100

ההקצנה החרד"לית עלולה להוליך לאסון

הגזענות שלהם כלפי ערבים, ההתנגדות ללהט"ב והשנאה לבנט הפכו פופולריות. האפשרות שסמוטריץ' ובן-גביר יהיו חלק משמעותי בממשלה היא מבעיתה

ישראל שרנצל | פורסם:23/05/2022
צילום: יאיר שגיאחה"כ בצלאל סמוטריץ' ואיתמר בן-גביר (צילום: יאיר שגיא)
מדיווחי הימים האחרונים: את פני ראש הממשלה נפתלי בנט קידם בביקורו בקידה: "נוכל, בוגד, טינופת". הוא גם לא יוזמן השנה לאירועי יום ירושלים בישיבת "מרכז הרב", שלהם מסורת ארוכה של השתתפות ראש ממשלה, תהא השתייכותו אשר תהא. לפחות החליטו שגם בנימין נתניהו לא יוזמן. לצד זה, בחוגים חרד"ליים מושמעת יותר ויותר הטענה שבנט נושא באחריות לגל הפיגועים, בעיקר בשל השותפות הקואליציונית עם רע"מ, שכביכול מגבילה את היקף המלחמה בטרור.
תופעות אלו מעוררות מחשבות עצובות על אופיים הנוכחי של חלקים משמעותיים בחרד"לות בת ימינו ועל ההשלכות הפוטנציאליות של מצב זה. מצער מאוד שלא נשמע קול רבני ברור, גם במחנה הלא-חרד"לי, שיגנה אותן בבירור.
לנוכחים בשבעה בקידה מותר כמובן להפגין נגד בנט, ואף לנקוט לשון חריפה, אך הכינוי "בוגד", שרק לפני 27 שנה אפף את יציאת רוצח ראש הממשלה מאותן ערוגות שאליהן הם משתייכים, לא צריך להיות חלק מהרפרטואר. מכתבים עם קליעים כבר הגיעו, האם לא ראוי לחשוד לפחות שבמחשכים הוחל עליו כבר גם "דין רודף"? רצוי שראש שב"כ ישוב ויקרא להרגעת השיח, ויעביר את המסר הזה גם בדרכים אחרות.
ישיבת מרכז הרב נודעת לכאורה בגישתה הממלכתית, שבשמה רבנים המזוהים עמה אף קראו שלא לשפוט את הנשיא לשעבר משה קצב, כיוון שאין לגעת בסמלי הממלכה. והנה, כמעט הכול כשר במאבק הפוליטי. למענו הפכה גם ח"כ עידית סילמן מפוליטיקאית הנוקטת צעד שנוי במחלוקת בלשון המעטה, לחולייה חשובה בתהליך הגאולה.
לעצם העניין, קשה להבין את מהות הטענות נגד בנט (שאיני מתומכיו המובהקים ומעולם לא הצבעתי עבורו): הוא מסרב להיפגש עם אבו מאזן, הוא ודאי לא ויתר על סנטימטר מארץ ישראל ואף לא רמז שיוותר; מהלכים להרחבת ההתיישבות ביהודה ושומרון מקודמים לפחות כמו בעת כהונת קודמו; הוא נלחם בטרור לפי המלצות גורמי הביטחון ואין בדל ראיה לכך שהשותפות רע"מ בקואליציה משפיעה על השיקולים האופרטיביים. אפשר גם להזכיר שנתניהו ויתר על תוכניתו לספח חלקים מיו"ש, מה גם שללא ההכשר שנתן, בנט לא היה מעז לצרף את רע"מ לקואליציה. גם התנהלותו מול עלבונות שהוא סופג ממשפחות שכולות, ראויה להערכה.
בנט נגד סמוטריץ': "החרמת יהודי בבית כנסת? על זה חרבה המדינה" (צילום: אריק מרמור)
וממילא הגיעה העת לשים קץ לשקר שחברי הכנסת של רע"מ הם תומכי טרור. מנסור עבאס רואה בישראל מדינה יהודית, חותר להישגים אזרחיים עבור המיעוט הערבי, ויהיה זה עבורו אישי אסון אם מי מתומכיו ייחשד בסיוע לטרור או בביצועו. ככלל, תומכי טרור בישראל מטופלים על ידי המשטרה ושב"כ, בין לפני מעשה ובין – לצערנו - לאחריו. הרוב המכריע של האזרחים הערבים בישראל אינו שייך לקטגוריה זו. הצלחת הניסוי של שותפות ערבית בקואליציה היא חיונית בעיניי לקיומנו המשותף כאן, והלוואי שתימשך גם אם תהיה בעתיד ממשלת ימין "מלא מלא".
תמונה כללית
מפלגת "הציונות הדתית" בהובלת בצלאל סמוטריץ' ובהשתתפות בולטת של איתמר בן-גביר, היא הגוף הפוליטי המובהק התומך ומעודד את המתואר לעיל. דעותיהם הגזעניות של חבריה, למשל מול המיעוט הערבי ("אזרחים, בינתיים", לשיטת סמוטריץ, או מול קהילת הלהט"ב) זוכות לפי הסקרים לתמיכה גוברת והולכת החורגת מתחומי החרד"לים, ויוצאת גם ממעוזי הבורגנות הדתית בתוך הקו הירוק.
במקביל, חוגים גדלים והולכים בש"ס וביהדות התורה מזדהים עם דבריה. האפשרות שמפלגה זו תהיה ציר מרכזי בממשלה עתידית היא חלום בלהות שיש לעשות הכול, במסגרת החוק כמובן, כדי שלא יתממש.
תמונה כללית
ישראל שרנצל
ראוי לקרוא לסרוגים בכללם לעשות חשבון נפש, ולמתונים שבהם להיאבק ביתר נחרצות על עמדותיהם. בל תיפול עליהם אימתה של החרד"לות הקולנית, שאינה בוחלת כפי שראינו גם בסילוקו מבית הכנסת של מי שאינו מסכים לגישתה. המתונים הם אמנם מיעוט, אך קולם בכל זאת עשוי להדהד ולהשפיע.
ראוי היה שרבני "צהר", תומכי "מימד" לשעבר, אישים בולטים באקדמיה ובמישורי חיים נוספים, יתארגנו להבעת דעה אחרת שתנסה לחולל שינוי. זהו מאבק שאינו רק פוליטי, אלא גם חינוכי וערכי על דמותה ואופיה של היהדות בת זמננו. "רק לא סמוטריץ' ודרכו" היא הסיסמה הנכונה לעת הזו.
  • ישראל שרנצל הוא דתל"ש מודאג. מרצה לערבית ואסלאם באוניברסיטת תל אביב, לשעבר בכיר בשב"כ
מעוניינים להציע טור לערוץ הדעות של ynet? שלחו לנו ynetopinion@gmail.com
לכתבה זו 100 תגובות
הוספת תגובה
100

