160
850 המונה טועם

החומוסייה שהכעיסה: כשהמונה טועם מרגיש שדפקו אותו

התמחור של חצי מנה היה מוזר, התוספת על הכלים החד-פעמיים הפתיעה והחומוס היה דליל מדי: המונה טועם בסך הכול רצה לנגב פיתה בחומוס, אבל אז הוא הבין שעצר להפסקת אוכל במקום הלא נכון

תמונה כללית
קובי רובין | פורסם: 15/02/2022
צפו: החומוס שהרגיז את המונה טועם (צילום: משי בן עמי)
אנחנו חיים בתקופה מעניינת. בדרך כלל, כשאומרים על משהו "מעניין", זה אומר שלא נעים להגיד את האמת עליו. כשאוכלים בדרכים יש כל מיני הפתעות מעניינות, ובדרך כלל אני אוהב לאכול אוכל מדויק. כשאני כותב על מקום, אני משתדל שלא לטעות בתפריט, להזמין מנה אחת ולהמשיך הלאה.
אני רוצה לשבוע ולהמשיך ביום העבודה שלי, אני לא רוצה להכיר את כל המסעדה. אני אוהב לבוא לקחת, ולהמשיך למטחנה של החיים. אבל קורה שלפעמים מצליחים לרגש אותי - ולא בקטע טוב.
עוד ביקורות אוכל רחוב שאולי יעניינו אותך:
השבוע הגעתי עם המונית לתחנת הדלק ביציאה מאשדוד לכיוון צפון. אני זוכר שפעם היה כאן מבנה לא ברור ליד תחנת דלק קטנה, אבל היום כבר מדובר על קומפלקס שלם שיש בו גם חניון פנימי בתוך החנייה של תחנת הדלק.
צילום: קובי רובין (צילום: קובי רובין)
יש כאן ממש עולם ומלואו בצדי כביש 4 לכיוון צפון, אפילו המציאו כאן חניון זמני בתשלום לקורבנות פוטנציאליים שעוצרים במקום. אז לטובת הנהגים - שימו לב שלא יעקצו אתכם ותשלמו לחניון.
בקצה האזור הפנימי של התחנה יש חומוסייה. פעם היה פה סניף של חומוס אליהו שעליו לא כתבתי - חומוס צריך להיות במרקם שמתאים לניגוב, זה לא חומוס לשתייה. אבל עכשיו על השלט בחוץ כבר לא כתוב חומוס אליהו אלא יש כאן שלט אחר - "חומוס משיטה".
לי גם ככה לא משנה מה כתוב על השלט - כשאני רעב לחומוס ויש לי דודא אליו, אם אני נתקל בחומוסייה אני עוצר לאכול, ואני לא היחיד שמתענג על חומוס בדרך. אבל לא תמיד הכול הולך כמו שצריך.
מנה כאן עולה 30 שקלים, וחצי מנה עולה 26 שקלים - איפה רואה החשבון של התפריט הזה? הייתי רוצה שיסביר לי את המודל המדובר, הרי כלקוח אתה מרגיש שמישהו חותך אותך קלות מול העיניים
לחומוס משיטה הגעתי אחרי נסיעה במונית עם משלוח לאשקלון ובדרך חזרה הרעב התחיל לאותת לי. זה היה קצת לפני הכניסה הדרומית לאשדוד, אז עצרתי בתוך תחנת הדלק הגדולה הראשונה שפגשתי. חומוס משיטה היה בעברו, כאמור, חומוס אליהו, אבל פה הקשר בין שתי החומוסיות האלה מתחיל ומסתיים.
אף פעם לא הבנתי איך מגישים חומוס נוזלי מדי, אבל כנראה יש אנשים שנהנים להזיז בניגוב את החומוס יחד עם הפיתה ויחד עם הצלחת. התחלתי את ההזמנה עם חצי מנה. מנה כאן עולה 30 שקלים, וחצי מנה עולה 26 שקלים - איפה רואה החשבון של התפריט הזה? הייתי רוצה שיסביר לי את המודל המדובר, הרי כלקוח אתה מרגיש שמישהו חותך אותך קלות מול העיניים.
צילום: קובי רובין (צילום: קובי רובין)
אחרי ההזמנה הבחור שמאחורי הדלפק מזג חומוס אל תוך כלי חד-פעמי. הכלי היה קטן מדי, ונראה כמו קערה קטנה של מרק שנראית כמו צלחת ששמים בה רק את התוספות. לרגע עצרתי את הבחור שבדלפק ושאלתי למה הוא משתמש בכלי כל כך קטן, והוא הרגיע אותי והסביר לי שהכמות שאקבל לא קטנה בכלל ושהוא יכול לשבוע ממנה. אחר כך הוא עצר לרגע ונראה שהבין את דאגתי, והחליף את הצלחת לצלחת חד-פעמית בגודל של מנה אישית.

