45
צילום: רויטרסצילום: רויטרס

מסמכי הקרמלין: פוטין הורה לתמוך בטראמפ ה"לא יציב נפשית"

ה"גרדיאן" מדווח על הדלפה חמורה ונדירה מלשכתו של נשיא רוסיה: דו"ח סודי שהגיע לעיתון, ושסוכנויות מודיעין במערב מכירות זה כמה חודשים, מתעד לכאורה ישיבה שבה הורה פוטין בינואר 2016 למודיעין הרוסי לסייע לטראמפ לנצח בבחירות כדי לגרום "טלטלה חברתית" בארה"ב. טראמפ מתואר בו כ"אדם לא מאוזן שסובל מרגשי נחיתות". יש בו רמיזה לחומר מביך שיש למוסקבה עליו

ynet | פורסם:15/07/2021
העיתון הבריטי "גרדיאן" מדווח היום (ה') כי מסמכים סודיים של הקרמלין שהגיעו לידיו מספקים ראיה נדירה לכך שנשיא רוסיה ולדימיר פוטין אישר בעצמו לסוכנויות המודיעין הרוסיות לקדם את מועמדותו של דונלד טראמפ לנשיאות ארצות הברית ב-2016. המסמכים, שתוארו בעיתון ככאלה ש"מעריכים כי הודלפו מלשכתו של נשיא רוסיה", מתעדים לכאורה ישיבה סגורה שנערכה במועצה לביטחון לאומי של רוסיה ב-22 בינואר של אותה השנה, עשרה חודשים לפני הבחירות שבהן ניצח טראמפ את המועמדת הדמוקרטית הילרי קלינטון. לפי המסמכים, בהערכה שהוצגה בישיבה זו תואר טראמפ כאדם "לא יציב נפשית".
צילום: shutterstockהמודיעין האמריקני קבע: רוסיה הפעילה צבא של האקרים (צילום: shutterstock)
"גרדיאן" מדווח כי בישיבה השתתפו, לפי המסמכים, הנשיא פוטין, ראשי המודיעין הרוסי ושרי הממשלה הבכירים. כולם הסכימו, כך נטען, שאם טראמפ ינצח בבחירות ויתמנה לנשיא – הדבר יעזור להבטיח את מטרותיה האסטרטגיות של רוסיה, שאחת מהן היא לגרום "טלטלה חברתית", כלשון המסמך, בתוך ארה"ב. מטרה אחרת, נכתב בדו"ח, היא להחליש את העמדה שבה מגיע הנשיא האמריקני לכל משא ומתן עם רוסיה.
העיתון הבריטי מדווח כי בצו המופיע בין המסמכים ונושא לכאורה את חתימתו של פוטין ניתנה לשלוש סוכנויות המודיעין של רוסיה הוראה למצוא דרכים מעשיות לתמוך בטראמפ, וכי בדו"ח שהכינו מומחים העובדים בשירות פוטין הופיעה ההמלצה שמוסקבה תשתמש "בכל כוח אפשרי" כדי להביא לניצחונו בפריימריז הרפובליקניים ואחר כך בבחירות לנשיאות.
צילום: רויטרסדוברו של פוטין דמיטרי פסקוב. הכחשה מוחלטת (צילום: רויטרס)
צילום: AFPהילרי קלינטון. פוטין נוטר לה טינה מ-2012 (צילום: AFP)
לפי "גרדיאן", ככל הידוע לכתבי העיתון סוכנויות מודיעין במערב מכירות את המסמכים המודלפים זה כמה חודשים ובוחנות אותם היטב. "נראה כי המסמכים הם מקרה חמור ומאוד לא שגרתי של הדלפה מתוך הקרמלין", נכתב בעיתון. ה"גרדיאן" מציין כי הציג את המסמכים למומחים עצמאיים, וכי אחרי שאלה בחנו אותם הם קבעו כי הם נראים אותנטיים. דוברו של פוטין, דמיטרי פסקוב, הגיב לפניית ה"גרדיאן" בהכחשה מוחלטת.
בתיק המסמכים, שנושא את הקוד No 32-04 \vd ומסווג כסודי, מוצגת הערכה פסיכולוגית קצרה של טראמפ, והוא מתואר בה כ"אדם אימפולסיבי, לא יציב נפשית ולא-מאוזן, שסובל מתסביך נחיתות". לדברי העיתון, במסמכים מופיע מה שנראה כאישור להערכות שהקרמלין מחזיק בחומר שעשוי להביך את טראמפ ושנאסף בביקורים קודמים שלו ברוסיה. מוזכרים בדו"ח "אירועים מסוימים" שנרשמו במהלך ביקוריו של טראמפ במוסקבה, והמשתתפים בישיבה מוזמנים לקרוא את הפרטים על כך בנספח לדו"ח.
בדו"ח, כך דווח, מפורטות דרכים שבהן יכולה רוסיה לערער את היציבות בארה"ב, בכלל זה החדרת "וירוסים תקשורתיים" לחיים הציבוריים האמריקניים, ונזכרים לכאורה תפקידים שונים במבצע שיימסרו לבכירים במערכת השלטונית, בהם כמה מהדמויות הקרובות ביותר לפוטין.
צילום: APטראמפ ופוטין נפגשים ביפן לפני שנתיים. רמזים למידע מביך (צילום: AP)
סוכנויות המודיעין בארה"ב, נזכיר, קבעו כבר ב-2017 כי רוסיה ניהלה מבצע מתוחכם שבמסגרתו התערבה בחשאי בבחירות בארה"ב בניסיון להביא לניצחונו של טראמפ. לפי המודיעין האמריקני, הרוסים עשו זאת בין השאר באמצעות צבא האקרים שהפיץ מידע כוזב ומטעה ברשתות החברתיות, ופרץ למחשבי המפלגה הדמוקרטית כדי לחשוף מסמכים שיביכו את קלינטון ואנשיה. נשיא רוסיה פוטין רחש עוינות מיוחדת כלפי קלינטון מאז התייצבותה לצד המפגינים נגד משטרו ב-2012.
לאורך תקופת נשיאותו של טראמפ הועלו בארה"ב שוב ושוב טענות וחשדות שהוא או מישהו מאנשיו שיתף פעולה עם הרוסים במבצע שלהם, אבל בדו"ח שגיבש התובע המיוחד שמונה לחקור את הפרשה, רוברט מולר, נקבע כי לא נמצאו ראיות לקשר כזה בין הצדדים. עם זאת, גם מולר קבע כי אין ספק שרוסיה התערבה בבחירות כדי להטות אותן לטובת טראמפ. טראמפ עצמו עורר סערה בארה"ב ב-2018 כשהצהיר שבמקום לסוכנויות המודיעין האמריקניות הוא מאמין לפוטין, אחרי שהנשיא הרוסי טען בפניו כי לא התערב בבחירות.
לכתבה זו 45 תגובות
הוספת תגובה
45

