15
850 האנשים של המדינה

מנסור עבאס: "מרוצה שנכנסנו לממשלה. בנט גילה אומץ לב של מנהיג"

יו"ר רע"ם אמר בוועידת "האנשים של המדינה" כי הכניסה שלו לקואליציה היא "הישג פוליטי אדיר" והעריך כי "הממשלה יכולה להשלים את ימיה". לדבריו, "היחסים עם בנט טובים מאוד. בכל העולם לומדים מאיתנו, יש כאן מודל לחיקוי"

יובל קרני | פורסם:21/03/2022
מנסור עבאס בוועידת "האנשים של המדינה" (סנטרל הפקות)
יו"ר רע"מ מנסור עבאס אמר היום (שני) כי הוא מרוצה מהמהלך של כניסת רע"מ לממשלה והוסיף כי מדובר ב"הישג פוליטי אדיר". בריאיון בוועידת "האנשים של המדינה" של ynet ו"ידיעות אחרונות", עבאס לא פסל כניסה בעתיד לממשלה בראשות נתניהו והתייחס להישגים שהביא לדבריו לציבור הערבי.
עבאס הסביר כי לא הקשיב אמש לנאומו של נשיא אוקראינה זלנסקי כי השתתף בכנס והוסיף: "עמדתנו מאוד ברורה. הסולידריות שלנו היא עם העם האוקראיני ואנחנו מתנגדים לתוקפנות".
צילום: אלכס קולומויסקימנסור עבאס בוועידת "האנשים של המדינה" (צילום: אלכס קולומויסקי)
צילום: אלכס קולומויסקי (צילום: אלכס קולומויסקי)
היית יכול לשבת בממשלה שנתניהו, רוטמן ובן גביר נמצאים בה? "לא מיצבנו את עצמנו בצד אחד של הפוליטיקה הישראלית - לא בצד ימין ולא בצד שמאל. מי שיבוא לקראתנו ננהל איתו משא ומתן, בשלבים שונים ולמטרות שונות. קבענו עקרון שאנחנו לא פוסלים אף אחד ומי שלא פוסל אותנו אז לא נפסול אותו. מי שפוסל אותנו אז כנראה שהוא פוסל את עצמו".
עבאס התייחס למו"מ שניהל בזמנו עם נתניהו. "בשלבים השונים של המשא ומתן היו מטרות שונות. באחד מהשלבים דיברנו על הסכם קואליציוני ודיברנו על שותפות עם רע"מ. נפגשנו בבלפור כמה פעמים".
צילום: עמית שאבי"יחסים טובים מאוד". בנט (צילום: עמית שאבי)
עבאס אמר כי הוא מרוצה מכניסת רע"מ לקואליציה. "כולם הטילו ספק האם אנחנו יכולים להתקדם. בוא לא נשכח שלפני שנה ניסינו להקים ממשלה אחרת והמלצנו על בני גנץ וזה לא הצליח. אז עשינו מעין טיפול מעקף והצלחנו בסוף להקים ממשלת ימין-מרכז-שמאל-וערבים".
כמה זה הקואליציה תשרוד? "לדעתי היא יכולה להשלים את ימיה. כל השותפים מבינים שיש כאן פוטנציאל אדיר, שיש תקווה ומשהו חדש. שים לב שהעולם כולו - כמעט כל משלחת שבאה לארץ - נפגשים איתי ושומעים וכו'. כל העולם מסתכל ושואל את השאלות האלה, ואפילו מתחילים לרצות ללמוד מה אנחנו עושים בשביל להשתמש בזה בעצמם. אנחנו רק בתחילת הדרך אבל אין ספק שיש כאן פוטנציאל למודל לחיקוי פוליטי שיכול לשמש חברות שלמות".
עבאס התייחס לביקורות כלפיו מצד הרשימה המשותפת, על כך שהוא לא מביא הישגים למגזר הערבי. "קודם כל עצם המעמד של להיות שחקן משפיע בפוליטיקה הישראלית זה הישג, אבל זה היסוד. אם אתה רוצה להשפיע ולהשיג הישגים אתה צריך מעמד, אתה צריך להיות שחקן ולא לשבת על הספסל או לעשות דברים מאוד מוגבלים שלא ישפיעו על המציאות של החברה שלך. זה הישג פוליטי אדיר. החלטת הממשלה על תוכנית של 30 מיליארד שקל זה לא כלום, תוכנית למיגור הפשיעה שהתחילה עכשיו להניב פירות, שני מיליארד שקלים, פעם ראשונה שיש חוקים חדשים לחברה הערבית. להגיד שזה כלום זה קצת הגזמה".
עבאס אמר שהיחסים שלו עם בנט "טובים מאד. תמיד אומרים לי שעשיתי מהלך אמיץ. אך גם בנט. בישיבה הראשונה שהייתה לנו, אחרי שעתיים של שיחה הוא קיבל החלטה. 'מנסור, אנחנו לא נעשה את זה בחדר הסגור. בוא נוציא הודעה שקיימנו דיון'. זה אומץ לב של מנהיג ולכן הוא היום ראש ממשלה ולא נתניהו".
לכתבה זו 15 תגובות
הוספת תגובה
15

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
14.

13.

12.

לעומת הקודם שהיה מנהיג קטן עם מפלגה גדולה. שעשה הרבה רעש כיאה לקטן

11.

ללא ספק זהו הישג לא רק לציבור הערבי אלא לכולנו אני חושב שיש ליצור בידול בין הערבים שחיים בינינו ורוצים חיים נורמליים לבין אלה שרוצים לחסל את מדינת ישראל וטוב מאוחר מאשר לעולם לא. מה עדיף לגדל גיס חמישי ממורמר ותוקפני ? שיעשה טוב למי שהוא מייצג וכשטוב להם טוב לנו . בנט ועבס מנהיגים ראויים

10.

9.

8.

לגאולת מדינת ישראל כולנו אזרחים שווים גם אם זו מדינה יהודית זה אפשרי

7.

6.

בנט מנהיג חחח ברור שהוא מנהיג נתן לך מה שרצית .וגם שיפץ את הבית שלו במיליונים על חשבון משלם המיסים .מנהיג של הנעליים שלי הוא

5.

ברחבי המדינה "מושחתים נמאסתם"?? כדאי לך מאודדדדדדדדדדדדד לצפות בהפגנות.

4.

לשחרר את האדמות שלנו ולהחזיר את הבתים שלנו

3.

ובבחירות הבאות תשארו באופוזיציה ולא תראו שקל יותר

2.

עבאס מקבל עבור הערבים מיליארים שקלים, אדמות ובניה חינם, הכרה בבניה ישנה וחיבורי מים וחשמל, ויתור על הגשת תלונות נגד פשעים, . מה מקבל בנט ולפיד? שהם יוכלו להקרא "ראש ממשלה" ו "ראש ממשלה חליפי". אין ספק, בכייה לדורות. מדינת ישראל בסכנה.

1.

למה שלא ישמחו מקבלים מליארדים ואת הנגב .ורשיון לפגוע ביהודים ומנהלים את המדינה.בנט נרדם בשמירה

comment-2-comment

בנט עשה אקזיט עם טייטל ראש ממשלה ברזומה ועם חלקה בגדולי האומה. רק שהוא ממש לא גדול אומה. הוא אפס נוכל שגנב שלטון ברמיה

לכל התגובות
0
מצב לילה
מצב לילה