חומוס דליל זה השטן

לגבי הכמות - אין מה לומר - קיבלתי מנה של חומוס שמילאה את הצלחת עד למעלה, ועליה פול שמזגו אותו עם המים על החומוס. המנה כבר הייתה גדושה כשהמוכר הציע להוסיף טחינה, ואז מיד עצרתי אותו - מה פתאום טחינה? חששתי שזה בכלל ידלל את המנה לגמרי. "תביא את זה איך שזה, תודה רבה", אמרתי, והמתנתי.
החומוס הגיע והתחיל טוב - הגרגירים החמים מלמעלה היו מעולים, אבל אז הוסיפו יותר מדי טחינה שלא הייתה טובה מספיק. איך גרגירים כל כך טעימים לא באים לידי ביטוי בחומוס ואיך הם מגישים אותו כל כך דליל?
בדרך כלל אני נוהג לשלם לפני שאני מקבל את ההזמנה שלי, זה מעין נוהג קבוע כדי שלא יהיו אחר כך טעויות. הפעם שילמתי במהלך ההזמנה וכאן הגיעה התוספת המעניינת - הבחור שמאחורי הדלפק הסביר לי שעל הכלים החד-פעמיים גובים תוספת של שני שקלים, כלומר התחלנו ב-26 שקלים לחצי מנה, והמשכנו לתשלום של 28 שקלים.
צילום: קובי רובין (צילום: קובי רובין)
זה כמו שלקוח ייכנס לי למונית, אני אסיע אותו וברגע שיבקש חשבונית אדרוש גם תשלום על הנייר. המחיר שמופיע בתפריט חייב לגלם את התוספת מול הלקוח, הוא לא אמור לגלות תוספת על כלום בזמן התשלום. יצאתי את המקום קצת כעוס ושמרתי את זה בתוך עצמי, כי זה לא מעניין אף אחד שדפקו אותי.
עכשיו נעבור לטעמים - חומוס אף פעם לא יכול להיות דליל מאוד. החומוס של משיטה היה מלא ביותר מדי טחינה והיה, לטעמי, יותר מדי דליל. הפול של משיטה היה "דליל" אפילו יותר מהחומוס, עד כמה שפול יכול להיות דליל, צריך כאן קצת דמיון וניסיון בשביל להבין את זה.
העובדים במקום היו טובים, שירותיים והבינו את המצב ולכן הגישו לי מנה מלאה, אבל להזכירכם, כשמנגבים חומוס הוא לא אמור לזלוג בניגוב בתוך הצלחת וגם הפול לא. לסיכום אגיד שגם המחירון צריך להיות ברור ושהלקוח לא צריך לשלם על הכלים החד-פעמיים כתוספת לתשלום על המנה עצמה.
לכתבה זו 160 תגובות
הוספת תגובה
160

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
91.

90.

העובדים ניסו לעזור לך לשלם פחות כי הזמנת חצי מנה ורצית מנה מלאה אז הביאו לך חד פעמי.

89.

