141
צילום: אבי חי צילום: אבי חי

אדריכל עיריית חולון: "הבניין קרס בגלל כשל נקודתי של עמוד בקומת הקרקע"

בראיון לאולפן ynet ממקום הקריסה, הסביר אביעד מור מה מקור ההתמוטטות אך הבהיר כי עדיין יש לבצע בדיקות נוספות. על טענות הדיירים על פתרונות הדיור שסיפקה עיריית חולון אמר: "אנחנו לא יכולים להשתמש בכספי ציבור כדי להלין אנשים פרטיים, עשינו מה שאפשר. ראש העיר הנחה לקדם תוכנית פינוי בינוי מיידית, אז בטווח הארוך הדיירים יכולים להיות רגועים, יהיה להם בניין"

תמונה כללית
סיון חילאי | פורסם: 13/09/2021
אדריכל עיריית חולון אביעד מור: "לא יכולים להשתמש בכספי ציבור להלין אנשים פרטיים" (צילום: אבי חי, משי בן עמי)
"הבניין בחולון קרס בגלל כשל נקודתי של עמוד במרכז הבניין בקומת הקרקע. אנחנו עוד לא יודעים לומר איך זה קרה, לא הספקנו לבצע את הבדיקות". כך אמר היום (ב') אביעד מור, אדריכל עיריית חולון, בריאיון לאולפן ynet לאחר שאתמול בשעות הצהריים הבניין ברחוב רחוב סרלין 38 בעיר קרס לחלוטין לעיני התושבים ההמומים.
הדיירים שפונו מהבניין בחולון 32 שעות לפני שהוא התמוטט לא נפגעו אך מצאו עצמם ברגע אחד חסרי כל. "היה פה מזל שנבע מהחלטה מושכלת לפנות מיד את הדיירים", אמר מור. "הדבר שעמד לנגד עינינו היה קודם כל חיי אדם". עם זאת, רבים מהם זועמים על הפתרונות שהציעה עיריית חולון, שכללו לינה במתנ"ס עם תא שירותים אחד ומקלחת אחת ל-32 משפחות, או מעבר למלון בעלות של 400 שקל ללילה.
מור התייחס לטענות הדיירים והסביר כי העירייה פועלת בכמה ערוצים במקביל כדי לתת מענה לתושבים: "קודם כל אנחנו צריכים לייצב את האתר. יש עדיין מבנים בסביבה, אנחנו באמצע ההריסות, לא ניתן להמשיך כרגע בהריסות. אנחנו צריכים לייצב את המבנה שנשאר. זה הערוץ הראשון, הערוץ ההנדסי", אמר.
לדבריו, "הערוץ השני הוא מול מנהל הרווחה שיזמין היום את הדיירים כדי לעמוד על הצרכים שלהם. כל אחד על פי הצרכים שלו. אנחנו העמדנו כעירייה את מה שאנחנו יכולים להעמיד, שזה מבנים ציבוריים, גם למקלחות, גם ללינה. אנחנו לא יכולים להשתמש בכספי ציבור כדי להלין אנשים פרטיים, אין לנו את האפשרות הזאת, צריך להבין את זה. כל מה שהעירייה יכולה, כל פנייה שתהיה שבמסגרת החוק שהיא אפשרית, אנחנו נענה לזה. בסוף אנשים צריכים לדאוג לעצמם. אנחנו ניתן כל מה שאפשר. העמדנו לרשות האנשים את המרכז הקהילתי. העובדה היא שאף אחד לא בא. אנשים מעדיפים להיות בסיטואציה הזאת בחיק המשפחה".
צילום: קובי קואנקס"בטווח הארוך הדיירים יכולים להיות רגועים" (צילום: קובי קואנקס)
הדיירים יצטרכו לקנות מכספם בית חדש? "ראש העירייה הנחה אותנו לקדם תוכנית לפינוי בינוי אד-הוק, זאת אומרת שבטווח הארוך הדיירים יכולים להיות רגועים, יהיה להם בניין. הבניין הזה ייבנה מחדש לפי המנגנונים של התחדשות עירונית. החברה הכלכלית והמנהלת להתחדשות עירונית כבר עובדים על זה".
הדיירים יצטרכו להשתתף מכספם? "לא. אנחנו כרגע לא מדברים על זה. קודם כל הדיירים יצטרכו לרצות. זו קרקע פרטית. אנחנו נפנה באמצעות המנהלת להתחדשות עירונית לכל הדיירים, נאגד אותם ונציע להם את המתווה הזה. נגבש מנגנונים כלכליים ונעשה הכל למזער את הנזק. התכנון יהיה עלינו. אנחנו נקדם, נארגן אותם, הליווי המשפטי, הליווי ההנדסי, הליווי המשפטי, אלו כלים שיש לנו כעירייה. הליכי תכנון הם ארוכים אבל יש פה הנחיה חד משמעית של ראש העירייה לקצר ולתעדף ואנחנו על זה".

