850 קורונה הגל הרביעי גל רביעי

מתחמי הבדיקות מצמצמים פעילות לקראת כיפור: אלפים יישארו בבידוד, צפויים עומסים כבדים

מתחמי פיקוד העורף יפעלו היום רק עד 12:00 ועם צאת הצום לא יפעלו כלל. התוצאה: אלו שהבידוד המקוצר שלהם אמור להסתיים בכיפור יוכלו להיבדק שם רק ביום שישי. "הם יאלצו להישאר בבידוד, זו ההוראה שקיבלנו", סיפר ל-ynet עובד במוקד משרד הבריאות. צפי לעומסים גדולים במתחמים היום ובסופ"ש

תמונה כללית
אדיר ינקו | עודכן: 15/09/2021
צילום: שחר גולדשטייןהמתחמים ייסגרו מחר מוקדם - ולא ייפתחו בצאת הצום (צילום: שחר גולדשטיין)
אלפי ישראלים יישארו בבידוד לפחות יום אחד נוסף וייתכן שאף יותר בשל יום כיפור - זאת מכיוון שלא יוכלו לבצע את הבדיקה לקיצור הבידוד במהלכו, ובמרבית מהמקרים גם שעות לאחריו. מתחמי הבדיקות של פיקוד העורף יעבדו היום (ד') במתכונת מצומצמת, עד 12:00 - מה שצפוי להביא לעומס קיצוני בהם, ואם זה לא מספיק - המתחמים לא יפעלו כלל בצאת יום הכיפורים. גם מתחמי הבדיקות של קופות החולים יפעלו במתכונת מצומצמת היום וייסגרו עד שעות הצהריים.
קופות החולים מאוחדת, לאומית וכללית יחדשו את הבדיקות במוצאי יום הכיפורים - במאוחדת ובכללית בפריסה רחבה, בלאומית במספר מוקדים מצומצם. במכבי יחדשו את הבדיקות רק ביום שישי. במקביל, המעבדות יהיו סגורות במהלך החג, כך שתוצאות הבדיקות של מי שייבדק היום צפויות להימסר לו רק ביום שישי לכל המוקדם.
צילום: מוטי קמחיצפי לעומסים כבדים בסופ"ש - בשל סגירת המתחמים בכיפור (צילום: מוטי קמחי)
עומסים במתחם בדיקות קורונה בראשון לציון (צילום: מוטי קמחי )
ל-ynet נודע ששאלת פתיחת המתחמים של פיקוד העורף בצאת יום הכיפורים הגיעה עד שולחנו של ראש הממשלה נפתלי בנט, אך לבסוף הוחלט שלא לפתוח אותם בחמישי בערב על מנת שתהיה פתיחה רחבה יותר ובכמה שיתר מוקדים בשישי בבוקר, וזאת מפאת מצבת כוח האדם.
על פי נהלי משרד הבריאות, מי שנחשף לחולה מאומת יכול לקצר את הבידוד ולצאת ממנו רק לאחר שקיבל תוצאה שלילית עבור בדיקת הקורונה אותה ביצע החל מהיום השביעי לבידוד, זאת אם נבדק ביום הראשון לבידוד.
המשמעות - מי שאמור להשתחרר היום ולא יספיק להגיע לאחד ממתחמי הבדיקות מפאת שעות הפעילות המקוצרות - יוכל לבצע את הבדיקה רק ביום שישי ולקבל את התוצאה ביום שבת לכל המוקדם או ביום ראשון בבוקר. כלומר, הוא יישאר בבידוד לפחות יום אחד נוסף שלא לצורך.
צילום: אוליבייה פיטוסישאלת פתיחת המתחמים הגיעה עד לשולחנו - הוחלט שלא לפתוח אותם בצאת הצום (צילום: אוליבייה פיטוסי)
צילום: AFPמבוטחי מכבי לא יוכלו לבצע בדיקה ממחר בצהריים ועד שישי. עמדת בדיקות של מכבי בירושלים (צילום: AFP)
במוקד משרד הבריאות התקבלו אתמול פניות בנושא השחרור מבידוד ברקע יום הכיפורים. "אני קיבלתי פנייה בימים האחרונים בעניין, בין היתר ממישהו שאמור לעשות את בדיקת השחרור שלו מבידוד מחר אבל כל המעבדות סגורות", סיפר אתמול עובד במוקד משרד הבריאות. "הוא שאל האם זה אומר שהוא ייאלץ להישאר עוד בבידוד והשבתי לו שכן. זו ההוראה שקיבלנו למסור לפונים בנושא. הוא מאוד כעס כששמע את התשובה".
בתוך כך, במערכת הבריאות צופים עומסים כבדים במתחמי הבדיקות של פיקוד העורף והקופות בימים הקרובים, בין היתר בשל החשיפות לתלמידים מאומתים במערכת החינוך, כמו גם ברקע מספרי המאומתים הגבוהים שמשפיעים על מספרי הבדיקות. "אנחנו כבר רואים את העלייה מיום ליום בדיגומים לאור הצפי ואנחנו פותחים גם מחר וגם בצאת יום הכיפורים מתחמי בדיקות במוקדים רבים", אמרה מלי קושא, האחות הראשית של קופת החולים מאוחדת.
צילום: EPAמי שאמור לסיים את הבידוד ביום כיפור יישאר ימים נוספים. בדיקות בירושלים (צילום: EPA)
"לדעתי יהיה עומס גם הערב, גם מחר וגם בצאת הצום. אנחנו רואים שבמתחמי פיקוד העורף זמני ההמתנה ארוכים וגם אצלנו אך לא באותו אופן. בסך הכול מחר המעבדה שלנו עובדת וברגע שהיא תקלוט את הנתונים אז היא תוציא תשובות ויש גם תהליכים אוטומטיים של תשובות אז אני מאמינה שהנבדקים יקבלו את התשובות עד כניסת החג", ציינה אתמול.
ממשרד הבריאות נמסר בתגובה: "מתחמי הבדיקות יהיו פתוחים לקהל בערב יום הכיפורים, יום רביעי, בחלק ממתחמי פיקוד העורף בשעות 12:00-06:00 ובחלק בשעות 12:00-08:00 וייעשה מאמץ לספק תשובה מוקדם ככל הניתן. במהלך יום הכיפורים, יום חמישי, ובצאתו לא תהיה אפשרות להידגם - למעט מקרים רפואיים שיידגמו במוקדי רפואה דחופה. מי שאמור לסיים את הבידוד ביום הכיפורים עצמו יכול לבצע את הבדיקה ביום שישי בחלק מן העמדות של פיקוד העורף בין השעות 08:00 ל-22:00 וישוחרר באותו היום".
פורסם לראשונה: 21:13, 14.09.21
73

