190
850 אסון מירון

בעקבות חשיפת הפרוטוקול לפני מירון: "המפכ"ל חייב לקחת אחריות"

ב-ynet נחשף תוכן הדיון המשטרתי שהתקיים לפני האסון ובו התעקש יעקב שבתאי, חרף האזהרות, לא להגביל כניסה למתחם. גורמים במשטרה: "אם ראש אג"ם יפתח את הפה – המפכ"ל בבעיה". המשפחות השכולות: "זו הפקרות"

תמונה כללית
אלי סניור | פורסם: 23/09/2021
צילום: דוברות המשטרההמפכ"ל שבתאי עם השר אוחנה באירוע במירון (צילום: דוברות המשטרה)
בעקבות הפרסום הבוקר (יום ה') ב-ynet וב"ידיעות אחרונות" של הפרוטוקול שתיעד את האישור שנתנה צמרת המשטרה לאירוע שבו התרחש האסון במירון, אמרו קצינים בכירים: "המפכ"ל יעקב שבתאי בבעיה קשה. הוא חייב לקחת אחריות. קשה להאמין שככה זה התנהל".
מפרוטוקול הישיבה שהתקיימה שבוע וחצי לפני האסון עולה כי מי שניהל את הישיבה בהשתתפות בכירי המשטרה היה המפכ"ל עצמו. למרות אזהרות במהלך הדיון הוא אמר: "יש להתיר כניסה מלאה של אזרחי המדינה להרי מירון".
צילום: רויטרס (צילום: רויטרס)
(צילום: משה מזרחי)
לאחר האירוע שבו נהרגו 45 בני אדם לקח מפקד המחוז הצפוני ניצב שמעון לביא אחריות על האסון, אולם מהפרוטוקול עולה תמונה שונה. "ההתנהלות של הישיבה הזאת הזויה", אמר ניצב במשטרה. במקביל מתחו גורמים בפורום הניצבים בדימוס ביקורת על התנהלותו של המפכ"ל שבתאי – הן על אופן קבלת ההחלטות לפני האירוע והעובדה שלא ביקר בהר מירון, והן על כך שלאחר האסון לא לקח את האחריות.
גורמים בכירים הצביעו על ראש אג"ם לשעבר, ניצב אמנון אלקלעי, כמי שיכול להבהיר את קבלת ההחלטות לפני האירוע, ולמעשה גם לסבך את המפכ"ל: "כולם יודעים למה אלקלעי עזב את המשטרה. אם הוא יפתח את הפה בוועדה ויספר הכל, המצב של המפכ"ל לא יהיה טוב".
גם נציגי המשפחות השכולות מהאירוע, שמאורגנים בוועד, הופתעו מהפרסום ומהדברים שהוסתרו מהם עד כה. ועד הפעולה של משפחות הנספים מסר: "זאת הפקרות. המפכ"ל היה צריך לעמוד על הרגליים האחוריות ולהגביל הכניסה. אבל כנראה בגלל לחץ אפשרו הכל".
לפי הפרסום הבוקר, ב-19 באפריל, כשבוע וחצי לפני האסון, התקיים דיון מיוחד בלשכת המפכ"ל. בין המשתתפים: כל צמרת המשטרה הרלוונטית, לרבות מפקדי המחוז הצפוני, אגף התנועה, אגף מבצעים (אג"ם), משאבי אנוש והיועצת המשפטית של המשטרה. בדיון ביקש מפקד המחוז הצפוני להגביל את ההשתתפות וראש אגף המבצעים אלקלעי ציין: "התכלית – שלום הציבור. האיום הגדול – צפיפות ותשתיות". הוא המליץ להיערך "לאירוע רב נפגעים, ומוכנות לעומס כולל תוכנית לדילול קהל על ידי אגף התנועה".
לכתבה זו 190 תגובות
הוספת תגובה
190

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
140.

comment-2-comment

במדינה מתוקנת ממנים לתפקידים כאלה אנשים שיכולים לעמוד בלחצים ולומר לא כשצריך (לא רק כשזה נוח למקבלי ההחלטות).

139.

138.

