צילום: ניב קנטור
צילום: ניב קנטור

מסתמן: ליברמן לא יבטל את הפטור ממע"מ על קניית מוצרים מחו"ל

לאחר שאמר כי יבחן את ההצעה, ל-ynet נודע כי שר האוצר צפוי שלא לבטל את הפטור הקיים ממע"מ על קניית מוצרים מחו"ל עד לסכום של 75 דולר. בכיר באוצר: "ביטול הפטור לא צפוי להיכלל בחוק ההסדרים"

תמונה כללית
גד ליאור | פורסם: 21/07/2021
ל-ynet נודע כי שר האוצר, אביגדור ליברמן, צפוי שלא לבטל את הפטור הקיים מתשלום מס ערך מוסף על קניית מוצרים מחו"ל עד לסכום של 75 דולר. כידוע, מאות אלפי ישראלים רוכשים בחו"ל מוצרים בשווי מאות מיליוני דולרים בשנה והסוחרים בישראל טוענים כי הפטור ממע"מ על הרכישות בחו"ל פוגע בהם קשות.
>> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו
שר האוצר אמר בכנס אלי הורביץ, שהתקיים בירושלים לפני שלושה שבועות, כי ההצעה הוגשה לו וכי יבחן אותה. גורם בכיר במשרד האוצר אמר היום (ד') כי "התרשמנו שהשר לא מתלהב מביטול הפטור ולא ניתנה כל הוראה באוצר לקדם את הנושא. ביטול הפטור לא צפוי להיכלל בחוק ההסדרים".
למרות שהבטיח ביום כניסתו למשרד האוצר לא להעלות מיסים בתקופה הקרובה ובתקציב המתגבש לשנים 2021-2022, הונחה הצעה על שולחנו של ליברמן לבטל את הפטור שהונהג לפני שנים, והמשמעות היא העלאת מיסים על כל ייבוא של מוצרים מחו"ל באמצעות הזמנות מאתרי אינטרנט. החלטה שהייתה אמורה להגדיל את הכנסות המדינה ממיסים בכשני מיליארד שקל ב-2022.
איגוד לשכות המסחר וראשי המגזר העסקי דורשים זה שנים לבטל את הפטור ממע"מ על הרכישות בחו"ל עד למחיר של 75 דולר (כ-250 שקל), בטענה שהוא מפלה לרעה את כל העסקים והחנויות בארץ, שבהם משלמים מע"מ וכך המוצר בישראל יקר יותר מזה הנרכש בחו"ל. ביטול הפטור אמור לסייע בעיקר לעסקים בתחומי ההלבשה, ההנעלה, התיקים, מוצרי איפור וקוסמטיקה לא יוקרתיים, ומוצרים אחרים.
ב-2 ביולי השנה בוטל הפטור הקיים על רכישות דומות באיחוד האירופי, שם תקרת הפטור עמדה אומנם רק על 22 אירו. מדינות נוספות ביטלו לאחרונה את הפטור ולדברי נשיא איגוד לשכות המסחר, אוריאל לין, "ישראל נותרה כמעט יחידה בעולם שלא גובה מע"מ על יבוא מקוון". יצויין, כי במדינות אחדות קיים גם כיום פטור גורף ממע"מ על רכישות באינטרנט המגיע ל-100 דולר ויותר.
הפטור שניתן בישראל ממע"מ על רכישת מוצרים בחו"ל נועד להביא לתחרות עם החנויות בארץ ולהביא להורדת מחירים, מגמה שהשר ליברמן פועל למענה בשבועות האחרונים במסגרת מאבקו ביוקר המחיה. ביטול הפטור עלול לגרום למצב הפוך - ייקור המוצרים הנמכרים בחנויות בישראל שיגרום ליוקר מחיה נוסף.
20

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
18.

בממשלת נתניהו מלא צעירים רכשו דירות במחיר למשתכן ואילו הממשלה הזאת קללה על הצעירים המסכנים וגם שכירות גבוה באמת הממשלה לה תעשה כלום בדיור אז ביבי יותר טוב

17.

16.

CCCP

15.

ליברמן הבטיח לדאוג לקשישים ולהעלות את קיצבת ביטוח לאומי מקוה שיעמוד בדברו אבל מתי,מתי .

14.

האיכות מ-ע-ו-ל-ה בניגוד לזבל שמוכרים לנו פה, אין תור אינסופי לקופה ואין קופאיות אדישות, עושה קניות בנחת מול המחשב ב22.00 בלילה בלי שידחפו אותי בתור, ובלי לריב על חניה. מוצאת תוך כמה דקות בול מה שאני מחפשת, משווה מחירים וקונה. ככה נראית המאה ה 21!

13.

12.

11.

זו הדרך היעילה להילחם ביוקר המחייה.

comment-2-comment

10.

מכיוון והמדיניות הזאת מפלה לרעה עסקים ישראלים. לא ייתכן שהמייבא ישלם מכס והלקוח לא, גם ככה התחרות מול סין היא קשה

9.

מעודדת יבוא על חשבון מוצרים מקומיים. גם אם יהיה מע"מ יהיה זול יותר לקנות בחו"ל. זה נכון כלכלית לבטל את כל הפטורים ממס בכל הענפים ולהוריד את המס לכולם.

8.

הוא רוצה שישאר לו הרבה בקופה לגנוב הנוכל קופת שרצים מהלכת המקור על ליברמן תראו

7.

6.

לאחר שהבטיח מתחת כל מיקרופון ומצלמה ( לפני הבחירות ) שהוא יעלה את קיצבת הזיקנה וידאג לקשישים האומללים האזרחים הכי חלשים במדינה הוא מתכוון להמשיך את ההתעללות בקשישים ולהשאיר אותם עם קיצבה אומללה שלא מספיקה אפילו לא לתרופות .

comment-2-comment

ממילא בבחירות הבאות רובם כבר לא יצביעו כי הטבע יעשה את שלו, אז למה לטרוח? כל הפוליטיקאים מתייחסים לקשישים כאל הוצאה לא נחוצה ואם אפשר לקצר את חייהם ככל האפשר אז למה לא?

5.

4.

3.

אולי באיזו עיריה טובה ככה, תפקיד פופטיצי כמו כפיר סימן טוב מעיריית תל אביב שמקבל משכורת בתור פקח בעיריה אבל מנהל שלושה עסקים אפיליאייט בפייסבוק, בוואטסאפ. סתם מושך משכורת כל חודש מהעיריה על חשבון משלמי המיסים ועושה עוד כמה אלפים בשחור מהצד?? איפה מס הכנסה איפה??

2.

אנשי איגוד לשכות המסחר יכולים לחפש את החברים שלהם. פראייר מי שלא קונה כל דבר סביר בחו"ל... בארץ הלקוח נחשב כארנק שצריך לשלם על הסחורה. לאחר שזו התקבלה הוא כבר לא מעניין. בארה"ב הלקוח מלך, פיפס לא בסדר ומקבלים מוצר חדש בלי בלבולי מוח. נייר טואלט הייתי קונה באמאזון אם היה בערך אותו מחיר כמו בסופור...

1.

אני לא רואה סיבה למה יצרנים ישראלים צריכים לשלם מע"מ וזרים לא. אבל חלק גדול מהקניות באיביי, אצלי בכל אופן, זה מוצרים משומשים. אולי לפתור אותם ממע"מ? ואפילו על סכום גדול יותר מ-75$

לכל התגובות
0