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
43.

תפסיקו להפחיד ולכו להתחסן

42.

41.

על השיסוי ושנאת חינם גדולה מאי פעם שהבאתי לעם ישראל.

40.

39.

38.

לא חסרים מאומתים שלא יחכו לתשובות וילכו להמשיך להדביק או שיפרו בידוד. פשוט בושה!

37.

36.

צריך להוציא החלטה שבדיקות זה פיקוח נפש

35.

comment-2-comment

34.

מעניין מה יגיע קודם? הכאפה שתעיר אתכם? או מותכם הצפוי מהחיסון? בהצלחה בשני המקרים

comment-2-comment

33.

comment-2-comment

comment-2-comment

אז מחכים עוד יום. שנה טובה

32.

ולהגיד למתחם הבדיקות של הקופה. התורים קצרים משמעותית.

31.

זה בטוח...טימטום שלם

comment-2-comment

30.

מה השטויות האלה

29.

ואירועי המוני אדם ....למה לא עושים

28.

27.

26.

מדוע לא בדיקת אנטיגן ביציאה מבידוד??? הרי אם המחחה דגרה האנטיגן אמור לעלות על זה

comment-2-comment

25.

comment-2-comment

24.

ואתם עושים זאת ברוב טיפשותכם בשל "קדושת" הכיפורים, שגם בסופו של דבר זיי&ה אותנו ב-73. מצד שני, אתם נותנים לי אחלה פרנסה! תודה!!!!!

comment-2-comment

23.

22.

אין שום אפשרות לעצור נגיף נשימתי העובר באוויר על ידי בדיקות ובידודים,שום מדינה לא הצליחה למגר את הנגיףבדרך זו...חובה על כולם להפסיק להיבדק ובכך לגרום להפסקת טירוף הבידודים

21.

כל עוד שיהיו בדיקות-יהיו גם "חיוביים" מאחר שווריאנטים חדשים נוצרים כל הזמן (הם לא בהכרח גורמים לקריסת בתי החולים )...ברגע שתיפסקנה הבדיקות-ההתייחסות לנגיף תהיה כאל עוד מחלה ויראלית אחרת

comment-2-comment

comment-2-comment

20.

כל הארץ יש לי קורונה או אין לי קורונה. לא תלכו להיבדק תמשיכו בחיים כרגיל. לכו להיבדק רק אם יש סימפטומים ברורים. כבשים.

19.

חלאס כבר עם הכתבות המטומטמות האלו...

18.

17.