אין ספק שהמפכ"ל חייב לקחת אחריות. האם לשר אין אחריות? הכתבה עוסקת עולה בזרוע המקצועית. למיטב זכרוני המחץ הופעל מהסרטים המדינית. השר הממונה לוחץ, תפקיד המפכ"ל להתנגד במקרה זה. אך האם אין מקום לשאול: האם לא מתחייבת ועדת חקירה גם על אחריותו של השר?

137.

איזו תחושת קבס מעלה האיש הזה.

136.

תיראו מה הולך ברחוב עם הקורקינט ואופנים חשמלית הם משטוללים ולא עושים להם כלום תיראו מה הולך בכול המועדונים יש קוקין חופשי

135.

שבתאי אל תצא פראייר תפיל את אוחנה דרעי ביבי ועוד ועוד

134.

אמיר אוחנה הפה הגדול והשטיחון של ביבי. זה שלא הפסיק להצטלם עם רבנים ודאג שיגיעו כמה שיותר קורבנות בפוטנציה למירון, פתאום נעלם? אחראי אבל לא אשם, המציא טרמינולוגיה חדשה.

comment-2-comment

133.

הם האשמים הבלעדיים.

132.

131.

130.

129.

128.

127.

פשוט אלוהים לא אוהב תפילות. תתחילו להעלות קורבנות, מה קורה לכם?

126.

comment-2-comment

125.

comment-2-comment

124.

123.

שחייב לחרדים וככה זה עובד במדינת ישראל.

122.

121.

120.

119.

118.

בתקופת נתניהו הבנו כיצד מערכות הפוליטיקה הארצית. עובדת.היה סדר היו ישיבות פרוטוקולים ודעתם של השמאל התפוצצה עד כדי שיגעון שנרתמה אליו גם חלק ממערכת התקשורת והילד פצחו בהתנהגות ילדותית מבישה מוציאה את דיבתה של מדינת היהודים.עתה משניתן לאותן מפלגות שמאל להחזיק באופן אנטי דמוקרטי ואולי אף לא חוקי בעליל בשלטון ממשיכה התזמורת השמאלנית אשכנזית לצאת ולפרסם מסקנות מהירות כולל לקיחתו של המפעל אחריות על אסון מירון.צורב ודואב להם לראות את שבתאי אוחנה רגב נוספים אוחזים בחלקים מהשלטון.תמו ימי הזוהר של השמאלנים תפירת תיקים יש ברוסיה.גם המבצר הבולשביקית האחרון השמאלנים שנקרא פרקליטות מתוכנן לעבור שינוי מהותי.

comment-2-comment

117.

116.

115.

חייבים להיחקר ולתת עדות בפני הוועדה אחרת לא נלמד כלום

comment-2-comment

114.

113.

כניסה בלתי מוגבלת למרון הוא לא העיפרון הכי חד בקלמר או שהוא ביביסט...

comment-2-comment

או שאבא שלו ואמא שלו אחים כמוך

comment-2-comment

112.

111.

110.

מי שלחץ לקיים את האירוע באסון המירון היה שר הפנים דרעי ושר המשטרה אוחנה .הם צריכים לעמוד לדין לפני כולם

109.

108.

בכל מדינה מתוקנת אחרת שם לשררה יש דיגנטי, המפכ"ל היה קם ומתפטר למחרת האסון משום שהוא ראש המערכת והוא מינה ומנהל את פקודיו. גם המארגנים החרדיים שהיו מודעים לצרה העומדת להתרחש צריכים ללכת מאותה הסיבה. גם אוחנה מאותה הסיבה, אבל הוא כבר איננו, למזלו ולמזלנו.

comment-2-comment

107.

106.

105.

קורים טעיות בשיכול הדעת ישר מכריזים בהתפרות המפכל.

104.

יעשה לעצמו חסד המפכ"ל ויתפטר מיד, יחסוך לעצמו ביזיון של הדחה, גם ארועי מירון, גם ימי הפרעות, גם מה שקורה במיזר הערבי... מי שמגיע לתפקיד שכזה צריך להגיע עם תוכניות מוכנות ולמחרת הכנסו לתפיד,להתחיל להפעיל אותן, הוא לא הגיע מהירח הוא חלק מהמערכת בתפקיד בכיר. הקמה של כל מיני אגפים, עוד כסף, עוד מנהלות, שום דבר לא מעשי ם לך

103.

