89

האיום בהשמדת ישראל הוביל לנכבה

ככל שמטפחים את הסיפור הפלסטיני של הנכבה, כך מטפחים את השנאה. האמת ההיסטורית היא שערביי פלשתינה תמכו בנאצים, בדיוק כמו המופתי. אכן הייתה נכבה, בעיקר כדי למנוע את מזימות ההשמדה. מי שרוצה פיוס, צריך לקדם את האמת, ולא נרטיב שקרי

בן-דרור ימיני | פורסם:15/05/2022
צילום: מוטי קמחייום הנכבה באוניברסיטת תל אביב (צילום: מוטי קמחי)
צריך להכיר ב"נרטיב" הפלסטיני, אומרים לנו שוב ושוב, כביכול, כדי להבין את הכאב וכדי להוביל לפיוס. האמת הפוכה. ככל שה"נרטיב" הפלסטיני תופס אחיזה, ובעולם האקדמי הוא כבר הופך לאמת עליונה, כך הולך וקטן הסיכוי לפיוס ולשלום. אנחנו לא זקוקים לנרטיבים. אנחנו זקוקים לסיפור ההיסטורי האמיתי. הישראלי שטיפח יותר מכל אדם אחר את הנרטיב הפלסטיני הוא פרופ' אילן פפה, גדול התועמלנים האנטי-ישראלים הפועלים היום בעולם.
טורים נוספים בערוץ הדעות ב-ynet:
הוא לא נח לרגע. לפני ימים אחדים כתב פפה, ש"גרמניה הנאצית בחרה בצד הלא נכון של ההיסטוריה". גרמניה של היום, מוסיף פפה, טועה שוב, בגלל "התמיכה בישראל". הפעם מדובר בהתגייסות של פפה לקמפיין המתחדש נגד החלטת הבונדסטג, שקובעת ששלילת זכות קיומה של ישראל היא אנטישמיות. המניפולציה של פפה מדהימה. בעבר - גרמניה הובילה את השמדת היהודים. בהווה - פפה ודומיו לוחצים על גרמניה להעניק הכשר לתעמולה שקוראת להשמדת מדינת היהודים.
יותר מכל קידם פפה את אתוס הנכבה, המצוין היום, 15 במאי, תוך כדי עיוות מוחלט של האמת ההיסטורית. למען הסר ספקות, הייתה נכבה. אפשר להבין את הכאב. היה גירוש. היו מעשי טבח בודדים. זו ההיסטוריה של המלחמות באותן שנים, כאשר חילופי אוכלוסייה כללו, בדרך כלל, מעשי זוועה. זה קרה גם במהלך הבריחה והגירוש של יהודים מארצות ערב, במסגרת הנכבה היהודית. אלא שלערביי פלשתינה היה "ערך מוסף". המנהיג שלהם היה המופתי, חאג' אמין אל-חוסייני, האיש ששהה במשך כל שנות מלחמת העולם השנייה בגרמניה, ופעל בשירות הנאצים, בעיקר במסגרת שידורי תעמולה שקראו למוסלמים בעולם להשמיד את היהודים בקרבם. הוא לא היה לבד. שורה של מנהיגים ערבים איימו להשמיד את היהודים, בארצות ערב ובפלשתינה, אם תקום מדינה יהודית.
