הגברים של מילאנו: הרגעים היפים משבוע האופנה האיטלקי

חולצות פתוחות לרווחה עד הטבור, כדי קרמיקה כאביזרי אופנה, מכנסי ג'ינס קרועים, בגדים מצוירים ודוגמן ישראלי אחד – איך נראו תצוגות הגברים לאביב-קיץ 2023

תמונה כללית
איתי יעקב | פורסם: 21/06/2022
צילום: Getty Imagesתצוגת אביב-קיץ 2023 של דולצ'ה אנד גבאנה (צילום: Getty Images)
צילום: Getty Imagesכידון אופניים פוגש חולצה. ג'ונתן אנדרסון (צילום: Getty Images)
צילום: APהג'ינס מככב. תצוגת אביב-קיץ 2023 של אמפוריו ארמאני (צילום: AP)
צילום: Getty Imagesחולצה פתוחה בתצוגה של פנדי (צילום: Getty Images)
צילום: APכדים כאביזרים אצל ורסאצ'ה (צילום: AP)
צילום: APהבגדים המצוירים של מוסקינו (צילום: AP)
צילום: APמתח בין הסתרה לחשיפה. פראדה (צילום: AP)
צילום: Getty Imagesזיקו, נואה שנאפ, אנדרה למוגליה, אנסון בון ולוקאס ג'אגר בשורה הראשונה של פנדי (צילום: Getty Images)
גל החום שפקד את אירופה בסוף השבוע האחרון לא פסח גם על מילאנו, עם 34 מעלות צלזיוס שהמיסו את המבקרים בתצוגות הגברים לעונת אביב-קיץ 2023. וזה בהחלט היה שבוע רותח על המסלולים ומחוצה להם. בתי האופנה האיטלקיים שבו להציג במתכונת מלאה מול קהל, עם קולקציות שופעות עור חשוף, השפעות מעולם האמנות, אווירת חופש, צבעוניות מתפרצת ונוסטלגיה, כפי שאפשר היה לראות בתצוגות של פנדי ואטרו עם פריטי לבוש במראה נינוח ורפוי שנלקחו מתקופות תמימות יותר. הנה כמה מהרגעים היפים והמעניינים שהעניקה מילאנו לגברים לקיץ הבא.

החולצות: פתוחות

בקיץ שעבר שכחו הגברים הישראלים לכפתר את החולצה, והשאירו אותה פתוחה עד קו הטבור. שרירי החזה המפוארים הוצגו לראווה, בוהקים מזיעת יולי-אוגוסט. עכשיו המראה הזה שולט על מסלולי תצוגות הגברים במילאנו, עם חולצות פתוחות לרווחה שמציגות מראה מאוורר וסקסי. בדולצ'ה & גבאנה הציגו חולצות תחרה צבעוניות עם מחשוף וי עד קו המפשעה, באטרו יצרו סריגים קלילים עם מחשופים עמוקים בדומה למגמה שהייתה כאן בתחילת שנות האלפיים (מתגעגעים לדודי בלסר?) ובפנדי שיגרו למסלול דוגמנים עם חולצות פתוחות וצווארונים מודגשים שנתלו על צווארוני הז'קט. הכי חשוב: לא למרוט!
צילום: Getty Imagesסריגים קלילים עם מחשוף. אטרו (צילום: Getty Images)
צילום: Getty Imagesבלי לכפתר. דולצ'ה אנד גבאנה (צילום: Getty Images)
צילום: Getty Imagesבמראה פיג'מה? פדריקו סינה (צילום: Getty Images)
צילום: Getty Imagesתצוגת אביב-קיץ 2023 של מגליאנו (צילום: Getty Images)
צילום: Getty Imagesחולצה פתוחה, רק מלמטה. ג'ורג'יו ארמאני (צילום: Getty Images)

האביזר המפתיע: ורסאצ'ה

הצלליות החזקות והספורטיביות שהציג בית האופנה ורסאצ'ה זכו לחיזוק מקורי בגזרת הסטיילינג להשלמת המראה: צלחות, אגרטלים, כוסות אספרסו ושאר כלי בית בעיצוב המותג. החיבור בין המראה הדומיננטי של הדוגמנים לשבריריות של הוואזות מקרמיקה יצר מחשבות על שילוב בין חוזק לרכות, ובין דמות המדוזה מלוגו המותג – הלקוחה מתוך המיתולוגיה היוונית – למראה השואב השראה מעולמות הספורט ומועדוני הלילה.
צילום: Getty Imagesחליפה מחויטת וכד. ורסאצ'ה (צילום: Getty Images)
צילום: Getty Imagesכלי בית גם על החגורה. ורסאצ'ה (צילום: Getty Images)

