80
660 המונה טועם

פיתה מפנקת מלאה בקבב מקצה לקצה

פיתה מפנקת בתחנת דלק ביד בנימין: המונה טועם הגיע בהיסוס לבוטקה של הקבב, אבל מהר מאוד הבין שמדובר פה במקצוענים שלא יוציאו אותו משם עם ביס מהפיתה שאין בו בשר

תמונה כללית
קובי רובין | פורסם: 18/01/2022
מנת הקבב האלוהית ביד בנימין (צילום: משי בן עמי)
רצה המקרה והשבוע נכנסתי בטעות ליישוב יד בנימין בלי לתכנן. יד בנימין זה עוד יישוב שנמצא על אם הדרך באמצע צומת בכביש 6. כביש 6 הוא רק תירוץ ליישוב עצמו - הרי רק בארץ שלנו צומת יכול להיות תירוץ מתקבל על הדעת להקמת התיישבות ועל זה צריך לברך.
צילום: קובי רובין (צילום: קובי רובין)
אני עוד זוכר זמנים אחרים בילדות כשהמדינה הייתה פחות צפופה, המכוניות היו נוסעות הרבה יותר לאט ולנסוע צפונה או דרומה היה לוקח חצי יום. המדינה באותם ימים הרגישה לי ענקית - גם אז היה אוכל רחוב בצידי הדרכים ואף אחד בארץ לא חשב על "פודטראק" - כי משאיות אוכל היו כאן עוד מקום המדינה, ואז בשביל פיתה עם חביתה היית עוצר ונח לרגע. פעם הנסיעה לא הייתה תירוץ.
הרי מה כולנו בסך הכול כולנו רוצים? שכל נגיסה תהיה עם קבב - לאכול מנה בשרית לאורך כל הפיתה, כזאת שהשומן יחכה לנו בקצה הפיתה למשמורת; שהקבב לא יהיה מלוח מדי, חס וחלילה; שהבשר יהיה טרי; והפיתה מפנקת
עוד ביקורות אוכל רחוב שיכולות לעניין אותך:
בכניסה ליד בנימין יש תחנת דלק עם כמה מסעדות דרכים שקיבעו אותן למקום, ויש גם אוטובוס שלא מתכוון יותר לנסוע לשום מקום ובמקום זה מגישים בו אוכל. מה שעשו שם זה לקחו שטח פנוי בתוך תחנת דלק והפכו אותו למתחם - עלק "סטריט פוד", אבל עם מחירים של אוכל רחוב. את המתחם מילאו בקראוונים של אוכל. כשנכנסים אל מתחם האוכל שבתחנת הדלק יש חניה חופשית ומגיעים ישר לתור של שיפודי שימי וזה בדיוק מה שעשיתי.
אני אוהב לעמוד בתור כי ככה אפשר לראות בדיוק על איזו מנה כולם הולכים ומה הם מזמינים ותמיד אפשר למצוא על מה לכתוב. שיפודי שימי כבר הפכו לשם דבר על כביש 6 - זה אחד המקומות היחידים שקרובים מספיק לכביש והמחיר מאפשר לעצור ולאכול כמו בן אדם.
המנה הראשונה שמופיעה על התפריט היא קבב. הפחד הראשוני של אכלן כמוני הוא כמה בשר יש ביחס לפיתה. אף פעם לא כתבתי או חשפתי את זה, אבל על כל טעימה במקום שראוי לכתבה יש לפחות שתי טעימות שהולכות לאיבוד בשקט, וזה מדד הטעימות המוצלחות שלי. גם אם מדובר בסך הכול על פיתה - לפחות שזאת תהיה אחלה פיתה שגדושה בבשר עד לקצה.
צילום: קובי רובין (צילום: קובי רובין)
המתנתי בתור בתוך תחנת הדלק, מול בוטקה קטן שבתוך קונטיינר קטן, מחכה לתורי בסבלנות ומנסה לשכנע את עצמי לא להתאכזב מהר. כשהגיע תורי, השאלה הראשונה ששאלתי בלי בושה ועם כל הכוונה שבעולם הייתה: "כמה קבבים יש בפיתה?"
הבחורים שמאחורי הדלפק הודיעו לי במקהלה, "ארבעה קבבים בכל פיתה". ישר אישרתי את ההזמנה: "שים לי קבב, בבקשה", עניתי בנימוס.
על הפלאנצ'ה יש פס הפרדה ברור, למען לא יהיה ספק, בין מנת כבד לבין שאר המנות הבשריות - אנחנו עדיין נמצאים באזור של חובשי כיפות, ויש כאן אוכלוסיה מסורתית גדולה, אז את הכבד צולים בחלק נפרד, ליתר ביטחון. לי זה לא הפריע בכלל, אבל זו פעם ראשונה שאני נתקל בהפרדה כל כך ברורה על הפלאנצ'ה הרותחת.
את הקבבים שלי הניחו על הפלאנצ'ה, יפים ומזמינים, אחד אחרי השני, בשביל שיקבלו צלייה שווה מכל הצדדים. חיכיתי בסבלנות לקבבים שלי ובינתיים הבחנתי שבר הסלטים כבר מתוקתק על הבוקר - כל סלט מונח במקומו, אבל מהרגע שהריח של הקבבים נישא באוויר הסלטים כבר פחות עניינו אותי.
עוד כמה לקוחות שהגיעו אחריי הזמינו את אותה המנה - זו מנת הבית של הקונטיינר-בוטקה של שימי. קיר עם שורות-שורות של קבבים שוכבים אחד ליד השני כמו חיילים במסדר, מחולקים לרביעיות - כל רביעייה מיועדת לפיתה שלה. מיד שלפתי את הטלפון לצלם את הקבבים.
צילום: קובי רובין (צילום: קובי רובין)
אחרי כמה דקות של המתנה הציעו לי תוספות לפיתה. לרגע חשבתי להכניס לפיתה רק את הקבבים כי הריח של השומן כבר הוציא אותי מריכוז, שגם ככה אין לי יותר מדי ממנו, עוד במיוחד כשאני עומד מול אוכל שנמצא על האש. התעשתי במהרה, וכדי להוסיף עוד טעם לפיתה ביקשתי גם רצועות בצל חי וצ'יפס טרי-טרי ישר מהשמן.
הפכתי את הפיתה-קבב שלי לביתית יותר, ולא רציתי להפריע יותר מדי לבשר שבתוך הפיתה, שחס וחלילה לא יצא לי בטעות ביס צמחוני. החשש שלי היה לחינם: שימי דאג מלכתחילה למלא את הפיתה בקבב מקצה לקצה. נראה לי ששימי יודע להחזיק את הלקוחות שלו בבוטקה הזה.
הרי מה כולנו בסך הכול כולנו רוצים? שכל נגיסה תהיה עם קבב - לאכול מנה בשרית לאורך כל הפיתה, כזאת שהשומן יחכה לנו בקצה הפיתה למשמורת; שהקבב לא יהיה מלוח מדי, חס וחלילה; שהבשר יהיה טרי; והפיתה מפנקת.
אלה דברים כל כך פשוטים כביכול למי שאוהב לפנק את הלקוחות שלו, אפילו אם הוא רק מקום קטן בתוך תחנת דלק שנמצאת על הדרך. שימי דאג לי עד לנגיסה האחרונה שתהיה מלאה בטעם וכל זה במחיר של 30 שקלים - מחיר מצחיק שגם מבטיח שתישארו שבעים ומרוצים.
לכתבה זו 80 תגובות
הוספת תגובה
80