השאלה החשובה היא, האם ערביי פלשתינה תמכו גם הם בנאצים? על הרקע הזה, אחת הטענות החוזרות ונשנות היא שערביי פלשתינה בכלל התגייסו, כמו יהודים, לצבא הבריטי. פרופ' מוסטפא כבהא כתב על כך כבר ב-2010, ופרופ' מוסטפא עבאסי ב-2015 הקדיש לעניין מאמר תחת הכותרת "פלסטינים נלחמים בנאצים: סיפורם של המתנדבים", המאמר פורסם שוב ב"קתדרה" ב-2019. אם הם מתגייסים באלפיהם לצבא הבריטי, אז קשה לטעון שהם הזדהו עם הצד הנאצי. פפה עצמו ניסה להמעיט בהשפעתו של המופתי, וטען שלמעשה, התמיכה בנאצים הייתה של בודדים, שהיו מנותקים מפלשתינה. האומנם? מיד לאחר המלחמה הצליח המופתי להתחמק מהעמדה לדין כפושע מלחמה נאצי, וחזר להיות המנהיג הפוליטי של ערביי פלשתינה. גם פאוזי קאוקג'י, לבנוני במקור, בילה את שנות המלחמה בגרמניה, בשירות התעמולה הנאצית. הוא היה יריבו של המופתי. אבל שניהם אימצו את האידיאולוגיה הנאצית. קאוקג'י הפך למפקד "צבא ההצלה", שפעל במלחמת השחרור במטרה "לזרוק את היהודים לים".
ועדיין, השאלה היא, האם אלפי הערבים שהתגייסו לצבא הבריטי מוכיחים שרק בודדים תמכו בנאצים? ובכן, החוקר יוני רייני פירסם שני ספרים, "תיק סגור" ו"הצד הנסתר של הנאציזם והשואה", ותוך הצגת מקורות ראשוניים, הפריך בכל מכל את הטענה של עבאסי. כ- 9,000 מערביי פלשתינה ועבר הירדן אכן התגייסו לצבא הבריטי (ועוד כ- 8,000 משטחי המנדט הצרפתי) לעומת כ- 27,000 יהודים. ברגע שהיה נדמה, החל מאביב 1942, שיש סיכוי שכוחותיו של רומל הגרמני עומדים לעבור דרך מצרים ולהגיע לפלשתינה, נכנס היישוב היהודי למה שכונה "מאתיים ימי חרדה", כולל תוכניות התבצרות והתאבדות בסגנון מצדה. הרי הגרמנים כבר מינו את וולטר ראוף כדי לתכנן את ההשמדה. ערביי פלשתינה צהלו, ו- 78 אחוז מהמתנדבים הערבים ערקו מהצבא הבריטי, פעמים רבות תוך כדי גניבת נשק שיסייע לגרמנים ולמאבק ביהודים. בנוסף, לפי סקר שערך סרי אסכאכיני כבר בשנת 1941, שכבר הצגתי בעבר, 88 אחוז מערביי פלשתינה תמכו בגרמניה הנאצית. 9 אחוזים בלבד תמכו בבריטים.
תמונה כללית
בן-דרור ימיני
אלה העובדות. הן חשובות, משום שהצד היהודי, אכן, צריך להכיר בעובדה שהיו מעשי טבח, גם אם מעטים, והייתה לא רק בריחה, אלא גם גירוש. והצד הערבי צריך לקחת אחריות על התמיכה ההמונית בנאצים. המופתי וקאוקג'י ייצגו נאמנה את הערבים. ואם חלילה היה ניצחון ערבי באותה מלחמה, לא הייתה מתחוללת שום נכבה. הייתה מתחוללת השמדה. אז לא. אין שום צורך להתנצל. ולמען הסר ספקות, לצד התוקפן, שסירב להצעת החלוקה, שזמם לבצע השמדה, אין זכויות להשבת רכוש או פיצויים, ובוודאי לא לשיבה. ולעומת זאת, ליהודים שגורשו ממדינות ערב ורכושם הוחרם, יש זכות להשבת רכוש.
מעוניינים להציע טור לערוץ הדעות של ynet? שלחו לנו ynetopinion@gmail.com
לכתבה זו 89 תגובות
הוספת תגובה
89

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
64.

