24
צילום: רויטרסצילום: רויטרס

וואווי חוזרת לישראל - אבל בלי הסמארטפונים

ענקית הטכנולוגיה הסינית מודיעה על חזרה רשמית לשוק הישראלי תחת הייבוא של חברת רונלייט. בישראל יושק מגוון רחב של מוצרים, בהם מחשבים ניידים ושעונים חכמים. רק דבר אחד לא יחזור למדפים: הסמארטפונים - לפחות כרגע

תמונה כללית
רועי האן | פורסם: 24/05/2022
מסתערת מחדש על השוק הישראלי: ענקית הטכנולוגיה וואווי (Huawei) הודיעה הבוקר (ג') על חזרתה לשוק הישראלי באופן רשמי. מוצרי המותג יחזרו למדפים בישראל כבר בחודש הבא תחת הייבוא הרשמי של חברת רונלייט, אך לא יהיה ניתן למצוא ביניהם סמארטפונים.

עוד כתבות שיעניינו אתכם:

על אף שישראל נחשבת לשוק קטן במיוחד עבור וואווי, המותג דווקא זכה להצלחה די גדולה בזמנים שהוא כן היה כאן, ואפילו הוקמה נציגות רשמית של המותג בארץ, זאת לצד מרכז פיתוח ומחקר בהוד השרון. מוצרי החברה, שהיו בעיקר סמארטפונים ואביזרים חכמים אחרים כגון שעונים חכמים, התקבלו באופן די חיובי בקרב הצרכן הישראלי, והם הגיעו לכאן בכמות די נכבדת על ידי לא מעט יבואניות.
עד אותו הרגע הכל היה נראה די ורוד, ואז הגיע טראמפ, שהכריז בשנת 2019 על חרם על המותג, זאת לצד מספר לא מבוטל של סנקציות כלפיו. עקב כך הופסקה כמעט לחלוטין המכירה והייבוא של מוצרי המותג לישראל (כיום אפשר למצוא כמה סמארטפונים בודדים לצד כל מיני צמידים חכמים, אבל מדובר כמעט תמיד בייבוא מקביל שמגיע לכאן במלאים מזעריים).
כעת חוזרת המותג לישראל במסגרת שיתוף הפעולה בין המותג לחברת רונלייט, שתביא לישראל מגוון רחב של מוצרים - חלקם טרם נראו בשוק בארץ עד היום. מדובר בין היתר במחשבים ניידים, מחשבי לוח, מוצרי סאונד שונים כגון אוזניות ורמקולים, מסכי מחשב ועוד. אין ספק שמדובר בקטגוריות מוצרים רבות, אך חדי העין ודאי שמו לב שקטגוריית מוצרים אחת אי אפשר למצוא ברשימה, וזו כמובן קטגוריית הסמארטפונים. רונלייט, אגב, היא היבואנית של יצרנית הסמארטפונים OPPO, אחת המתחרות המרכזיות של וואווי.
צילום: HuaweiP50 Pocket: המכשיר המתקפל של וואווי שכנראה לא יגיע לישראל (צילום: Huawei)
ראוי כעת לציין שבמסגרת פעולותיו של טראמפ נגד וואווי, הפסיקה גוגל את שיתוף הפעולה שלה עם המותג, דבר שהביא לכך שנכון להיום אי אפשר לעשות שימוש במערכת ההפעלה אנדרואיד ועם האפליקציות של גוגל עם הסמארטפונים של החברה. במקום אנדרואיד הציגה וואווי מערכת הפעלה ייעודית תחת המותג בשם HarmonyOS, הכוללת חנות אפליקציות ייעודית במקום חנות האפליקציות של גוגל. ל-ynet נמסר מטעם החברה שכרגע אין צפי להבאה של הסמארטפונים לישראל.
לכתבה זו 24 תגובות
הוספת תגובה
24

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
13.

מרוצה שגם לוואוי שעונים תהיה כאן נציגות. אני משתמש מזה שנים בשעונים החכמים של וואוי, הונור,הם עולים באיכותם על כל שעון שאני מכיר, שעות עבודה, דיוק, ספרות גדולות ספורט ,טלפון, ומחכה לדגמים החדשים שיושקו בישראל,

12.

נכנסתי לחנות וואווי בדובאי, בדובאי מול. שאלתי על אפליקציות.המוכר שאל מה אני רוצה לבדוק.הורדצי את עיתון הארץ, את מעריב. המוכר אמר שאת כל האפליקציות אני יכולה להוריד. הבעיה היא שבארץ אין חלפים, ואם ישנה בעיה עם הטלפון, אין לכך מענה. בדובאי המון פרסומות לוואווי החדש - P50 Pro. מסתבר שוואווי פתרה את הבעיה של העדר אנדרואיד. הביקורות על הדגם החדש מצוינות. לי יש וואווי בן 4 שנים שקניתי בארה'ב. הטלפון הטוב ביותר שהיה לי מעולם.

11.

comment-2-comment

רק תזרוק מילה תקבל פירסומת יום למחרת. ולפני שתגיד שארצות הברית היא מדינה ליברלית וכל מיני סיסמאות מפגרות כאלה. תזכור שבסופו של יום ארצות הברית רק מעוניינת בכסף שלנו ואין לה שום אינטרס לשמור עלינו בדיוק כמו סין. אין לך שום בעיה לתת לבן אדם כמו ביידן את כל הפרטים שלך אני מבין.

comment-2-comment

הסינים מרגלים עליך כדי לרוקן לך את חשבון הבנק.

10.

9.

comment-2-comment

comment-2-comment

huawei return to israel

comment-2-comment

ומה עם האייטמים של אתרי החדשות האחרים? גם הם העתיקו? כל אתר בארץ מתבסס על מקור כלשהו, זה אומר שכולם מעתיקים לא? האמת שבאייטם הזה יש דברים שאין באייטמים אחרים, גם באלה של אתרים אחרים בארץ. בקיצור, אתה סתם אוהב להתלונן ולבלבל את המוח.

comment-2-comment

גם אתרי החדשות מחוץ לישראל מתבססים על מקור. בקיצור כולם מעתיקים הא?

comment-2-comment

comment-2-comment

8.

חברה מס 1 , כולם מרגלים אחריך גם ככה כולל גוגל חבל שלא מגיעים מכשירים סלולריים, אני עם P40 PRO ומבסוט מכל רגע - התקנתי גוגל מלא ויש עדכונים והכל

7.

היה לי את ה mate 10 pro, טלפון מצויין. לצערי בגלל החרם החלפתי לסמסומג נוט 20. הוואווי לא רואה אותו ממטר מבחינת ביצועים, ויש ביניהם איזה חמש שנים לפחות. מקווה שיביאו סמרטפונים גם כן

6.

ריגול סינית,ישראל היא חלק מציר הרשע

5.

חברה מס 1 בכל הקשור לסלולרי כיום כולם מרגלים אחריך כולל גוגל חבל שלא מגיעים מכשירים סלולריים

4.

comment-2-comment

כל אלו בכלל לא מרגלים ועוקבים אחרי כל קליק שאתה עושה..

3.

לא קונה בחיים

2.

ושארה"ב השכילה להחרים. אנחנו מדינה חסרת עקרונות

1.

comment-2-comment

comment-2-comment

למה נראה לך כל השאר לא עוקבים/מרגלים אחרינו אתה חי בסרט רציני .

לכל התגובות
0
מצב לילה
מצב לילה