מאות אזרחים ישראלים מכת "לב טהור" מנסים להגיע לאיראן: "עסקת שליט תיראה כמו משחק ילדים"

בישראל ובארה"ב מרכזים מאמצים בניסיון למנוע את הגירתם של חברי כת "לב טהור" מגואטמלה לאיראן, לאחר שעשרות משפחות תועדו בשדה התעופה של גואטמלה, בדרכן לגבול איראן כורדיסטן. המשפחות הישראליות ביקשו משרי החוץ והמשפטים לשגר מכתבים בהולים לעמיתיהם בגואטמלה, כדי שיסגרו את גבולות המדינה: "הגעתם עלולה לגרום למגה אירוע מדיני וביטחוני"

איתמר אייכנר, נצחיה יעקב, אלי מנדלבאום | פורסם:12/10/2021
ארגון עמודיםחברי כת לב טהור תועדו כשהם מנסים להימלט מגואטמלה (ארגון עמודים)
אזרחים ישראלים, חברי כת "לב טהור", עלולים להגיע לאיראן - ומשפחותיהם פנו בדחיפות למשרד החוץ, מחשש שהאיראנים יחטפו אותם וישתמשו בהם כקלף מיקוח. מהלך מקביל מתנהל בקרב משפחות שלהן אזרחות אמריקנית מול הסייט-דיפרטמנט. קרוביהם של אנשי הכת טוענים כי חבריה, ובהם ילדים ותינוקות בעלי דרכונים ישראליים, מנסים לברוח מגואטמלה לגבול איראן-כורדיסטן.
<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו >>
המשפחות הישראליות ביקשו משרי החוץ והמשפטים לשגר מכתבים בהולים לעמיתיהם בגואטמלה, כדי שיסגרו את גבולות המדינה וימנעו בריחה המונית של חברי הכת. "הגעתם לגבול איראן-כורדיסטן עלולה לגרום למגה אירוע מדיני וביטחוני", הם טוענים. "עסקת שליט תראה כמו משחק ילדים ליד זה".
קראו עוד בערוץ היהדות:
לפני כמה ימים עצרו הרשויות בגואטמלה קבוצה נוספת של חברי הכת, בעלי דרכונים אמריקניים, כולל ילדים קטנים, שהיו בדרכם לאיראן, שם לטענתם תכננו לבקש מקלט מדיני. ככל הנראה, ארה"ב היא זו שביקשה מגואטמלה לעצור אותם.

"המצב שלהם מחמיר מרגע לרגע"

ר', שבתו נמצאת בכת, לא ישן בלילות. בריאיון ל-ynet הוא מספר כי כבר שבוע שהקשר עם ביתו נותק לחלוטין: "אני דואג מאוד לחייהם של ביתי ונכדיי. מרגע לרגע מצב הסיכון שלהם מחמיר. איראן מסוכנת לחייהם הרבה יותר מהמקום שהם נמצאים בו כרגע". לדבריו, "גם עכשיו יש בעיה מאוד רצינית. כשהנכדים שלי התקשרו, הם התלוננו על כאבי בטן ומיחושים שונים. ביתי מספרת לי סיפורים שונים ומשונים, אבל אני באמת לא יודע מה קורה במחנה בגואטמלה. היא אמרה שהם מקבלים לחם, גרעיני דלעת ופירות. הם לא אוכלים בשר, עופות ודגים. היא סיפרה גם שהם מקבלים כדורים של ויטמינים. ואמרנו לה בשום אופן לא לקחת אותם, אבל אני לא יודע אם היא מקשיבה לנו. היא משוכנעת שהדרך שלה נכונה ושזה יביא את המשיח".
ארגון עמודיםחברי כת לב טהור מעוכבים מבהלך ניסיון להימלט מגואטמלה (ארגון עמודים)
"לב טהור" הינה כת יהודית דתית-קיצונית שחבריה חיים באזור סנטה רוזה שבגואטמלה. הכת החלה לפעול לפני כ-20 שנה בארץ, עברה לקנדה, משם לארה"ב, למקסיקו ומזה שבע שנים שחבריה מתבודדים באזור שנמצא כשעתיים נסיעה מגואטמלה סיטי. הרב צבי גלוק, מנכ"ל ארגון "עמודים" החרדי, שהוקם בארה"ב ופועל גם בישראל - מעורב בסיוע למשפחות, וטוען כי הכת מונה כ-280 חברים בעלי זהות ישראלית, אמריקנית או קנדית. חלקם הגדול אף בעלי אזרחות כפולה.
לפני כמה ימים עצרו הרשויות בגואטמלה קבוצה נוספת של חברי הכת, בעלי דרכונים אמריקניים, כולל ילדים קטנים, שהיו בדרכם לאיראן, שם לטענתם תכננו לבקש מקלט מדיני. ככל הנראה, ארה"ב היא זו שביקשה מגואטמלה לעצור אותם
"רובם אזרחים ישראלים, כך שאני מצפה מממשלת ישראל שתעשה כל שביכולתה ותמצא את הדרך לפעול ולעזור לאנשים הללו", מדגיש הרב גלוק, המסייע לאנשים שעברו התעללויות ומתמודדים עם התמכרויות ובעיות נפשיות. הרב גלוק מציין כי בשלוש שנים האחרונות, התינוקות שנולדו שם אינם רשומים ואינם מתועדים במכוון, "כדי שאם תיערך פשיטה על המקום, לא יוכלו לקחת את הילדים כי אין תיעוד לגביהם. בנוסף, כשמשפחה חדשה מצטרפת לכת – לוקחים להם את כל הדרכונים".

