צילום: דוברות המשטרה
צילום: דוברות המשטרה

חשד לפיגוע דריסה סמוך לירושלים: לוחם מג"ב נפצע קשה מרכב שהאיץ לעברו

תושב קלקיליה בן 22 שהגיע עם רכבו סמוך למחסום קלנדיה, דהר לעבר לוחמי משמר הגבול שפעלו במקום - ופגע באחד מהם, סמ"ש אוסקר וסיליחין. הלוחם שנפצע פונה לבית החולים שערי צדק בהכרה מלאה עם חבלות בראש ובבטן. המחבל נעצר

אלישע בן קימון, עינב חלבי | עודכן:13/10/2021
חשד לפיגוע דריסה: לוחם מג"ב, סמ"ש אוסקר וסיליחין, נפצע הלילה (חמישי) באורח קשה מפגיעת רכב שהאיץ לעברו סמוך למחסום קלנדיה. בצה"ל עדכנו כי הלוחמים ביצעו ירי לעבר הרכב הפוגע ולכדו את המחבל, תושב קלקיליה בן 22, שבעקבות הירי לעברו התנגש עם רכבו בקיר.
הלוחם, צעיר כבן 20, פונה לבית החולים שערי צדק בהכרה מלאה עם חבלות בראש ובבטן. המחבל פונה לבית החולים הדסה עין כרם במצב בינוני עם חבלת ראש.
באדיבות דוברות מגאוסקר וסיליחין שנפצע בפיגוע (באדיבות דוברות מג"ב)
צילום: דוברות המשטרהמחסום קלנדיה, הלילה (צילום: דוברות המשטרה)
צילום: דוברות המשטרה (צילום: דוברות המשטרה)
זמן קצר לאחר התקרית, קיים מפקד מחוז ירושלים ניצב דורון תורג'מן הערכת מצב בסמוך לזירה. "הפיגוע הזה מהווה תזכורת נוספת לאיומים הקיימים בכל פעילות מבצעית ובכל תא שטח שבו אנו פועלים", אמר תורג'מן לשוטרים. "הדריכות המבצעית והתגובה המהירה והנחושה שלנו, היא המפתח לנטרל כל איום באופן מיידי ולמנוע פגיעה בחיי אדם".
מפקד מחוז ירושלים הוסיף בדבריו כי "גם במקרה הזה, התגובה המהירה והפריסה המבצעית של הלוחמים בשטח מנעה פגיעה בלוחמים נוספים והובילה לסיום מהיר של האירוע ולנטרול המחבל".
חובשת בכירה במד"א יפית בן שמשון ופרמדיק מד"א אביאל דיין שהגיעו למקום, סיפרו: "חברנו לכוח משטרה במחסום והם הובילו אותנו למקום האירוע. ראינו צעיר על הכביש. חבריו העניקו לו טיפול וחבשו אותו. הוא היה בהכרה מלאה וסבל מחבלות בראש ובבטן. הענקנו לו טיפול רפואי מהיר בשטח ופינינו אותו בדחיפות לבית החולים כשמצבו יציב".
צילום: דוברות המשטרה (צילום: דוברות המשטרה)
צילום: דוברות המשטרה (צילום: דוברות המשטרה)
הפעם הקודמת שבה אירע ניסיון פיגוע במחסום קלנדיה הייתה בחודש יולי, אז תושב הכפר עקב פתח באש לעבר מאבטחים ונמלט לכיוון ירושלים, לפני שנעצר.
במחסום מוצבים לוחמי מג"ב שפועלים בעוטף ירושלים יחד עם מאבטחים אזרחיים. החשוד שהגיע למעבר ברכבו - עם לוחית זיהוי צהובה - ירה כמה כדורים לעבר הכוחות, שהשיבו באש. אחד המאבטחים נפצע באורח קל מרסיסים ופונה לבית חולים בירושלים.
לוחמי מג"ב פתחו במרדף אחר החשוד ותוך זמן קצר איתרו את רכבו שננטש סמוך לאזור התעשייה עטרות. הם המשיכו בסריקות ואיתרו את המחבל בסמוך לרכב. בחיפוש ברכב נתפס מתחת למושב הנהג אקדח מסוג גלוק, ששימש את המחבל בזמן הפיגוע. המחבל שנעצר הועבר לחקירה בשב"כ.
פורסם לראשונה: 01:35, 14.10.21
לכתבה זו 20 תגובות
הוספת תגובה
20

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
15.

קחו אתו לבית הבראה,לא לשכוח

14.

13.

12.

מה עם הלוחמי מעברים??? גם הם עומדים במחסום הזה!!!

11.

10.

comment-2-comment

9.

8.

7.

שובר לו ידיים רגליים ראש עוקר לו את הלב והמוח

comment-2-comment

6.

מערכת המשפט סירסה את כוחות הביטחון, כולל משטרה וצבא. במדינה נורמלית, כל פגיעה באיש כוחות הביטחון, כולל נסיון חטיפה, נסיון חטיפת נשק, נסיון בגניבת נשק, היה מסתיים בניטרול טוטאלי של אותו טרוריסט. רק בארץ הקודש המטורללת ניתן לפגוע באנשי הביטחון. וכך גם בעובדים ציבור, למשל עובדי מערכת הבריאות, ההוראה, עובדים סוציאליים וכו'. מדינה שירדה מהפסים.

5.

4.

תודה לאל שהחיילים שלנו בסדר וזו פציעה קלה הפעם. חייבים לעשות עם זה משהו מחבל צריך חיסול לא לצ'פר אותו

comment-2-comment

3.

המחבל אמנם נעצר, אבל למה הוא לא מת?!!

2.

1.

comment-2-comment

comment-2-comment

תראה אך מפחדים מצפון קוריאה, מתהלכים איתה על ביצים, לא יעיזו לעשות שם טרור,,, חבל שאנחנו לא כאלו

לכל התגובות
0