13

חולצו 5 עופות דורסים, ששקעו בבוצה של מתקן טיהור

פקחים של רשות הטבע והגנים חילצו חמש איות צרעים, שלא יכלו להיחלץ מהבוצה. פקח אזורי בערבה: "אם לא היינו מגיעים - העופות הדורסים היו מתים בייסורים"

ynet | פורסם:18/05/2022
חמישה עופות דורסים ממין איית צרעים, ששקעו בבוצה של בריכת חמצון לטיהור מי שפכים בערבה ללא יכולת להיחלץ ולעוף, חולצו על ידי פקחי הערבה והחי בר יטבתה של רשות הטבע והגנים, במבצע מורכב.
חילוץ איית צרעים מבריכה לטיהור מי שפכים בערבה (צילום: גולן רידר, רשות הטבע והגנים)
לאחר חילוצם מהבריכות העבירו הפקחים את העופות לשמורת הטבע חי בר יטבתה לבדיקה וטיפול. צוות המטפלים בשמורה סיפק להם גם מזון מתאים במטרה לחזקם.
כעבור כמה ימים מהחילוץ ולאחר טיפול, השגחה ובדיקה גופנית שביצעו לאיות הצרעים, שיחררו פקחי רשות הטבע והגנים אותם חזרה לטבע לטובת המשך נדידתם לארצות אירופה.
צילום: גולן רידר, רשות הטבע והגניםהעופות לא יכלו לצאת מהבוצה (צילום: גולן רידר, רשות הטבע והגנים)
צילום: ערן גיסיס, רשות הטבע והגניםאיות הצרעים נלכדו בבוצע (צילום: ערן גיסיס, רשות הטבע והגנים)
צילום: גולן רידר, רשות הטבע והגניםמחלצים את אחד העופות הדורסים (צילום: גולן רידר, רשות הטבע והגנים)
איית הצרעים היא עוף דורס בגודל בינוני ממשפחת הניציים. איית הצרעים מקננת באירופה, חורפת באפריקה וחולפת בישראל. היא ניזונה בעיקר מזחלי דבורים וצרעות, אבל גם מזוחלים, דו חיים ויונקים קטנים.
ערן גיסיס, פקח אזורי ערבה דרומית ברשות הטבע והגנים, סיפר על עונת הנדידה: "מיליוני עופות נמצאים עתה בתקופת הנדידה מאפריקה לאירופה דרך ישראל ואזור אילת והערבה בפרט, ועבורם זו נקודת מנוחה והתרעננות חשובה במסע הנדידה הארוך. לא אחת אנו נתקלים בעופות מותשים או פגועים במסלול נדידתם שנדרשים לסיוע וטיפול. אם לא היינו מגיעים בזמן לאיות הצרעים ששקעו בבוצה של הבריכות בלי יכולת להיחלץ הן ללא ספק היו מתות בייסורים. אנו שמחים ומתרגשים שהצלחנו לסייע להן ולשחרר אותן חזרה לטבע".
צילום: גולן רידר, רשות הטבע והגניםפקחי רשות הטבע והגנים מעניקים טיפול לאחד מהעופות הדורסים (צילום: גולן רידר, רשות הטבע והגנים)
צילום: גולן רידר, רשות הטבע והגניםאחת מאיות הצרעים מקבלת טיפול (צילום: גולן רידר, רשות הטבע והגנים)
גיסיס הוסיף: "אנו קוראים לציבור הרחב לדווח לנו דרך מוקד רשות הטבע והגנים שמספרו *3639 ופעיל 24 שעות על כל חיית בר פצועה או במצוקה על מנת שנוכל לסייע לה ככל האפשר".
לכתבה זו 13 תגובות
הוספת תגובה
13

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
13.

12.

11.

ולא יגיעו אנשים טובים לחלצן?למה לא מיבשים את ביצת הבוצה?נורא!

10.

9.

8.

7.

מרגש לראות שיש אנשים שאכפת להם

6.

5.

4.

אלופים

3.

2.

1.

לכל התגובות
0
מצב לילה
מצב לילה