55
660 המונה טועם

חביתת טונה בטעם של ילדות במקום של ג'ודי

המונה טועם הגיע לדוכן של ג'ודי בראשון לציון בשביל השקשוקה, אבל אילוצי השעה הובילו אותו לכריך חביתת טונה, שהזכיר לו את הילדות. האם הוא נשאר עם טעם של עוד וכמה עודף מ-50 הוא קיבל?

תמונה כללית
קובי רובין | פורסם: 23/11/2021
צפו: המונה טועם אכל חביתת טונה בטעם של ילדות (צילום: נויל האריס)
לפעמים אתה פשוט צריך לוותר לעצמך - לא לחפש בכוח את מה שהעין רוצה, וללכת עם מה שהבטן רוצה. לא תכננתי לעצור במסעדת "טעם של עוד" - הייתי בכלל בעניין של לחמנייה מהמאפייה הצמודה לשם, אבל הרעב של לפני הצהריים התחיל לדגדג לי, וחשבתי שבינתיים אסגור פינה עם חתיכת לחם ואמשיך לעבוד עד הצהריים.
כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך:
"טעם של עוד" נמצאת במרפסת של חנות. אחרי שהכינו את השלט עם שם המסעדה, ג'ודי, בעלת המקום, הוסיפה את המשפט שהיא כל כך גאה בו: "טאץ' של אשה בכל סנדוויץ' מגישה". החנויות שברחוב בנויות בלי להתחשב בטובת הלקוחות - בדרך כלל חנויות נבנות בגובה הרחוב, אבל כאן החנויות ממשיכות בגובה משלהן ובגלל זה יש בכניסה לכל חנות מדרגות בגובה אחר. לא בדיוק בנייה אידיאלית. הגעתי לחנות האחרונה באותה שורת עסקים.
עליתי במדרגות לכיוון המאפייה וראיתי שאין כמעט קשר בין המאפייה לבין המסעדה הקטנה של ג'ודי שנמצאת לידה, יש רק פתח קטן שמחבר בין שתי החנויות. באוויר היה ריח של שקשוקה מעולה ולפני ששמתי לב, משכתי שמאלה לעבר החנות של ג'ודי.
צילום: קובי רובין (צילום: קובי רובין)
כאן הסיפור מתחיל להסתבך. ג'ודי לא יכלה להכין לי שקשוקה בבגט. כמו שהרחתי, המנה של השקשוקה כבר הייתה מוכנה, אבל לצערי היא היתה שמורה ללקוח קבוע של שנים רבות. ברור, לא מוכרים מנת שקשוקה של לקוח קבוע בקלות, ולהכין שקשוקה חדשה לא בא בחשבון כי זה יקח יותר מידי זמן. ג'ודי סיפרה שהשקשוקה היא מנת הדגל שלה - יש לך במקרה עוד קצת עגבניות לזרוק עליי? התחלתי להבין שהיום אני כבר לא אוכל את השקשוקה הכל כך טעימה הזו.
בינתיים ג'ודי התחילה לדבר בנייד, דרך המכשיר המוזר הזה ששמים באוזן בלי שום קשר של חוט. אתה מדבר עם בן אדם והוא בכלל במקום אחר לגמרי. לא ויתרתי וג'ודי רצתה לעבוד בינתיים. היא הסתכלה עליי וסימנה לי עם העיניים בשאלה "מה אתה רוצה?". סימנתי לה בחזרה עם השפתיים שאני רוצה שקשוקה, אבל ג'ודי סימנה בחזרה "לא יהיה, הלאה. אתה הרי רעב, מה אתה רוצה?", וכל זה רק עם הפנים שלה.
פתאום עלה לי רעיון: כבר שנים שלא אכלתי חביתת טונה. מה זה חביתת טונה? מאוד פשוט, אחרי שטורפים את הביצים מוסיפים חלקיקי טונה מקופסה לביצים הטרופות ואז מכינים חביתה ענקית. לא עניין מסובך. עד כאן ג'ודי עשתה את מה שסימנתי לה. היא בכלל עם הרעש של השיחה בתוך האוזן ועדיין היא הצליחה להקשיב לי מהצד של שיחת הטלפון שלה.