מה עם ראש הממשלה הקודם המטורלל הזה מה עם אוחנה גם אותם צריך להעמיד לדין לא רק אחריות מה עם הסרט דרעי פתאום כולם מתקפלים מתחת לשטיח הוא אישה הם גיבור ונתנו יד לכל הדבר הזה עכשיו וחרפה

102.

מה עם ראש הממשלה הקודם המטורלל הזה מה עם אוחנה גם אותם צריך להעמיד לדין לא רק אחריות מה עם הסרט דרעי פתאום כולם מתקפלים מתחת לשטיח הוא אישה הם גיבור ונתנו יד לכל הדבר הזה עכשיו וחרפה

101.

עושים פה מניפולציה זולה על העובדות, הדיון על הגבלת מספר המשתתפים היה בגלל מגבלות הקורונה. לא היה דיון כלל על הגבלת משתתפים על עניני בטיחות בגלל קונספציה שבארועי דת המוניים לא מגבילים את מספר המשתתפים. ראו גם ההלוויות ההמוניות שהיו בזמן שיא הקורונה. מאיפה צמחה הקונספציה הזו זה לא ברור (רמז ענינים פוליטים של מפלגות חרדיות) אך זה היה המצב במשך עשרות שנים. להפיל הכל על המפכ'ל הנוכחי זה קצת לא הוגן.

comment-2-comment

מתוך הפרוטוקול: הם דיברו בראש ובראשונה על הקורונה אבל דיברו גם על הצפיפות והבטיחות, ואפילו נערכו שם לתרחיש של אירוע רב נפגעים (שבדיעבד אנחנו יודעים שאפילו שהתרחש אירוע כזה הוא נוהל רע מאוד, כוחות מבולבלים, סיוע מאוחר ואירוע שתפס את המפקדים בשטח בהפתעה מוחלטת).

100.

comment-2-comment

99.

comment-2-comment

צודק ב 100%אוחנה הגרוע מכל שרי ישראל מקומו עם ביבי בכלא גלבוע

comment-2-comment

98.

סוף,סוף, בתקווה שהוא יקח את האחריות...או שיטילו עליו....ויעוף מהתפקיד.

97.

ש"ס ויהדות התורה עם הליכוד (אוחנה) לחצו את המפכ"ל שהיה *חדש לגמרי* ועכשיו כשזה קרה מפילים עליו את התיק כדי לנקות את עצמם. כמו שהדרג הפוליטי במלחמת יום כיפור הפיל על דדו את כל האשמה למרות שהוא היה נקי

comment-2-comment

comment-2-comment

מבלי לגרוע מחלקם. תפקידו של המפכ"ל לעמוד על שלו ולהדוף את הלחצים. באם עובדתית יש סכנה באי הגבלת המשתתפים ואם לא הבין זאת זה חמור עוד יותר

96.

שכולם חייבים להיכנס?

95.

את תהליך קבלת ההחלטות ההזוי הזה שבתאי למד בהתכתבות בלימודי התארים שלו באוניברטיסה הוירטואלית שהעניקה לו תארים "עאלק"

94.

93.

92.

גיבור גדול אוחנה...עכשיו הוא פותח את הפה ורוצה להפיל את המפכל יחד איתו. פוחד על התחת שלו כשביבי נוסע לטייל בהונלולו

91.

90.

אין מתפקיד המשטרה לסדר את השטח והמעברים לריכוז המשתתפים ולזה ניתנו תקציבים ותרומות שנעלמו ויש לחקור לפלילי לגבי הכנת השטח משנים שעברו לכן כתבתי גורל החיים האחד לוקח והשני שילם על קח בחייו והוועדה פשוט לפרנס עוד פנסיונרים!!!!

89.

88.

אני מאמין שהם יוציאו מסקנות אובייקטיביות והמלצות לענישה פרטנית לרבות הנחיות חדשות להמשך הפעילות בל"ג בעומר.

comment-2-comment

87.

