19

בני גנץ מחפש תירוצים לטרור

שר הביטחון כינס דיון מיוחד שעסק בטענתו שלפיה פשעי שנאה של יהודים מובילים לטרור. כאילו הפלסטינים תומכי החמאס והג'יהאד צריכים מוטיבציה

בן-דרור ימיני | פורסם:21/11/2021
תמונה כלליתבן-דרור ימיני
ביום ראשון, בדיוק לפני שבוע, נרצחו 53 בני אדם בבורקינה פאסו. באותו יום נרצחו עוד 13 בני אדם בניגריה ועוד 12 בקונגו. יומיים לפני כן סבלה קונגו מרצח של עוד 38 בני אדם. ביום שלישי אלה היו 25 בני אדם בניג'ר. אפשר להמשיך. יש עוד. בסומליה, בעיראק, בסוריה, בפקיסטן. בסך הכל, ב-30 הימים האחרונים מדובר ביותר מ-600 בני אדם - יותר מ-20 בני אדם ביום. המכנה המשותף הוא: כולם נרצחו על ידי אחת משלוחות הג'יהאד. כולם בפיגועי טרור.
רוב הנרצחים הם אפריקאים ומוסלמים. אנשים קשי יום. הרוצחים לא היו זקוקים לשום תירוץ. כבר שנים הם עושים את זה. מדובר בטירוף. אבל בני גנץ, שר הביטחון של מדינת ישראל, שגם היא סובלת מטרור, גם אם במינון הרבה יותר נמוך – מצא סיבה לטרור. ביום חמישי הוא דיבר בפורום של ראשי מערכת הביטחון והכריז ש"פשעי השנאה של יהודים מובילים לטרור". לרגע היה נדמה שהוא מדבר על הטרור היהודי, וזה בהחלט בלתי מופרך. מי שעוקר עצי זית במערכה ראשונה עלול לבצע פיגוע במערכה שלישית. הרי זה כבר קרה.
אלא שלאחר בירור התברר שהכוונה היא גם לטרור הפלסטיני. שר הביטחון הישראלי, בכבודו ובעצמו, מעניק תירוצים לג'יהאד הרצחני. סליחה? ואם לא היה חוליגן יהודי אחד – היה פחות טרור? אדוני שר הביטחון: הטרור הפלסטיני, שכמעט כולו מבוצע על ידי אנשי חמאס וג'יהאד או תומכיהם, לא מתרחש כי הם מתנגדים למשהו שישראל או ישראלים עושים. הם נגד עצם העובדה שישראל קיימת.
נכון, צריך למחוץ ולרמוס את הפורעים היהודים – וזה התפקיד שלך. חיילים ישראלים עומדים בצד כאשר חוליגנים יהודים פוגעים בפלסטינים – האחריות כולה שלך. חיילים נאלצים כבר שנים ללוות ילדים פלסטינים מהכפר טובא מחשש להתנכלות חוליגנים יהודים – אז החרפה הזאת היא גם שלך.
מדוע החוליגנים מסתובבים חופשי? היכן צה"ל? יש צורך במדיניות, יש צורך ביד קשה. אבל במקום לעשות את מה שאתה צריך לעשות, אתה מתבכיין על החוליגנים ומעניק תירוצים לטרוריסטים.
אין קשר בין שתי התופעות. צריך להיאבק ביהודים שמבצעים פשעי שנאה בלי קשר לטרור, וצריך להיאבק בטרור בלי קשר לחוליגנים. וכאשר מצרפים את הטענות של גנץ לטענות השר לביטחון הפנים עמר בר-לב על כך שהפשיעה והאלימות בחברה הערבית הן תוצאה של הזנחה ואבטלה – אז אנחנו בבעיה. הביטחון מופקד בידי שרים שמתקשים להבין את התחום שעליו הם מופקדים.
מעוניינים להציע טור לערוץ הדעות של ynet? שלחו לנו ynetopinion@gmail.com
לכתבה זו 19 תגובות
הוספת תגובה
19

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
16.

לדעתי-גנץ במעשיו,בהשקפותיו ובצעדיו מוכיח שהוא לא פחות מסוכן מלפיד. הסכמתו בשתיקה וגם במעשים ליצירת מדינה פלסטינית והצטרפותו למגני"אלימות"המתנחלים הם צעדים חמורים מאוד ומשום מה לא מדברים על זה בכלל כמעט בתקשורת...מעניין למה...

15.

לחשוב שהטרור היהודי לא גורם להקצנה זו צביעות או טיפשות.

comment-2-comment

אתה איתן בטיפשותך ובגלותיותך

14.

אתה חולם ? אין תיקון. העולם משתגע.

13.

גם לי קשה להבין את דברי גנץ, אבל מבחינתי עומר בר-לב יותר מפחיד אותי. הוא "גילה הבנה" לאנשים במגזר אשר מחזיקים נשק בלתי חוקי - בראיון לרזי ברקאי אמר: ״חלק מהמשפחות הערביות שמחזיקות נשק הן נורמטיביות, הן צריכות להגן על עצמן. צריך לפעול לא רק בכח אלא גם במח״ ..... כמו כן אמר .... ״קיים אי שוויון מובנה בין המגזר היהודי לערבי״, ........, ״40 אחוז מהצעירים הערבים מובטלים – זה יוצר מרמור, כעס ועליה בפשיעה״.

12.

גנץ היתה ונשארת שוונץ, מזל שלנו שלא הגעת לתפקיד ראש הממשלה

11.

10.

עצוב לראות ששרים כל כך חשובים מפספסים בגדול לא רק בטקטיקה אלא באסטרטגיה.

9.

מתי תפסיקו לרדוף אותו? האובבסיה שלכם לגביו התחילה כבר מ"הפרשנית" שלכם שלא אזכיר את שמה שפרסמה מאמר שקרי ומופרך על גנץ; ומאז כל שבוע חייב להתפרסם בynet מאמר דעה במסווה של מאמר עובדתי שמכפיש את גנץ. אז מתי זה ייפסק?

comment-2-comment

8.

גנץ אהבל איך היה רמטכ ל

7.

comment-2-comment

עם ישראל בסכנה אים שר ביטחון כושל קמו בני גנץ מעדיף את אבו מאזן מאשר את ביטחון ישראל וחיילים בני גנץ אצביעה נגד,עלה שכר לחיילים ובני גנץ בעד לתת כסף לרוצחים של אבו מאזן חיילים אן לאחם שר ביטחון שיאסא בשבלחם בני גנץ מעדיף מחבלים חיילים לאחרים את שר אביטחון בני גנץ לא לחבד אותו בדיוק קמו שאוה לא מחבד אותחם חיילים לא ליאיות בטקסים שבני גנץ נימצעה לסרב פקודה ולא לאיות במקום שאתומך במחבלים בני גנץ אן בני גנץ המון

6.

גנץ באמת סליחה שבארץ המקוללת גרים יהודים כי כולכם חבורה של נוכלים שקרנים ולצערי לא ישרים תחי מדינת פלסטין

5.

מי שכתב/ה את זה אמיץ/ה באמת.

4.

3.

2.

חבורת חלוצים שקנתה אדמות בארץ ישראל גרמה לכל גלי הטרור .. .

1.

טרור פלסטיני נובע מדת האיסלם זה בכל העולם בני גנץ. אהבל.

לכל התגובות
0
מצב לילה
מצב לילה