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
67.

האנשים שמהם אתה חוששהם אוהבים, בניגוד למשותפת ורעם, שאנשיהם אמרו לאוהד חמו בפנים, שכל יהודי דינו מוות

66.

האוייב הערבי הרים ראש סכומי עתק של משלם המיסים הישראלי נמסרים לאוייב הערבי, ככל שנותנים לה עזרה הם מבקשים יותר להעלים אותנו ותוכם גם אותך .אבל אתה כמו בת יענה מעדיף לטמון את הראש בחול. השינאה שלך ליהודים שומרי מסורת היא זו שמבעיתה. הממשלה הנוכחית עונה הכי הטוב על ההגדרה ממשלת שיסוי. יהודים אאוט ערבים אויבים אין . איכס. צבועים.דו פרצופיים.

65.

הכל עניין של נקודת ראאת הכי מבעיט אותי אדם שטוען שהוא ליברלי ופוסל בגזענות מלאה חלקים שלמים כמו החרדים והמתנחלים השמלאנים הם הגזענים הכי גדולים הימין לא שונה ערבים ומוסלמים כי הם ערבים ומוסלמים - עובדה שהימינים נוהרים לאבו דאבי הימין שונא את הערבים המוסלמיםש הם האויבים שלנו לעומת זאת השמאל אוהב את האויבים (כי זו נאורות) ושונא חלקים בעם שלו כמו חרדים ומתנחלים רק כי הדעה שלהם שונה משלו אז מי פה הגזען?

