא הגיעה למקום ויחד עם פקח רשות הטבע והגנים במנהל האזרחי הצלחנו לסייע לבמבי הלכוד".
סמל אופיר אנקורי, לוחמת בגדוד תבור: "מתוך ההיכרות שלנו עם האזור, הבנו שייתכן שמדובר באזור מורכב לחילוץ. הגענו לנקודה וחברנו לפקחי רשות הטבע במנהל האזרחי שכבר עסקו בחילוץ העופר. היה לנו חשוב להישאר בנקודה עד החילוץ המלא, ושמחנו לראות את הצבי נעמד והולך. הנושא הזה קרוב לליבי ואנחנו נמשיך לפעול להגנה על הטבע בכל הזדמנות שתהיה לנו״.
צילום: אוהד מאס, שירה קנפו ואופיר אנקורי, רשות הטבע והגנים וצההעופר שנלכד בגדר ההפרדה (צילום: אוהד מאס, שירה קנפו ואופיר אנקורי, רשות הטבע והגנים וצה"ל)
צילום: אוהד מאס, שירה קנפו ואופיר אנקורי, רשות הטבע והגנים וצההעופר בבית החולים לחיות בר בספארי (צילום: אוהד מאס, שירה קנפו ואופיר אנקורי, רשות הטבע והגנים וצה"ל)
אוהד מאס פקח רשות הטבע והגנים במנהל האזרחי סיפר: "הנחתי את הלוחמת לכסות את הפנים של העופר, כדי להקטין את הלחץ שבו הוא היה מצוי בשל הפציעה. כשהגעתי העופר היה עירני ומותש והיה צורך להשתמש בקאטר כדי לחתוך את גדר התיל ולחלץ אותו. העברתי אותו לטיפול בבית החולים לחיות בר בספארי של רשות הטבע והגנים והספארי".
ברשות הטבע והגנים אמרו כי שיתוף הפעולה עם גדודי חילוץ והצלה הוא נרחב וכולל חילוץ חיות בר פצועות, מניעת ציד לא חוקי ופגיעה בשמורות טבע. ברשות הוסיפו כי ההעירנות של החיילים הצילה את העופר הקטן. לכן חשוב שאם אתם מבחינים בחיה במצוקה, יש להתקשר למוקד רשות הטבע והגנים: 3639*.
לכתבה זו 5 תגובות
הוספת תגובה
5

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
5.

4.

3.

2.

1.

כל הכבוד צער בעלי חיים. כל המרחם מרחמים עליו משמיים!!! רב״ט שירה קנפו, לוחמת בחטיבת החילוץ וההדרכה: "הייתי במהלך סיור גזרתי שבו שמעתי צעקות על במבי לכוד. מיד התקשרתי לרס"פית שלי וסיפרתי לה מה קרה. היא הגיעה למקום ויחד עם פקח רשות הטבע והגנים בהמנהל האזרחי הצלחנו לסייע לבמבי הלכוד".

לכל התגובות
0
מצב לילה
מצב לילה