"צריך לחייב בדיקה תקופתית בבניינים - כמו במעלית"

במקביל לקריסת מבנה המגורים בחולון, חלק מדיירי בניין בטבריה התפנו מרצונם לאחר שגילו סדקים אצלם בבניין ומהנדס העיר טבריה הגיע למקום. יגאל גוברין, יו"ר איגוד המהנדסים לבנייה ולתשתיות, התייחס באולפן ynet לבעיית המבנים המסוכנים: "זה לא בהכרח שבניין בן 60 יפול מחר בבוקר", אמר.
לדבריו, "אלו תהליכים ארוכים של הרבה מאוד גורמים. סדקים בבניין יש כל הזמן, אם הסדק הוא במפגש עם קיר בנוי - קיר בלוקים עם עמוד, אז רוב הסיכויים שהסדק הזה הוא לא סדק חשוד או כזה שיכול לגרום לבעיה. אבל הסדקים באזור של מפגש תקרה בקורות זה מעיד על סכנה, בכל מקרה צריך להזמין בעל מקצוע".
איך תדעו אם גם הבניין שלכם בסכנת קריסה? (צילום: משי בן עמי)
האם היית ממליץ לחייב בחוק בדיקה תקופתית של הבניינים? "ללא ספק. אם אתה גר בבניין כזה ויש לו לצורך העניין מעלית, בלי שום קשר לעניין, פעם בשנה באים ובודקים את המעלית ולא שואלים אף אחד אם הם רוצים לשלם עבור זה או לא רוצים לשלם עבור זה. דין דומה צריך להיות לגבי הבניינים האלה".
האם התוכנית לחיזוק מבנים (תמ"א 38) מספיקה או שצריך לעשות גם בה שינוי? הרי לא משתלם לקדם תמ"א בפריפריה - יותר משתלם בתל אביב. "השינוי הזה התחיל כבר בהובלה של מנהל התכנון וצריך להאיץ אותו, ללא ספק. מכיוון שבניינים ישנים הם בקטגוריה של פינוי בינוי לא יכולים להיות רק במקומות שערכי הקרקע הם גבוהים. המדינה חייבת להיכנס לעניין הזה. זה האחריות של כולנו. זה לא רק עניין של צידוק נגד רעידות אדמה".
הבניין הזה נפל בלי רעידת אדמה, מה יקרה פה בתרחיש כזה? "זה תרחיש שאנחנו לא רוצים לחשוב עליו. אני חושב שכולם עוצמים את העיניים רק מהמחשבה. זה ברור שזה יקרה, אין לאף אחד ערובה להגיד יקרה בעוד חצי שעה או בעוד חצי שנה או בעוד חמש שנים. אבל זה יקרה. וכשזה יקרה, זה יהיה אסון. וזה בפירוש אחריות של המדינה".
השתתפו בהכנת הכתבה: ישראל מושקוביץ, אטילה שומפלבי וניר (שוקו) כהן
לכתבה זו 141 תגובות
הוספת תגובה
141

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
84.