כחילוני אני מצדד מאוד בסגירת כל מתחמי בדיקות ה-PCR בכיפור. הילדים ימשיכו לרכב על אופניים\קורקינט וכו' בכבישים ואם עשרות אלפי מכוניות מסתובבות בכבישים (נבדקים מדי יום יותר מ-100,000 אנשים) המשמעות היא תאונות קטלניות -זה פיקוח הנפש. במי שמדובר בפיקוח נפש- שיסור ויבדק בבית החולים. יום מיותר בבידוד- מעצבן "מוות" אך לא מוות.

16.

עוד לא הייתה אוכלוסיה אחת שלא האשימו בהתפשטות הקורונה. פעם אלו היו החרדים, אחר כך הערבים, אחרי זה ביבי, אחר כך הצעירים, ואיך לא בוא נפיל היום את הכל על אחוז קטן של אנשים שבחר בחירת זכות לא להתחסן. אין לזה שום שחר, מה שאתם אומרים שרק אם כל אחד ואחד יתחסן לא תהיה מחלה וזה תמוה אחרי ש80 אחוז מהאוכלוסיה מחוסנים ואנחנו עם מספר נדבקים הכי גבוה בעולם. אתם מאמינים לעצמכם? כי כולם כולל כולם כבר לא מאמינים לכם, מחוסנים או לא.

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

מי מאיתנו רוצה במותו של האחר. איבדתם את השפיות.

comment-2-comment

תמיד יהיה עוד ווריאנט, או עוד משהו, זה בלתי ניתן לעצירה, הפסדנו וזהו צריך לנסות לחיות עם זה כמה שאפשר

15.

14.

כמובן שהמגיפה לא עוצרת - אבל אם המשק פתוח ואין סגרים ובתי הספר פועלים כרגיל אז אפשר לעצור גם בדיקות ביום החשוב לעם היהודי. כמובן שניתן להיבדק לפני יום כיפור וגם לאחר יום כיפור בבוקר .

comment-2-comment

13.

אתם לא רוצים חיים נורמלים ???!!! נמאס .

comment-2-comment

ועכשיו קיבלתי הודעה שהוא לא רלוונטי כבר..אבל שלישי יציל אותי..

comment-2-comment

לך תקרא קצת צ'חוב מתחת לעץ

comment-2-comment

אתה אזרח תמים ביותר אם אתה חושב שביום שיהיו פה תשעה מיליון מחסונים החיים שלך יחזרו להיות נורמליים. התו ירוק ירדוף אותך עוד הרבה שנים מהסיבה הפשוטה שרוב האזרחים תומך בו בצורה היסטרית כי נוגסים להם בחופש. מדינת ישראל כל כך צעירה שהאזרחים בה לא הספיקו כנראה ללמוד מההיסטוריה. המסכות ישארו, כך גם אדון רמזור ,לעוד הרבה שנים. רק תקווה שלילדים שלך ישארו מעט חופש וזכויות כי אם כך נמשיך זה כבר לא יקרה..

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

קצת שכל

12.

11.

תפסיקו עם הקורונה, אף אחד לא מאמין יותר למספרים, לנתונים, לשטויות שאתם רושמים, הרסתם את המדינה ואת החיים של האזרחים. אתם התקשורות יותר מכולם, יותר ממשרד הבריאות, יותר מממשלת ישראל, יותר מכולם. פעם זה היה ביבי שהרס פה הכל והיום זה אתם. שחררו כי זה עבר את הגבול ועושה רק נזק.

comment-2-comment

10.

9.

comment-2-comment

8.

7.

פחות ילדים על אופניים ויותר קדושת החג. יישארו ביום הקדוש בבית ולא יקרה להם כלום.

6.

הבדיחה על חשבוננו.

comment-2-comment

5.

5.

4.

אם כבר להיות בבידוד אז ביום כיפור כשאין כלום גם ככה לעשות בחוץ...

comment-2-comment

comment-2-comment

3.

לפחות שישחררו על סמן בדיקת אנטיגן. נמאס כבר מהכלא הזה

2.

נכון לעכשיו

comment-2-comment

כי צריך לסגור את נתב״ג ומיד!!!

1.

comment-2-comment

לא מספיק הבידוד הזוי. אף אחד לא נדבק למעט התלמיד בכיתה, הילדים בוכים בבית ומתחננים לצאת ועוד לומר להם שהם יישארו סתם יומיים נוספים בגלל כיפור. אז שיתנו לעשות בדיקת אנטיגן!!! הרי אם התפתחה מחלה היא כבר תופיע באנטיגן

comment-2-comment

ולכן כולנו שפוטים שלהם.

לכל התגובות
0