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
27.

ליגה של חולי נפש

26.

25.

פוטין משקר כולם מפיצים. טראמפ עשה טוב לאמריקה. כמה אפשר להדפיס דברי הבל?!

24.

לא מבין מה רע בכך..מה כאילו, סניל זה עוד יותר טוב..

23.

comment-2-comment

האליטה נגד אזרחי העולם בעזרת סוכני הרשע ושטיפת המוח בתקשורת ובאקדמיה

22.

כל מי שמבין מעט בריגול יודע שזה בדיוק התכונות האנושיות שהם אוהבים לעבוד איתו/עליו.

21.

20.

טראמפ הוא הנשיא הכי טוב בהיסטוריה האמריקאית.

comment-2-comment

comment-2-comment

בפועל זה רק ממחיש את הכתבה

19.

comment-2-comment

comment-2-comment

18.

צמד חמד של אנשים עם בעיות נפשיות שפוטין תמך בהם בשביל להחליש את ארה"ב וישראל ולחזק את עצמו. ולעזרתו כמובן התגייסו כל חסרי המוח בציבור האמריקאי והישראלי.

comment-2-comment

17.

הנשיא הזה הוא בושה להיסטוריה האמריקאית. חוץ מנתניהו, מנהיגי העולם בזו לו.

16.

פוטין חולה נפש ורוצח... הצחקתם אותי.

15.

סובלים מרגשי נחיתות, בורות וחוסר יציבות/בגרות נפשית

comment-2-comment

14.

13.

הוא אולי החינוך היחיד שיכול לייצב מישהו נפשית כי הוא מוחק את האני והופך אדם למכונה. טראמפ היה נשיא מוכשר ואלמלא התשקורת והנדסת התודעה היה ממשיך להיות נשיא.

comment-2-comment

comment-2-comment

טראמפ נשיא מוכשר? חולה נפש מסוכן

comment-2-comment

תן לי לנחש באיזה צד פוליטי של המפה את נימצא בארץ.....

