48

אז מה נשתנה? חופשת לידה בכפייה

היוזמה לחופשה לגברים מלאת כוונות טובות, אבל מנותקת מהמציאות התעסוקתית, ממצב המעונות והגנים, מקצב התאוששות הגוף ומהצורך בהנקה

תמונה כללית
עדי אופיר | פורסם: 12/05/2022
תמונה כלליתעדי אופיר
כשילדתי את הבת הבכורה שלי לפני 15 שנה ידעתי שאני רוצה להיות אימא במשרה מלאה. מאוד לא פמיניסטי מצידי, אבל משהו ברחם גרם לי לרצות לעצור את המרוץ לקריירה. כמי שנשואה לבן זוג שעובד בממוצע 12 שעות ביום, הרגשתי שאני רוצה וצריכה להיות שם. שנה וחצי אחרי ניסיתי לחזור לשוק העבודה וגיליתי כמה זה קשה, בטח כשאת רוצה להגיע לאסוף מוקדם מהגן. שוק העבודה לא אוהב אימהות. הוא מודד אותן לפי זמנים - להעביר כרטיס, לעבוד X שעות - ולא לפי תפוקה. ניסיתם פעם לחפש משרה עד 16:00?
אז נאלצתי לתמרן. עבדתי בשכר מינימום בתפקיד שרחוק מלמצות את ההשכלה שלי, הוותק והניסיון. אחרי הבכורה נולדו עוד שלוש בנות ועם כל אחת בחרתי להיות בבית כשנה וחצי בממוצע. בסוף ויתרתי על עבודה כשכירה. פתחתי עסק, עבדתי מהבית והכל היה מאוד קרוב. אני קודם כל אימא ואז כל השאר. ויתורים מבחירה הם עדיין ויתורים, משהו שאבות – או לפחות מרביתם - לא מתמודדים איתו, בטח לא באותו קנה מידה. בינתיים הפערים ביני לבין הבן זוג שלי התעצמו והלכו: פערי השכר, הניסיון בעבודה, הלמידה.
והנה, אתמול (רביעי) הוכרז על התנעת מתווה חדש המציע לגברים לקחת חופשת לידה כדי לעודד נשים לצאת לעבודה בתום 15 שבועות, כביכול כדי למנוע את פערי השכר. רגע, זה נשמע לכם מוכר? הרי כבר הכריזו פעם על יוזמה שבמסגרתה גברים יחליפו את הנשים בחופשת הלידה (למשך שבוע עד תשעה שבועות, חלקם ללא תשלום). התוצאה: רק 1% מהגברים מימשו את האפשרות.
אז מה נשתנה? לא הרבה. וגם לא הופקו לקחים מההצעה הקודמת. הרפורמה החדשה מציעה לנשים לחזור מיד לאחר "חופשת הלידה" (מונח שצריך להוציא מהלקסיקון כי הוא הכל חוץ מחופשה). זו יוזמה מקסימה, היא באמת רוצה לעודד נשים, אבל היא מלאת פערים ובעיות שהעיקרית שבהן היא שלא יתאפשר לאישה להאריך את "חופשת הלידה" שלה אם תרצה. למה למנוע ממנה משהו שחשוב לה? תנו לתא המשפחתי שלי לבחור מה נכון עבורנו. נדמה שלא נלקחו בחשבון אלו שחשובה להן ההנקה, או אלו שהגוף שלהן מתקשה לחזור לעצמו אחרי 3.5 חודשים, או אלה שגוררות עייפות של תינוק שלא ישן בלילה.
הצהרותיהם של השרים מיכאלי וליברמן (צילום: בראל אפרים)
בואו ניקח לדוגמה 15 שבועות של האישה לצד חופשה כ-14 יום נוספים של הגבר (הזמן המקסימלי טרם נקבע במתווה). עדיין, המשמעות היא למצוא מסגרת לתינוק בגיל חמישה חודשים. וזה במציאות מורכבת של היעדר פיקוח על המעונות הפרטים ושרשרת חשיפות מזעזעות על המתרחש בגנים. בסביבה שלי אני שומעת על עוד ועוד אימהות שנשארות בבית לפחות עד שהילד שלהן יוכל לדבר. הפחד מקנן, ומי שיש לה אפשרות כלכלית - נשארת בבית.
מבקר המדינה הציג לאחרונה תמונה מדאיגה שלפיה רק מיעוט מהמטפלות שגויסו למעונות ולגנים עברו הכשרה רשמית, ושייקח 20 שנה להדביק את הפער. מה תעזור הארכה של שבועיים או חודש באמצעות חופשת לידה לגבר? אם אני רוצה לחזור לשוק העבודה, אני רוצה להיות בטוחה שהתינוק שלי בידיים טובות, והיום, כשאין פיקוח, לא זה המצב.
אז מה הפתרון? שוק העבודה צריך לעבור שינוי אמיתי ולא רק תדמיתי. תתחילו ברפורמות בעסקים הקיימים, תחנכו את השוק מחדש, תנו תמריצים. יותר ויותר מקומות עבודה צריכים לאפשר לבן הזוג לקחת חלק פעיל בגידול הילד: לאפשר עבודה מהבית, עידוד יציאה בשעה מוקדמת של נשים וגברים כאחד, פיקוח על המעונות הפרטיים כדי שלא נחשוש להכניס אליהם ילדים בגיל צעיר. ובעיקר, הפתרון צריך להיות שוויון בשכר, בוודאי כשמדובר באותו תפקיד ובאותו ותק.
הורות שיווניות מתחילה בחופשת הלידה, אבל היא לא נעצרת שם. מתווה חדש שלא משקף את מרבית בעיות השוק, עלול לייצר עוד תסכול, להרחיב את הפערים ולמנוע עשייה במקומות אחרים שבהם המהפך מחויב המציאות.
עדי אופיר היא אימא לארבע בנות, כתבת בערוץ ההורים של ynet ועורכת תוכן
מעוניינים להציע טור לערוץ הדעות של ynet? שלחו לנו ynetopinion@gmail.com
לכתבה זו 48 תגובות
הוספת תגובה
48