מטועם לא כתב על הטעם

88.

87.

comment-2-comment

שפה יש מלחמה,שם צמים?

comment-2-comment

comment-2-comment

לעצור את המלחמה?

86.

85.

גם אני אוכל הרבה בחוץ ולעתים יש מקומות שאין להם כבוד ללקוחות שלהם. אין מילה אחרת לתאר את זה. לקוחות צריכים לדעת את זה ולהחרים עד שבעל העסק יפיק את הלקחים שצריך להפיק וישתפר. על טעם וריח אפשר להתווכח אבל על הוגנות אי אפשר להתווכח.

84.

תעשה בבית מכוס חומוס יבש הדס יוצא צנצנת ליטר חומוס טעים וסמיך.בצל פלאפל ופיתה טיפה זחוג ומיץ ענבים עם סודה.ארוחה משביעה מפוצצת בעשרים שקל.ורווח לכולם.חצי ליטר חומוס חמש,פיתה שקלרבע בצל וביצה שני שקל סודה ותרכיז ענבים שלוש שקל.הכל ביחד אחד עשרה שקלקלים.ותשע ליזם שהושיב אותך בשולחן קקל.

83.

גם כשהחומוסיה בצומת גן יבנה הייתה תחת המיתוג של חומוס אליהו ,הם הגישו אותה מנה נוזלית. המותג הלך אבל האנשים נשארו. לשמחתי יש אחד בגן יבנה שיודע להכין חומוס הרבה יותר טוב. רק שאצלו זה או משלוחים או טייק אווי כי הוא מכין את המנות בבית. וזה גם יקר יותר. באזור ה35 שקל. אבל אני משקיע במנה אצלו כמעט כל שבוע.

82.

81.

צריך לקרוא למקום חומוס השיטה ולא משיטה כוון שהם משתמשים בשיטה למכור במחירים כאלו מי בישול של חומוס כנראה כחומוס הבעיה השניה שהלקוחות ממשיכים להיות פראיירים ולשלם המון על אוכל שנחשב לאוכל לעניים כגון חומוס פלאפל ושווארמה ג'חנון מלוואח ואחר כך בוכים כמה זה יקר וגם לא טעים

comment-2-comment

כדאי להזהר לא סתם חומוס אליהו סגר קנה אותם מתחכם חושב ישראלים טמבלים.

80.

79.

לא נעים לומר המסעדות במרכז הגזימו

comment-2-comment

78.

המשפט הזה מוכיח חסך גדול בהבנת חומרים והתנהגותם: "אף פעם לא הבנתי איך מגישים חומוס נוזלי מדי, אבל כנראה יש אנשים שנהנים להזיז בניגוב את החומוס יחד עם הפיתה ויחד עם הצלחת."

comment-2-comment

77.

אז צריך לבקש בלי טחינה. ואם מבקשים בלי טחינה והמנה מגיעה עם טחינה אז צריך לבקש שיחליפו את המנה. הביקורת פה לא עניינית. החומוס עצמו טעים או לא?

comment-2-comment

יותר נוזלים

76.

75.

א. מוצר לא נמדד רק בעלות החומרים, בדרך כלל הם העלות הנמוכה ביותר, העבודה היא אותה עבודה ולפעמים קשה יותר בכמויות קטנות, המוניטין הוא אותו מוניטין וכו' אבל אתה נהג מונית אז לא תבין. ב. אני אוכל שם באופן קבוע ומאוד נהנה מהחומוס שלהם אז או שביקשת משהו על כתבה מחמיאה ולא קיבלת או שכל קשר בינך לבין הבנה באוכל הוא מקרי בהחלט, אבל אתה נהג מונית אז מה הפלא.

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

קבל הערה בהבנה , רואים בתמונה שהחומוס נוזלי...

74.

לצערנו יש הרבה כמוהו

73.