64.

63.

הגיגים שמאלנים - תבוסתניים מאדם שויתר מראש ונכנע

62.

61.

אבל כשאתה שמאלני שטוף מוח העובדות כבר לא משנות לך.

60.

comment-2-comment

שניהם לא שרתו בצבא הם צריכים לסתום את הפה שלהם

59.

מי שמתיר לבצע מעשי לינץ (בתי משפט משחררים להתאוור ומתרצים שמותר בזמן מבצע צבאי לבצע לינצ'ים) ערבים תולשים דגלים ופורעים ביהודים ללא מענה ראוי, הנפת דגלי פלסטין בקמפוסים וטקסי זכרון, טיבי וכסיף תוקפים שוטרים, אלימות קיצונית מצד בדואים בדרום ללא מענה ועוד ועוד ועוד.... מה חשבתם שיקרה פה????? חמורים חסרי מוח

58.

שמי לאונרדו קונטי. ב-1934, בהיותי הממונה לתפקידים מיוחדים במשרד הפנים הפרוסי, כתבתי מאמר לבטאון המפלגה שלי, ה"וולקישר ביאובאכטר", ובו טענתי שיש צורך דחוף להפריד בין היולדות היהודיות ליולדות האריות, ובין הגינקולוגים והמיילדות היהודיים לבין היולדות הגרמניות. טענתי אז שהדרישה אינה נובעת ממניעים גזעניים, אלא מהצורך של ההתאמה בין היולדות לבין עצמן וביניהן לרופאים המטפלים בהן. טענתי שהתאמה כזאת היא חלק מדרישות רפואיות בסיסיות. דרישות דומות השמיע כעבור 85 שנים איש חביב בשם סמוטריץ', מנהיג ימין דתי בישראל. תנו כבוד לאיש, תנו כבוד למפלגה. חבל שנאלצתי להתאבד בכלא בנות הברית לפני משפטי כפושע מלחמה ב-1946, ולא זכיתי לראות מהפך שכזה. כממונה לשעבר על בריאות הציבור ברייך, מאחל לכולם רק בריאות.

57.

אחד חנפן של ישראל הראשנה ..דפדף.הנקמה שלנו המזרחים עוד תגיע ....כל הפרקליטות תעמוד לדין על הפשעים שלהם

56.

מפלגת העבודה בעברה היתה יותר ימין מימינה של היום, בן גוריון, רבין, גולדה, יגאל אלון, אשכול ועוד, והיום מרעאנה, מירב מיכאלי, ועוד מוקיונים

55.

מקבץ שטויות של אדם שלא מסוגל לנתח.

54.

53.

52.

51.

והם גם מבצעחם פיגועים, שודדים בנקים, ומטרידים קשישות

50.

49.

48.

47.

זה כבר מגעיל. מעדיף בן גביר אחד, יהודי חם, קצת מתלהם, קצת מעצבן, עם דעות מעצבנות, על פני מחבל בחליפה כמו עודה או טיבי

46.

ולחלום שאתה בדיסנילנד

45.

44.

דבריו מייצגים את שיטת הכוזרים ממוצא יהודי. הבולשביקים מאז ומעולם דגלו בחופש הביטוי רק כל עוד הביטוי מקובל עליהם.למעשה העימות בין יהודים לכוזרים הוכרע זה מכבר ומה שנותר למתייוונים הוא לצמצם הפסדים ולנהל קרבות בלימה. נבואות החורבן אינן עושות רושם מיוחד, הרי כבר שנים אנו שומעים את דברי ההפחדה וההסתה כנגד אלו אשר אינם מקבלים עליהם את מנהדי הפרוגרסיבים

comment-2-comment

comment-2-comment

מי שנראה כמו שמאלני מדבר כמו שמאלני ומתנהג כמו שמאלני הוא שמאלני עקום

43.

נמאס כבר מכתבות מתבכיינות על ההקצנה של הדתיים. הכל צביעות אחת גדולה. אי אפשר להשוות את מפלגת העבודה של מיכאלי לזו של רבין. יעקב חזן מתהפך בקברו אם הוא יודע לאן הגיעה מרצ.