חביתת טונה עם טעם בלתי נשכח

בבר הסלטים של "טעם של עוד" לא חסר כלום - הוא מלא בכל טוב לכל האורך. ג'ודי מנהלת את עצמה באותו המקום כבר 12 שנים בקביעות רבה ועם אותן המנות, והיא גאה במטבח הקטן שהוא רק שלה. חשבתי על עוד רעיון: אם ג'ודי גם ככה כל כך רוצה להכין לי לאכול, והיא לא באמת מקשיבה לי אלא רק שומעת אותי באלכסון תוך כדי שיחת הטלפון שלה - יש סיכוי שהיא בכלל לא תשים לב למה שאני אבקש ממנה, אז אפשר לבקש ממנה להכין סנדוויץ' טוניסאי. כל המרכיבים נמצאים כבר מאחורי הדלפק. ביקשתי מג'ודי להכין לי חביתה - חביתת טונה, לראשונה אחרי שנים.
צילום: קובי רוביןבר סלטים שלא חסר בו כלום (צילום: קובי רובין)
אחרי שג'ודי טרפה את הביצים, ביקשתי שתוסיף את הטונה אל תוך הביצים הטרופות. עד כאן היא לא גילתה עניין מיוחד, בסך הכל זו מנה מוכרת של שנות השמונים, והיא המשיכה להכין את חביתת הטונה שלי. אחלה שיחת טלפון שבעולם.
בינתיים הלקוח הקבוע של השקשוקה הגיע וג'ודי הפנתה את כל תשומת הלב שלה אליו: היא הכינה לו את הצלחת ואז הפכה את החביתה שלי במחבת לשתי שניות, חתכה בגט גדול וטרי ובתוכו הניחה את חביתת הטונה, סלט כרוב לא כבוש, סלט טורקי מעל הכל, ולפני שסגרתי את הבגט על עצמו, היא הוסיפה גם פרוסות של פלפל לכל האורך. ג'ודי מטגנת לחביתה את הצורה על הבוקר, כל בוקר. הטיגון הזה הוא מסיר שומנים ידוע - זה קצת לאכול ולסבול, כמו החיים עצמם.
צילום: קובי רוביןטעם של עוד. טאץ' של אישה בכל סנדוויץ' מגישה (צילום: קובי רובין)
חביתת הטונה הענקית התקפלה לה לשניים מסביב לסלטים בתוך הבגט, סוגרת עליהם עד שכל הטעמים התלכדו להם יחדיו. הלכתי חזרה למונית כדי לצלם את המנה והשארתי שטר של 50 שקלים על הדלפק. ג'ודי לא הבינה מה בדיוק הולך כאן כי 50 שקלים זה קצת יותר מידי. צילמתי את המנה ליד המונית וחזרתי במעלה המדרגות. ג'ודי הכינה על הדלפק 20 שקלים עודף ואחר כך, בעודי לוקח נגיסה גדולה מידי של הבגט, הוסיפה ואמרה: "׳אין לי בכלל מנה כזאת בתפריט". מזל טוב, מעכשיו יש לך, ואת כנראה הולכת להכין עוד הרבה חביתות טונה.
החביתה הייתה מעולה. יש לה טעם בלתי נשכח - הטעם של הטונה התחדד קלות דרכה, הכרוב הוסיף לה בקלילות עוד טעם והסלט הטורקי של ג'ודי היה פשוט מעולה. חביתת הטונה הזאת היתה מנת ילדות פשוטה, כשהשמן של קופסת הטונה שימש לטיגון החביתה והכל נוצל עד תום, חוץ מהפח של קופסת השימורים. שום דבר לא נזרק בלי סיבה, וככה זה גם הכי טעים.
לכתבה זו 55 תגובות
הוספת תגובה
55

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
41.

הוא יודע שהשקשוקה נהדרת אפילו לפני שטעם אותה וזה בגלל שהוא מעולם לא פרסם ביקורת רעה. הבן אדם השמן והעילג הזה יאכל גם מהזבל אם יציעו לו. הוא לא מבין באוכל ובטח גם עוקץ את הלקוחות שלו במונית. בבון מזרחי נחות וצואתי!

40.

39.

38.

מרכיבים לא מתאימים זה לזה. שילוב ממש מעורר גועל. לא כדאי שתוסיף לתפריט. הסלטים בתמונה גם לא נראים משהו

37.

פעם קראתי המלצה של על מקום בפרדס כץ עם פלאפל "מדהים טרי, מתובל, עם אדי חום שעולים אחר הטיגון ושלל סלטים טריים" קיצר נסעתי לשם במיוחד, האנשים הנחמדים והנדיבים שהוא תיאר היו ערסים דוחים עם ידיים מלוכלכות שפתחו את הפיתה ביד עם ציפורניים שחורות וצעקו עלי שבקשתי שישימו כפפות (עידן טרום קורונה, רק בישראל עובדים עם הידיים חשופות עם אוכל) כבר בשלב הזה אמרתי שאני מוותר וברחתי ממסעדת הרעת המזון הדוחה הזו.

36.

35.

כל כמה זמן יש בYNET בדור אהבלי של איזה חובבן חסר כשרון. זכית, רובין, הפעם זה אתה

34.