תכננו לצאת בקבוצות של 70

כתוצאה מהפעילות האמריקנית והחשש ממעצרים נוספים, החלה הכת בהכנות למעבר לצפון מזרח עירק, לאזור הכורדי (מחוז אירביל), הגובל עם איראן. לפי אמונתם מדובר ב"בבל המקראית", ולאזור ההוא יגיע תחילה המשיח. צוות ראשון יצא כבר למקום על מנת לרכוש קרקעות ולהתחיל להכין את המתחם. אחרים נמצאים בתהליך של יציאה בקבוצות שונות אל מחוץ למדינה, הן דרך שדה התעופה הבינלאומי (שם עוכבו לפני מספר ימים על ידי הרשויות) - והן בדרך יבשתית, דרך מקסיקו ואל-סלבדור.
ארגון עמודיםחברי כת לב טהור מעוכבים בנמל התעופה בגואטמלה (ארגון עמודים)
משפחות ישראליות שיקיריהן נמצאות בכת, מתריעות מפני הסכנה במעבר של מאות ישראלים לאזור מוכה באנשי דעאש, צמוד לגבול האיראני. אלו פנו למשרד החוץ הישראלי, וזה פנה - באמצעות השגריר הישראלי בגואטמלה, מתי כהן - לתובעת הכללית במדינה, קונסואלה פורס, על מנת שתפעל בשלב הראשון למניעת יציאתם ולקידום תהליכים משפטיים נגד ראשי הכת, בעקבות עדויות שניתנו בגואטמלה על ידי מספר קורבנות קנדים וישראלים.
לפי מסמכים שנחשפו בשנת 2019 בבית משפט פדרלי בארה"ב, חברי כת "לב טהור" הגישו בקשה בעברית, אנגלית וערבית למקלט מדיני באיראן בנובמבר 2018, והביעו נאמנות למנהיג הרוחני העליון של איראן. הכת ביקשה מקלט מדיני, הגנה וחופש דת עבור כל חבריה ברפובליקה האסלאמית, מפני "השלטונות הציוניים השולטים על ארץ הקודש". במכתב הם הציגו את עצמם כ"יהודים הנאמנים לה' ולתורת אמת, נושאי דגל המלחמה בציונות ובשלטונם על ארץ הקודש ועל העם היהודי" - וטענו כי הם נרדפים על רקע אמונתם. בתשובה, מציין הרב גלוק, הם קיבלו מכתב בערבית שמזמין אותם לאיראן.
הרב גלוק: "הבנתי מאחד מחברי הכת שהם ניסו לצאת בקבוצות של 70 איש בכל פעם. פניתי לשלטונות הישראליים, בגלל שמשפחה עם חמישה ילדים, שהם אזרחים ישראלים שנולדו בישראל, גם נכחו שם"
"לפני יומיים קבלתי תמונות משדה התעופה בגואטמלה, שבהן ראיתי קבוצת אנשים מלב טהור, בלבוש האופייני להם - מכוסים מכף רגל ועד ראש - בשדה", מספר הרב גלוק. "הבנתי מאחד מחברי הכת שאני מכיר, שהם ניסו לצאת בקבוצות של 70 איש בכל פעם. פניתי לשלטונות הישראליים, בגלל שמשפחה עם חמישה ילדים, שהם אזרחים ישראלים שנולדו בישראל, גם נכחו שם. השלטונות בישראל אמרו שהם מודעים לזה ומטפלים בזה. הם ציינו שהם לא יכולים לתת פרטים ומידע, אבל הדגישו שהם עושים כל שביכולתם בכדי למנוע מהם להגיע לאיראן".
מה קרה עם המשפחות בשדה התעופה? "מהמידע העדכני ביותר שקיבלתי אתמול (יום ב'), שלטונות גואטמלה עצרו אותם מלטוס והחזירו אותם למתחם. בינתיים אני בקשר הדוק עם משפחה אחת שיש לי את כל פרטיה, ונפגשתי איתם".

"כבר למעלה משבוע שהיא לא בקשר"

כבר חמש שנים שר', אזרח אמריקני, חי בתוך סיוט. זה התחיל עם נישואיה של ביתו, בחורה מבית חרדי נורמטיבי, לבחור שהגיע מרקע משפחתי מורכב. אחרי החתונה עברו השניים לישראל והתגוררו בשכונת גאולה החרדית. "הוא למד בישיבת בריסק והיה בחור סטנדרטי", מספר האב. "אחרי חמש שנים אירעה טרגדיה במשפחה שלו, ואחד מבני המשפחה חיבר אותו למקובל. בעקבות כך הוא שינה את סדר יומו, ובמקום ללמוד בכולל, הוא התחיל להתפלל במשך רוב שעות היום".
ארגון עמודיםחבר בכת לב טהור מחוץ לנמל התעופה בגואטמלה (ארגון עמודים)
ר' תמך בבתו ובמשפחתה כלכלית, והם שמרו איתו על קשר רצוף, אבל העניינים הידרדרו. "הבת שלי הייתה עורכת את הספרים של רב מקובל. כשהוא נפטר, החתן שלי הפך להיות עוד יותר קיצוני. מדובר בבחור כריזמטי, והוא גרר בעקבותיו את הבת שלי, שכל חייה הורגלה לשמוע לבעל. היא האמינה לכל השקרים והרעיונות הדתיים.
"כל התקופה שלפני הבריחה שלהם לגואטמלה, הם המשיכו לשלוח את הילדים לבתי ספר חרדיים רגילים, מה שגרם לנו לזרום עם זה. קיווינו שהדברים ישתפרו, וכך זה נמשך כחמש שנים. בנו של אותו רב מקובל היה מחובר ל'לב טהור'. הוא הסתבך עם הרשויות ושכנע את החתן שלי להצטרף לכת. האידיאולגיה הקיצונית גרמה להם לשנות את דעתם על הציונות ועל ישראל, אבל היה נראה שעל אף הקיצוניות היחסית, הקבוצה בגאולה לא הייתה קיצונית כמו "לב טהור" שמחוץ לישראל. אבל מי שהוביל את הקבוצה שם היה טיפוס שלא הראה מנהיגות, וקבוצה נוספת החליטה לצאת לגואטמלה".
ר': "קיבלנו שיחת טלפון מהבת שהם שם. הם קיבלו הוראה לשמור על סודיות מוחלטת. ואז פתאום היא ירדה למחתרת. כל המספרים נותקו או היו לא זמינים. כבר למעלה משבוע שהיא לא בקשר"
ר' מספר כי לא ידע על המהלך עד שבתו הגיעה למדינה. "קיבלנו שיחת טלפון מהבת שהם שם. הם קיבלו הוראה לשמור על סודיות מוחלטת. שאלתי את הבת שלי, מאיפה הכסף ואיך הם עשו את זה. היא קיבלה מידע מוטעה שאיזה ארגון שילם על זה. היא תודרכה מה לענות ולא לספר דבר. ואז פתאום היא ירדה למחתרת. כל המספרים נותקו או היו לא זמינים. כבר למעלה משבוע שהיא לא בקשר".