83.

לפחות אתם חיים. עירייה גרועה בארץ היחידה שביטלה את התמא בארץ...מעניין למה!!

82.

בניינים לא חדשים, צוברים נזקים מצטברים לאחר כל רעידת אדמה ואפילו הקלה ביותר. זה מה שקרה בבניינים שקרסו וזה ימשך גם להבא. הגורמים לא מוכנים להודות בכך משיקולים כספיים לפיצוי הדיירים ממשרד האוצר וחברות הביטוח. לכאורה.

81.

ברעידת האדמה שתבוא עלינו לרעה יהיו אלפי כשלים מקומיים עם הרבה אלפים של נפגעים. ממשלת ישראל והשלטון המקומי חיבים לעשות עגשו להצלת חיים.

80.

79.

ככל הנראה יתר הבתים שיקרסו תהיה להם כשל נקודתי. הבתים עם עמודים ליד הבניין שקרס גם כן מועמדים לפרס האוסקר. מציע כעת לשבוע הקרוב שאנשים יעברו לגור בסוכות וילכו להתקלח ולעשות את צרכם בבתים של השכנים הטובים שעדיין לא קרסו.

78.

בעיריית חולון לדין. לא עושים את תפקידם, באים ליוקרה ושכר לעבודה.

77.

התארגנות דיירים, עם עו״ד רציני לממש את הזכויות בחוק וניהול משא ומתן מול קבלנים לצורך בניית בניין ברמה גבוהה עם ממ״ד מחסן וחניה. דירות הנוספות עבור הקבלן עם זכות רכישה קודמת במכיר נמוך יותר. פרוייקטור מטעם המדינה צריך להבטיח שהעסק ינוהל בצורה טובה ומהירה בסיוע השלטון המקומי בעדיפות עליונה.

76.

מהנדס פישל תמצאו אותו

75.

לביטוח לכל דירה, היא צריכה להעלות את הארנונה בגודל הפרמיה של הדירות. אחרת למה שמישהו יבטח את השירה שלו כשהעירייה נותנת ביטח.

74.

73.

אתם חלק מאותה מערכת אנטישמית ודינכם יבוא בדיוק כדינם.

72.

comment-2-comment

הורידו עמוד שתומך לטובת שטח סלון יותר גדול זאת התוצאה

71.

נשמע איש ראוי

70.

comment-2-comment

69.

68.

צריך לאפשר לדיירי דירות הקרקע שנמצאות בתוך קומת עמודים לבנות תוספת בניה שתסגור את קומת העמודים תמורת התחייבות לעבות ולחזק את את עמודי הבניין. זה פתרון מיידי לחיזוק. זה גם לא מונע מתושבי הבניין להחליט שהם רוצים פינוי בינוי שבזכותו יקבלו ממדים לכל דירה ומעלית.

67.

comment-2-comment

חצי מליון זה בפריפריה

66.

65.

תמשיכו לקנות דירות חרובות במליונים זה מה שקורה

64.

63.

אבל בדיעבד רואים שבבניין הייתה הזנחה שנמשכה שנים. ברזל חשוף שהחליד והתפורר, סדקים... קחו את עצמכם בידיים. כל סימן כזה הוא אות אזהרה.

62.

אדריכל איננו קונסטרוקטור, ואין הוא מבין את המשמעות ההנדסית במילותיו, שיתעסק בעיצוב וישאיר את המדע לאנשי המדע.

comment-2-comment

יקירי, אינך מדען ורחוק מלהיות. אדריכל עוסק בתכנון מבנים. לא בעיצוב.

61.

60.

59.

comment-2-comment

58.

57.

comment-2-comment

comment-2-comment

אדריכלות היא לא עיצוב, היא תכנון מבנים. זה שבשנים האחרונות של מהנדס לכל פרט קטן, לא אומר שאין לאדריכל את הידע בחוזק חומרים, יציבות, בניה ועוד. לך תלמד, לא יזיק לך לפני שאתה מתנשא על תחום שאתה לא מבין בו

56.