42.

כתוב שאתה דתל"ש, אבל לא זכור לי שאי פעם ראיתי אותך חובש כפה. בשחמט היית טוב - אולי לכן אתה אוהב את התרגיל שעשה בנט - כפיית ראש ממשלה עם ששה מנדטים בלבד - אבל מבחינה דמוקרטית זה פסול. האלימות פסולה מכל וכל, אבל כשפורצים את גבולות הדמוקרטיה האלימים מרגישים שיש להם לגיטימציה. לכן, אם חלילה תתפרץ אלימות, בנט יהיה אשם בה לא פחות מאלו הקוראים כנגדו עכשיו.

comment-2-comment

דבריך מעידים על בורות. הממשלה הוקמה בדיוק לפי כללי המשחק הדמוקרטיים אבל כנראה בעובדות הן בגדר המלצה בלבד מבחינתך

comment-2-comment

comment-2-comment

יש בעיה עם שר גנב פושע שהיה בכלא או שר שהגן על פדופילים.

comment-2-comment

והוא לא עשה את זה לבד- אלא יש לו שותפים. מבחינה דמוקרטית - אדם שמואשם בשלושה תיקים , לא אמור להיות בפוליטיקה. מבחינה דמוקרטית פוליטיקאים ששונאים אחרים רק כי הם אחרים (ערבים, להט"בים, נשים, מהגרים), אסור שיהיו בפוליטיקה

41.

ואלה הרוצים לשבש את חיינו תעמיסו על משאיות והחוצה מכאן לשלול הטבות מרוצחי יהודים ולשלול כל מהלך למידה באוניברסיטה עברית למי שקם עלינו לכלותינו

40.

קריאה נבונה ואמיצה לקול ערכי. האם הציונות הדתית תרים את הכפפה? הלא בוודאי אין כולה סמוטריץ' ובן גביר (או שמא אני טועה?)!

39.

כשערבים מבתרים ראשים של יהודים חפים מפשע עם גרזנים אז מותר ורצוי להיות גזען. השמאל חולה , עיוור, עסוק בלשמור על המטר מרובע של עצמו וכל השאר לא מעניין אותו. הימין חושב למרחקים ודואג לטובת העם וארץ ישראל שנגזלה ע"י מתנחלים ערבים .

comment-2-comment

גאה להיות גזען ... מדהים

comment-2-comment

בכל הפרמטרים הטובים ישראל מקום אחרון או בין האחרונים בין מדינות ה-OECD. בכל הפרמטרים השליליים ישראל מקום ראשון או בין הראשונים בין מדינות הOECD. עשרות אלפי או מאות אלפי זוגות שלא יכולים לקנות דירה. יוקר מחיה מטורף. פערים הכי גבוהים בין עשירים לעניים. צפיפות מטורפת בכבישים,בבתי החולים,בגנים ובבתי הספר. מאות אלפי עובדי קבלן או חברות כח אדם. מאות אלפי ישראלים שירדו לחו"ל כי לא מצאו עבודה במדינת ישראל. מימון פרזיטים ובטלנים בישיבות שלא לומדים לימודי ליבה ולא עובדים. הרבה מאוד שעובדים ביותר מעבודה אחת כי המשכורת מעבודה אחת לא מספיקה למחיה. כך שהימין רק שלא דואג לעם ישראל אלא רק הורס את עם ישראל ואת מדינת ישראל. .

38.

37.

36.

35.

הוא אומר את האמת

comment-2-comment

ממש לא

34.

צאצאי גויים.

comment-2-comment

אם יעשו לסמוטריץ בדיקת D.N.A אני סמוך ובטוח שיתגלה שיש לו גנים של חמלניצקי ופורעיו

comment-2-comment

33.

32.

31.

comment-2-comment

30.

דבריך מדויקים גם מהכרות אישית. קשה להבין איך אנשי הכיפה הסרוגה שמרושתים בכל משרדי הממשלה בכלכלה ובצבא הקצינו כל כך. איך בן גביר שהיה מוקצה מחמת מיאוס גם בקרבם הפך למייצג שלהם ואלו מקרבם החושבים אחרת נדם קולם. פונה אליהם ומבקש אנא השמיעו קולכם.

comment-2-comment

29.