"ראינו ניצול והזנחה של הילדים"

הקשר של ארגון "עמודים" והרב גלוק עם חברי הכת החל בנובמבר 2018, לאחר שקיבל מברק מבתו של מנהיג הכת, שקיבלה חזקה מבית המשפט האמריקני על ילדיה שהוסתרו ממנה במתחם הכת, בחלקו במקסיקו ובחלקו בגואטמלה. "בפשיטה שנעשתה שם הוצאו הילדים", משחזר גלוק, "ואני טסתי במטוס פרטי למקסיקו עם נציגי משרד החוץ האמריקני והרשויות המקסיקניות בכדי להחזיר אותם הביתה, לארצות הברית. זו הייתה ההתערבות הראשונה שלי בנוגע לארגון".
ארגון עמודים"רובם אזרחים ישראלים, כך שאני מצפה מממשלת ישראל שתעשה כל שביכולתה ותמצא את הדרך לפעול ולעזור לאנשים הללו". הרב צבי גלוק (ארגון עמודים)
לפי עדויות של חברי הכת שנמלטו ממנה, נוקטים אנשי "לב טהור" במערכת ענישה שכוללת הרעבה, חרמות ואלימות קשה, כולל הלקאות פומביות בעירום כלפי הנשים והילדים. בנוסף, הם מחתנים את הילדים החל מגילאי 13-12 (גילאי בר ובת המצווה). ישנן נשים בכת שהרו בגילאים מאוד צעירים. קיימות עדויות גם מקרים של אונס ומעשי סדום המבוצעים על ידי קבוצת הגברים השלטת במקום, המכונה "ההנהלה".
כל אלה מתועדים על ידי מספר קורבנות שהצליחו להימלט, והגישו תצהירים חתומים כראיות לרשויות בגואטמלה. גלוק עצמו לא ישכח לעולם את שראו עיניו כשהגיעו למתחם: "הייתה שם נערה בת 15 שנראתה בת 8. גם שאר הילדים נראים קטנים לגילם. ראינו ניצול והזנחה של הילדים. זה זיעזע אותי".
הרב גלוק: "בחלק מהמשפחות לצערנו לא הצלחנו להוציא את כל הילדים, ואין דבר נורא יותר מכך שאמא לחמישה ילדים עדה לכך שמצליחים להציל אותה ואת שני ילדיה, כאשר שלושה ילדים נשארים מאחור"
הרב גלוק מספר כי לפני שלושה שבועות קיבל טלפון מסבא וסבתא ישראלים שגרים היום בארה"ב, וביקשו ממנו הסבר על הכת, לאחר שבתם - אישה חרדית טיפוסית, לדבריהם, עקרת בית ואם לחמישה - טסה עם בעלה וילדיה לגואטמלה. "הם ציינו כי הם בקשר טלפוני איתם, אבל ביקשו עצות כיצד לשוחח איתם ומה לשאול בכדי לדעת אם יש בעיות ואם הם במצוקה. סייעתי להם ככל יכולתי. לפני שלושה ימים התקשרו אליי השניים בזעקות שהבת שלהם, החתן וחמשת נכדיהם נמצאים בשדה התעופה בגואטמלה, והם מנסים להגיע לאיראן דרך כורדיסטן. הם חששו לחייהם, וביקשו ממני לסייע להם בכל דרך בכדי לעצור אותם. מדובר בבעלי אזרחות כפולה – ישראלית ואמריקנית".
הרב מספר כי פנה לאנשים בממשל האמריקני המטפלים בנושאי רווחת הילד, ואלה אמרו כי ידיהם כבולות בגואטמלה, "אבל נשתדל להשגיח ושאנשים משלנו יעקבו אחר הנושא. נבדוק במהלך הימים הקרובים אם משהו ישתנה שם".

כרוניקה של הסתבכויות עם החוק

את הכת הקים שלמה הלברנץ, שנולד כארז שלמה אלברנס, בן למשפחה חילונית. בנערותו החל בתהליך של חזרה בתשובה. הוא למד בישיבת "איתרי" בירושלים, ובאמצע שנות ה-80 הקים את ישיבת "לב טהור" בשכונת בית ישראל בעיר. הרב החל לרכז סביבו אוהדים וחסידים וניהל את הישיבה בדרכה של חסידות סאטמר, עם הדגשים בולטים נגד הציונות ומדינת ישראל. בשנת 2017 הוגדרה "לב טהור" כ"כת פוגענית" בפסיקה של בית משפט לענייני משפחה, שקבע כי בכת נגרמת "פגיעה קשה בנפשם ובגופם של הילדים".
ארגון עמודיםחברי כת לב טהור מנסים להימלט מגואטמלה במהלך סוף השבוע האחרון (ארגון עמודים)
בשנת 1990, לאחר שנפתחה נגדו חקירה בחשד לשיתוף פעולה עם גורמים איסלאמיים בעבירות הקשורות לביטחון המדינה, נמלט הלברנץ לארצות הברית עם כמה עשרות מתלמידי ישיבת "לב טהור". הנערים הוברחו מישראל בדרכונים מזויפים, ונגד הלברנץ נפתחה חקירה נוספת בגין חטיפה.
הלברנץ השתקע בעיירה מונסי שבמדינת ניו-יורק. כעבור זמן מה קראו רבני מונסי להחרימו ולהיזהר מחטיפת ילדים בעיירה. בשנת 1994 הוא נעצר על ידי האף-בי-איי בחשד לחטיפת הילד שי פימה בן ה-13. בתום משפט ארוך, שבמהלכו נוספו תלונות על החזקת קטינים וחטיפתם בניגוד לרצונם, הוא הורשע ונידון למאסר. בסוף שנות ה-90 הוחלט לגרשו מארצות הברית לישראל, והרב השתקע עם קהילתו בעיירה סנט אגט במחוז קוויבק שבקנדה, שם הוכר כפליט.
המשפחות ביקשו משרי החוץ והמשפטים לשגר מכתבים בהולים לעמיתיהם בגואטמלה, כדי שיסגרו את גבולות המדינה וימנעו בריחה המונית של חברי הכת: "הגעתם לגבול איראן-כורדיסטן עלולה לגרום למגה אירוע מדיני וביטחוני. עסקת שליט תראה כמו משחק ילדים ליד זה"
מנהיג הכת הלברנץ החליט להעביר בחשאי את הכת שלו לגואטמלה לאחר שהרשויות בקנדה החלו להילחם בו ולדרוש להעביר ילדים למשפחות אומנה. משפחות חברי הכת בישראל העידו כי הלברנץ התעלל בילדים באלות, בקולבים ובברזלים ונעל אותם במרתפים. רשויות הרווחה בקוויבק קיבלו דיווחים שמנהיג הכת חייב את הילדים להינשא בגיל 14.
רוב חברי הקהילה עברו באמצע 2014 לעיירה סאן חואן לה לגונה שבגואטמלה. באוגוסט של אותה שנה החליטה העירייה לגרש אותם משטחה בטענה שהם מנסים להפיץ את אמונתם הדתית.