בפיקוח מהנדס מומחה מטעם העירייה. אם אכן כך הדבר, ואם אכן הכשל היה בעמוד מעמודי קומת הקרקע, יש להם עילה מצוינת לתביעה, שהרי דין קריסה כזאת כדין קריסת גשר המכבייה, תקרת אולמי ורסאי ועוד מחדלי חוסר-אחריות ישראליים מצויים, שעל כולם פיקחו מהנדסים מומחים שנתנו את אישורם לתקינות המבנה.

55.

מישהו לא שיפץ לאחרונה את אחת הדירושת, וקבלן השיפוצים שלו הוריד עמוד תומך או החליש אותו תוך כדי השיפוץ.... בניין לא קורס כך סתם. סביר שיש הסבר מניח את הדעת.

54.

53.

ש א פ ו!!!!!

52.

אתם מקשיבים לאיוולת? בשביל מה הציבור משלם מיסים? כדי שהכסף יחזור לציבור! מה זה אנשים פרטיים? תושבים מהשורה והם בעלי הבית לא פחות מראש העיר

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

עם הכאב והצער, כספי הציבור נועדו לטובת כלל התושבים כמו לתשתיות, פיתוח העיר וכו' ולא לבעיה פרטית שיש לתושב.

comment-2-comment

ולאחר המרה הנ״ל חברות הביטוח ירצו באזזז שאנשים ירצו לעשות ביטוח ולכן לא יערימו קשיים...הד תיקשורתי כסף קטן ופרסום גדול יחסית לכמות המבוטחים.

51.

50.

מדוע אין הקבלן אחראי לבניה בטיחותית. כל הוצאות הדיירים חייבות להיות על חשבונו כולל בניה מחדש. ממש בזיון לדיירים ובושה לעיריה שאינה תומכת בהם

comment-2-comment

הבניין הראה סימני התפוררות לפני שנים רבות. הדיירים היו חייבים להיות עירניים ולטפל בבעיה כאשר התחילה. קל להאשים את כל העולם ואשתו, מלבד האשמים האמיתיים, ואלו הדיירים.

49.

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

בגלל דייר כזה או אחר שמביא שיפוצניק שלא מבין בקונסטורקיה ומפנה עמוד תומך לא מאוחר שיתהייה קריסה בבניין

48.

או שזה צירוף מקרים או שיש סיבה שמתעלמים ממנה

comment-2-comment

47.

הרי בצמוד לבנין נערכו/ת עבודות של הרכבת הקלה. זה באתר של המתכננת!

comment-2-comment

comment-2-comment

גם בחיפה, כשבנו את הגרנד קניון, בשכונה הסמוכה יזרעאליה, נוצרו סדקים בבתים ובגשרים אל הבתים; גם השכונה וגם הגרנדקניון נמצאים על מורדות תלולים של הר הכרמל. החברה שבנתה את הגרנדקניון התעלמה מהנזקים שנגרמו לבתים הפרטיים. ויש להניח שהעבודות על האכבת הקלה יכלו לזרז את התמוטטות הבית בחולון, אבל לא רוצים להכיר בכך ומהנדס העיר חולון מדבר על "כספי ציבור" שלא ניתן להוציא על אנשים פרטיים שהביניין שלהם התמוטט כנראה בגלל העבודות על הרכבת הקלה. כל אחד לנפשו ויחי האינטרסים הגדולים, לא ככה??! האומנם?!!

46.

עבדים ללא קורת גג

45.

צריך ליבדוק את המזוזות בכל העיר, למנות צוות רבני מיוחד עם תקציב באחריות רב העיר ולשלוח אותם להשתלמות מיוחדת באומן

comment-2-comment

אתה רציני?

comment-2-comment

44.

43.

42.