זוהי מלחמה בין דתיים חשוכים ובין חילונים.הם שונאים את בנט,משום שאפשר לשנוא נפשם יאיר לפיד,להקים ממשלה חילונית.יהודה ושומרון,לעולם לא תוחזר,אך המטומטמים האלה,משוכנעים,שכל צריף שהם יוסיפו,תביא את הגאולה והמשיח יבוא אקספרס.הם סוגדים לנתניהו,שהחזיר את חברון,הצביע בעד החזרת עזה,לא בנה התנחלויות חדשות,עבר על רוב הדיברות,שקרן ונואף בשידור חי,רק לא "יהיר" לפיד.למרות שמספרם לא גדול וקטן הרבה מהרוב החילוני הדומם שחי את חייו,משרת בצבא ועמל לפרנסתו,להם יש זמן,לרקוד כמו באבונים מול הבית של אורבך,לעלות על כל גבעה,לקלל ולחרף את בנט כבוגד,כאילו לא למדו כלום.

28.

יהירות מגעילה של אליטה לא רלוונטית

27.

מה הוא מבין בכלל ומה הוא יודע על בן גביר ועל סמוטריץ'? העיקר להשמיץ ולנבל את הפה. בגלל אנשים כמוהו המדינה באמת תהפוך לגזענית.

comment-2-comment

האם מי שלא חושב כמוך לא יכול להביא עמדתו. מה בושה כאן

comment-2-comment

מה הוא מבין ? איש מבשרה של הציונות הדתית, בכיר בשרותי הביטחון ומרצה באוניברסיטה... מה את מבינה ?

comment-2-comment

26.

דמוקרטיה ושוויון לכל אדם. אך גם בעד מדינת לאום יהודי. אנחנו העם עם הכי פוטנציאל להיות מדינת לאום. יש לנו כל כך הרבה מעבד למלכה, דגל או המנון. אני משתדל לאהוב כל אחד הומו, גם ערבי או אשה, גם אם אני חולק על אורך החיים הפרטי של אותו אינדיודואל. תפסיקו לפלג, תפסיקו לראות את הצלצולים של הקצוות. אנחנו אנשים, כולנו. כולנו רוצים חיים.

25.

זה כנראה לא פוליטיקלי קורקט לטעון שהערבים הם גזענים לא פחות,ואולי יותר מהיהודים

comment-2-comment

comment-2-comment

אבל הוא לא טוען שמי שמפצח ראשים עם גרזן הוא גזען, מקסימום "אירוע לאומני"

24.

הכתבה של שרנצל מיצגת בצורה מדויקת את קולה של ישראל השפויה. אישית, גם אני בעד ממשלה יציבה. אך אם ממשלה יציבה פירושה ממשלת ביבי-םמוטריץ, אני ללא ספק מעדיף את המצב הקיים.

23.

22.

לשמור על חיינו

21.

20.

ואת אלפי הרקטות שנורו מעזה לעבר ישראל בתקופת נתניהו ואז לא היתה אף מפלגה ערבית בכנסת. כך שהטענה שהטירור קשור לעובדה שרע"ם בקואליציה היא שיקרית. ולא לשכוח בנט שרת בסיירת מטכ"ל ובן גביר וסמוטריץ לא שרתו בצבא או שרתו שירות מקוצר. ועובדה נוספת ביבי רצה להרכיב ממשלה עם רע"ם אז שיפסיקו בן גביר וסמוטריץ לספר שקרים.

comment-2-comment

comment-2-comment

השמאל משקר לעצמו ביבי אשם ביבי אשפ רק לא לקבל ביקורת הכל בגלל ביבי אובססיביים ברמת מופרעות נפשית ביבי כבר לא ראש ממשלה ההורגים כולם על ידי בנט לגבי הטענה שיש קשר בין ישיבה של רעמ לטרור - זה מוכח מדעית - יש מחקרים שמראים את זה אין חולק על ההתעוררות והגידול באלימות בדיוק בשנה הזו - הם הבינו מה שהשמאל לא מסוגל להבין - שהם כרגע מנצחים את היהודים ורעמ זו ההוכחה

comment-2-comment

שממשלת המתנה הזאת תתפרק. מעבירים סכומי ענק לערבים מנסור עבאס שולט על בנט בכל רגע נתון... למה שחמאס ירצו שהטוב הזה יסתיים..היא מעדיפים אותנו חלשים ותלויים בהם ולא שנלחם בהם מלחמת חורמה

19.