מה זה ההפגנה הטרוריסטית הלאומנית הפשיסטית והאלימה הזאת באוניברסיטת תל אביב ??? אין להם פחד לערבים ? לומדים באוניברסיטה ישראלית ועושים הפגנה כזו באמצע האוניברסיטה? אם מדינת ישראל חפצה חיים היא לוקחת את כל הפגינים דואגת שאוניברסיטת תל אביב תזרוק אותם מהאוניברטיסה מסיימת להם את הקריירה שלהם ואם הם רוצים ללמוד אז רק בשטחים שילמדו בבית לחם או בחברון ומודיע להם שבפעם הבאה שיפגינו בצורה כזו הם יעברו להתגורר ברשות הפלסטינית גם אם הם לא רוצים. אבל ישראל שם היום לא מסוגלת לעשות זאת ולכן זה יתפשט.

63.

הערבים אשמים בעצמם במצבם , פתחו במלחמה עם היהודים ללא סיבה והפסידו וכעת בוכים, אחר כך המציאו את העם הפלסטיני שלא קיים ודורשים מדינה שלעולם לא הייתה קיימת, אם הם ירצו באמת שלום אז תהיה להם מדינה ואם יבחרו להמשיך להילחם סופם שיגורשו מכאן לעולם ועד.

62.

בושה וחרפה לאוניברסיטה של תל אביב שנותת למחבלים אפשרות לפרוס דגלים של מחבלים שעצם קיומם הוא השמדת העם היהודי. בושה וחרפה לראש עירית תל אביב רון חולדאי שבחרנו בו. ממש אכזבה

61.

חבל שהשמאל הישראלי חי בסרט אבל לצערי המדינה גמורה צ’ה טייל במרחבי המדינה המקוללת ותגלה שיהודים מוכרים אדמות במושבים כמו הר תבור ביוקנעם ועוד ישובים לערבים והם קונים טרוניה מכל הבא בחיפה בבת-ים משותפים ובעוד זמן קצר יבקשו מיסד דין בלב שכונות יהודיות עם טיפש יושב בארץ המקוללת

60.

איך 100,000 ערבים לפי מפקד בשנת 1880 הפכו ל-1,500,000 בשנת 1947.

59.

58.

57.

לא מתלהם, מסביר את הדעה שלו בצורה ברורה והגיונית ומגבה בעובדות

56.

הפלסטינים התגדו לחלוקה ופתחו בטבח יהודים ככה עד היום ....במקום להקים לעצמם מדינה בגבולות החלוקה שהציעו עכשיו אין דרך חזרה אין דרך לחלק את הארץ העם המומצא יכול להתחבר לירדן שם יש רוב פלסטיני.

55.

כי גם במגזרים הלימוד לא במתכונת נכונה.

54.

comment-2-comment

למה גנבת את השם של גלאון? מה זה נותן לך? אולי רק סוג של אוננות עצמית?

53.

52.

51.

הכל טוב ויפה. אנחנו ממשיכים לשכנע את עצמנו. מה שנקרא לשכנע את המשוכנעים. הגיע הזמן להתעורר, להפוך תקליט. אנחנו כבר במלחמה

50.

49.

48.

47.

כתבה מאירת עיניים

46.

45.

44.

כתיבה עניינית ומפוכחת.

43.

comment-2-comment

42.

צריך להודות שאת הנכבה אנחנו והמנהיגים שלנו הבאנו את זה על עצמנו. זה התחיל בקאוקג’ עם הפלוגות שלו שגרמו להרג ושנאה והביאו את אליהוד לפעול כנגדנו. המשיך בסירוב שלנו לתוכנית החלוקה שאם היינו מקבלים אותה היינו מביסים את היהוד. עכשיו אנו ממשיכים לעשות עוד שטויות ומי יודע מה זה יעלה לנו בסוף. נמאס לנו מהמנהיגות הטיפשית אשר עושה לנו נזקים לציבור הערבי שיכל להינות מההתקדמות של היהודים. אני מקנא בהם שהם ידעו לבנות את המדינה שלהם יותר טוב מכל מדינה ערבית באזור.

41.

40.

39.

38.

37.

36.

