מהרשתות החברתיות
מהרשתות החברתיות

המפגן האנטישמי שמזעזע את העיירה הפרו-ישראלית בהולנד

צעירים מהעיירה הציורית אורק, צפונית לאמסטרדם, תועדו מחופשים לקצינים נאצים שמשפילים "אסיר יהודי" ועל בגדיו טלאי צהוב. "קצין" כיוון רובה לראשו, והתמונות הופצו ברשתות החברתיות. המשטרה המקומית: "צילומים קשים"

תמונה כללית
איתמר אייכנר | פורסם: 14/09/2021
המפגן האנטישמי שהופץ ברשתות החברתיות - וזעזע את העיירה הפרו-ישראלית: העיירה הציורית אורק שבהולנד, שרוב תושביה הם דייגים, ידועה בזכות אהבתה לישראל. במבצע "שומר החומות" התושבים הנוצרים האדוקים של העיירה הממוקמת צפונית לאמסטרדם הניפו דגלי ישראל והביעו תמיכה חזקה בישראל. זאת גם הסיבה שהעיירה נסערת בשל תמונות שפורסמו בשבת בערב ברשתות החברתיות שבהם נראית חבורת צעירים לבושים במדים נאצים כאשר הם מדמים השפלה של צעיר שלבוש בבגדי אסיר יהודי מהשואה ועליו טלאי צהוב.
שיאה של ההשפלה הגיעה כאשר אחד ה"קצינים הנאצים" מכוון רובה לראשו של האסיר היהודי. המפגן המזעזע שימש מחאה על מגבלות הקורונה. מה שקרה באזור התעשייה של העיירה ואחר כך בעיר העתיקה שלה תועד במצלמות אבטחה במעגל סגור. הצילומים הופצו ברשתות החברתיות והופצו בעיקר בקרב קבוצות של צעירים.
מהרשתות החברתיות"צילומים קשים". לבושים במדי קצינים נאצים - ומעלים לסנאפצ'ט (מהרשתות החברתיות)
תמונות הצעירים חוללה מהומה. באחת התמונות שעלתה בסנאפצ'ט נראים שמונה צעירים במדים של קצינים נאצים, מתוכם שלושה עם שפמים מודבקים ואחד מצדיע במועל יד.
משטרת אורק פתחה בחקירת המקרה כמו גם העירייה והתובע הכללי. דוברת העירייה מסרה לתקשורת ההולנדית: "ראינו את הצילומים. הם בהחלט קשים. אנחנו בהתייעצות עם המשטרה והתובע הכללי כדי להבין את התמונה המלאה לפני שנחליט איך לפעול".
הבעלים של אחת ממצלמות האבטחה הסביר שהצילומים אכן אמיתיים ונלקחו בשבת בערב. "הצילומים הופצו בקבוצות בשבת. הייתה להם מסיבה באזור התעשייה והם נכנסו לעיר העתיקה. הם אנשים חסרי כבוד", הוסיף.
18

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
9.

8.

מכחישי הקורונה בסופו של דבר יכחישו את השואה. אני גם מתכוון ליהודים. תעכבו אחרי גלי לוסי שטוענת שמספר יהודים שנרצחו בשואה לא מגיעה לששה מיליון

7.

comment-2-comment

וזה המשך טמטום של יהודים-שממשיכים לעצום עיניים-ולומר לעצמם שזה כלום. נהכלום הזה נרצחו 6 מיליון וההמשך-יגיע

comment-2-comment

זה לא סתם שעשוע של שכורים. יש להתיחס לקבוצה הזו ברצינות ולהשפיל אותם "קצינים גיבורים" שילמדו שמה שעשו, זו לא גבורה אלא שיפלות. להפיץ את שמותיהם ודרכוניהם בעולם כך שיוכלו לבקר רק בארצות ערב.

comment-2-comment

comment-2-comment

כשאתה צודק..

6.

5.

comment-2-comment

אין עוד מקום בעולם שדם יהודי זול יותר מאשר בישראל

comment-2-comment

מוביל את ההתערערות הערכית והמוסרית הוא משרד החינוך עם כל הרפורמות שלו שפוגעות בתלמידים חולים ובחינוך המיוחד והכל בשם יענו החיסכון בכסף. גם ראשי ארגוני המורים, רן ארז והשניה מסייעים להתרופפות הערכים הבסיסים של כבוד האדם. אומה שאלו הם ראשיה בתחום החינוך - לא תהיה לה תקומה. ככה החלה נפילתן של אימפריות. בחו"ל אולי יש אנטחשמיוץ, אבל לא אוכלים לך את הלב. אולי תיפגע בזבנג. בישראל כל יום אוכלים לך את הלב ופוגעים באזרחים וממאיסים עליהם את החיים.

comment-2-comment

הבחירות והשנים האחרונות בפוליטיקה מוכיחות שהפרוגרסיה של העולם המערבי מכה גם בישראל. העתיד כבר לא מנבא טובות לישראל.

comment-2-comment

ובישראל יש אהבת חינם

comment-2-comment

4.

3.

שום דבר לא השתנה

2.

1.

לכל התגובות
0