18.

אני מודאג שיש אנשים כמוך במדינה. נותנים לך לכתוב ועוד מפרסמים את זה. אם מרץ הייתה בעלייה זה לא היה מדאיג אותך נכון? שמאל רדיקלי זה חופש ביטוי ודמוקרטיה, ימין רדיקלי זה קיצוני, אסון ומבעית אותך. א-פ-0

17.

רק בן גביר

16.

מי שמוכן להמשך המצב הזה מוזמן להצביע לטובת כותב המאמר

15.

לא כתבת שום תוכן, חיברת סתם מילים ללא עובדות, או שהסתרת את העובדות. יגאל עמיר לא הגיע מערוגות הציונות הדתית גם אם למד בבר אילן.

comment-2-comment

ןכמה רוצחים אתם פטפחים כעת ?

comment-2-comment

14.

13.

הדרך שלו היא הנכונה מול האויב הסובב אותנו במדינה ומחוצה לה אך התפיסה החרדית דתית היא המונעת ממני לבחור בו כולי תקווה שתקום מפלגה ימנית חילונית עם דעות ימניות כמו של בן גביר מאמין שהרבה חילונים יבחרו באותה מפלגה

comment-2-comment

לכן ראנאווי אמרה שהיא פוחדת ובצדק שבן גביר עלול להיות שר המשטרה.גם הפוליטיקאים הערבים האחרים חוששים ממנו.רק בן גביר!

12.

סמוטריץ שמנדב את חיילי צה"ל לכיבוש רצועת עזה, ודן את עם ישראל לחיות על חרב מדממת, השתמט משירות בצה"ל וקרבי בפרט, באמתלת תלמיד ישיבה, ובפועל בצביעות וציניות למד משפטים, ורק כשנחשף, עשה שירות כ7 חודשים, פי 5 פחות מחייל רגיל חילוני או דתי, קל וחומר ממשתמטים חרדים כמוהו, ועוד במקצוע שלו! שירות שיתרום לו אישית לבחירתו, אין מה לצפות מכול בעל אמונה בחבר דמיוני, שאינו שונה ממאמין מוסלמי, איראני וכו'

comment-2-comment

comment-2-comment

זה הימין "אוהב המדינה"...

comment-2-comment

11.

זה השיא השלילי , פרי הבאושים של שלטון נתניהו אשר בנואשותו לדבוק בשלטון ולמנוע את המשפט , לא בחל בדבר כולל הכנסתם לכנסת של קיצונים וגזענים חשוכים אשר בסוג של צחוק הגורל מנעו ממנו ממשלה בסופו של דבר. בגין וותיקי הליכוד לא אפשרו זאת מעולם ובצדק.

10.

הדרך של התורה היא דרכו של עם ישראל , אין שנאה לערבים ,אלא קבלה רק של אלה שנאמנים למדינה .והלהט"בים זו דרך סדום , הפוך מקיומו של העולם , שמאל רדיקלי ואנטי יהודי מנסה בכח להחריב את מוסר התורה הקדושה , אבל זה לא יעזור לאף אחד הקדושה תנצח !

comment-2-comment

של ברכות, קמעות הדלקות מדורות. פרזיטים שחיים על תקציבי חילוניים ונעדרים מבתי העלמין הצבאיים, ווף לא מכבדים ימי זיכרון. חיים 24/7 ואף ניצלים חייהם ע"י פיתוחי המדע ואומרים תודה לאל, מכחישי נטיות מיניות בקהילתם ומחרימים להשתקה, מקימי גטאות חושך למניעת אינטרנט והשכלה להנצחת הבורות, גזענים שמפלים בין זרמי חסידויות ובעלי מום פסולי חיתון ....

comment-2-comment

אבל זה לא אשמתך, חינוך בעייתי.

comment-2-comment

להתנגד לאנשים רק כי דרכם שונה ממה שנאמר בספר מתקופת הברונזה זה לא ״קדושה״.

comment-2-comment

תתביישי חצופה נבערת

9.