חייבים לגבש הרגל להשתמש בהם פחות ופחות

comment-2-comment

צודק לגמרי, אבל צריך ליידע את זה מראש. לא יכול להיות שאומרים את זה ללקוח רק כשהוא משלם

comment-2-comment

מזכיר את ההיטל הבטחה בזמנו. חוץ מזה, למה אין אופציה של כלים רגילים? כנראה כדי לעשות את הרווח הנ"ל.

72.

comment-2-comment

מסכים להחרים המקון תזלום נוסף ? בשביל מה המחירוו עוקצים בלי בושה

71.

היית מחזיר את החד פעמי..

70.

אכלתי שם פעם אחת יותר מדי,וזהו .מגעיל זה לא חומוס ,זה לא הגשה

69.

הוא תמיד בא בטוב. ועל אף שחומוס זה מאד אינדוודואלי נראה לי שאם הוא ממש לא אהב אז המקום קטסטרופה.

68.

אני בטוח לא יחזורגם לא טעים וגם לא מי יודע

67.

טוב שלא חייבו אותך על הכיסה שישבת

66.

מומלץ

65.

למה אתה נכנס לשם ועושה מזה כתבה בכלל

comment-2-comment

... חומוסייה לא משהו ,עד שלא תטעם לא תדע.

64.

רק אבו שוקרי בעיר העתיקה בירושלים חומוס אלוהי .

comment-2-comment

מאכיל את האויבים שלי...

63.

62.

61.

2 שח תוספת על האריזה... ???? כאילו אם הייתי יושב שם היו מגישים לי את המנה בלי צלחת? מגש?

60.

כמה אדם רוצה להתעשר?

59.

comment-2-comment

58.

לאכול בחד פעמי, רק חומונים מנשקי מזוזות אוכלים ככה

comment-2-comment

comment-2-comment

ננשק את הקב״ה בגאווה

57.

כאילו שחצי מנה צריכה לעלות חצי ממחיר מנה.כלומר במקום 30 שקלים 15 שקלים.מה עושה הישראלי המצוי.הוא יודע שקשה למדוד חצי מנה של חומוס ושאם הוא יזמין חצי מנה ב-15 שקלים הוא יקבל כמעט מנה .זה דומה לארוחות בוקר שהייתי מגיש פעם.הייתי מציע ארוחת בוקר זוגית במאה שקלים.וארוחת יחיד ב-50 שקלים.מה עשו הישראלים החכמים.פתאום כולם מזמינים ארוחת יחיד.באים זוג לוקחים ארוחת יחיד.עכשיו לך תשים גבינות בצלוחית שתהיה צלוחית קטנה בחצי מהצלוחית שהגשתי ארוחה לזוג.את זה הלקוחות ידעו מניסיון.הזמינו ארוחת יחיד.התחלקו בחביתה או בביצי העיין.התחלקו בלחם.מקסימום הזמינו לחם נוסף בעשרה שקלים.שתיה אחד שתה את המיץ תפוזים השני את ההפוך.בקיצור יום אחד בהיר החלטתי.אין ארוחות יחיד.

comment-2-comment

comment-2-comment

למנוע מחשבות כאלה פשוט לא לתת אופציה של חצי מנה.

comment-2-comment

comment-2-comment

כלומר אם תזמין ארוחת יחיד וארוחה זוגית הצלוחיות יהיו זהות

comment-2-comment

56.

לפני כמה שבועות עברתי בבאר שבע והוויז הוביל אותי לחומוס דאווין- לגמרי נכנס לטופ 10 שלי. מרקם מושלם, שירות מכל הלב, ריפיל על חשבון הבית ומלבי טבעוני מעולה!

55.

כשהמקום עוד היה חומוס אליהו, הייתי בן בית שמה אוכל כמה פעמים בחודש עכשיו כשהבעלים השתנו, אני לא מגיע, אין אמון

comment-2-comment

comment-2-comment

54.

25 שקל טירוף אוכל עממי בסיסי מה נסגר עוד 5 שנים יעלה 40 שקל לאן נגיע

53.