יש גם פאן הפוך, עיריות שמתעלמות מהבעיה כמו עיריית רמת גן, שחוסמת תוכניות פינוי בינוי לבינינים שמצבם רעוע, מחכים שיקרה אותו דבר איל

comment-2-comment

בעתיד ראשי העיר יקחו אחריות

41.

עולם שלישי.

40.

comment-2-comment

39.

האנשים בבניין משלמים ארנונה

38.

37.

comment-2-comment

הבניין לא התפוגג לחלל. הוא רק קרס. מישהו צריך לפנות אותו עכשיו.

36.

comment-2-comment

שיגידו תודה שחייהם ניצלו.

35.

תירוץ יוצר גרוע מחטא עצמו בניין שלם נשען על עמוד??!! זה כשל מערכתי.כנראה האדריכל מעורב באסון הזה

34.

רואים בהריסות כמה מעט ברזל נראה בקירות ובתשתיות.

33.

מהנדס הבניין-קונסטרוקטור. פישל בגדול

32.

חייבים חייבים חייבים לעשות בדיקת כל הבניינים הישנים בארץ כמו בנייני הרכבת שנבנו בשנות החמישים ולחייב פינוי בינוי. כל הבניינים האלו הם סכנה ולא צריך לחכות שבעלי דירות מתנגדים שמעניין אותם רק את הכיס שלהם יועילו בטובם לחתום.

31.

אנשים צריכים לדאוג לביטוח נכס. מי שלא דאג ומצפה שהעיריה תבנה לו בניין חדש - שיבוא בטענות רק לעצמו. למה שמישהו יצטרך לשלם להם את הבנייה? למה שיצטרכו לשכן אותם בבית מלון? למה שכספי המיסים של כל תושבי חולון ילכו על קומץ שלא עשו את מה שהיו צריכים ולא בטחו את עצמם בביטוח סטנדרטי? יתכבדו בבקשה, יגייסו כסף, יקחו משכנתא - הרי אם כבר יש להם משכנתא ממילא יש להם גם ביטוח נכס ואין פה סיפור בכלל - ויבנו בניין חדש וחדיש.

comment-2-comment

הביטוח מכסה את ערך הדירה שלך בלבד ואם אלו שמתחתיך לא מבוטחים על מה תבנה את הדירה שלך? באויר?? אנשים לא יודעים את זה אבל במקרה כזה או רעידת אדמה הביטוח לא שווה כלום !! תבדקו עם חברות הביטוח שלכם.

comment-2-comment

שיערת בנפשך שלא לכל אחד יש כסף לבטח כל דבר ועניין, הרי ידוע שחברות הביטוח הן משאבת כספים, שלא לומר מסחטת כספים. יש ביטוח דירה וביטוח חייים וביטוח רכב (חובה + מקיף/ צד ג' ) וביטוח בריאות וביטוח סיעודי וביטוח שיניים וביטוח רכוש והרשימה עוד ארוכה.

30.

מבנים.וכל עוד ראשי ערים יכשילו פרוייקטים של פינוי כינוי האחריות היא עליהם.

comment-2-comment

לעיריות יש תפקידים מוגדרים ומסתבר שבדירה תקופתית למבנים אינו אחד מהם. אפשר להטיל על העיריות את האחריות הנוספת, אבל מן הסתם הארנונה תעלה עוד.

29.

והיא זו שמפקחת על התחזוקה. אם לא פיקחה כיאות על תחזוקת המבנים - היא נושאת באחריות (ובאשמה לידיעת א. אוחנה הנקניק). להגיע למצב שדיירים מתפנים יום לפני קריסה טוטאלית מרמז על כשל תפקודי של העיריה בנושא. מרתק יהיה לגלות כמה עוד "כשלים נקודתיים" קיימים במבנים בחולון ובארץ בכלל. בעיריית ירושלים היתה פעילות סופר אינטנסיבית סביב מיפוי כל המבנים של פל-קל אחרי אסון ורסאי. מה שהיה ברמת מבני ציבור דרש טיפול ישיר של העיריה - אבל מה שפרטי - עדיין היה ברמת מעקב.