"מעולם לא הצלחתי להוציא משם זוג הורים עם ילדיהם"

בשנת 2017 דווח בעיתונות המקומית כי כוחות הצלה במקסיקו משו את גופתו של הלברנץ, בן 55, ביום שישי אחר הצהריים, לאחר שנסחפה בזרם נהר מקומי, שם טבל ככל הנראה לקראת שבת. ככל הידוע, הלברנץ טבע לעיני חסידיו ובני משפחתו, ומאז מנהיג את הכת בנו, נחמן הלברנץ. הוא ועוד מספר מראשי הכת נלכדו על ידי הבולשת הפדרלית האמריקנית, וכיום הוא מרצה עונש מאסר בכלא האמריקני. לאחרונה פשט האף-בי-איי על מתחם הכת, ועצר שלושה מנהיגים נוספים בגין חטיפת ילדים ושימוש בתעודות מזוייפות, ואז הכריזו חבריה על מעבר עתידי לאיראן, והחלו לפעול לקידום הנושא.
עד כה, הצליח ארגונו של הרב גלוק להבריח 37 חברים מתוך הכת, ממקסיקו בלבד. "מעולם לא הצלחתי להוציא משם זוג הורים עם ילדיהם", הוא אומר. "תמיד זה היה הורה אחד עם הילדים. לפעמים זה היה הגבר או האישה. בחלק מהמשפחות לצערנו לא הצלחנו להוציא את כל הילדים, ואין דבר נורא יותר מכך שאמא לחמישה ילדים עדה לכך שמצליחים להציל אותה ואת שני ילדיה, כאשר שלושה ילדים נשארים מאחור".
הרב גלוק עצמו כלל לא משוכנע שהלברנץ באמת מת. לדבריו, לא הייתה הלוויה טקסית, וזמן קצר לפני שפורסם כי טבע, דיבר המנהיג עם נטורי קרתא בבלגיה על אופציית הגירה לאיראן. כעת קורא הרב גלוק, לנפגעי כת "לב טהור", לפנות לארגון דרך כתובת המייל הייעודית: freefromlevtahor@gmail.com
לדבריו, אנשי מקצוע לצד מתנדבים מקבלים ומטפלים בפניות תוך כדי שמירה קפדנית על סודיות.
לכתבה זו 252 תגובות
הוספת תגובה
252

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
206.

גם לחרדים. כת של משוגעים.

205.

204.

יש לאפשר להם לנסוע לאירן ולהשאיר את הילדים מחוץ לאירן. כשברור שהם לא יסכימו.

203.

202.

לא ברור לי איך אנשים בוגרים מכניסים את עצמם לבעיות כאלה. שהמבוגרים יסתדרו בעצמם. יש לעשות מאמץ להציל את הילדים. כמה משוגעים יש בעולם..

201.

comment-2-comment

200.

ובסוף המדינה , אנחנו , נצטרך לשלם את המחיר.

199.

יכולים לחיות איפה שהם רוצים.מה זה ענינה של המדינה.מה? לחלץ מסוממת מרוסיה ,זה בסדר?

198.

נראים ומתנהגים כמו חומוניסטים. המקום הכי מתאים להם - איראן.

197.

ממשלת ישראל לא אחראית להחלטותיהם של אנשים שעזבו את ישראל מזמן. הם בני חורין לעשות מה שהם מאמינים בו.שיגיעו לאיראן ויחיו או ימותו שם זה לא מענייננו, ואנחנו לא ניתן אגורה,או תחליף שווה ערך לחייהם של המשוגעים האלה כי הם בחרו בזה מרצונם. הם אנשים עצמאיים וזה שיש להם אמונה הזויה, לא נותן לנו רשות להחזיר אותם לארץ.

196.

היא בעייתית,אנשים קיצוניים מהסוג הזה בדומה לנטורי קרטא,הם שונאי ישראל ואין שום סיבה להילחם על חייהם.מה גם שבאופן עקרוני לא נכון לעשות עיסקאות עם טרוריסטים ובטח ובטח שהמחיר הוא בדומה לעיסקת שליט

195.

אם הם בוחרים לנסוע לשם, אפשר וצריך לבטל את האזרחות שלהם ולא לסייע

194.

193.

192.

191.

קבוצה של משוגעים שמתרבים והופכים נשמות טהורות לאבודות.

190.

ההזויים שמחליטים לחיות איך שרוצים . הילדים שלהם שיחנכו אותם כרצונם . הן טלה שצריכים לדאוג לעצמם לא המדינה שלנו .

189.

צריך לקחת מהם את הילדים בכוח הזרוע ואחרי זה אין לי בעיה לממן להם את הטיסה לאיראן.

188.

187.

הגיע הזמן שממשלות יפסיקו לקחת אחריות על שטויות שעושים אנשים מבוגרים..,המצב הזה לא שונה ממצב שבו אזרחים מבוגרים חסרי אחריות מתעקשים להגיע לבקר במדינות שיש לגביהן התראות ביטחוניות ברורות שממליצות לא לבקר בהן, והמצב גם אינו שונה ממצב שבו אזרחים מבוגרים מסבכים את עצמם בכל מיני פרשיות סמים במדינות שבהן הם עלולים להיכלא בגין כך שנים ארוכות..,חברי הכת לב טהור מתעקשים להגיע אל אירן?? שהם יישאו באחריות..

186.

185.

184.

183.

הם עושים זאת מבחירה שלהם, שישלמו את מחיר הטיפשות שלהם. המדינה לא צריכה לדאוג להם!!!

182.

תתעלל בילדים במשך שנים ולא ניתן לעצור אותם. תכניסו אותם לסגר. תאסרו את המנהיגים. תפזרו את חברי הכת במקומות שונים. אם היה מדובר בקורונה היו עושים את זה בלי בעייה אבל מכיוון שזה לא קורונה אז היחס הוא שימותו הילדים בעינויים

181.

180.

אירן היא מדינת אוייב והכניסה לשם אסורה לישראלים. מי שעובר על החוק לא צריך לקבל עזרה.

179.

178.

הלכה בלי חזרה למבוגרים לקחת מהם בכוח את הילדים עד גיל 18. פשוט דפוקים אין לי מילים אחרות

177.

שיישארו שם עד יומם האחרון. וגם צמד חולי הרוח שהסתננו לעזה.

176.

175.

174.

רוצים ללכת לאיראן, שילחו לאיראן וישארו באיראן. העולם הוא חופשי, בא לך לקפוץ מהגג תקפוץ. רק אל תעשה נזק לאחרים

173.

172.

171.

אפשר לשלול להם את האזרחות, ואז לא תהיה בעיה..

170.

הם נגד מדינת ישראל הם נגד הציונות אז למה זה הבעיה של מדינת ישראל שילכו לאיראן זה מתאים להם מוסלמים פנאטיים ויהודים פנאטיים הולך להיות מעניין

169.

