"אנחנו סוגרים בשיא": אחרי 15 שנה מסעדת צפרה נסגרת

מסעדת צפרה האסייתית של השף אבי קונפורטי תיסגר בעוד כשבועיים אחרי 15 שנים של פעילות. קונפורטי: "אחרי 15 שנים מיציתי את עצמי בצפרה, אנחנו רוצים לסגור יפה כשהמקום עובד ומלא"

תיקי גולן | פורסם:13/10/2021
אחרי 15 שנים של פעילות, יסגור בסוף החודש השף אבי קונפורטי, את מסעדת צפרה האסייתית. השף קונפורטי דיווח על הסגירה בחשבון האינסטגרם שלו, ולא פירט את הסיבות לסגירה.
קונפורטי מעולם לא למד בישול, וברשותו תואר בלימודי מנהל בתי מלון מאוניברסיטת נבאדה בלאס וגאס. בשנת 1997 הוא פתח יחד עם האחים ארי ויורם ירזין את המסעדה המקסיקנית "צ'ימיצ'נגה" בתל אביב (במיקום שבו שוכנת כיום מסעדת "קפה איטליה"). בהמשך הם הקימו יחד את רשת מסעדות "זוזוברה" ו"מוזס".
צילום: אבי מועלם (צילום: אבי מועלם)
בשנת 2007 יצא קונפורטי מהשותפות ב"צ'ימיצ'נגה", וחודשים ספורים לאחר מכן היא נשרפה. באותה שנה הוא גם פתח יחד עם יעל אורי ארנשטיין וענת בן-טובים לאופר, את מסעדת "צפרה". השלושה שותפים במסעדה עד היום.
בשנת 2008 מסעדת "צפרה" נבחרה על ידי מגזין העיצוב והלייף סטייל Wallpaper כאחת משלוש המסעדות היפות ביותר בעולם.
"צפרה זו מסעדה של 15 שנה", אמר הערב (ד') קונפורטי ל-ynet, "החוזים במקומות האלה נחתמים מראש לתקופות ארוכות ואין לנו עניין, בתקופה הזאת, לחדש את החוזה, על אף שהשקענו במסעדה והיא יכולה להיכנס להרפתקאה כזאת".
אז למה בכל זאת אתם סוגרים? "אנחנו רוצים לסגור יפה כשהמקום עובד ומלא והלקוחות שמחים והשפה הקולינרית בשיאה. צריך לדעת מתי לפרוש ואנחנו סוגרים בשיא. הייתה לי ישיבה עם יעל וענת השותפות שלי, וברגע שהחלטנו לא לחדש את החוזה הודענו על הסגירה".
ומה בנוגע לטופולופומפו? "טופולופומפו סגורה כבר שנה. המסעדה הזאת היא עסק מורכב שעובדים בה קרוב ל-120 עובדים. את רוב האוכל מגדלים במיוחד בשבילנו, ולהניע מחדש מסעדה כזאת בתקופה כזאת זה מסובך. באווירה שהייתה בקורונה לא ניתן היה לפתוח אותה, והיא לא נפתחה מאז אותו יום שהחליטו לפתוח את המסעדות בארץ ואז לסגור ואז שוב לפתוח".
אתה ממתכוון לפתוח את צפרה במקום אחר? "אין לי מושג. אני לא מחדש את החוזה מקום הזה, אני מיציתי את עצמי בצפרה, זאת מסעדה של 15 שנים, אני אחראי על האושר שלי ועל הבעיות שלי, ולא על הבעיות של כל העולם. צפרה עובדת נפלא והיא נסגרת אחרי 15 שנה".
ומה התוכניות לעתיד? "יש לנו הצעות לפתיחה של מקומות בחו"ל, ואולי עכשיו יהיה לנו זמן להתבונן ולבחון את הדברים. אנחנו רוצים להיפרד בצורה מנומסת ויפה מהלקוחות החוזרים שלנו שצפרה הייתה להם בית".
מסעדת צפרה עלתה לכותרות כשבשנת 2013 טענה סועדת שסעדה במסעדה שמכרו לה בשר חזיר במסווה של בשר בקר, ובשנת 2017 אושרה תביעה ייצוגית בעניין.
עניינה של התביעה הייצוגית היה כי במסעדה נהגו להציע לסועדים ארבע מנות המכילות בשר עגל, בעוד שבפועל המנות האלה הכילו בשר חזיר - "לומפיה עגל", "ויל לוק לק", "יונאן" ו"סופר P".
לפי כתב התביעה הגיעה התובעת המייצגת, נטלי סווירי, למסעדה והזמינה מנה בשם "לומפיה עגל", שמחירה בתפריט 135 שקלים. ללקוחה נודע כי המנה מכילה בשר חזיר ולא עגל, והיא הגיעה שוב למסעדה, רק שהפעם התלווה אליה חוקר פרטי. השניים הזמינו שוב את אותה המנה ולקחו אותה לבדיקות מעבדה, שבהן התגלה כי המנה אכן מכילה בשר חזיר ולא בשר עגל. בדיקות מעבדה נוספות שעשו השניים גילו ממצאים דומים.
בינואר 2018 הגיעו הצדדים לפשרה בנושא, במסגרתה אמורה הייתה המסעדה לתת ללקוחותיה הטבות שונות בשווי של למעלה משני מיליון שקל, אך בסופו של דבר הפשרה נדחתה בבית המשפט. לטענת השופט שדן בעניין הסכם הפשרה שהוצע נראה יותר כמו "מבצע קידום מכירות" למסעדה, מאשר פיצוי, והוא דחה את ההצעה.
לכתבה זו 83 תגובות
הוספת תגובה
83