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
49.

כמה שנהג המונית הבבון העלוב הזה מתפייט על פיתה וקבב. משורר הדלות והפחים. יאללה,מי פנוי בגימל?

48.

אין מגיעים לנוסע צפונה יש כתובת

47.

הפיתה-ריקה משהו..

46.

45.

לידיעתך יד בינימין הוא לא סתם עוד ישוב. ישוב עם אוכלוסיה איכותית, חינוך איכותי וקהילה נהדרת לכן מחירי הבתים משתווים למחירים במרכז.

44.

43.

42.

והכותב , כרגיל , לא מבין באוכל ולא יודע לכתוב.

comment-2-comment

41.

תמיד עושה לי חשק לרוץ למקום המדובר. ניסיתי פעם פעמיים ולא התאכזבתי

40.

איך קוראים לבן המונה השמןןןן

comment-2-comment

comment-2-comment

אתה צודק. זה מה שהוא מסוגל לרשום

39.

comment-2-comment

38.

49 ש"ח קילו בשר טחון 4 קציצות = בערך 300~400 גרם ~= 19.6 ש"ח שומן כבש 60 ש"ח לקילו בפיתה יש 30 גרם בערך = 1.8 ש"ח פיתה 1 = 1 שקל סלטים עוד בערך 2 שקל בערך יוצאה 25 שקל לפיתה !!!!!! איפה יקר ??????????

comment-2-comment

comment-2-comment

37.