המפכ"ל הזה עבר כל כך הרבה מפגשים לרעיונות והכל רק כדי לשרת ..השאלה היא את מי לשרת ???! אוחנה בחר אותם בפינצטה ,גם את המפכ"ל וגם את ראש השב"ס ..בכוונה ..!!!

86.

comment-2-comment

85.

comment-2-comment

84.

83.

comment-2-comment

זכור לי מהטלויזיה בשבוע לפני מירון שאוחרא, ביובי ודרעי דחפו נגד הגבלות, ורקב כשרת התחבורה דחפה להסיע כמה שיותר לאירוע

82.

על הכתיבה המגמתית שלך

81.

יואילו בטובם כל השרלטנים מהמגזר והפוליטיקאים המושחתים שלכם וייקחו אחריות גם.

80.

המשפחות מחפשות שעיר לעזאזל, העקר להסיר מהם עצמם את האחריות למה שקרה ליקיריהם. מי שאשם בראש ובראשונה הפ בני המשפחות החרדיות. כל המגזר החרדי יודע שהחגיגות במירון זה מקום מסוכן, שרק בנס לא נהרגו בו חוגגים בכל השנים הקודמות, ולמרות הכל הם שלחו לשם את הניהם הצעירים. להורים ובני משפחה יש את המחוייבות לשמור על יקירהם והם לא עשו זאת ועכשיו מחשפים פראייר להאשים...

79.

בנוסף גם רוב קצינים טווסים

78.

את הצד שלו לא שמענו. שבתאי הייה חזק הכלבים נובחים והשיירה עוברת.

comment-2-comment

זה בדיוק אומר למה הוא צריך לקחת אחריות

77.

כמו אוחנוש

comment-2-comment

76.

שיקחו אחריות בושהההההההההההההה

75.

אם מה שכתוב אכן היה אז המפכ"ל צריך להתפטר וגם לחסוף מי לחץ אותו כי איש מקצוע אמיתי לא היה מאפשר לקחת סיכון כזה

74.

המפכ"ל היה נתון תחת לחץ ארגון הפשע האסיר ברשיון הוא זה שהביא את האסון על הציבור שלו ושתפו איתו פעולה חברי ארגון הפשע

73.

לך לפני שתעשה עוד נזקים !! לך !!!

72.

אין ברירה , אם זה נכון על המפכל להיות מפוטר מהמשטרה. אסון מירון יחד להוציא לקחים ממנו .

71.

יו........ איזה חמוד הגבוה מצד ימין. אמר שהוא האחראי, אבל אינו האשם באמת איזה חמוד. ממש צוקר פושקה

70.

על המפכל להתפטר מייד. לנסוע לכלא הקרוב .לפתוח את השער . להיכנס. לגזור על עצמו עונש .כל עונש מעל 20 שנה ,יתקבל בברכה ,ללא אפשרות חנינה

69.

‏תרבות יהיה בסדר של עם ישראל

68.

67.

הגיע הזמן שאור השמש יחטא גם את הנושא הזה

66.

לא היתה היתכנות פוליטית להגביל, בגלל אוחנה וביבי. הם לא היו נותנים למפכ"ל לעשות את זה. האחריות לפיכך שלהם.

65.

64.

63.

שהוא יחמוק בקלות מעונש.

62.

המפכ״ל אשם, ביבי אשם... די! יש ועדת בדיקה, כשהיא תסיים את עבודתה ותפרסם את התמונה כולה והמלצותיה אז האשמים יתנו את הדין. בנתיים סתם מתלהמים ותולים אנשים בכיכר העיר.

comment-2-comment

מזל שהתחלף השלטון

61.

חכו לוועדת החקירה , למה ללכלך בפומבי ? אתם פוגעים בארגון כולו

60.

ודאי התחייב לפני המינוי לנאמנות לאוחנה - ולא למדינה.

59.

שדרש , מסיבות פוליטיות , להכניס את כל מי שירצה להיכנס לאירוע , מבלי לחשוב על הבטיחות כל הגורמים האחרים רק התקרנפו, הביב כמובן לא הזיז לו ממה שקורה שם רק שהחרדים יהיו מבסוטים .