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
60.

59.

58.

comment-2-comment

56.

55.

במקום הבא .

comment-2-comment

הפופקורן שרימפס בכלל מנה של סושי סמבה המיתולוגית.

comment-2-comment

54.

53.

כל מקום טרף שהחטיא יהודים צריך לברך שניסגר!עם ישראל צריך לאכול רק אוכל כשר למהדרין! אנחנו עם יהודי ולא רחמנא ליצלן גויים!

52.

51.

50.

comment-2-comment

מתגלה כל הרפש.. אדון קונפורטי היה עושה מעבר לאנטרטיקה

49.

48.

הכסף יעשה את הכל.פשוט גועל נםש קונפורטי הדרעק שיפשוט רגל בקרוב.

47.

התו הירוק שהמסעדות שיתפו איתו פעולה גמר להם את הפרנסה. מגיע להם

comment-2-comment

אז כנראה שהתו הירוק לא גמר אותם, המקום מפוצץ. תמיד.

46.

תבדקו אם אין לו דוחות חנייה אולי זה גם קשור

comment-2-comment

לכן זה חשוב לפרסם כי זה קשור מאוד להתנהלות שלהם כמסעדנים!

comment-2-comment

באמת שקצת צריך להפעיל הגיון. אין מצב שהוחלף חזיר בבקר במנה שאכלתי כי זה חלקים אחרים, רמת עשיה שונה ומרקם אחר. באמת שטויות.

45.

מוכרים להם בשר חזיר בתור בשר בקר והם ממשיכים לבקר במסעדה.

44.

43.

איפה המיקום של המיעדה הזאת וחברותיה ???!!!

42.

שף רמאי שמנסה לעבוד על הלקוחות שלו, לא ראוי להיות שף. אני אישית אוכלת חזיר, אבל כשאני מזמינה במסעדה בקר אני לא מצפה שיגישו לי חזיר

41.

הוא הניח שהשקיעו המון במקום, מקום מלא ויוכל לדרוש הרבה יותר, אבל במחיר זה כבר הריווחיות קטנה מדי לשלושה שותפים והמאמץ זהה. ישקיעו את המאמץ במקום אחר וירוויחו יותר. ובעל הנכס ישכיר לסופר...

40.

39.

ממש שפה של כדורגלן... מי סוגר בשיא? כשאתה בשיא או שאתה מוכר ומממש את הרווח או שאתה ממשיך להפעיל את המקום, כמה אגו.

comment-2-comment

38.

אני מאמין שסוגרים, כי הם...לא בשיא.

37.

36.