168.

מה פתאום שהמדינה תשתמש במשאבים "להציל" אותם- הם אויבים שלא מהססים להתחבר עם האויבים הכי גדולים שלנו- ותמיד יוצאים בגנות המדינה- גם באירן יש ילדים שלא אשמים בטמטום של המנהיגים שלהם- גם אותם נציל?! די, יש משפחות עם ילדים, נכים וקשישים כאן שמשרד הרווחה זורק אותם לרחוב- להם צריך לעזור קודם!!

167.

166.

165.

164.

163.

162.

161.

160.

159.

158.

הם רוצים לברוח לאירן? שמדינת ישראל תשלול להם את האזרחות

157.

לא מאחלים לכם, שלכם היה איזה בן משפחה שנקלע לכת הארורה והמרושעת הזו. זה לא צודק אם היינו אומרים על נשות גואל רצון "שיישארו איתו, מי רוצה אותן", או "למי אכפת" על הנערות של הכת אצל אהרון רמתי, או אצל כל כת אחרת. המציאות מראה ומוכיחה שכל פעם מצליחים להימלט משם עוד אנשים ומשתקמים ומתנערים מהטירוף שחוו שם. את המנהיגים שלהם שם צריך לתלות ולהעלים ואת כל המקום לעקור מהשורש, אך להציל את מי שנפל ברשת שלהם. זו חובה אנושית. יש שם מאות ילדים מסכנים!!

156.

155.

154.

הם בחרו מעצמם להגיע לאיראן- אז מה אם הם יהודים ישראלים? ההלכה ממש לא מחייבת להציל כל טיפש שבוחר לפתוח כת ולעבור לגור במדינה אוינת... תנו להם לשאת בתוצאות של הדביליות שלהם.

153.

152.

המטורללים האלו רוצים ללכת לשם? שיילכו!! מה הקשר לשרי החוץ ? אם הילדים חשובים שיפעילו את אמנת האג להגנה על ילדים ! בכל מקרה גם אם יצילו את הילדים הם ייצרו עוד ילדים שם באירן !!

151.

150.

149.

148.

כישלון בדרוויניזם 101.

147.

146.

חופש בדת והעיסוק שלחו אותם לשם

145.

דמוקרטיה , לא.

144.

למדינת ישראל אסור להתערב בהחלטות אישיות שאינן נוגדות את החוק. למדינת ישראל אסור להוציא כסף מהקופה הציבורית כדי לממן פעולה שלאזרחיה משלמי המסים אין שום קשר אליה. בקיצור שיסעו לאן שהם רוצים. בהצלחה

143.

שליט נחטף כחייל במדים. כאן מדובר באנשים שניצלו את המדינה כל עוד יכלו כאברכים ואז בחרו לעזוב. עצוב על הילדים, אבל מדינת ישראל לא יכולה או צריכה לחטוף אותם בחזרה.

142.

למי אכפת.

141.

אולי באמת זו הדרך והפיתרון להזויים האלה הם די ישתלבו בנוף של איראן.על זה נאמר " לא לחינם הלך הזרזיר אצל העורב...."

140.

מדוע אנחנו מתערבים. האם הם ביקשו עזרה מישראל.

139.

אם זה מה שהם רוצים אז לבריאות שהיה. המדינה לא צריכה לקחת אחריות על זה

138.

137.

136.

135.

אירן זה בדיוק המקום לחולי נפש האלה שיגיעו לשם ויישארו שם ! מה ההשוואה לגלעד שליט ? בושה !!! המדינה לא צריכה להתעסק עם חולי הנפש האלה

134.

ולא נראה אותם יותר !!!

133.

מדינת ישראל לא צריכה להשקיע אפילו אגורה מכספי המיסים על היצורים הללו רק בגלל שהם נולדו כאן בטעות

132.

הם אנשים שרוצים - תנו להם.... למה מכל דבר לעשות עיניין - הם לא תושבי ישראל - לבטל להם אזרחות וזהו. כל אחד יכול ללכת לגור איפה שבא לו!

131.

130.

129.

חבל על הילדים ... מצד שני, היה למשפחות שנים לטפל בנושא, אם הם איחרו את המועד עכשיו , זה לא אמור להפוך לבעיה שלנו ...

128.

עם המבוגרים הדפארים אין כבר מה לעשות

127.

מגואטמלה???

126.

125.

מספיק לבלבל את המוח על כל חולה נפש שהולך לצד השני. מי שהולך לאירן דמו בראשו ומה האירנים יעשו זה בעיה שלהם. ממשלת ישראל לא צריכה לבזבז שקל אחד על זה. משפחות של האנשים האלה מסכנות אבל עד שלו יכירו בכך שהאנשים האלה חולי נפש ויפרידו אותם מהילדים אז אין מה לעשות זה לא בעיה שלנו.

124.

האם ממשלת ישראל אחראית למעשיו של כל ישראלי ברחבי הגלובוס שהתחרפן ?

123.

מכתב בספינה יקח כמה שבועות. מברק בהול יגיע תוך יום יומיים. לא יעיל יותר?

122.

121.

ברגע שהם שלחו את המכתב לאיראן היה צריך לבטל להם את האזרחות. עכשיו כשהם מנסים לנסוע לשם, צריך לבטל להם את האזרחות. הם בוגדים,מפגרים,פאנטיים והחבר הדימיוני שלהם יודע מה. רוצים לנסוע? שינסעו

120.

זו כת לכל דבר ועניין. מי 'נמצא בה עובר שטיפת מוח ענקית מכות, אלימות פיזית , אלימות מינית, אלימות מילולית... אנשים אומללים שבנאדם אחד השתלט להם על החיים

119.

118.

117.

חלקם ישראלים, חלקם לא, הם ירדו מהארץ וחיים בגואטמלה. רשויות הרווחה של גואטמלה צריכים לטפל בבעיות הבאמת עצובות של המשפחות האלו, אבל ממש לא ישראל. מה, מעכשיו כל מקרה של הורים ישראלים לשעבר שגרים באיזו שהיא מדינה ואינם כשירים לתפקד כהורים צריך להיות מטופל על ידי ישראל? יש בכל מדינה רשויות רווחה, המקסימום שצריך לעשות זה שרשויות הרווחה בישראל ידווחו כל מה שידוע לנו לרשויות המקומיות שם, ושיטפלו שם. גם אם שם זה איראן. חלאס, אנחנו לא הבייביסיטר של כל יהודי וישראלי בעולם.

116.

שיסעו אי אפשר לדאוג לכל מיני כתות עצמאיות שבמקום לעודד עליה לישראל, ממציאים ישויות חדשות והזויות יש בישראל מספיק קשישים חולים ורעבים קודם חייבים לדאוג להם, וכמובן לכל נכי צה"ל

115.

