32
צילום: ארטיום ז'יבטיןצילום: ארטיום ז'יבטין

"אם רק היו נותנים לנו להביא את השלום דרך האוכל"

שילוב החגים בשלוש הדתות, היהודית, המוסלמית והנוצרית - פסח, סיום הרמדאן והפסחא - הביא את עובדי מפעל "כתר" להתנדב ולהכין מארזי קינוחים מתוקים בפס ייצור מיוחד לחלוקה בקרב הקהילות השונות. היינו שם כדי לתעד. "זה הכי כיף לתת מעצמך לסביבה ולדעת שעשית משהו טוב". צפו בכתבה

עומר חמאוי
| פורסם:01/05/2022
בשיתוף כתר
צפו בכתבה (צילום: ירון שרון)
בשילוב זמנים מיוחד חלו השנה חג הפסח העברי, חג סיום הרמדאן המוסלמי עיד אל-פיטר וחג הפסחא הנוצרי, בסמיכות זמנים. לכבוד הזמן החגיגי הזה עבור בני כל הדתות נרתמו עובדי חברת כתר, לקיום יום התרמה מיוחד לקהילות הסובבות את מפעלי כתר בארץ, מכל המגזרים והדתות.
במסגרת היום המיוחד, ארזו עובדי החברה ממפעל כתר ביקנעם מארזי קינוחים מתוקים בפס ייצור מיוחד בניצוחן של הקונדיטוריות המובילות: מנאל איסמעיל ויונית צוקרמן. השילוב בין יהודים וערבים מסמל את אחד הערכים המשמעותיים ביותר עבור כתר המעסיקה כיום קרוב ל-3000 עובדים מכל הדתות, העובדים כתף אל כתף בדו קיום ורעות אמיתית.
"במסגרת יום ההתרמה הכנו מארזי קינוחים מהמטבח הערבי גם לכבוד חגיגות המימונה וגם לכבוד צום הרמדאן. מאוד התרגשתי לראות ערבים ויהודים עובדים ביחד. זהו סמל לדו קיום ואהבה ואני מאוד מקווה שמהמקום הזה עוד נביא את השלום", אמרה בהתרגשות מנאל הקונדיטורית.
צילום: ארטיום ז'יבטיןעובדי כתר חיים יחד, עובדים יחד ומתנדבים יחד (צילום: ארטיום ז'יבטין)
שותפתה יונית הוסיפה בחיוך כי: "אם רק היו נותנים לנו להביא את השלום דרך האוכל, העניין היה נסגר מאוד. המארזים שאנו מכינים פה יימסרו לקהילות מסביבנו שיקבלו מאיתנו מתנה מתוקה. זה הכי כיף לתת מעצמך לסביבה ולדעת שעשית משהו טוב".
אודי שגיא, מנכ"ל כתר תיאור את האירוע המיוחד באומרו כי "הפעילות היפה שאנחנו עושים כאן היום משלבת את התרומה לקהילות שקרובות אלינו יחד עם החגים, והאהבה לאוכל. האירוע הזה מסמל את שיא החודש עבורנו והוא דרך מופלאה לציין יחד, מוסלמים ויהודים, את עיד אל פיטר, חג סיום הרמדאן. מכאן יצאו יחד מנהלים ועובדים וישמחו את הקהילות שלנו משתי הדתות עם קינוחים נהדרים".
צילום: ארטיום ז'יבטיןיונית צוקרמן מנהלת את קו האריזה של קינוחי הדו קיום (צילום: ארטיום ז'יבטין)
מורן ברגר תלם, רכזת משאבי אנוש בכתר, הסבירה כי "הפעילות של היום היא חלק מהמסורת שפיתחנו בכתר כבר בשנה שעברה, של חיים יחד - ועובדים יחד. אנחנו מעסיקים לאורך כל ימות השנה כ-3000 עובדים מהחברה הערבית והיהודית - גברים ונשים, צעירים ומבוגרים. אנחנו חיים את המציאות הזו יחד יום יום, בימים טובים וגם בימים קשים ופשוט בוחרים לחיות יחד לאורך כל השנה. במסגרת הפעילות של היום נחלק את המארזים לקהילות הסובבות את מפעלי כתר ביקנעם, כרמיאל ואלון ותבור ואחת התרומות תלך למרכז של פגועי נפש כאן ביקנעם, קהילה אותה החברה אימצה".
צילום: ארטיום ז'יבטיןאודי שגיא מנכ"ל כתר בארוחת איפטאר בחודש הרמאדן (צילום: ארטיום ז'יבטין)
אחמד חוג'ראת, מנהל הייצור בכתר סיפר כי: "אני בעל וותק של קרוב ל-16 שנה בחברה וראיתי לאורך כל השנים אנשים מכל המגזרים עובדים ביחד ובשיתוף פעולה, ממש כמשפחה אחת. המטרה של צום הרמדאן היא לעצור רגע את החיים ולהזדהות עם אנשים עניים שאין להם מה לאכול. לכן המצווה של החודש היא לתת תרומות לאנשים שאין להם, וזה בדיוק מה שעשינו היום - התנדבנו ותרמנו לאחר".
בשיתוף כתר
לכתבה זו 32 תגובות
הוספת תגובה
32

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
22.

תודה רבה לכם על הטוב שאתם מביאים

21.

20.

19.

18.

הצדדים היו מתים מרעב או מהרעלה מכוונת.נביאי לחשוב שיש דבר שיפתור בעייה ללא פתרון.

17.

16.

נותן תקווה לעתיד טוב יותר.

15.

14.

13.

12.

אם אתם רוצים שלום תכינו את עצמכם למלחמה

11.

כוח, רק כוח, הרבה כוח. ממשלה חזקה, משטרה כאסח, צבא מנצח. ככה שולטים, ככה חיים. הקם להורגך השכם להורגו. אוכל זה גימיק. חליק ז'אנטיל, יא אהבלים.

10.

9.

תזהרו לא לסובב את הגב...

8.

7.

6.

5.

רכבים, והתנהגות הולמת ולא אלימות. אוכל לא יביא שום שלום.

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

אז נדבר שלום.

comment-2-comment

4.

בהחלט מייצג כבוד הדדי ושותפות. דבר שלא מובן מאליו.

3.

comment-2-comment

איך פיספסת את העיקר בכתבה הזאת... אין שכל אין דאגות!

2.

אני מקווה שכולנו נחיה בשלום ונאמין בדו קיום לכבוד הדור הבא .די למלחמות ולאלימות

1.

comment-2-comment

ומחבלים יש בשני הצדדים. אמנם יש יותר מוסלמים מיהודים, אבל המוסלמים הם אלה שתחת כיבוש, לא היהודים, לכן, הגיוני שיהיו יותר כאלה שאין להם מה להפסיד בצד המוסלמי, לפעמים זה צעד של ייאוש, מה שלא אפשר לומר לזכות המתנחלים, שהם הזויים וגזענים, חושבים שיהודי שווה יותר מערבי ושמגיע לו יותר, בגלל זכות אבות, תוך רמיסה של זכות האבות של הפלסטיני.

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

לכל התגובות
0
מצב לילה
מצב לילה