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
32.

צודקת מאד לגבי חופשת לידה, שכצעד ראשון צריך להאריך אותה, מה זה שלושה חודשים, לפחות חצי שנה. מספיק כבר עם הצעות חוק שמתאימות לגברת מיכאלי צפון תל אביב ולא יהיו ישימות לרוב האוכלוסיה.

31.

יש לתת את האופציה למשפחות להחליט מה נכון עבורן . להאריך את חופשת הלידה , האם או האב יחליטו מה נשאר בבית עם התינוק .

30.

תחשבו בצורה חיובית ותנסו לראות את הטוב בדבר.

29.

אני אוסף את הילדים פעמיים בשבוע כי הצבתי את זה כתנאי למעסיק שלי, כנראה שלבעלך זה לא מספיק חשוב. פשוט הזיה שאת בוחרת ללדת כמות אדירה של ילדים ולהתחתן עם מישהו שהילדים לא מעניינים אותו ואז מאשימה את כל העולם בקשיים שלך.

28.

הוא לא מתפקד בכלל כאבא. אבל מי אשם שנפגעה לה הקריירה? המדינה והמעסיקים כמובן! מה יהיה בשבוע הבא? אולי תביאו מישהי עם עשרה ילדים ובעל שעובד 14 שעות ביום כדי להתלונן על המדינה?

27.

אף אחד לא הכריח אותך ללדת

26.

הגיע הזמן שממשלת ישראל תעשה משהו בעניין המצב בגני הילדים שמשפיע ישירות על תעסוקתן של לא מעט נשים בישראל

25.

24.

אם אתן רוצות לעבוד ולתת דוגמה בריאה לילדים בחרו בן.בת זוג שמאמין בכל ליבו בשויון מגדרי. תוכלו ללמוד לא מעט מהתבוננות בבית בו גדל בן הזוג. אל תזרקו הכל למען הילדים - כל אשה צריכה יכולת עצמאית לכלכל את עצמה ואת ילדיה.

23.

בסך הכל יש המון גורמים שמשפיעים כאן - ולדעתי טובת הילד הוא העיקרי שבהם. אצלנו בלי כל צל ספק טובת התינוק כשהיה בן 3.5 חודשים היה להמשיך לינוק… כמו שגם ממליץ משרד הבריאות… בגדול בעולם נשים מקבלות חופשות לידה של שנה בערך ואחר כך חוזרות למקום העבודה ששמור להן. לדעתי הריון ולידה כמו גם הנקה הם דברים לא שיוויונים - כי כך נולדנו. לעומת זאת מי אוסף את הילד מהגן אחרי שהוא כבר לא יונק לגמרי יכול להיות שוויוני. ולכן אני בעד 1. הארכת חופשת לידה בתשלום בכמה שרק אפשר עד תקופה של שנה. 2. מתן הקלות מבוססות בחוק להורים באשר הן בקשר לשעות העבודה. מתווה כזה בעיניי גם רואה את טובת הילד וגם מקדם שיוויוניות

22.