114.

אנשים מבוגרים שמחליטים להיכנס ללוע הארי מרצונם החופשי צריכים לשאת באחריות למעשיהם. מדינת ישראל לא אמורה לחלץ אנשים סוטים ודפוקים ולא רציונליים.

113.

112.

להשאיר אותם שם בשום אופן לא להחזיר.עוכרי ישראל.דמם בראשם.

111.

110.

109.

ברוך השם,שיקח אותם בשעה טובה. ואני מוסיף:שילכו!!!! ועדיף שעה אחת קודם.

108.

אני לא מבין למה זו בעיה של מדינת ישראל. אנשים מחליטים שהם רוצים לחיות באיראן. מקבלים הזמנה רשמית מהאיראנים. אחלה, עכשיו שהאיראנים יתחילו לדאוג.

107.

שיעשו מה שהם רוצים. לא לבזבז אנרגיה וכסף. מטורפים

106.

למי איכפת מהכת העלובה הזו. שילכו לאירן ושיעשו להם מה שבא להם..הם נזק לחברה

105.

הם קיצוניים כמו האירנים ומתאימים לתרבות הדתית הקיצונית באיראן המדינה לא צריכה להתערב - עם כל החמלה שיש לי כלפי המשפחות, הם איבדו את יקיריהם לכת כבר מזמן

104.

מה זה צריך לעניין את ישראל לאן הולכים כל מיני אנשים הם בוגרים וזכותם ללכת

103.

זה שיש להם דרכון ישראלי לא צריך להדאיג . צריך לשכוח מהם ולהתנער מעצם קיומם. הם בהיותם במלוא חושיהם החליטו מה שהחליטו והאחאיות עליהם. אין להחליף אותם אפילו תמורת זבוב. מספיק עם הרגשות לכל דבר ישראלי/יהודי סעודה שטויות כמו אלחנן טננבוים. מספיק!!

102.

101.

פשוט לבטל להם את האזרחות הישראלית . שיגישו בקשה לאזרחות איראנית ו נפתרה הבעיה שלנו.

100.

אין לנו כל צורך בחילוץ מטורפים. שילכו כולם לעזאזל ויש להצהיר על כך מראש ושימצאו את מותם באיראן. מה איכפת לנו?

99.

מי שרוצה ללכת לסכן את חייו שילך ולא יחזור לא ברור למה המדינה צריכה לבזבז זמן וכסף על אנשים שכאלו לתת להם להיכנס לאירן ולשלול מהם את האזרחות בוגדים לכל דבר

98.

זה תת כת קיצונית יותר. בעיה שלהם, לא מבין למה מדינת ישראל צריכה לשאת באחריות של אנשים שלא יודעים לחשוב עבור עצמם

97.

96.

הפעלה של גורמי הביטחון נגדם (בעיקר מוסד), ולא רק מששטרה, המקרה כזה גם אופן ההתייחסות המשפטית יהיה שונה. פחות בירוקרטיה משפטית ויותר תכלס

95.

למה יש מושג פליט על פרופיל בעייתי כל כך?! איך הוא בורח מישראל לאמריקה בלי להיות מסומן? איך הוא הצליח לברוח מאמריקה לקנדה בעת הסגרה לישראל?! ואיך קנדה הגדירה אותו פליט?! פושע מורשה שבורח מהכלא?! איך נתנו לו לברוח לגואטומלה?! כל זה מחדל שיכול לקרות רק כשהממשלים מזלזלים, ורק בגלל חוקים דמוקרטים מטומטמים...

94.

אין להם שום זיקה לישראל

93.

מה זה ענינה של המדינה? רוצים לסוע לאירן שיסעו. גם הילדים הם שלהם ולא של המדינה.

92.

91.

יבואו לכאן יכפו עליהם ניסויים וחיסונים בכוח. עדיף למות באיראן כבר.. המדינה שלנו מפקירה אותנו יותר מאשר את האויביים שלנו אז מה אתם רוצים שיעברו לשם זה אותו דבר איראן-ישראל

90.

89.

שישארו שם לא לחלץ אותם .יותר טוב לחלץ את השבויים מעזה

88.

למה המדינה צריכה להשקיע זמן וכסף באנשים ההזויים האלה? הם בוחרים לעשות זאת, שישאו בתוצאות. בינתיים בישראל הרוב טובע

87.

שירקבו באירן.

86.

מה הקשר שלנו? זה שהם בעלי דרכון ישראלי לא מעניין אף אחד. נסיעה טובה לכם לארץ האייטולות - את הבגדים המתאימים כבר יש להם. למה שמישהו בכלל יחשוב על פעולה לשחרר אותם - כל הדפוקים האלה המשיחיים האלה החולי נפש האלה שתהיה להם נסיעה טובה וביי.

85.

84.

83.

שיעשו מה שהם רוצים ושישלמו את המחיר.

82.

מה זה קשור למדינת ישראל, הם התנתקו מהמדינה ומבחינה תרבותית הם קרובים לטאליבאן.

81.

80.

79.

78.

למה ישראל צריכה לחלץ את האנטי ישראלים האלה? הם רוצים חילוץ? למה להשוות למקרה שליט? הם נחטפו? תנו להם לחיות איך ואיפא שהם רוצים.

77.

76.

אמנם חבל על הילדים, אבל אלה ילדים שלהם, אי אפשר בכוח לכפות עליהם רצונות או דיעות של אחרים, או לגזול את ילדיהם. שחררו, שלום ולא להתראות, שום עיסקאות, זה צריך להיות כרטיס לכיוון אחד.

75.

זוכרים את טננבאום החלאה? מי שפיתה אותו להגיע ללבנון הוא טזרח ישראלי. חושב מטייבה. אזרח ישראלי הגיע מרצונו החופשי ללבנון והמדינה לא מנסה להחזירו. את טננבאום החזירו כי ידע סודות. מה יודעים הפסיכים הללו? שיסעו לאן שהם רוצים

74.

איך שהם יראים הגברים כמו מולות איראניים והנשים עם ה רעלות אין הבדל בינהם לאיראנים...

73.

לא מבין מה ממשלת ישראל דוחפת את האף שלה, זה לא חבר'ה שמטיילים בפאן למקומות מסוכנים כי זה מגניב וטיפשי. זה אנשים עם אידאולוגיה, שייפגעו בעצמם אם בא להם, מה הבדל בין זה להתאבדות?

72.

לא יכול להיות שהמדינה תהיה אחראית לכל משוגע בחו"ל גם אם יש להם תז כחולה.