אכלתי שם פעם אחת, לא יצאתי מהשירותים 4 ימים כמות הקוליפורמים וחיידקי אי קולי צואתיים שאפילו רפי גינת לא ראה אף פעם מי שאוכל שם שידאג בדרך הביתה לקנות חבילה נייר טואלט ומטהר אויר

52.

כל הכבוד לחומוס משיטה שלוחם במרץ למען איכות הסביבה ! יישר כח לחומוסיה שחשוב לבעלים שלה לא לזהם את כדור הארץ .

comment-2-comment

יכולים לגבות יותר-אז גובים יותר.מה הבעייה?

51.

על איכות משלמים ! חומוס ממכר כמו שמגישים במשיטה הוא חומוס מושקע שניצבת חשיבה רבה ומומחיות מאחורי התוצר הסופי. עקרונית אנחנו עוצרים שם פעמיים בשבוע בדרך מנסיעות העסקים כדי להנות ממוצר מושלם ואפילו לןקחים הביתה לשכנים ולמכרים שמצפים בקוצר רוח להגעתנו. מדובר בחומוס אוורירי משובח שמונע הרגשה של כבדות לעומת חומוס מלא כפי שהכותב מבקש. גם המחיר 30 ש"ח הוא מחיר שולי לעומת התמורה האיכותית . 26 שקלים זהו מחיר מעולה למנה דמויית חצי כי לא כל אחד יכול לאכול מנה מלאה.

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

או רק חרטוטייה תגובתית?

50.

מלכודת לרעבים. אם אני ממש רעב אני לוקח כריך בארומה ממול

49.

טריק לא חדש. אתה לא אמור בכלל לרצות חצי מנה.

48.

47.

כתבה שניתן לסגור בפחות ממאה מילים..קשקשנות על הפסקתי ךקרוא באמצע

46.

יותר מדי ארוך בשביל חומוס גרוע.

45.

פשוט מאוד! להתעלם מהמקום החמדני הזה. חומוס? זה לא מנת חומוס. זאת בדיחה. מחיר פלצני ומקומם!!!!!!!!

44.

קראתי את כל התגובות ובקלות ניתן היה לזהות את התגובות מטעם. זה סתם את הגולל על החלטתי שלא להיכנס לחומוסיה הזו אף פעם.

43.

מה זה המונה לעזאזאל מאיפה המילה המטומטמת הזאת?

comment-2-comment

42.

לכן מאחר ואני פתח תקוואי נכנסתי לחומוס אליהו בפ"ת. החומוס היה נוזלי ברמה שלא תיאמן. פניתי ואכן החליפו לי את המנה והביאו מנה שגם היא נוזלית אך טיפה פחות. הבנתי שאין מה לעשות חומוס הם לא יודעים לעשות ויותר לא נכנסתי לשם.

comment-2-comment

41.

40.

בדרכו המלהבת (והעילגת) הכל טוב לו בדרך כלל אזי זה מגרד את תחתית החבית

39.

מומלץ

comment-2-comment

מאז מכר חומוס מקולקל לא מתקרב לשם. לטענתו המקרר התקלקל בלילה מה שלא מנע ממנו בכל זאת לנסות ולמכור מוצר שהיה ללא קרור ותסס כמובן אחרי יום

comment-2-comment

אין מצב. אצל דני החומוס תמיד טרי. לא קיים כזה דבר חומוס מהמקרר.

comment-2-comment

38.

הוא אוכל בכל מיני חורים ופתאום צמח לו חוש ביקורת

37.

הכי טוב בארץ מומלץ

36.

יכול להיות שרשת החומוסיות "חומוס אל.." מנסה להפיל אותו כי התנתק מהם. סתם שואל כי אני במקרה מכיר את המסעדה.את המוצר ויצא לי לדבר עם הבעלים פעם. אולי הוא מפריע לו שם? יכול להיות שהנהג מונית שפך קצת מים לחומוס??? יכול להיות שסתם הוא הזכיר את רשת החומוסיות ושם על זה דגש בכתבה??? אל תפלו למלכודות מי שרוצה לטעום חומוס אמיתי שילך לשם וילקק את הצלחת גם אם היא מפלסטיק.