מי צריך את זה בכלל יש הכל בבית ....גם היא בלי כפפות

33.

32.

30 שח למנה שהעלות שלה גג 3 שקלים! תבדקו ותראו תעשו לבד את החשבון. ביצה טונה פיתה. גנבים לאור היום.

comment-2-comment

comment-2-comment

31.

כאחד שמכיר את המקום זהו המקום הכי לא מזמין, לא טעים, ורוב האנשים שם מחוסר ברירה כי אין יותר מידי אלטרנטיבות. אתם נכנסים לקנות בגט ויוצאים עם ריח בבגדים כאילו טיגנו אתכם בצ'יפסר, כל חתיכה של סלט בגודל אצבע, אוז לא טעים, בישול מזרחי ירוד , בקיצור זה לא מקום שעושים עליו כתבה ).

30.

29.

ראבאק שימי כפפות אוף

comment-2-comment

אני מעדיף ידיים שטופות היטב ולא כפפות שגירדו איתם את הת@ת.

28.

27.

טונה רגילה מקופסת שימורים מהמכולת או סופר

26.

מבין שצריך להתפרנס מכתבות מוזמנות לכאורה, אבל לפחות תשמרו על מינימום רמה של אוכל, וגם של כתיבה. כאילו בכוח הכותב הכניס מילים על מנת שיהיה לו עמוד לכתבה.

25.

24.

comment-2-comment

23.

נשמע נורא! מההתחלה של ההתעלמות מהלקוח, דרך האפליה וחוסר הנכונות לתת שירות ועד ההכנה, טיגון בשמן של הטונה ממש רמת שטח במילואים.

comment-2-comment

מה זו תודעת שירות ו/או ניקיון ומהי רמת קולינריה מינימלית הנדרשת כדי להפעיל מסעדה. לא קיבלו אותה לעבודה בשום מקום אחר אז פתחה דוכן משל עצמה ושם היא יכולה להיות הבהמה המצויה שהיא באין מפריע. אם יש שם שירותים אפשר רק לנחש מה מצבם ומה מצבם הרפואי של המבקרים בהם לאחר שטעמו את הטאץ' הנשי של ג'ודי

22.

מרווחים מספיק כסף..מה זה 50 שקל בשבילו,חבל שהוא לא השאיר גם 100,כי הבטל שלו היא מעל הכול,אפילו המוכרת התלאה מהתנהגות שלו.

comment-2-comment

21.

זה שרוף עם הרבה שמן וזה כריך קטן מדי

20.

כמו הביצי טונה

19.

18.

"בינתיים ג'ודי התחילה לדבר בנייד, דרך המכשיר המוזר הזה ששמים באוזן בלי שום קשר של חוט. אתה מדבר עם בן אדם והוא בכלל במקום אחר לגמרי." דוגמא לקשקוש מקושקש כאשר צריכים לספק X מילים פר כתבה, ואין מספיק. הרבה יותר מקושקש מהחביתה. דרך אגב. אני אגב, לא הייתי מפריע לה לדבר בנייד.

comment-2-comment

ממש תחושה של מריחת מלים על כלום ושום דבר! למכשיר המוזר קוראים אוזניה ובתור נהג מונית הוא אמור להכיר את זה ממש טוב. גם "ג'ודי מטגנת לחביתה את הצורה.... הטיגון הזה הוא מסיר שומנים ידוע..." וכו', משפט לא ברור ולא קוהרנטי שכל מה שיש בו זה הוספת נפח לכתבה ע"י אמירת כלום.

17.

בשביל כריך או בגאט מסכן

16.

עולם האוכל יצא מכל פרופורציה..

15.

14.

סכנת נפשות, מהמקומות הכי מסוכנים שיש.

13.

ועוד עושה אפליה ביני לבין לקוחות אחרים, לא הייתי זורק עליה שקל. מכין אוכל בבית הרבה יותר טוב בלי טובות

12.

comment-2-comment

comment-2-comment

מאיר, הפרענקים הם אשפת המין האנושי. עבריינים מלידה ופושעים בדי אן איי.

11.

לא משהו

10.

את הכתבה לפני פרסום, יש כפילויות

9.

פשןט זוועה מה שהולך בארץ מבחינת מחירים ושירות לקוחות...

comment-2-comment

שלשלתי יומיים

comment-2-comment

comment-2-comment

8.

סתם מקשקש. מפרסם את המקום

7.

לא טעים מכינה יותר טוב מזה

6.

comment-2-comment

5.

לא אהבתי

4.

פס הצגה טרי והכי חשוב טעיםםם

comment-2-comment

פיצצתי אסלה והייתי צריך להוריד פעמיים את המים.

3.

2.

לא תודה

1.

לא טעים

לכל התגובות
0
מצב לילה
מצב לילה