הבעיה שלנו היא עכשוית די להיתלות בהיסטוריה כי ככה לא נגיע לפיתרון לעולם.

comment-2-comment

comment-2-comment

35.

comment-2-comment

34.

33.

זו התשובה שנתן אילן פפה לחברתי הפלסטינית, קולגה של פפה באוניברסיטת אקסטר, אחרי שהתעצבנה עליו שהוא אנטי ישראלי קיצוני מידי שגורם נזק, לא רק לפיוס בין העמים, אלא גם לנושא הפלסטיני, וגם לה אישית, כי הוא מחייב אותה להיות יותר קיצונית ממנו, אחרת תיחשב כמשתפית ציונית.

32.

31.

30.

29.

בחייבאר לפני כאלף וארבע מאות שנים.

28.

27.

לשלול מהערבים את כל הזכויות לגדר את הכפרים שלהם הגדרות חשמליות להפוך אותם לדורות להרעיב ולחסל אותם. לשלול להם את האזרחות לגרש אותם לירדן ולחסל בגז מי דיבר ללכת מכאן

comment-2-comment

comment-2-comment

היהודים לא איימו בשום צורה על הנאצים. אני לא רואה שום מקום להפגין סובלנות כלפי אלה שמפנטזים על השמדתי, השמדת ילדיי והשמדת בני עמי. הגיון אנושי בריא, משהו שהלך לכם לאיבוד. מהבחינה הזו השמאל מאיים על קיומנו כאן, ועל קיומנו בכלל, לא פחות ואף יותר מהערבים.

26.

25.

24.

והמבין יבין

23.

למרות שאחוזים רבים מבני הנוער לא יבינו כלום.

22.

לא רק בלוד ובעכו ובירושלים ורמלה ויפו נסלק את כל היהודים מהערים בפלסטין אלא מכל פלסטין

comment-2-comment

ראוי מאוד שכל היהודים במדינה יקשיבו לך ויבינו את מה שאתה אומר.

comment-2-comment

גם בשומר החומות היו בטוחים שהמדינה תיעלם. מה קרה בפועל? המדינה פי כמה יותר חזקה גם כלכלית, צבאית ובטחונית.

comment-2-comment

comment-2-comment

21.

יש להם כישרון לפגוע בעצמם ללא סוף. מבלי לעשות הכללה, ערביי ישראל בחרו להצטרף למחאות האלימות והם יביאו על עצמם נאכבה נוספת. ישראל לא בסכנה. ישראל תשלם מחיר, מחיר כבד, אבל הציבור הערבי ישלם מחיר כבד יותר. חבל, כי יכול היה להיות גן עדן בשטח שבין הירדן לים

comment-2-comment

שאנשים לא לוקחים בחשבון שהנאכבה השנייה כמראה תהיה שלנו, לא שלהם. חיל האוויר טנקים וצוללות לא יוכלו להושיע אותנו

20.

19.

comment-2-comment

comment-2-comment

למשל להפריך ולו טענה אחת?

18.

17.

comment-2-comment

16.

ישראל ייפסק?

comment-2-comment

אנחנו מקבלים חלקים של הנארטיב שהוא שיקרי כולו. למעשה הם רובם הגיעו לישראל אחרי הציונות, בתקופת התורכים, הבריטים ואפילו לאחר קום המדינה. אין בכלל כיבוש בשטחים ולכן המילה הזאת מיותרת ולא היתה צריכה בכלל להיות בשימוש. אין כיבוש בישראל וזה צריך להאמר לכל העולם על ידי כולנו. היתה כאן מלחמה והם הפסידו וטוב שככה וזה נגמר, אין מה להכיל כאן ימי נכבה באוניברסיטה, אם זה מה שהם רוצים שיפנו בבקשה את מקומם לחיילים משוחררים, גם ככה יש כאן בעיה שהם צריכים לשרת בצבא ואחר כך להתחיל מאפס בגיל מאוחר יותר ובלי העדפות "מתקנות"

15.

