10

זה ענק: האורחים החדשים של הגן הבוטני בירושלים

דינוזאורים בגודל מקורי שהובאו על משאיות לירושלים, הצליחו לעורר עניין בקרב נהגים ועוברי אורח שצפו במראה הבלתי רגיל: "ראיתי בכביש 1 יותר אנשים מצלמים מאשר נוהגים". אז מה עומד מאחורי זה? כל הפרטים

תמונה כללית
שירי הדר | פורסם: 28/06/2022
צפו: הדינוזאורים מגיעים לגן הבוטני בירושלים (צילום: און ארביב)
אם נסעתם בשבועות האחרונים בכבישי ירושלים ופגשתם משאית מלאה בדינוזאורים - אתם יכולים להיות רגועים, לא השתגעתם (כנראה). 45 דגמי ענק של דינוזאורים בגודל אמיתי עשו את דרכם אל הגן הבוטני בירושלים לקראת אטרקציה חדשה שתחכה לכם שם בעוד חודש.
"נהגתי במשאית ולא האמנתי כמה אנשים ציפצפו. אנשים עצרו בצד וביקשו להצטלם עם הדינוזאורים. במהלך הנסיעה בכביש 1 ראיתי יותר אנשים שמצלמים מאשר אנשים שנוהגים", סיפר ל-ynet רועי מילוא, אחראי על תפעול והובלה של הציוד.

הכירו את הבוטניזאור

מסוף יולי ועד סוף אוגוסט ייפתח מתחם חדש בגן הבוטני שבגבעת רם ובו תוצג ממלכת הדינוזאורים לצד תערוכה בינלאומית. שהוצגה בלוס אנג'לס, בבריסל ובדרום-קוריאה.
כעת היא הגיעה לבירת ישראל והיא תספק לילדים ולהורים שיגיעו לחוות מפגש עם אותם 45 דינוזאורים אינטראקטיביים בגודל אמיתי, כשלצידם מידע המבוסס על ממצאים שנמצאו ברחבי העולם.
צילום: און ארביבהם גם מדווחים על פקקים? משאית הדינוזאורים בכביש 1 בדרך לירושלים (צילום: און ארביב)
צילום: און ארביבעובדי הגן הבוטני מורידים את הדגמים הענקיים מהמשאיות הבוקר (צילום: און ארביב)
צילום: און ארביב (צילום: און ארביב)
הדינוזאורים, חלקם קטנים וחלקם עצומים בגובה 7 מטרים ועד 15 מטרים, יתעוררו לחיים בטכנולוגיה מרשימה, כאשר הם פרוסים על פני מסלול של כקילומטר בגן הבוטני. הבוטניזאור תיקח את האורחים למסע גילוי דרך שלוש תקופות שונות בציר הזמן: טריאס, יורה וקרטיקון, ותציג איך הדינוזאורים התפתחו וכיצד השתלבו בסביבה ובין בני מינם.
הילדים יוכלו גם להיכנס למתחם צילום שבו הילדים לרכוב על דינוזאורים ולהצטלם עימם, כמו גם להצטלם בתוך ביצי דינוזאורים גדולות ולדמות עצמם כגורי דינוזאורים. מתחם נוסף בגן יהיה מתחם חפירה שבו הילדים יוכלו לחפור בחול ולגלות עצמות דינוזאורים.
האורחים גם מוזמנים להיכנס למתחם חדשני של מציאות מדומה עם משקפי VR ולחוות טיול מתקופת היורה, כאשר ההרגשה היא שנמצאים פיזית בתקופת חייהם ולצידם של הדינוזאורים, במרחק נגיעה ממש.
צילום: און ארביבברוכים הבאים לממלכת הדינוזאורים (צילום: און ארביב)
צילום: און ארביב45 דגמים של דינוזאורים בגודל מקורי (צילום: און ארביב)
צילום: און ארביבבאים להכיר אותם מקרוב הקיץ? (צילום: און ארביב)
מה עוד מחכה על המסלול? כתב חידה שמחבר בין העולם של הדינוזאורים לבין העולם שלנו כיום. צמחים מתקופת הדינוזאורים, למידה על אודות האוכל שהדינוזאורים אכלו ועל שגרת חייהם.
בנוסף, הילדים יוכלו לקחת חלק בשמירה על הטבע ולהגן על צמחים בסכנת הכחדה. מלבד כל אלו יחכו בגן פינת יצירה וסדנה, מתחם מים, חממה טרופית ותערוכתאמנות הבינלאומית של מציאות רבודה. במקום יוצבו גם דוכני אוכל ושתיה.
התערוכה והאטרקציה היא בשיתוף פעולה של הגן הבוטני יחד עם עיריית ירושלים והחברה העירונית "אריאל".
ראש העיר ירושלים, משה ליאון, אמר: "ירושלים מזמינה אתכם ליהנות ממגוון רחב של אירועים מושקעים לכל בני המשפחה, דוגמת זה שיתקיים בגן הבוטני הגדול בישראל, פנינת הטבע העשירה והמיוחדת בעירנו האהובה".

מתי זה יקרה ומה המחיר?

החל מ-24 ביולי ועד 31 באוגוסט. שעות הפעילות: בכל ימות השבוע: 09:00- 19:00 (כניסה אחרונה תתאפשר עד 18:00). יום ו' 15:00-09:00.
עלות כרטיס רגיל מגיל שנתיים ומעלה - 89 שקלים. ישנם מבצעים בחברות האשראי של כרטיס אחד פלוס אחד בחינם, כרטיסים מוזלים בוועדים השונים, למחזיקי כרטיס ירושלמי ובמועדוני כוחות הביטחון.
לפרטים והזמנת כרטיסים: בימות 6226* ובאתר.
לכתבה זו 10 תגובות
הוספת תגובה
10

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
8.

כנראה שזה מוכר

7.

למה לא לעשות תערוכה בוטנאית, תשאירו את הדינוזאורים במוזיאונים

6.

מאכזב כל פעם מחדש. התערוכות פשוט לא מושקעות ומשעממות מקום עם פוטנציאל ענק שיכל להפוך בקלות לתנכ"י, לא מזמין, משעמם ולא נוח

comment-2-comment

ככה שמשלמים משכורות נמוכות והצוות לא מקצועי, במיוחד נהגי הטרקטור

5.

צריכים לחזור ולתפוס את המקום שלנו. ראויים יותר זה בטוח

4.

זו ליטרלי התערוכה שהייתה במדעטק, למה אתם מציגים את זה כמשהו חדש שרק הגיע לארץ? זה פה כבר חודשים

3.

הכנסת יוצאת לפגרה, אבל ירושלים לא יכולה בלי דינוזאורים, אז מביאים בובות שימלאו את החסר עד שיושבעו הח"כים של הכנסת הבאה. והמחיר? םחות מעלות של בחירות! ויהיו גם מבצעים: כרטיס קבוצתי מוזל כולל הצבעת אי אימון חינם לכל מי שמוכן להתלכלך בפוליטיקה.

2.

גם אם הייתי ביל גייטס לא הייתי משלם כזה מחיר מופקע

1.

נראה שזו התערוכה שהיתה לפני שנה במדעטק בחיפה

comment-2-comment

לכל התגובות
0
מצב לילה
מצב לילה