גם רוצה 4 ילדים [כיף :) ] גם רוצה לצאת לשנה וחחצי חופשת לידה אחרי כל ילד, וגם רוצה שאיכשהו זה לא יפגע לך בקריירה. גם מגבבת פה דברים לא קשורים בכלל לנושא. אין פיקוח בגנים פרטיים ובגלל זה אמהות רוצות להשאר עם הילדים? סיריסלי? אין מצב את קונה את השטות הזאת בעצמך. גם בגני עירייה יש מקרי התעללות, וגם ילד מדבר לא יודע ברוב המקרים שמה שקורה זה התעללות ולספר על זה להורים ובסופו של דבר - מעטים מאוד שלא שולחים את הילדים לגן בגלל זה [וגם אז - ילד שלך, בחירה שלך, אחריות שלך!]

21.

עצם חופשת הלידה, ואורכה, צריכים להיות נתונים לבחירת האשה. לדעתי, חופשה לטיפול בילד.ה צריכה להנתן במשותף לאשה ולבן זוגה. טיפול משותף בילד.ה יעשה נפלאות לזוגיות ולהורות.

20.

19.

18.

כל מילה בסלע. בתחום הזה יש מה ללמוד מהנסיון של ארצות סקנדינביה

17.

מירב מיכאלי מעולם לא ילדה ומעולם גם לא חפצה בכך. אנשים כמותה, מוטב שלא יעסקו בתחום ממנו הם רחוקים. חופשת לידה אינה מיועדת רק עבור גידול התינוק, אלא לא פחות מכך - עבור האם שזקוקה לזמן התאוששות ראוי. עידוד אשה לחזור לעבודה בתום 15 שבועות, ומתן החופשה לגבר שלא ילד, זה פשוט שובניזם מחפיר.

16.

מצד אחד רוצה שיוויון. מצד שני רוצה שנה וחצי בביית ולצאת מוקדם. אני למשל כגבר יצאתי 2-3 פעמים בשבוע מוקדם ואיפשרתי לאישתי לפתח קריירה. בעלך כנראה לו. אז למה להתלונן על המעסיקים תתלונני על בעלך

comment-2-comment

ניתן להכניס ילד למסגרת כשאר בפועל אין פיקוח וילדיה נתונים לסכנה ויחד עם זאת גם להכניס בגיל שנה וחצי היא צריכה לאסוף ל16:30 גג 17:00 ואם אז לא ניתן להגיע בזמן כי קשה למצוא עבודה שהמעסיקים מכילים את הדבר הזה. אנחנו אמהות שלא רוצות או קריירה או ילדים רוצות גם וגם וגם ואם להתפשר אז וודאי על קריירה ולא על ילדים כי לשם כל בגענו לפה!!! ולא ההפך ואל תנסו לעוות את המציאות של לאן הנורמה חוטרת להגיע!!! עבדים היינו לפרעה במצריים לא עוד !!!

comment-2-comment

15.

לרוב הנשים אין את הפריבילגיה הכלכלית לשבת שנה או שנה וחצי בבית אחרי שנולד ילד. על כן כל תוספת לחופשת הלידה בתשלום בין אם היא לגבר או לאישה, היא מבורכת ועוזרת לשכבות החלשות יותר. שכל אחד ישתמש בהטבה הזו כראות עיניו, מי שמראש יכול לא לעבוד כל כך הרבה זמן לא צריך את התוספת הזו בכל מקרה.

comment-2-comment

14.

comment-2-comment

למה שמישהו אחר יגדל אותו ולא אתם? ולמה שאבא יגדל אותו ולא אמא. זה הכי טבעי. כל כך פשוט - אבא זה לגיל מאוחר יותר, כשהילד יכול להצטרף ללמוד מהגדולים. ככה זה הטבע. ככה זה עובד הכי טוב. כולם היום קורסים מעייפות וממירמור, פשוט כי מנסים ללכת נגד הטבע. תקבלו בזרועות פתוחות את העובדה שנולדתם לאותם תפקידים שהתפתחו לאורך אלפי דורות. האישה (נקבה, לא רק אצל בני אדם) אחראית על גידול הילדים, טיפול בבית, הכנת אוכל לכל המשפחה כולל לאבא. האבא אחראי להגן על כולם ולהביא אוכל הביתה. פשוט.

comment-2-comment

לא כל אחת יכולה להרשות לעצמה להיות אמא במשרה מלאה. וזה אפילו אחרי שקיבלנו תארים מהאוניברסיטאות הטובות ביותר ושאחרי שאנחנו עובדות מבוקר עד ערב כדי לשרוד כלכלית

13.

לא משנה כמה הצעות מתקדמות יהיו, מרבית האנשים עדיין חיים בסטריאוטיפים של פעם, כי זה מה שמשמרים כאן ובעולם בכלל

12.

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

11.