71.

70.

חבל וכואב מאד על הילדים.

69.

הכת הזו אסון נוראי !!!

68.

עברו מבחירה אז שישארו שם. ביטוח לאומי לא צריך לתקצב גם אותם

67.

אם הם נוסעים לשם מרצונם החופשי מה בעיה? אין להם שום מחויבות או שייכות למדינת ישראל או ארצות הברית..ברגע שהם נוחתים שם לשלול אזרחות אוטומטי ונמחק קלף מיקוח עתידי. הם אזרחי אירן כמו 80 מיליון אחרים שם.

66.

מדינה סכיזופרנית. תדאגו למסכנים. די לטימטום. אדם אחראי למעשיו

65.

המשיח כבר יציל אותם, אין מה לדאוג

64.

מנטלית ותרבותית ממש שילוב נהדר. לדעתי איראן המקום הכי מתאים להם בעולם , אולי למעט אפגניסטן - גם לשם הם יגיעו.

63.

62.

תנו להם!

61.

משום מה המדינה החליטה שכל אזרח לוקה בנפשו הוא עסק שלה. שילכו ולא יחזרו, יש לנו מספיק מאלה גם כאן.

60.

59.

58.

כל אחד שילך לאן שהוא רוצה המדינה לא חייבת להם כלום והם לא חייבים למדינה דין וחשבון

57.

כל אדם אחראי לגורלו הם רוצים לקחת סיכון בעייה שלהם. לא עושה עיסקה אפילו תמורת מחבל אחד מת עבורם. וכדאי מאוד למדינה להתאפס על עצמה ולהפסיק לערב אותנו בטימטום של קבוצות פסיכיות למיניהן.

56.

לבי עם ההורים האמללים שילדיהם "התחרפנו"...אבל מדינת ישראל אמורה להציל אותם?!? ממה בדיוק? מה"אמונה" המטורפת? משנאת המדינה וארחיה הנאמנים?? רוצים להתיישב באירן - לבריאות!

55.

אם יקחו אותם בשבי מצידי שירקבו שם אסור להחליף אותם אפילו בשערה של מחבל או כל דבר אחר, אלה אנשים קיצוניים שלא מענין אותם כלום חוץ מהכת שלהם, גם ככה הם לא מאמינים במדינת ישראל, הם לא רוצים קשר עם ישראל. גם אם אני לא טועה הם חושבים גם שאין לישראל זכות להתקיים לפני שהמשיח יבוא אז שיחכו למשיח באיראן ומצידי יותר טוב שיהיו שם.

54.

53.

כת מטורפים, מתאימים לאירן. לבטל אזרחות ישראלית

52.

אסור שיהיה לנו כל קשר עם הנושא. לא ילדים ולא בטיח. מספיק ודי להיות מוסריים על חשבון הציבור הנאמן והשפוי של המדינה.

51.

האמת מתאים להם לחיות באירן כמו כפפה ,

50.

תנו להם להכנס ולהשאר שם כת של טיפשים אני לא מבין את הנשים בעת הזה אבל מגיע להם לחיות כך זה לא יהדות אז אל תבהלו הם יתאסלמו שם ושישארו שם הכי טוב לכולם

49.

להזהיר את את הישראלים הרוצים לנסוע לאיראן, במידה ויחטפו אותם, ישראל לא תתערב להצלתם.

48.

הם עוברים לשם מרצונם החופשי. הם אנטי מדינת ישראל (לכן הם עוברים לאירן) כך שאפילו עדיף שיכנסו לכלא באירן.

47.

רק שיחליפו אזרחות ואז לא נצטרך לדאוג להם

46.

בשורה התחתונה המנטליות שלהם יותר דומה לזו האירנית מאשר לזו של שאר העולם

45.

זו הדרך שבחרו ולנו אין שום שייכות אליהם.

44.

מסכנים הילדים שחיים בתת תזונה והתעללות אני מקווה שלא יתנו להם לעבור את הגבול

43.

42.

41.

40.

39.

איך.. שיתוף פעולה של רשויות...?

38.

37.

איזה יופי לנו ! כת של הזויים כאילו שאין מספיק הזיות. ואז מדינה ישראל צריכה לדאוג להם כי הם ישראלים בחלקם. וואלה.... שישאלו אותם מה דעתם על המדינה ואז המדינה תחליט אם היא צריכה לחלץ אותם.

36.

שהמבוגרים יילכו קיבינימט לאיראן או לצפון קוריאה

35.

כשמנהלים משא ומתן על החלפת שבויים,זה כשרוצים לקבל חזרה אזרח או חייל שנחטף.אבל אם הם בורחים מכאן ולא רוצים להיות אזרחים ישראלים למה צריך להחזיר אותם? ועוד לעשות ויתורים כואבים בשבילם? בשביל מה?שישארו שם והאירנים יממנו להם מלון וכלכלה,הם לא חלק ממדינת ישראל.מי שעוזב מרצון שלא יצפה שיבואו להציל אותו אח"כ.

34.

זה הפיתרון הנכון.מי שהורס חיים של אנשים לא ראוי לחיים.פתרונות אחרים לא יעזרו.גם אם חלק מהראשים ייכנסו לכלא עדיין יישארו אחרים שימשיכו במעשיהם הנבזיים

33.

שהייתי מעלה למטוס יחד איתם. אנשים חסרי תקנה. מי שייסע לשם זו אחריותו. למדינה לא צריכה להיות אינטרס לחלצם.

32.

עם הם רוצים למרות הכל להגר לאירן זאת לא הבעיה של מדינת ישראל זה רצונם והם יתמודדו עם המצב שהם בחרו בו.למדינת ישראל יש מספיק בעיות בלי הקבוצה הזאות

31.

30.

שיילכו לאן שבא להם. כאילו שאין לנו מספיק צרות

29.

רוצים לעבור לאירן,מה הלחץ? שיעברו ,שיחיו,יקבלו ביטוח לאומי מהאירנים ויהיו מרוצים עד התלייה

28.

'אזרח ישראלי' מתעודת הזהות.

27.

לא יהיה צורך לשלם עבור שחרורם כי הם לא ירצו לחזור לארץ. מוטב להניח למדינה שתסכים לקבל אותם, לשלם עבורם את הכופר. עם כל הצער על המשפחות בישראל, למעשה לא משנה אם הם בגואטמלה, באיראן או על הירח. אחרי כל ההשמצות והשקרים שהם מפיצים על ישראל, ניתן חוקית לבטל את דרכוניהם ולהתעלם מהם לגמרי.

26.

חייבים להפעיל את המוסד, ולא הייתי פוסל לדפוק כדור בראש למנהיגי הכת!