12.

יש ראיה לכאורה שהרוסים רצו לעזור לטראמפ לנצח, יש ראיה לכאורה שהרוסים יצרו דיסאינפורמציה לטובת טראמפ בניו מדיה, אבל זו הנקודה המרכזית שאף אחד לא הוכיח ולא יוכל להוכיח לעולם, שאכן המידע שהופץ לכאורה סייע לטראמפ להיבחר, קרי, האם הייתה השפעה ואם כן עד כמה ואם בכלל, על האמריקאים לבחור בטראמפ במקום בקלינטון הכלבתא? מנגד, אף אחד לא מנסה לכמת את ההשפעה הפי כמה יותר קריטית ומכריעה של התקשרות האמריקאית שהתגייסה כאחד בלב אחד ובנפש חפצה לבחירתה של קלינטון, ונגד היבחרו של טראמפ, ושוב לאורך כל שלטונו של טראמפ כנגד טראמפ, ושוב בעד ביידן וכוליי. לכן כל העלאה של הטענה הזו זו המשך הדיסאינפורמציה שמפיצה התקשורת העולמית כנגד טראמפ וכנגד ישראל, תוך העלמת ההשפעה המכריעה שיש לתקשורת המסורתית על עיצוב דעת ההמון.

comment-2-comment

הבעיה היא שיטת הבחירות ההזויה בארה״ב שמפלה את המדינות הגדולות לרעה. זה יוצר מצב אבסורדי שבו דמוקרטים ניצחו בכל הבחירות מאז 1992 חוץ מאחת (2004) אבל עדיין לא ישבו בבית הלבן 12 שנים מתוך אותם בחירות. אין להם את הסנאט שבו 30 אחוז מהאוכלוסיה קובע על 70 אחוז. מגוכח.

comment-2-comment

ועל כמות השקרים שיוצאים משם לאכלוסיה

comment-2-comment

אין לך אפילו הבנה בסיסית על ארה"ב. כל מדינה היא בפני עצמה ואין סיבה שמדינה עם מספר תושבים גדול יותר תרמוס את ההצבעה של מדינה אחרת. למזלנו האבות המייסדים היו יותר חכמים ממך שמסתכל על מספרים נטו בלי להבין את המשמעות ובוכה. אולי תיפטרו מהמדינות האדומות ואז תשלטו כמו דיקטטורים לנצח, זה מה שאתה רוצה בטח

11.

מ פ י ה

10.

9.

8.

7.

comment-2-comment

6.

כבר לפני כשנה פוטין פוטן אמר בראיון בטלוויזיה שאמנם הם דחפו לעזור לטרמפ להיבחר,לשאלת המראיין מדוע הם עשו זאת פוטין השיב שהם העריכו שיהיה להם יותר קל מאשר עם קלינטון ,אך לדאבונם גם טרמפ הקשיח את עמדותיו נגד רוסיה.

comment-2-comment

5.

פשוטו כמשמעו זאת הייתה השתלטות של רוסיה על ארה"ב. זאת הצלחה של פוטין ברמה של ההצלחה הישראלית( לכאורה ) להכנס לנימי השלטון האירני. אין מילים

comment-2-comment

מערכת בחירות מוכנס צבא האקרים בכדי להשפיע. לא הייתי רוצה לשחק עם פוטין פוקר. להערכתי יש לו כמה תמונות של האידיוט בפעולה.

4.

ליברמן ליברמן ליברמן ליברמן ליברמןליברמן ליברמן ליברמן ליברמן ליברמןליברמן ליברמן ליברמן ליברמן ליברמן

comment-2-comment

3.

אפילו התומכים של טראמפ יודעים שפוטין עזר לטראמפ לנצח. אבל הם גם סובלים מרגשי נחיתות ובהחלט לא יתנו לאף עובדה לשנות את עמדתם. חבורה של אפסים בוגדניים.

comment-2-comment

2.

1.

עדיף לנאטו לשתוק ולא להתעסק עם רוסיה , כתבה בנשיונל אינטרסט מגזין צבאי אמריקאי משווה את הטילים של ארה״ב לקיסם שיניים יחסית לטילים של רוסיה Russia is deploying its new RS-28 Sarmat ICBM, a hundred-ton, twelve-warhead behemoth which makes America’s thirty-nine-ton Minuteman ICBM look like a rocket-propelled toothpick.

לכל התגובות
0
מצב לילה
מצב לילה