הסודות של ביל גייטס, טאליבן ומשפ' סימפסון: הקונספירציות על 11 בספטמבר

הסעודים העבירו כסף לאל-קאעידה, היהודים וביל גייטס פעלו במחשכים, משפחת סימפסון ניסתה להזהיר אותנו - והבית הלבן ידע מה עומד לקרות, אך לא עשה דבר. כל אלה אינן אמיתות מוכחות, אלא תיאוריות קונספירציה על פיגועי 11 בספטמבר, שזרעו פאניקה ובלבול ברחבי האינטרנט הרבה לפני שידענו מה זה "פייק ניוז". האזינו לפודקאסט "נא להפיץ", שחוזר לעונה חדשה

יובל פלוטקין | פורסם:10/09/2021
הפיגוע האימתני במגדלי התאומים שינה את קו האופק של ניו יורק, ומיד אחר כך את העולם כולו. זה היה רגע הפתיחה המזעזע של מאה חדשה, המאופיינת במלחמה מתמדת בין תרבויות, בין צבאות ומחבלים - ובין אמת לשקר.
כיצד התפחתו תיאוריות הקשר על אירועי היום ההוא? מה היה תפקידו של האינטרנט בהפצתן? וכיצד משפחת סימפסון, ביל גייטס ודיוויד פינצ'ר קשורים לכל זה? הפודקאסט "נא להפיץ" חוזר לעונה חדשה, עם האירוע שממשיך לעכור את שלוותו של העולם גם שני עשורים לאחר שאירע.
הפודקאסט "נא להפיץ", בהגשת יובל פלוטקין, עוסק בסיפורים שעוברים מפה לאוזן. קונספירציות, שמועות, אגדות אורבניות, פיסות רכילות ועוד. בכל פרק נבחר מקרה אחד, נדון בו ונבדוק מה עומד מאחוריו. מתיאורית "כדור הארץ השטוח", דרך קונספירציות שקשורות במגפות ועד לטענה ששייקספיר מעולם לא היה קיים - הסיפורים האלה חושפים לא פחות משהם מסתירים. האזינו והפיצו!
אתם מוזמנים לעקוב אחר הפודקאסט "נא להפיץ" גם בספוטיפיי ובאפל.
תמונה כללית
6

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
3.

איזה כיף זה שיש לכם מונופול על האמת.

2.

1. האם משפחת בוש עשתה עסקי נפט לפני יותר מ10 לפני הפיגוע עם משפחת בן לאדן? התשובה חיובית! 2.האם באותו יום היה מרחב אווירי פנוי מהרגיל באיזור ניו יורק? התשובה חיובית 3. האם היה דיווח ,כולל תמונות,על משאיות ענק המפנות ציוד רב ממגדלי התאומים יום לפני הפיגוע? גם כאן- התשובה חיובים. את ההקשרים והמשמעות , שכל אחד יחבר לבד.

1.

גם על חטופי תימן ועדות המזרח אמרו קונספירציה נו ו... איזה ממשלה תודה ברצח המוני? או רצח פוליטי כולם יתקוממו ויגידו שהחוק לא שווה לכולם

comment-2-comment

comment-2-comment

אתה אמנם אחד, אבל עיוורים חרשים כמוך יש המון... לאט לאט החכמים מתעוררים... תמשיך לישון

comment-2-comment

לכל התגובות
0