58.

comment-2-comment

ובטח לא הפקת לקחים

comment-2-comment

אומר לנו שהעבר זה שולי.

57.

56.

כוון שהבוס הקודם שלו אמר שהוא רק אחראי אבל לא אשם אתה גם אחראי וגם אשם כי נבחרת לשכב על הגדר עבור המופקרים אלה.

55.

השניה היא להיות מפוטר בבושת פנים. מינוי לא ראוי מראש ע"י כנופיית נתניהו שהתפוצץ (כמה צפוי בפנים). באותה הזדמנות, שתתפטר גם קטי (עלק פרי) יפרח.

54.

53.

תבינו. במדינת ישראל אין משטרה. ראו את אי התפקוד בזמן שומר החומות. מפכ״ל שדואג רק לאפליקציה, לרכבים ירוקים ולהראות טוב ע״י מינוי נשים לתפקידים בכירים.

53.

52.

51.

מדינת ביבי צריכה לההרס ולהבנות מחדש

50.

הבעיה היא בטריבונות שבנו ולא בזה שהמפכל לא רצה לבצע עוד התנגחויות מיותרות עם החרדים

comment-2-comment

כול ליקוי היה צריך לבטל האירוע

49.

במשך כמה שנים. מי שניהל ונתן רוח גבית להיווצרותו של האסון במירון היה לא אחר מאשרביבי נהנתניהו שנהנה כל שנות כהונתו כראש ממשלה כי עצם את עייניו ממעשיהם של שותפיו לקואליציה. מפכ״ל המשטרה לא פעל בחלל ריק. הוא קיבל את ההוראות מלמעלה. מהשר אוחנה ומראש הממשלה דה אז. נהנתניהו= מושחתיהו‼️

48.

מי המפקד בשטח ?

comment-2-comment

47.

פתאום כל חברי הכנסת החרדים, השרים , ראש הממשלה השקרן והנוכל, כולם נעלמו ונמוגו? יש בעלי אינטרסים שדוחפים את האשמה לכיוון המשטרה והם יודעים מדוע.

46.

45.

44.

comment-2-comment

43.

42.

במקום לטקבק את השנאה, הצביעות והטינופת הנשפכת מכם, יפי נפש, עלובי נפש, לכו לעבוד או סעו לטייל עם המשפחה...

comment-2-comment

קובי שבתאי צריך להתפטר כי העדיף את הצד הפוליטי על הצד הבטיחותי

41.

אוחנה, הוא האחראי לכאורה. מדוע לכאורה,משום שאינו לוקח אחריות וגם לא ייקח. הוא בסה"כ "רצה לצאת הביתה בשלום".

comment-2-comment

40.

39.

המסמך נראה כמו פליטון של "פינק פנתר"(הפנתר הוורוד)

38.

סמרטוטיית נתניהו את אוחנה

37.

אם אכן המסמך אוטנטי, רק אדם מאוד לא איטיליגנטי מסוגל לנמק למה אסור ולתת היתר. מ ד ה י ם

36.

35.

גם בעניין השבס וגם עכשיו יש כל מיני "בכירים" שרוצים להדיח ולהדיח... מה שמפריע לי זה שאין יותר דבר כזה שנקרא חברות או נאמנות ... יותר בצמרת אם המפכל וההיא מהשבס צריכים ללכת שיקחו איתם יחד את כל הבכירים האלה.... די נמאס

comment-2-comment

במקרה אחד הוסתרו מחדלים שגרמו למוות של מספר רב של אנשים, ובמקרה השני נפגעה ההרתעה ונשרפו להם מאות מיליוני שקלים, לצד שחיקת הכוחות, חשיפת אמצעים ושלל מחדלים בשבס לגבי ההתנהלות המחפירה עם אסירים בטחוניים(קרי, טרוריסטים)

34.

ולפי דברים שנרמזו בתוכניות אקטואליה ברשת ב׳ זה לא השלד היחיד שיש לו בארון.

comment-2-comment

33.

קח אחריות! תתפטר מהמשטרה למען שלום הציבור. המשטרה צריכה להגן עלינו ולא להחריבנו. מה גם שאתם לא עושים כלום עם הערבים! מלא נשק. מלא נשק ברחובות הערביים!!!

