31
צלום: תיקי גולןצלום: תיקי גולן

כוכב מישלן בארץ: השף גל בן משה יהיה השף של מסעדת פאסטל

פרסום ראשון: השף הישראלי, גל בן משה, המחזיק בכוכב מישלן אחד במסעדת פריזם בברלין, ימונה לשף מסעדת פאסטל בתל אביב; בן משה, המתגורר עם משפחתו בגרמניה, יחלק את זמנו בין שתי המסעדות

תיקי גולן | פורסם:27/03/2022
חדשות מסעירות בעולם הקולינריה: השף הישראלי בעל כוכב המישלן, גל בן משה (36), יגיע לארץ בשביל להוביל את המטבח של מסעדת פאסטל, הממוקמת במוזיאון תל אביב. ההערכה היא שתוך חודשים ספורים בן משה ייכנס לתפקיד, ויחלק את זמנו בין המסעדה בברלין לבין המסעדה בתל אביב.
בן משה מחזיק כיום יחד עם בת זוגו במסעדת פריזם בברלין, אותה הם פתחו בשנת 2018. הוא השף הישראלי השני שקיבל כוכב מישלן (קדם לו השף מושיק רוט עם שני כוכבי מישלן). את הכוכב הוא קיבל לפני שנתיים בדיוק (מרץ 2020), פחות משנתיים אחרי שפתח את המסעדה.
בן משה מתגורר בברלין מאז שנת 2012, אחרי שעבד במסעדות בלונדון ובשיקגו. בארץ הוא עבד במסעדת מסה עם השף אביב משה ובמסעדת אורקה עם השף ערן שרויטמן. בן משה הוא השף הישראלי הראשון שקיבל מישלן בברלין.
צילום: תיקי גולןגל בן משה במסעדת פריזם בברלין (צילום: תיקי גולן)
במסעדת פריזם בברלין הוא מגיש אוכל ים תיכוני גבוה ורוב המנות מקבלות אינטרפטציה אישית שלו. במסעדה מוגשות ארוחות טעימות בנות 8 או 12 מנות, והיינות בתפריט מגיעים בין היתר גם מישראל, מסוריה ומלבנון.
בן משה יחליף את השף קובי בכר, שמשמש כשף הראשי של המסעדה בשלוש השנים האחרונות. מסעדת פאסטל נפתחה בקיץ 2013, והיא שייכת למסעדנים איציק חנגל וטדי שאולי, המחזיקים גם בסטודיו קפ בגן הפסלים במוזיאון תל אביב, במסעדת דובנוב 8 ובבית הקפה החדש שנפתח בספריית בית אריאלה בתל אביב בהובלתו של השף רפי כהן.
צילום: אנטולי מיכאלומסעדת פאסטל (צילום: אנטולי מיכאלו)
הפעם האחרונה שבה נעשה ניסיון להביא לארץ שף מישלן הייתה בשנת 2014, כשהמסעדן יובל שניר (כיום הבעלים של סופר פיצה) ליהק את השף מושיק רוט למטבח של מסעדת טוטו. רוט קיבל ביקורות אכזריות ממבקרי מסעדות ומקולגות, וחמישה חודשים בלבד אחרי שנכנס לתפקיד - פרש מהמסעדה וחזר להתמקד במסעדתו באמסטרדם, שנסגרה במהלך הקורונה.
מסעדת פאסטל אישרה את הדברים אך סירבה להגיב; השף גל בן משה סירב גם הוא להגיב לידיעה.
לכתבה זו 31 תגובות
הוספת תגובה
31

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
27.

26.

25.

מנות בגודל של אצבעוני ובמחיר שכל ביס עולה כמו ארוחה מלאה במסעדה טובה ורגילה בלי יחסי ציבור וקישקושים. כ-400 שקל על "ארוחה" לאדם במקום המיותר הזה ועדיין יצאנו משם כולנו רעבים ומייד הלכנו לאכול במסעדה אחרת. טיפ אחד - אם טעיתם ואתם מתכוונים להגיע לשם, תעשו לעצמכם טובה ותבואו שבעים.

24.

מנות קטנטנות בצורה מביכה, במחיר מופקע. הטעם נחמד ולא יותר - פשוט פלצנות לשמה. המנות האחרונות בדיחה גרועה. הקיצר - חבל על הכסף. מה שכן, המלצריות מתוקות להפליא

23.

ארז אוחיון היה הישראלי השני, אחר מושיק רוט, שזכה בכוכב מישלן במסעד בצפון טוסקנה, ליד פירנצה.

22.

היום גם שווארמה יכול לקבל מישלן

21.

לכבודנו שאכלנו שם זה לא קרה

comment-2-comment

20.

מאשר מסעדות עם כוכבי משלן בחו״ל פשוט אין להן את החשיפה , ולנו אין את הצורך בפלצנות

19.

הייתי בפסטל לארוחת צהריים אחרי התערוכה של קוסאמה. מביך כמה שהאוכל היה ירוד ובמחיר מופקע. ממש מביך. נקווה שהשף החדש יעלה את הרמה.

comment-2-comment

מהרגע שפתחו היה הינוני האוכל שם..המון המון יומרה !!חבל.

18.

שכחתם להזכיר את אסף גרניט עם שני מישלן - וזה למה ?????????

17.

היינו בברלין במסעדה של גל בן משה.אחת החוויות הקולינריות היותר טובות שחווינו

16.

Good luck and congratulations Gal is an incredible creative chef that does not shy away from explorations and extraordinary fusion attempts to bring the best of today's kitchens and go beyond them as well.

15.

14.

comment-2-comment

13.

וואלאק,רציתי לדעת לפני שאני אץ רץ למקום הזה אם אזמין שם מנת חומוס+פטריות או איזה שקשוקה מסבחה קטן ובנוסף בקבוק קווינס תפוזים בציר 1978 האם הבאלאבאת יגבה ממני איזה 50 זובה דמי חליצה כמו הטארנד החביב שפשה לאחרונה בכל מיני שופודיות וסטייקיות היי צוצאעייטי בת"א שפונות לקהל נובורישי של טחונים עם דז'יפים מחייטק:-) אילה ליקה וא-גיטעאן וואך לכווווווווולן:-)

11.

10.

תגובות...הכל בהגזמה

9.

comment-2-comment

אפילו פלאפל טוב לוקח את רוב מנות המישלן

8.

7.

6.

5.

לעומת המלחמה באוקראינה והפסגה בשדה בוקר אלה אכן חדשות מסעירות שיזיזו הצידה את יוקר המחיה ומחירי הדיור

4.

3.

וכמה יעלה

2.

הם לא מדרגים מסעדות בישראל. אם היו מדרגים, הרבה שפים היו מקבלים כוכבים. הייתי במסעדות מישלן בחו״ל (לפחות עשר כאלה), הרמה שלהן בפירוש לא יותר טובה מהמסעדות הטובות שיש כאן. כולל כאלה של השני כוכבים.

comment-2-comment

יש בארץ כמה מסעדות ברמה הגבוה ביותר (לא שיפודי התקווה שנסגרה עם כל הכבוד)

1.

לכל התגובות
0
מצב לילה
מצב לילה