28.

שיחסלו את הבירוקרטיה והמיסוי

27.

עמוד אחד נופל וכל הבניין קורס? האם שאר העמודים לא אמורים לתמוך אותו?? אין שום מקדם ביטחון כשבונים בניין? ודרך אגב מי הקבלן שבנה את הבניין הזה? האם אי אפשר לתבוע אותו?

comment-2-comment

26.

comment-2-comment

קל להגיד למי שיש כסף לאפשר דבר כזה.....

comment-2-comment

comment-2-comment

25.

רוצים לעשות כסף

24.

23.

כל יום. למשל, בלוד ורמלה פתאום כל יומיים ינסרו עמוד ויהיה פינוי בימוי (כן...בימוי)

comment-2-comment

קח אותי לדוגמא, אני מתקיימת לצערי מקצבת ביטוח לאומי בתוספת השלמת הכנסה, שזה מסתכם ב3160 ש"ח לחודש. אין לי שום מקורות נוספים, ואין לי שום חסכונות. היה והייתי מתגוררת בבנין שהתמוטט, איך לדעתך אני יכולה לממן מלון?, אפילו אם מבטיחים הגמת הבניין מחדש, זה לוקח לפחות שנה וחצי, איך אפשר לממן בינתיים מגורים צנועים?. בקיצור, למי שיש הון פרטי או פנסיה מעבודה, או קרובים בעלי ממון, אפשר להסתדר, אבל מי שבמצבי, ימצא עצמו ברחוב. נקודה למחשבה.

22.

comment-2-comment

הבנין כשל בגלל כשל בסיסי בקונסטרוקציה שנבנתה כמעט ללא ברזל. זה בנין שעמד על כרעי תרנגולת.

comment-2-comment

21.

אותו עם עמוד ברזל רציני אפילו זמנית ולמנוע את קריסת הבנין?

comment-2-comment

20.

19.

18.

תהליך שלוקח שנים קיבלו ביומיים ובטח יהיו להם מהר כי הם בעדיפות

comment-2-comment

17.

תושבים שחסכו ונמנעו מלעשות ביטוח מקיף לרכוש שלהם, וכעת נותרו ברחוב, את מי בדיוק אתם מאשימים? את העיריה? את כספי הציבור? רגע קשה אבל תסתכלו במראה, שם התשובות

comment-2-comment

הביטוח לא מכסה בלאי, אלא רק נזק ממקור חיצוני

comment-2-comment

וגם הוא כולל סעיף שאומר שאם היה ניתן לצפות מראש את ההתמוטטות אז הביטוח לא חל, ובמקרה כזה ברור שחברת הביטוח תשלח חוקרים פרטיים שיגלו שלפני חודש מישהו ראה סדק ואז היא תטען שהיה אפשר לצפות מראש ותסרב לשלם.

16.

העיריה לא ביצעה סקר מבנים מסוכנים, היא האשמה בנושא.

comment-2-comment

זה שטח פרטי שלהם. זה התפקיד שלהם לדאוג שהביניין בסדר ולתחזק את הביניין. הם לא רצו לעשות את זה. בעיות שלהם

15.

גם בראשון לציון יש רחוב שלם כזה. למה לא מפנים? מחכים לאסון???

14.

comment-2-comment

13.

12.

שרוצות היטלי השבחה מנותקות מהמציאות ובכך מפילות את הכדאיות של פינוי בינוי במיוחד בפריפריה, רק כסף הן רוצות, חכו וראו איך כל הבניינים הישנים יתמוטטו ברעידת האדמה הבאה, העיקר זה כסף

11.

10.

אני

9.

comment-2-comment

תפעול של בנייה מסוג זה דורש מסגרת של חוקים, ופינוי-בינוי הוא מסגרת לטובת העניין. אתה צודק שהבניין כבר עבר את שלב ה"פינוי" אך כאן הכוונה למינוח מעולם הביצוע.