כל הסימנים שאנחנו בדרך לזה.להערך או לעזוב את הארץ.

8.

7.

חציו אם לא רובו שקרים המאמר הזה, המדינה הזאת היא מדינה יהודית או מדינת כל אזרחיה היהודים, אנחנו פה קיימים בזכות ולא בחסד, בזכות בנינו שנפלו על קדושת הארץ ולא כדי שיקום אדם ויראה את המוכן (אני מאמין שהוא לא יודיע כיצד הגענו למצב הזה) ויחלק כראות עיניו וכל זאת בגלל שהוא מחזיק סכין הנקראת עט, דע לך אין לי עניין לדאוג לערבים כי לא היה להם עניין לדאוג ליהודים ותתחיל להפנים, בעוד כמה שנים יהיה יותר קשה בגלל אנשים כמוך.

6.

כל מילה בסלע ,אנשים לא מוכנים להתעורר ,חיים בחלום שבסופו של דבר יפגע גם בהם . לקרוא לבנט בוגד ,זה כבר שיא השיאים ,אחד שסיכן את נפשו בשביל המדינה ותרם יותר מכל החרדים הצרחניים הללו שאפילו את המינימום לא נתנו למדינה ,פשוט בושה . אני אוהב את בנט וממשלתו ואתמוך רק בהם כי הם עובדים בשבילנו .

5.

ומשמשת אות אזהרה מפני התקצנות בקרב החרדלים ובהובלת איתמר בן גביר. בצלאל רק נישרך אחריו. השלטים. ניבולי הפה הכל על טהרת אנשי עוצמה. אין להם אלוהים. בן גביר איש מסוכם עם חיוך מטעה. חיוך שהופך תוך שנייה לכעס וקצף לבן הנוזל מהפה. עוצמה היא הלה-פן היהודי.

4.

לא נראה לי שכותב הטור מבין בכלל מה המהות בכיס הגדול וההולך וגובר נגד מי שבמרמה וברגל גסה פעל ועשה בניגוד להבטחותיו כולל בכתב. ישראל מנסה להכשיר את השרץ בארבע מאות טעמים הימין לא קונה ממנו כלום כי הכל בשקר יסודו . אין לי ספק שברגע שבנט יחזור בתשובה כותב הטור וכל השמאל יאכלו את בנט חי

3.

עד לחבירה של סמוטריץ׳ עם בן גביר הייתי מתומכיו. איני מסוגל להצביע לאדם שתומך ברוצח ערבים רק בגלל שהם ערבים. מנגד, תמכתי בבנט כי קיוויתי שיתנהל באופן אחר. נכון להיום, אין לי למי להצביע בבחירות הקרובות. אני לא מסכים עם אמירתו של הכתב נגד ישיבת מרכז הרב. מותר להם להזמין או שלא להזמין את מי שהם רוצים, זה לא טכס ממלכתי. אני ח

2.

תפסיקו עם הסכי והנהי כן אם לשמאל מותר לצעוק בוגד ורוצח למנהיגי הימין לימין מותר לומר כל מה שהוא רוצה למנהיג שהוליך אותו שולל ומביא אסון על עם ישראל שבמשך דורות לא נוגל לתקן אז לא לא מתנצלים בנט בגד ומכראת כל משנתו הפוליאת תמורת כיסא של ראש ממשלה כמו שאף אחד לא עשה אז אל תגידו לנו איך להרגיש או לחשוב את זה אתם מנסים לעשות בכל התקשורת וזה לא ילך לכם

1.

שמהטלות בקואליציה על ימין ושמאל עדיף את בן גביר שבור ממש של גזען . מאשר את ממשלת השמאל הרופסת. בן גביר שונא יהודים אנטי ציונים בדיוק כמו שהוא שונא ערבים . הוא מודד אנשים לפי המעשים ולא לפי הגזע שלהם .

comment-2-comment

לכל התגובות
0
מצב לילה
מצב לילה