המכנסיים: ג'ינס

מכנסי הג'ינס מסתמנים כפריט דומיננטי בקיץ הבא, והם מגיעים בשתי וריאציות בולטות: האחת, טוטאל-לוק של מכנסי ג'ינס וחולצה (או אוברול), כפי שאפשר היה לראות בתצוגות של אמפוריו ארמאני, פראדה ו-MSGM; השנייה, מכנסי ג'ינס עם קרעים, מגמה שנעלמה בשנים האחרונות וחוזרת בכל הכוח בקיץ הבא במראה הרוס ורב שסעים, כפי שהדגימו היטב ג'ונתן אנדרסון, דולצ'ה & גבאנה והמעצבים דין ודן קאטן מהמותג דיסקוורד.
צילום: Getty Imagesג'ינס עם חולצה תואמת. MSGM (צילום: Getty Images)
צילום: Getty Imagesכמה שיותר קרעים. דולצ'ה אנד גבאנה (צילום: Getty Images)
צילום: Getty Imagesמראה תואם וגם קרוע. ג'ונתן אנדרסון (צילום: Getty Images)
צילום: APהמעצבים דין ודן קאטן בתצוגה של דיסקוורד (צילום: AP)

הדוגמן הישראלי: דיוויד סליחוב

הדוגמן הישראלי דיוויד סליחוב חזר השבוע למסלול של דולצ'ה & גבאנה, לאחר שצעד עבור המותג בעונה שעברה. סליחוב הופיע במראה מחוספס, לבוש מכנסי ג'ינס קרועים וחולצה עם לוגו D&G של המותג.
צילום: Getty Imagesדיוויד סליחוב בתצוגת אביב-קיץ 2023 של דולצ'ה אנד גבאנה (צילום: Getty Images)

רוח הנעורים: ג'ונתן אנדרסון

רוח הנעורים שפורצת מתוך עיצוביו של המעצב הבריטי ג'ונתן אנדרסון זוקקה לכדי כמה מראות אופנתיים ומעוררי ליבידו, כמו מכנסיים החושפים את התחתונים – שמסתמנים כמגמה בולטת של העת הנוכחית. בקולקציית ריזורט 2023 בעיצובו, יצר אנדרסון שפה אירונית שמתכתבת עם חוויות הילדות וההתבגרות שלו בשנות ה-90. לדוגמה, לוחות סקייטבורד שנתלו על סריגים עם חיתוכים גיאומטריים, כידוני אופניים (אשר הזכירו לנו את הבגד הנודע של טיירי מוגלר) שהשתלבו בעצמות הבריח, וסווטשירט שעליו הודבקו דיסקים – מוצג ארכיוני שמסמל את תור הזהב המוזיקלי של לפני שני עשורים.
צילום: Getty Imagesלוחות סקייטבורד על סריגים. ג'ונתן אנדרסון (צילום: Getty Images)
צילום: Getty Imagesזיכרונות מהדיסקים. ג'ונתן אנדרסון (צילום: Getty Images)
צילום: Getty Imagesתצוגת האופנה של ג'ונתן אנדרסון (צילום: Getty Images)

הטרנד: בגדים מצוירים

יש לומר זאת בזהירות, אך הצבעוניות והיצירתיות שפורצות מתוך קולקציות הגברים לקיץ 2023 עלולות לגרום לכם להיראות כאילו נפלטתם מתוך עמוד קומיקס אל החיים עצמם. כמו בקליפ המפורסם ההוא לשיר Take On Me של להקת A-Ha משנות ה-80 עם בגדים מצוירים המרכיבים מראה תלת-ממדי, בין אם אלו קווי מתאר מצוירים כמו שיצר המעצב ג'רמי סקוט למוסקינו או בחליפות האוברסייז של המעצב דהרוב קאפור.
צילום: Getty Imagesקווים מצוירים על הבגדים של מוסקינו (צילום: Getty Images)
צילום: Getty Imagesתצוגת האופנה של מוסקינו (צילום: Getty Images)
צילום: Getty Imagesחולצה עם דוגמה תלת-ממדית של דהרוב קאפור (צילום: Getty Images)

הקולקציה המנצחת: פראדה

לעיני מוזמנים רבים בשורה הראשונה – ובראשם השחקן ג'ף גולדבלום, שצעד עבור המותג בעונה שעברה – הציגו המעצבים ראף סימונס ומיוצ'ה פראדה את קולקציית הקיץ הבא שלהם, אחת הטובות מאז שהצטרף סימונס לבית האופנה האיטלקי. המתח בין הסתרה לחשיפה, בין צבעוניות חזקה של סריגים בדוגמת פסים לחליפות שחורות ומחויטות, הרכיבו לגבר של שנת 2023 מלתחה עכשווית, סקסית במידה, עם השפעות מעולמות הקינק (מכנסי עור קצרים עם רוכסנים צידיים), אמנות (אפשר לזהות השפעות ממונדריאן), ופריטי מפתח מהמלתחה הגברית הקלאסית, כמו מעילי הטרנץ' שחתמו את התצוגה היפה הזו.
צילום: APתצוגת אביב-קיץ 2023 של פראדה (צילום: AP)
צילום: APג'ף גולדבלום מאחורי הקלעים בתצוגה של פראדה (צילום: AP)
צפו בתצוגת הגברים של פראדה

הלב השבור

"אין שלם מלב שבור", קבע רבי מנחם מנדל מקוצק. בית האופנה האיטלקי Magliano בפרשנות פיוטית ומרגשת משלו לכל מועדוני הלבבות השבורים.
צילום: Getty Imagesחולצת הלב של Magliano (צילום: Getty Images)
לכתבה זו 19 תגובות
הוספת תגובה