8.

הכשל הוא הנדסי... כלומר את הדיון צריך לנהל מהנדס. לאדריכלים אין שום סמכות ולו הקלה ביותר בתחום ההנדסי. אדריכל קובע איך הנכס ייראה, המהנדס קובע מה לעשות כדי שהנכס שתיכנן האדריכל אכן יעמוד ולא יקרוס. לפיכך אין מה להתייעץ באדריכלים כאשר הכשל הוא מבני קונסטרוקטיבי

comment-2-comment

תן כבוד לבן-אדם. זה אדריכל של עיר שלמה, הוא כנראה מבין דבר אחד או שניים. בא, נעמד מול המלצות, הסביר את הדברים כפי שהוא רואה ומבין אותם. דיבר לעניין. למה צריך מעבר?

comment-2-comment

הוא אדריכל של חולות צריך אחד של מלט

7.

6.

מבנה ואחכ מתפלאים העיריה לא חייבת לכם כלום זבשכם

comment-2-comment

שהמבנים בטיחותיים

5.

4.

תכנית של חמאס לחפור מנהרה עד קריה בתל אביב ולחטוף את אלופי פיקוד כולל אביב כוכבי ובני גנץ ואולי גם את נפתלי בנט ושחרורם תמורת שחרור כל מחבלים שנמצאים בכלאי ישראל.

comment-2-comment

הדיוט

3.

comment-2-comment

אני ניסיתי, מתברר שאין במדינת ישראל ביטוח נגד כשל מבני/ התעייפות החומר

comment-2-comment

comment-2-comment

אנשים במדינה שכחו שהבתים שלהם שייכים להם ולא לחברות הביטוח והאחריות לתחזק ולשמור על הבית היא של בעל הבית..אם יישרף/יוצף הבית או משהו כזה זה דבר אחד...אבל אם הבית שלך מתבלה ולא שמרת עליו אז עם כל הצער זה בעיה שלך

2.

comment-2-comment

comment-2-comment

הבעיה היא שהוא כל כך הרבה שנים בתפקיד שכל הזמן יש קנאים שמנסים להפיל אותו ומטריף אותם שהם מנסים שוב ושוב והוא מפרק אותם אחד אחד בקלפי. הטענה היחידה שהיתה לי אליו היא שהוא לא ניסה אפילו להשאיר חולונים צעירים בעיר עם מחיר למשתכן .

1.

אז בשביל מה אתם מחזיקים בכספי ציבור?? תגובה אופיינית לעירייה אטומה. אפס רחמים. אין מילים.

comment-2-comment

למי שיש ביטוח מבנה אז הכל בסדר.... מי שחסך, העירייה זה לא תפקידה. למה אתה לא בא בטענות פיקוד העורף או לכבאות? איך הלנת אנשים במלון זאת אחריות של העירייה? או יותר נכון, למה?

comment-2-comment

ולמהנדסים שלא עושים את תפקידם בבדיקת בטיחות המבנים בתחומי העיר. לזה אין תקציב. וגם לא לעזור לאזרחים שביתם חרב, כתוצאה ממחדלי העירייה שלא עשתה מספיק.

comment-2-comment

דווקא בפעם הזאת, שפינו את האנשים בזמן ומנעו אסון גדול, אתה מקשקש על מחדלי העיריה?

comment-2-comment

הביטוח עוזר רק עם לכולם יש ביטוח, וזה אף פעם לא ככה. ואז מי שאין לו ביטוח יערום קשיים והתנגדויות על כל צעד, לא יוכל לראות את כוחם נמשכים בחיים ורק לו אין דירה.

comment-2-comment

ללא שם ולא שכל.

comment-2-comment

הביטוח לא יעזור להם גם אם לכולם יש ביטוח..הבניין קרס כי הוא התבלה לא בגלל שהיה איזשהו אירוע ביטוחי

לכל התגובות
0
מצב לילה
מצב לילה