35.

34.

מובן שיש לו את הסיבות שלו, שלא נוח לספר.

33.

ייתכן שלחרב בשווי שלושה מיליון שקלים יש השפעה גם על מסעדה כזו.

32.

comment-2-comment

31.

30.

29.

28.

27.

comment-2-comment

comment-2-comment

כפי יכולתה, אפילו אם אלה אויבים. הסיבה שלא העיפו אותה עדיין היא, שגוש השומן שלחה גרורות לאתר, ואי אפשר להוציא אותה. נקווה שגם היא תקבל גרורות בכל הגוף, ותכחד!

comment-2-comment

comment-2-comment

26.

25.

24.

שאפו על הפינס והאוכל המצוין והמרגש עד רגע זה

23.

חגגנו יום נישואין, הדף קונפורטי ישב איתנו והמליץ על מנות נהדרות, תודה ובהצלחה

22.

אבל ממש לא חבל

21.

20.

comment-2-comment

19.

כך אפשר למכור אשליות ולהרויח כסף.העיקר השם והפוזה.יש אנשים שמבינים מה הם אוכלים.זלזלו באינטלגנציה של הלקוחות.מי שאכל ולא הבין מה הוא אוכל.העיקר מסעדת יוקרה.בושה וחרפה.

18.

17.

שלא מקפידה

16.

15.

comment-2-comment

comment-2-comment

אין להם ישיבה בחוץ אז מלא תל אביבים והייטקיסטים בלי תו ירוק לא יכלו להכנס והמקום התרוקן. תוסיפו את זה שהרבה הייטקיסטים עובדים רוב השבוע מהבית, והמסעדה התרוקנה לגמרי . ממסעדה שוקקת הפכה לריקה ועזובה

14.

בטח עוד מסעדה של מדינת ת"א

comment-2-comment

צועק, מקלל, לוקח מהטיפים, חמדן קמצן נשאר בלי עובדים

13.

11.

לדרוך במסעדה שמוכרת בשר סוסים וחמורים. ופרשת החזיר. השם ישמור

comment-2-comment

10.

הייתי אוכל שם מדי פעם כשיכלתי להרשות לעצמי (בכל זאת, לא מסעדה זולה במיוחד). הקוקטיילים שלהם היו ממש טובים והפופקורן שרימפס היה המנה הכי טובה שאכלתי אי פעם במסעדה. מודה לבעלים ומאחל להם הצלחה בהמשך דרכם

9.

לא ברור איך קונפורטי מחליט לסגור כזו מדפסת של כסף!? חבל שהמוניטין שלהם נפגע בפרשיית החזיר (ובשר הסוס)

comment-2-comment

אכן מוסד למפגרים שלא מתים אלה מתחלפים ברוב טיפשותם , למה אוכל רחוב אסייתי צריך לעלות 800 שח לזוג למה ???

8.

צריך היה להודיע חצי שנה לפני כדי לאפשר לאנשים להגיע להפרד. עכשיו המסעדה תפוסה עד היום האחרון והמון אנשים נפגעים סתם. לא חבל??? תאריכו לפחות חצי שנה. תכבדו את הלקוחות שלכם זה המינימום. תאפשרו להם להפרד מהמסעדה. בושה

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

אין אוכל שלא מחרבנים בסוף... גם אם המנה עלתה 400 שקל....

7.

אכלתי בצפרה בעבר פעמים רבות. מאז שנודע שהם נהגו כפי שנהגו כף רגלי לא התקרבה לשם.

comment-2-comment

בארץ על כל דבר תובעים וכדי להוריד מהגב משלמים!

6.

מתגעגעים לצימיצאנגה

comment-2-comment

5.

באסה

4.

אני רעבה ובא לי אסייתי או חור…. לא משנה…..

3.

אכלנו שם בשעה רגועה, היתה לי בקשה מיוחדת, השף עצמו הגיע לוודא איזה מנה תתאים לי להוסיף לנו קינוח על חשבון הבית. חבל שסוגרים.

2.

כל עיתונאי הרפש מחפשים דם

comment-2-comment

תנו ריספקט.

לכל התגובות
0