35.

comment-2-comment

The editor and writer want to show that the writer is not being paid by the restaurants, so they they use this poor restaurant as an example to show us that they are "objective" They think we are THAT stupid.

34.

מה זה דפקו אותו

33.

32.

אם כתבת שהחומוס נוזלי בגלל עודף טחינה, אין לך מושג בחומוס. בלאט

comment-2-comment

31.

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

בנית בית עם לגו בגיל 4 , סתמו את הפה כבר עם הגזע ות הזאת. רק מי שרע לו ממש בחיים מחפש ליפול על מישהו אחר

comment-2-comment

30.

מגעיל שם

29.

דיי כבר

28.

כל הכבוד צודק במאה אחוז. כל מלה הברזל תבורך

27.

אבל אם לא זאת ממש בדיחה . בשום מקום לא לוקחים תוספת על טייק אוי בכל מקרה צלחת לא חד פעמית יותר יקרה כי צריך עובד לשטיפה כולל מים וסבון אולי לקחת עלות של הצלחת 0.50 אגורות נו שיין אבל גם להרוויח על זאת כבר ממש חוצפה

26.

25.

אז לך תסביר את הניקיון הטוטאלי (!) שעשית לצלחת בתמונה? כן, כן, התמונה של פנים המסעדה עם הסועדים, רואים שם את (אני מניח?) המנה המסויימת שלך בצלחת חד פעמית ביחד עם עוד צלחת רב פעמית (מה זה? עוד פול בצד?). יכול להיות שאתה כמו אנשים לא מעטים שלא משנה כמה האוכל לא לרוחך, אם רעבים, אז אוכלים גם אם זה לא טעים... תודה על השיתוף!

24.

לא יודע על מה הבחור מדבר כאחד שאכל בהרבה חומוסיות וגם בחומוס המדובר כמה פעמים ,טעים ,נקי, שרותי,בחומוס הקודם שהמלצת העד הלום כלל לא נהנית מהחומוס .אז אולי כל זה מגמתי ?

comment-2-comment

23.

comment-2-comment

22.

אמנם לא אכלתי באותו מקום (למזל) אבל אולי ההסברים שלי יעזרו להבין את מה שקובי טעם / הרגיש : 1. אותם 4 ש"ח הבדל בין חצי מנה לבין מנה - הגיוניים מאד. למה ? כי בערך הפרש העלויות של חומרי הגלם , בלבד, בין מנה לחצי מנה . שאר העלויות (והרווח עצמו) כבר לא כל כך משתנים בין אם זה חצי מנה או מנה. 2. כנראה שבעלי החומוסייה לא כל כך מבין בחומוס (לפי המנה הנוזלית) ובטוח שאינו מבין בשיווק ופסיכולוגיה של לקוחות, אחרת היה עושה פער משמעותי יותר בין מנה לחצי מנה (סביב 10 ש"ח הבדל). 3. לגבי הכלים החד פעמיים - זה לא חוקי לגבות תשלום על משהו שלא הובהר (בשילוט/תפריט או אפילו בע"פ) לפני או בעת ההזמנה. מי שעושה את זה - גם עובר על החוק, וגם "משת.. בקשת" על הלקוחות שלו. 4. לגבי החומוס הנוזלי - חד וחלק, בתחנת הדלק הזו עוצרים רק כדי למלא דלק לרכב, ובשום אופן לא כדי לתדלק את הרעב. חומוס נוזלי זו עבירת חומוס מדרגה ראשונה (זה רצח מדרגה ראשונה של החומוס)

21.