32.

הדג מסריח מהראש. אלה שאומרים שהם אחראים אבל לא אשמים - אשמים הכי הרבה. אשמים מעל כולם, העסקנים שהעדיפו עסקנות על פני חיי אדם, היו מושחתים והשחיתו (נאמר בעדינות, זה יותר כפו- סחטו) את כל מה ומי שנגעו בו

comment-2-comment

31.

30.

לטעמי , הופעלו לחצים על המפכ"ל לא לעשות בעיות כדי שהמצביעים של ליצמן/דרעי/גפני ושותפם הטבעי ביבי יוכלו להגיע להילולה והמפכ"ל לא עמד בלחץ ולכן הוא צריך/חייב לשים את המפתחות וללכת הביתה. אני מאמין שהועדה תדע גם להצביע על הלוחצים הראויים לעונשים חמורים אחד כמו אוחנה וכול החברה שהזכרתי, דם חרדים אינו מים.

comment-2-comment

איזה דג? מה קשור דגים?

comment-2-comment

סוף סוף תגובה פשוטה ונכונה לשם שינוי. שבתאי הוא מינוי של אוחנה ולכן ברור היה לו מה מצופה ממנו. מכאן נובע כל השאר וכל מה שקרה.

29.

28.

27.

המפכ"ל שבתאי התמנה כי לאמיר אוחנה היה חשוב אחד שלא יפריע לנתניהו שניהם אנשים לא ראויים לתפקיד, עובדה.

26.

כמה זה ברור שלפיד וחבורתו רוצות להחליף את המפכל למשהו שיהיה מריונטה שלהם

comment-2-comment

האם לדעתך קובי שבתאי התנהג בסדר לפני ואחרי אירוע מירון? האם הוא עושה את המצופה ממנו?

comment-2-comment

25.

24.

לא חשוב אם המועמד בעל כישורים מתאימים מה שיקבע הוא זה הקשרים במרכז הליכוד.

comment-2-comment

ועכשיו זה מינויים של מיכאלי, בר-לב, הורוביץ, וכל הסרוגים שאכלו עם בנט מאותו מסטינג. אהה ושל ידידנו מנסור עבאס וחבורתו המייללת, שלא מגנים עליהם מאחיהם הרוצחים

comment-2-comment

הם לפחות מנויים ראויים - לא פוליטילי-קורקט אבל אמת פשוטה (שכמעט כולם מסכימים לה אבל חוששים לומר אותה).

23.

22.

המפעל לא פושע אוחנה וביבי הם נותני ההוראה עם ליצמן שכחתם מי זה ליצמן/אוחנה/ביבי וזה רק קצה הבלוף ביבי כל יכול. חכו לחקירה ראשת השבס וכו וכו

comment-2-comment

21.

comment-2-comment

שתישרף באש מדורת ל"ג בעומר הקרוב בע"ה.

20.

comment-2-comment

19.

18.

17.

16.

15.

comment-2-comment

comment-2-comment

14.

13.

חייבים לבנות את המשטרה מחדש מהיסוד

comment-2-comment

12.

comment-2-comment

11.

10.

comment-2-comment

כמה עצוב שזה באמת נכון לכמעט כל מי שנמצא בתפקיד מנהיגותי בישראל של ימינו. במדינות אחרות מזמן היו מתפטרים

9.

מחליש את המשטרה

comment-2-comment

מאירוע לאירוע הוא מתברר כיותר ויותר גרוע. לא להאמין

8.

7.

6.

5.

4.

3.

comment-2-comment

בהמשך הפחדן ניכנע לתכתיבי האוצר במקום שייצג את המשטרה הסכים לכל מה שאמרו העיקר לעצמו דאג לרכב שברולט הכי מפואר שיש...כאילו מה איכפת ...אחרי המבול

comment-2-comment

2.

זה מתחיל הכלבים נובחים בורחים מאחריות אוחנה רגב ליצמן מכלוף מחפשים קורבן משטרע שנתיים ללא מפכל בוז לליכוד הבבונים העלובים

1.

לכל התגובות
0