ללא קשר לכתבהאו לקבאבים הנ"ל. אני חושב שכל בעלי המסעדות מתחזרים ברמות על ודופקים לנו מחירים שבשביל לאכול במסעדות שלהם, צריך לשבור לכנית חיסכון. אני חושב שצריך להדיר רגליים ממקומות יקרים ולא להתפתות ולאכול שם. אולי כך בעלי המסעדות ילמדו להעריך את הלקוחות ובמיוחד את הארנק שלהם.

comment-2-comment

לדעתי פיתה עם קבבים ב30 ש"ח זה לא יקר. מה חשבת לאכול בחינם?

36.

35.

מה הקשר בין כמות הקציצות לטעימה?

34.

33.

32.

בעעאאא פיחחחחסססס

comment-2-comment

31.

30.

אני לא שבע גם מ2 פיתות כאלה..1 עושה לי רק סבל מעוד רעב...

29.

comment-2-comment

גיזענות זאת מחלה ידידי.מרחם עליך

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

28.

comment-2-comment

זה בטח עוד פרסומת סמויה במסווה של טור ״תמים״

27.

ממש "בחינם" :) צריך להיות עשיר כדי לאכול אפילו אוכל פשוט בחוץ.

comment-2-comment

comment-2-comment

26.

יותר בריא ? לא הסתכלת לאחרונה במראה ? לא סיפרו לך שבשר לא בריא, ומה עם הפיתה הנוראית ? לא מעניין אותך מה יהיה איתך עוד כמה שנים? לא מציק לךהכרס שגורמת לך כאבי גב ? אני לא מצליח להבין אותך . ואתה עוד מתלהב . בהצלחה...

comment-2-comment

25.

24.

הכותב ודאי מקבל לפי מילה. אין הסבר אחר לים המלל הזה

23.

הקבבים נראים לא טוב, חיוורים משהו ובשביל לעשות קבב בבית לא צריך ללמוד באוניברסיטה. נקי יותר, יודעים ממה מכינים וזמין בלי לחכות בתור של חסרי מסכות.

22.

לי, כשסיפרתי לו על קלקול בטן שחטפתי אחרי המבורגר במסעדה פלצנית, שהם המסעדנים מכניסים לקבאב ולהמבורגר תוספת פוספור - זרחן. זה מסביר את הגזים, הגרפצים, הרעש בבטן, הכאבים והיציאות הקלות שחוויתי. יותר אני לא נוגע בבשר מעובד.

21.

קובי אתה פשוט אלוף

20.

19.

18.

17.

comment-2-comment

16.

comment-2-comment

comment-2-comment

15.

14.

13.

הגיוני מאד מה שהולך עם האנושות הזאת בכלל והתשקורת בפרט

comment-2-comment

12.

העיקר יש שומן

11.

10.

מאחל להם להתפרנס מעבודה שמכבדת אותם

9.

8.

אם תמשיך כך, עוד שנים ספורות כשתקבל סכרת ומחלות לב וכלי דם, תאמין לי שאתה תצטער על זה. תאכל בבית, אוכל בריא ונקי ולא את כל הלכלוך, השומן והזוהמה הלא בריאה הזו שאתה מכניס לגוף. תשמע לי אחי, אני "קצת" מבין בזה.

comment-2-comment

comment-2-comment

לא עושה תיאבון בכלל. להיפך. נראה כמו מקומות משנות השבעים שנשארו ככה משנות השבעים ולא העבירו סמרטוט מאז לנקות אותם. עדיף שתשמור על הבריאות ולא תאכל את הזבל הזה, אלא אוכל ביתי טעים וטוב שאתה יודע מה מקור החומרים ושבוע בושל במטבח הביתי הנקי שלך.

7.

6.

אני גם אולי רוצה להזמין

5.

זה ממומן

4.

comment-2-comment

איו מה שהלך שם, הייתי צריך להוריד את המים פעמיים

3.

אל שלא תחזור בך לא מאמין למילה שלך כל הכתבות שלך זה פרסום ולא ביקורת

comment-2-comment

comment-2-comment

וצועק פייק

comment-2-comment

נכנסתי לשטוף ידיים בשירותים, שמעתי את הגניחות של הגברים בתאים, הסתובבתי וברחתי.

2.

הם מקומות כשרים. מפסידים הרבה יותר לקוחות שהם לא פותחים בשבת

comment-2-comment

מה נוכל לעשות והמלך ציווה עלינו לשבות בשבת ?

comment-2-comment

חבל שנולדת לעולם כזה מדהים

comment-2-comment

1.

שווה לקנות כמה מנות

comment-2-comment

לכל התגובות
0
מצב לילה
מצב לילה