14.

כל שנה מרגישים שאנו צריכים להצטער שניצחנו במלחמות שקפו עלינו, שעמדנו בגבורה ולא נכנענו.

13.

ישר כח שאתה אכן מעדכן את הציבור במה בדיוק מדובר, מזעזע שככה זה לאן הגענו, המנהיגים פה אשמים, כתוב בתורה עם לבדד ישכון ובגויים לא יתחשב, לא הכלה ולא הבנה המתחילים להצר את צעדי ו, ואנחנו מנגד שותקים איך יתכן שיש לנו מנהיגים שעושים לנו רגל, פשוט לא יאמן, ומקלים העונשים לאנשים שהם אויבי המדינה הערב רבהאלה שונאי ישראל, מהרסייך ומחריבייך ממך יצאו, כל הכבוד לך שעשית את הכתבה הזאת צריך לפרסם אותה,כל זה שמאפשרים להם חגים שמסמלים רצח ושנאה זה אצבע בעין של הישראלים, כל זה ממשלת הערב רב

12.

כי הנכבה שלהם זה הניצחון שלנו, השמחה שלנו

comment-2-comment

הדרוש כאן.

11.

איך הגענו למצב בו הנצחת מעמד הפליט הפלסטינאי מצד אחד, והדרישה לבטל את המדינה היהודית תופסים תאוצה בציבורים רחבים בעולם המערבי?

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

הפלסטינאים הבינו שלהציג את עצמם כאוכלוסיה ילידית מדוכאת ומגורשת מנגן חזק על המצפון של תושבי ארה"ב, אירופה, ואוסטרליה. ים האנטישמים ששמחים לקנות את הסחורה רק מקלים עליהם. ההסברה הישראלית, מצד שני, לא עושה את העבודה שלה, לדוגמא להבהיר שמעולם לא היו עם פלסטינאי או מדינה פלסטינאית, שהגבולות של פלסטין מומצאים (הם משום מה חופפים לגבולות של ישראל, ולא של מחוז פלסטין ההיסטורי, וגם לא של תוכנית החלוקה), או שאונר"א המציאה הגדרה משלה לפליט.

10.

אל תצאו לרחוב לא חמושים...וללא נשק...כך שאיזה פלשטינאצי ינסה לפגוע בכם...תהיו אתם הראשונים לפגוע בו... יהודים משיבים אש...זהו צו השעה...

9.

מאמר חשוב ומעניין, ועצוב שהפלשטינאים, המומחים בסיפורי עשו לי שתו לי לקחו לי, שוכחים את חלקם בהעדר שלום, בטבח יהודים, בלינצ'ים בשם השחרור... שום נכבה ושום בטיח. ישראל קמה וישראל תשאר של היהודים, כשהערבים המתונים יהיו בשמחה איתנו. אלה שמזדהים כפלשתינאים, שיעברו לעזה.

8.

כל הכבוד על המידע החשוב. צריך להפיץ כהסברה ולצרף אסמכתאות.

comment-2-comment

comment-2-comment

7.

ליהודים שרכושם הוחרם מגיעות זכויות על אותו רכוש ולפלסתינאים לא זכויות שיבה ולא רכוש? הדם שלהם לא טהור מספיק?

comment-2-comment

6.

ישראל סובלת כבר הרבה שנים ממנהיגים שחוששים ממה יגידו הגויים הגיע הזמן שמנהיגנו מימין וממרכז שמאל יגלו אחריות לאומית

5.

4.

3.

2.

1.

זו בדיוק האמת, וצאצאיהם ממשיכים היום באותה צורה.כל סיפורי הרצון להשתלב אינם אלא בלוף מטעמים כלכליים.כל הכבוד לכותב,ששם את הדברים על השולחן ללא כחל ושרק.

comment-2-comment

לכל התגובות
0
מצב לילה
מצב לילה