התלוננת שלא יכלת לחזור לקריירה, אז הבאת עוד 3 ילדות שבהן לקחת עוד 4 וחצי שנים לגידולן. אנשים, קחו פאקינג אחראיות על ההחלטות שלכם ותפסיקו להפיל את האשמה על המדינה.

comment-2-comment

לא מאפשרת להורים לגדל את הילד שלהם- לשניהם! בהצלחה לך להיכנס להיריון, עמרי, לעבור לידה טראומטית לגוף, ואז למסור את התינוק לפעוטון בגיל 3 חודשים (ולהתפלל כל יום שהוא לא ימות מהזנחה פושעת, כי זה מצב הפעוטונים עכשיו). בשביל מה לך בכלל להביא ילדים? עדיף שתישאר רווק ללא ילדים, כי במילא אתה לא מתכוון לקחת חלק בגידולם, בטח מתכנן "להפיל" את זה על האמא שלהם.

comment-2-comment

וגם אומרת בעצמה שהיא בחרה בכך. אז בחרת לא לעבוד כמה שנים טובות והלסתמך רק על ההכנסה של בעלך, זה באמת לא פמיניסטי ודוגמא רעה לילדות.

comment-2-comment

טראומתית לגוף, נכון. יחד עם זאת יש נשים שמסוגלות לחזור פיזית לעבודה גם אחרי חודש. אולי את לא אבל יש נשים שכן. להתפלל שלא "ימות" בפעוטון זה קצת הסחפות. לא כל ילד שני נפגע בפעוטון. יש מקרים קשים זה באמת מפחיד ומתסכל, אבל במקום להתפלל הייתי ממליץ לפקוח את העיניים ולא להתבייש לעשות ביקורי פתע ולראות את המצלמות. וגם, יש איזשהו טווח בין 3 חודשים לשנה וחצי. לא צריך או זה או זה. הכי מעצבן מהכל זה פשוט השנאה הלא מוצדקת לעמרי הגבר החוצפן שהעיז להביע את דעתו.

comment-2-comment

10.

ושאר המשרדים מערימים קשיים עד השמיים

9.

8.

הגבר מקבל שבועיים והאישה צריכה ״לשלם״ על כך בחזרתה לעבודה. איך זה הגיוני להשאיר תינוק בן 5 חודשים ללא הדמות העיקרית שלו. ביזיון

7.

6.

חזרתי לעבודה אחרי 5 שבועות- מתוך אילוץ כי ידעתי שהעבודה לא תחכה לי. בעלי יצא במקומי ל9 השבועות הבאים. לא ממליצה- זה באמת לא מאפשר מנוחה הגיונית מהלידה ותקופת התאוששות. הוא עשה ככל יכולתו ובכל זאת בסופו של דבר יצאתי ממורמרת- בתחושה שגנבו ל את החופשה. בקיצור אל תנסו בבית.

comment-2-comment

עם כל זה שאומרים ש1% מהאבות מחליפים את האשה בחופשת הלידה, אני לא מכירה אשה אחת בסביבתי שתרצה לוותר על התקופה

comment-2-comment

ביותר שעשיתי.

5.

חופשת לידה לאבות לא צריכה לבוא על חשבון חופשת לידה לאמהות. כיום, לאבות מגיעים מספר ימי חופשה על חשבון ימי החופשה, ולדעתי יש מקום להגדיר אותם לא על חשבון ימי חופשה אלא במימון המוסד לביטוח לאומי או גורם אחר, כפי שקיים בחופשת הלידה של האמהות. הרי ממילא בימים הראשונים לאחר הלידה, באופן נורמלי גם האב לא עובד כי יש המון סידורים ודברים שצריך לעשות (לסדר את הבית, להביא ציוד נדרש, במיוחד אם מדובר בלידה ראשונה, לעשות לסידורים שונים מול המוסדות כמו קופת חולים, וכו'), שלא לדבר על זה שבוודאי בימים הראשונים אחרי הלידה האם לא ממש יכולה לתפקד וצריך לנהל איכשהו את הבית, שלא לדבר על לתת לאם תמיכה פיזית ונפשית שתמיד היא תהיה זקוקה לה מיד לאחר הלידה. אולי שבועיים זה מספיק, אבל השבועיים הללו לא צריכים להיות על חשבון ימי החופשה של האב, ולא על חשבון חופשת הלידה של האם. הוכנס כאן גם הנושא של חזרה לעבודה שהוא חשוב בפני עצמו, אבל לא בהכרח קשור לנושא של חופשת לידה לאבות. גם אני חושב שבסך הכל הציפיה לחזרה לעבודה של אמהות היא מהירה מדי וצריך לפחות חצי שנה לאפשר לאמהות טריות לא לעבוד

comment-2-comment

האם לא מתפקדת ?… חח יצא לך עקום אבל אתה צודק בשאר

4.

comment-2-comment

3.

2.

1.

לכל התגובות
0
מצב לילה
מצב לילה