25.

24.

תשאירו אותם שם אל תתאמצו לעצור את הקבוצה של החולי נפש האלה

23.

אולי יצליחו לייצר הפיכה שלטונית שישארו שם

22.

ויחזרו הביתה עם בן משפחתם. להביא את המשיח... חחח. מדובר בנפגעי נפש ששבויים בידי שרלטנים

21.

זכותם להגר וזכותנו להיפטר מהם

20.

שם זה לא גואטאמלה.

19.

למה אנחנו צריכים להשקיע כספים ולסכן חיילים בשביל אנשים שבוחרים להיכנס לאירן ומצהירים שהם אויבי הציונות? זה כל כך ישראלי לעשות מה שבראש בלי לקחת אחריות וכשמשהו משתבש לצפות שמהדינה תחלץ

18.

17.

16.

הציונית? אין בעיה. מקומם באיראן. שהממשלה לא תנסה לחלץ אותם. הם לא שווים את המאמץ. נא לפרסם.

15.

הם "מפקידים" את הילדים שלהם (אפוטרופוס) ביידים של לב טהור לב טהור לא שואלים אותם יודע מקרוב.. משפחה שלי שם.. הם סובלים שם קיצר האנשים שם קיצוניים בדעה שלהם סובלים אבל חושבים שזה יביא את המשיח את הילדים היא אפשר להציל רק את ההורים אבל תראו כמה חשוב לא להיות קיצוני!!!

14.

את ההורים לאשפז במוסד פסיכיאטרי. את ראשי הכת לשלוח לאיראן.

13.

לב שחור ולא לב טהור

12.

11.

והם החליטו מה ברצונם לעשות. תניחו להם.

10.

מה אתם מחפשים סתם עניינים-זה רצונם-זו זכותם-לא מעניין בכלל! שיסעו, שיטוסו, שיצומו, שימותו, שיתאסלמו, שיתנצרו-זו זכות הבחירה שלהם בלבד!!!

9.

שילכו לאירן מי צריך אותם אומללים חסרי חיים חראם רק על הילדים את של מטורפים

8.

comment-2-comment

comment-2-comment

יש יהודים באיראן, לא ישראלים(לחלק מחברי הכת יש אזרחות ישראלית).

7.

comment-2-comment

comment-2-comment

במקומך הייתי מתבייש לפרסם את שפרסמת. שיילכו לכל הרוחות הכת הזאת אין לנו כל חלק בהם ולגבינו הם נטע זר.

comment-2-comment

comment-2-comment

הם פועלים בדרכם.מי שביקש חילוץ ויפנה לשגרירות יעזרו כל השאר אללה ירחם.

comment-2-comment

בפרט לילדים שנמצאים שם לא מבחירה! עוול בשבילם מסכנים.

comment-2-comment

אנשים הזויים . ליבי ליבי עם המשפחות השפויות שדואגות ליקיריהן . אבל אי אפשר לטעון שהמשוגעים האלה הם ישראלים שממשלת ישראל צריכה להציל אותם . ע"ע נעמה יששכר

comment-2-comment

תגיד אתה מפגר או מה ?

comment-2-comment

השאלה איך אפשר להציל את הילדים עם ההורים לא משתפים פעולה

comment-2-comment

comment-2-comment

הם כת של משוגעים שלא רוצים שיחלצו אותם. מה ממשלת ישראל קשורה? שילכו לשם ויאכלו את הדייסה שהם בישלו.

comment-2-comment

יש לנו מספיק צרות מבית

comment-2-comment

תלמד ליקרוא!!!! הם עוברים לשם מרצונם האישי - הם לא גרים בישראל.... אז למה בעצם לא?

comment-2-comment

אנחנו צריכים לעזור לכול משוגע כי הוא אזרח ישראלי?? זאת היתה בושה וחרפה לעזור לבחורה עם הסמים שנתפסה ברוסיה

comment-2-comment

שיילכו לאן להם רוצים

comment-2-comment

מה עוד צריך לעשות לישראלים? מי שלא ברור לו מה הבעיה לנסוע למדינות ערב, בטח כאלה שהיחסים איתם לא משהו (בלשון המעטה) שיאכל תזרנוק (או לא, יכול להיות שהכל יעבור בסדר) בבוא העת ושלא יצפה שמדינה שלמה תשלם מחיר...

comment-2-comment

זה בדיוק המקום שמתאים להם. יהודים הם לא! ושום קשר אין לישראל אליהם שיסעו ויהנו באירן וכן ירבו.

comment-2-comment

אני מבין שכל ממשלות ישראל בעבר חילצו מאמינים תמימים מציפורני הכתות המסוכנות ורק כשהגיעו בנט לפיד זה הופסק !! שתלך כל הכת הזאת קיבינימאט ואולי אפילו לאיראן ולא נשמע עליהם ומהם

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

הם לא הגיעו לשם ..ממש אוהבת את הרשמי מקלדת

comment-2-comment

comment-2-comment

למה לחלץ אותם? שיהנו. ומה קשור לממשלה?

comment-2-comment

מייד לבטל אזרחות ישראלית. שלא יוכלו גם לדרוך כאן.

comment-2-comment

comment-2-comment

מי שאנטי ציוני, ורוצה בחורבן הבית עד לבואו של המשיח,אלאק משיח, שיחיה באיראן , בפקיסטאן ,בצפון קוריאה . איפה שמתחשק להם ושיעזבו את כספי המיסים למטרות חשובות יותר.

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

מה אתם רוצים ממדינת ישראל ? למה זה בושה למדינה ולא לאנשים ההזויים הללו ? מקווה שישראל לא תעשה חטא על פשע ותביא את המטורפים האלה לארץ. די לנו בצשוגעים שלנו. יש לנו די והותר.

comment-2-comment

אם אפשר היה לחלץ מהם את הילדים, אני בעד. לגבי הבוגרים שבכת, הייתי אומר להם שלום ולא להתראות. לא חסרות לנו בעיות גם בלעדיהם. שיאכלו את מה שהם מבשלים.

comment-2-comment

עצוב

comment-2-comment

דיברו לאירן

comment-2-comment

6.

5.

4.

3.

comment-2-comment

ולהציל אותו מעצמו.

2.

1.

comment-2-comment

comment-2-comment

החרדית

comment-2-comment

שילכו לאיראן, תעזבו אותי משטויות לא כל מטומטם הוא הבעיה שלי.

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

אולי הם נולדו יהודים ושומרים מצוות,אבל כל האורח חיים שלהם לא יהודי.הם רחוקים שנות אור מהתנהגות של בית יהודי.

comment-2-comment

comment-2-comment

לכל התגובות
0