כל פעם שאכלתי במקומות שניבדקו אצלו היה נפילה השוארמה בהרצליה נפילה ובעלים קמצן והיה עוד שלל מקומות החומס בהוד השרון המקום היחד שגילית בגללו שעוד אני מבקר בו אני חושב שהוא סתם אפס שלא מבין כלום באוכל ואין לו זכות בכלל להעביר ביקורת .

comment-2-comment

שלשלתי יומיים

20.

comment-2-comment

מקבל ב...

comment-2-comment

19.

שבכל נסיעה במונית מנסים לעקוץ אותך

18.

comment-2-comment

לא טחינה מוכנה שכבר מדוללת

17.

זה אומר שצריך לסגור את החומוס הזה

comment-2-comment

16.

15.

comment-2-comment

ניגבתי את החומוס והפול ותוך כדי אני שומע קולות מהבטן שלי. מייד רצתי לשירותים ושלשלתי את נשמתי. די שרף לי וגנחתי איה הפול איה הפול. מישהו שנכנס כנראה שמע אותי כי שמעתי טריקת דלת וריצה של רגליים.

14.

13.

לאכול בחוץ כבר

12.

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

פשוט המחיר במחירון היה 28 ולא 26, והבעלים היה אפילו מרוויח ממי שלא מעוניין בסכום.

comment-2-comment

11.

לאחר ההזמנה, יותר גרועה מהחומוס המדולל. שיגידו מראש על תוספת תשלום כזו או אחרת, והלקוח יבחר אם לקנות. עושים כסף במרמה, אח"כ באים לתקשורת ובוכים שההכנסות ירדו. אתם רוצים שהמדינה תעזור לכם, אבל אתם בעצמכם מרמים את הלקוחות.

10.

comment-2-comment

9.

הכי טעים בארץ וזול להפליא.די עם פלצני הקולינריה

comment-2-comment

8.

7.

ב) לפחות הזהרת את מי שלא אוהב חומוס דליל למרות שיכול להיות שזה קרה לו באופן חריג.

6.

5.

קובי יקר, מי שידו אינה משגת יכול גם להביא אוכל מהבית. לא חייבים כל יום לאכול בחוץ. אפשר לשלב פעם בחוץ וכל השבוע אוכל מהבית, קרי כריך. לעיתים הכריך טעים ובריא יותר מכל המקומות שסקרת. והם? לקחת תוספת על חד"פ. שיהיו בריאים. אולי ילמדו בהמשך.

comment-2-comment

4.

זה הזיה! אם אתה לא רוצה לשלם על הכלים הוא יוצק לך את החומוס על כפות הידיים? אולי על החשמל של הקופה הרושמת צריך גם לשלם? ועמלת סליקה, ודמי השריית חומוס בלילה?

comment-2-comment

comment-2-comment

כי אז תתלונן למה הוא גובה עוד 2 שח כשאתה יושב שם ולא לוקח חד פעמי

comment-2-comment

היום קצת קצת פחות.

3.

comment-2-comment

אם(ולא עם) כותבים תגובה עם (ולא אם) טעויות כתיב אז אפשר גם לפתוח עסק גם כשלא יודעים לעבוד. למה? כי אפשר. בהצלחה לטוע(מ)ים.

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

גם אם יודעים לאיית נכון, יכול לקרות גם לך. אבל גם אם הוא לא יודע לאיית נכון, מי אתה שתלעג לאדם שאינו יודע לאיית. אתה בעצם מעליב את עצמך, שאתה מראה מה רמתך השיכלית שבחרת ללעוג לאדם שאולי איננו יודע לאיית נכון, ואם אלה העיסוקים שלך, אז אתה לא אדם כזה מפותח שיכלית.

comment-2-comment

comment-2-comment

2.

אני מבין כי הרגשת מרומה, אבל, המנה היתה טעימה או, לא? האם היתה שווה את המחיר אותו שילמת?

comment-2-comment

comment-2-comment

טעים במיוחד שלשול נעים

1.

לכל התגובות
0
מצב לילה
מצב לילה